Forumas
Forumas » Viskas apie mobilius telefonus » Bendros diskusijos » Atsargiai:mobilieji virusai  Rašyti žinutes gali tik registruoti vartotojai.
Atsargiai:mobilieji virusai
Pradžioje rodomi: seniausi | naujausi

Puslapiai: |1|2|

 
2007-01-22, 19:35:10  

DiO

Statusas: Plepys

Parašė žinučių: 3389

Miestas: Vilnius

Telefonas: Nokia 5800, Nokia 3500c

Jei jau yra tokia tema, nureciau pasitikslint del mobiliu virusu aptikimo kompiuterine antivirusine. Manau daugelis siunciasi programas per kompiuteri, ir veliau jas permeta i telefona, bet taip darant yra tikiimybe uzkresti telefona virusu. Jei kas zino, pasakykit kokios KOMPIUTERINES antivirusines gali aptikti ir pasalinti kuo daugiau mobiliuju virusu. Butu neblogai, jei patys dar galetumete patvirtinti, ne tik sausai is neto istraukta...
0
2007-01-22, 18:57:55  

Senukas

Parašė žinučių: 3602

Nemazai info iskasei...

Ez gal patirtim pasidalins, jei nores...
0
2007-01-22, 14:49:34  

Jagoras

Parašė žinučių: 1224

Telefonas: Nokia N82

Linas (2007-01-22, 14:32:13) rašė:
Jagorai, is kur info ir kas autorius? jei ne tu - tada privaloma nurodyt autoryste
www.esaugumas.lt
Taciau siame tinklapyje nebuvo nuorodu i autoriaus teisu pazeidimus ar be jo sutikimo platinti inf.Manau todel,kad tai yra valstybine istaiga kuri nori,kad kuo daugiau vartotoju suzinotu sia informacija.Anaiptol nei privatus asmenys.Todel nenurodziau.Siaip svarsciau ar tik nuoroda duoti ar pacituoti.
Daugelis musu iprate cituoti vienokia ar kitokia informacija be nuorodu i autorius.Manau pats laikas ,visiems garsiai pasakyti,kad turi buti nuorodos i vienoki ar kitoki informacijos saltini.
0
2007-01-22, 14:32:13  

Linas

Parašė žinučių: 91

Jagorai, is kur info ir kas autorius? jei ne tu - tada privaloma nurodyt autoryste
0
2007-01-22, 13:52:05  

Jagoras

Parašė žinučių: 1224

Telefonas: Nokia N82

MOBILIEJI VIRUSAI

Turbūt daugelis dirbančių kompiuteriu ir naršančių po interneto tinklą yra daug girdėję apie kompiuterinius virusus, o kai kuriems teko susidurti su jais tiesiogiai ir patirti dėl to nemalonumų. Tačiau šalia kompiuterinių virusų vis dažniau tenka išgirsti apie mobiliuosius virusus. Kas yra mobilieji virusai? Kokia jų keliama grėsmė ir kaip jos išvengti? Ko galėtume tikėtis ateityje? Pabandykime susipažinti su šiais virusais iš arčiau.

Kas yra mobilieji virusai?

Mobiliaisiais virusais vadinsime tokius kenksmingus programinius kodus, kurie plinta judriojo telefono ryšio tinklais ir yra skirti judriojo telefono ryšio galinių įrenginių valdymo programinei įrangai pažeisti, gali sukelti jų veiklos sutrikimus, informacijos praradimus ar kitus nepageidautinus reiškinius.

Kokios priežastys verčia nerimauti?

Iki šiol mobilieji virusai nekėlė didelių problemų ir dėl to reikėtų dėkoti judriojo ryšio tinklo GSM (angl. Global System for Mobile communications) standarto kūrėjams, kurie dar septyniasdešimtaisiais metais kurdami šį standartą pasistengė jame integruoti nemažai saugumo elementų, dėl ko ankstyvieji GSM tinklai, kuriais buvo teikiamos vartotojams balso ir trumpųjų tekstinių žinučių perdavimo paslaugos, praktiškai neturėjo didelių saugumo problemų.
Šių dienų judriojo telefono ryšio galiniai įrenginiai (toliau - mobilieji telefonai) su integruotomis Symbian, Microsoft Mobile ar Palm operacinėmis sistemomis gali fotografuoti, filmuoti, naudojantis bevieliu ryšiu siųsti ir gauti bylas, groti muziką, gauti ir siųsti elektroninio pašto žinutes bei atlikti kitas funkcijas. Šios galimybės mobiliuosius telefonus pagal funkcionalumą priartina prie kompiuterių. Sparčiai besivystant ryšio technologijoms mobiliojo ryšio tinklas ir jame veikiantys modernūs mobilieji telefonai tampa pažeidžiami dėl šių priežasčių:
didėjančio integralumo su interneto tinklu, kuriame jau siaučia kompiuteriniai virusai;
sparčiai diegiamų naujausių multimedijos bei duomenų perdavimo funkcijų;
bevielio ryšio bylų apsikeitimo kanalų, pvz., Bluetooth, atsiradimo;
mobiliojo ryšio aparatų ir jų valdymo įrangos tobulėjimo bei atsirandančių saugumo spragų jų programinėje įrangoje.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad judriojo ryšio naudotojų skaičius pasaulyje siekia 1,5 milijardo, o tai didelė grupė žmonių, kuriuos virusų kūrėjai norėtų pasiekti.
Tiesą pasakius, mobiliųjų virusų paplitimo tikėtasi jau nuo 2000 m., kai pasirodė pirmieji bandymai sukurti tokius virusus.

Ar jau atėjo mobiliųjų virusų era?

2004 m. birželio 15 dieną pasaulio žiniasklaida išplatino informaciją apie aptiktą naują virusą, pavadintą Cabir vardu. Galima sakyti, kad tai pirmasis virusas, sugebėjęs rimtai pažeisti mobiliojo telefono programinę įrangą ir pradėjęs mobiliųjų virusų erą.

Cabir virusas gali apkrėsti tik naudojančius Symbian operacinę sistemą mobiliuosius telefonus ir plisti gali tik per Bluetooth bevielio ryšio tinklą.
Visų pirma, mobilusis telefonas per bevielio ryšio tinklą priima bylą pavadinimu CARIBE.SIS (bylos su priesagomis .sis yra skirtos Symbian operacinės sistemos atnaujinimams), savyje slepiančią virusą. Virusas aktyvuojamas, kai vartotojas sutinka įdiegti šią bylą . Veikdamas virusas papildo tam tikru programiniu kodu mobiliojo telefono programinę įrangą, aktyvuoja Bluetooth ir pradeda ieškoti kito įrenginio, kuriam galėtų persiųsti užkrėstą virusu bylą. Tai atlikęs, vėl ieško kitos aukos tol, kol neišsikrauna mobiliojo telefono baterija. Iš naujo įjungus mobilųjį telefoną, virusas pratęs veikimą.
Cabir virusas veikia platindamas savo kopijas ir nesugadina duomenų mobiliajame telefone, tačiau trukdo vartotojui naudotis bevieliu ryšiu Bluetooth ir sukelia nepatogumų dėl greitai išsikraunančios mobiliojo telefono baterijos.
Kadangi Bluetooth bevielio ryšio tinklo veikimo nuotolis tesiekia 10 metrų, pirmojo mobiliojo viruso plitimo galimybės buvo apribotos nuo pat pradžios ir labai neišplito.

Skulls virusas, pagal F-Secure Corp.

2004-ųjų lapkritį pasirodė trojanas , pavadintas Skulls vardu (angl. skull – kaukolė).
Pažeidžiami mobilūs telefonai, naudojantys Symbian operacinę sistemą, virusas plinta kaip programų atnaujinimai.
Šis virusas dažniausiai plinta prisidengdamas Macromedia Flash grotuvo atnaujinimo byla (tokia byla bus su priesaga .sis) arba byla pavadinimu extendedtheme.sis, kai iš tikrųjų joje yra virusas. Kai tik vartotojas aktyvuoja virusą, šis visus telefono nustatymus paverčia kaukolėmis.
Virusas vartotojui sukelia nemažų problemų, kadangi nustoja veikti dauguma mobiliojo telefono funkcijų, tokių kaip SMS, MMS, kalendorius, fotokamera ir kitos. Vartotojas gali tik skambinti pats bei priimti skambučius.

MMS žinutė su Commwarrior virusu, pagal F-Secure Corp.

Šių metų kovo mėnesį aptiktas mobilusis virusas Commwarrior, kuris, kaip ir anksčiau buvusieji, pažeidžia mobiliuosius telefonus, naudojančius Symbian operacinę sistemą, tačiau, skirtingai nei iki šiol buvę, gali plisti ne tik Bluetooth tinklais, bet ir su MMS (angl. Multimedia Messaging Service) žinutėmis.
Viruso plitimas per Bluetooth nesikeičia: pažeistas mobilusis telefonas ieško kitų įrenginių, kurie jam yra pasiekiami per Bluetooth, o suradęs persiunčia užkrėstą virusu bylą. Vartotojas mobiliojo telefono ekrane išvys vaizdą.Sutikus įsidiegti bylą, mobilusis telefonas bus apkrėstas virusu.
Nauja yra tai, kad virusas ne tik plinta naudodamas Bluetooth, bet ir nuskaito vartotojo adresų knygutėje esančius telefono numerius ir išsiunčia jais MMS žinutę su priedu, t.y. viruso kopija . MMS žinutėje virusas atsitiktinai generuoja tekstą, dažniausiai anglų kalba, siūlantį naują žaidimą, antivirusinės programos atnaujinimą ar pan.
Čia viruso kūrėjai pasinaudojo socialinės inžinerijos faktoriumi - tikėta, jog vartotojas, gavęs MMS žinutę iš draugo (-ės), ją perskaitys bei lengviau susigundys atidaryti pridėtą bylą, ir tokiu būdu telefonas bus apkrėstas mobiliuoju virusu.
Įdomus faktas – virusas naudoja Bluetooth darbo valandų metu, o nakties metu persijungia į MMS žinučių siuntimą. Naudodamasis MMS žinutėmis, virusas gali plisti kur kas greičiau ir apkrėsti daugiau vartotojų telefonų, nei iki tol buvę mobilieji virusai.
Pavojus yra toks, kad dėl didelio kiekio siunčiamų MMS žinučių, vartotojas gali gauti nemažą sąskaitą už mobiliojo ryšio paslaugas. Commwarrior virusas nesugadina duomenų mobiliajame telefone.
0
2007-01-22, 09:10:25  

Jagoras

Parašė žinučių: 1224

Telefonas: Nokia N82

Kaspersky Laboratorija paskelbė analitinę apžvalgą, skirtą apžvelgti virusų mobiliesiems įrenginiams vystymąsį.

Pirmasis kirminas, pažeidžiantis komunikatorius, buvo aptiktas 2004 birželį. Kenksminga programa Caribe plito per artimo nuotolio tinklą Bluetooth ir infekuoja portatyvinius įrenginius dirbančius po Symbian OS. Caribe atsiradimas, faktiškai, pradėjo mobiliųjų virusų erą.
Po šio kirmino atsirado eilė panašių virusų smartfonams ir mobiliesiems įrenginiams, o šių metų kovą virmeikeriai sukūrė pirmą kirminą plintantį MMS pagalba.

Kompanijos darbuotojų nuomone, artimiausiu laiku virisų smartfonams augimas bus skatinamas kelių faktorių. Visų pirma, tai smartfonų vartotojų kiekio augimas, kadangi didėjant technologijos populiarumui, ji kelia vis didesnį interesą įsilaužėliams bei hakeriams.
Iš kitos pusės, negatyvios tendencijos kol kas balansuojamos stabdančiais faktoriais - smartfonų kiekis rinkoje kol kas nėra itin didelis, be to kol kas neegzistuoja aiškiai dominuojanti operacinė sistema smartfonams. Tokiu būdu, šiai dienai, globalinių virusų epidemijų mobiliems įrenginiams grėsmė yra sąlyginai neaukšta, tačiau tokios epidemijos galima tikėtis jau po artimiausių dviejų metų.
0
2007-01-22, 08:46:40  

Jagoras

Parašė žinučių: 1224

Telefonas: Nokia N82

Commwarrior.A virusas

"Commwarrior.A" virusas dauginasi užkrėsto mobiliojo telefono numerių knygoje įrašytiems abonentams išsiuntinėdamas MMS žinutes, be to, mėgina plisti per "Bluetooth" sąsajas su kitais įrenginiais. Galiausiai virusas iškrauna bateriją.

Skirtingai nuo kompiuterių virusų, kurie internetu plinta po visą pasaulį, mobiliųjų telefonų virusai dėl technologinių kliūčių nėra tokie gajūs. Pirmasis pasaulyje užfiksuotas mobiliuosius telefonus pažeidžiantis virusas "Cabir" per "Bluetooth" sąsajas per šešis mėnesius išplito tik 16 šalių.

Duomenų apsaugos programinės įrangos gamintoja "Symantec" skelbia, kad "Commwarrior.A" virusas mėgina išsiųsti įvairiai pavadintas MMS žinutes į mobiliuosius telefonus su populiaria "Series 60" programine įranga, kurią gamina "Symbian". Tačiau jei vartotojas neatidarys ir neatsisiųs MMS žinutės, virusas mobiliojo telefono nepažeis.

"Nemanau, kad šis virusas - didelė problema, tačiau tai tik naujos eros pradžia, - sakė Suomijos antivirusinių programų kūrimo firmos "F-Secure" direktorius Mikas Hiponenas (Mikko Hypponen). - Tai - visiškai naujas virusas, nes anksčiau atrasti virusai plito tik per tam tikrą programinę įrangą arba per "Bluetooth" sąsajas tik ribotoje teritorijoje".

M. Hiponeno teigimu, viskas rodo, kad virusas buvo sukurtas Rusijoje.
0
2007-01-22, 08:35:50  

Jagoras

Parašė žinučių: 1224

Telefonas: Nokia N82

Ar jūsų telefonas neužkrėstas?

Dar nenurimus aistroms dėl viruso "Love Bug" pridarytų nuostolių, kompiuterių specialistai įspėja, jog ateities virusai, nutaikyti į inteligentiškus mobiliuosius telefonus ar personalinius skaitmeninius asistentus PDA (Personal Digital Assistant) bus netgi blogesni. Jie sugebės įsirašyti jūsų pokalbius ir persiųsti juos kitiems, ištrinti pinigus iš "elektroninių piniginių" ar netgi sukrauti milžiniškas telefono pokalbių sąskaitas.

Kompiuterių virusai puola prietaisus, kuriuos galima programuoti, ir sklinda tuomet, kai tarp vieno ir kokio nors kito prietaiso egzistuoja ryšio jungtis. Pirmieji virusai daugiausia buvo platinami vienam vartotojui perduodant užkrėstus diskus kitam vartotojai. Dabar svarbiausioji alėja, kuria plinta užkratas, yra elektroninis paštas.

"Virusai darosi tokie grėsmingi todėl, kad mes esame taip gerai sujungti vienas su kitu", sako Charles Palmeris, tinklų saugos ir kriptografijos specialistas iš IBM. Iš to matyti, kad yra milžiniškas virusų plitimo per ateities programuojamuosius mobiliuosius terminalus potencialas.

Dabartiniuose ir kitos kartos mobiliuosiuose telefonuose ir PDA virusų daromos žalos galima išvengti keliais būdais. Pirma, galima apriboti prietaiso programuojamumą nesuteikiant galimybės vykdyti programas -virusus. Dabartiniai telefonai dar patenka į šią kategoriją, bet ateityje jie turės žymiai daugiau galimybių.

Kitas pasirinkimas yra svarbiausių programų saugojimas tik skaitymui skirtoje atmintyje, kurios virusai nesugebėtų perrašyti. "Šios koncepcijos trūkumas yra tai, kad telefono programos jau nebebūtų galima atnaujinti", sako Edwardas Feltonas iš Princetono universiteto Saugaus Interneto programavimo laboratorijos. Be to tokia strategija neapsaugotų tų duomenų, kuriuos įrašys pats vartotojas, nes jie gali būti saugomi tik įrašomoje atmintyje. "Kas nors pakeis jūsų mamytės telefono numerį didelio tarifo numeriu kur nors Nigerijoje ir bematant gausite milžinišką sąskaitą", sako Palmeris.

Galiausiai, yra įmanoma padaryti taip, kad visos telefone įrašytos programos būtų atskirtos viena nuo kitos, todėl viena programa negalėtų paleisti kitos. Jeigu į telefoną patekęs virusas nesugebės pats "paskambinti", jis negalės plisti.

Bet mokslininkai sako, kad mobiliųjų telefonų konstruktoriai yra nuolat spaudžiami įvesti daugiau funkcijų, todėl tai didina užkrato tikimybę. "Jeigu kas nors pasiunčia jums telefono numerį elektroniniu paštu, jūs norite turėti galimybę paskambinti tuo numeriu paprasčiausiu mygtelėjimu," sako Avi Rubenas, Interneto saugos specialistas iš AT&T laboratorijų. "Aš žinau apie kuriamas panašias, pavojingas virusų požiūriu programas".

Jeigu elektroninio pašto priedai gali patys paleisti kitus taikymus, jie sugebės paskambinti, įrašyti programas arba ištrinti atskirų failų turinį.

Bet anglų kompanijos, gaminančios PDA, vyriausias technologas Charles Davies tvirtina, kad toks scenarijus yra mažai tikėtinas, bent jau tiems prietaisams, kuriuose yra įdiegta plačiausiai naudojama EPOC operacijų sistema, kurią jis pats kūrė. "Nenoriu pasirodyti pasipūtėlis ar pernelyg patenkintas savimi, bet aš čia paprasčiausiai nematau didesnio pavojaus", sako jis.

Palmerio nuomone išeitis slypi matematiškame sistemos saugumo įrodyme ir ragina skirti šios srities tyrimams daugiau dėmesio. "Tolimesnėje perspektyvoje mes neturime kito pasirinkimo," sako jis.
0
2007-01-22, 08:25:27  

Jagoras

Parašė žinučių: 1224

Telefonas: Nokia N82

Manau ,kad visiems bus aktualu zinoti apie mobilius virusus.Ir kuo daugiau.Dalinkimes inf.apie tai.
0

Rašyti žinutes gali tik registruoti vartotojai.
Jeigu Jūs jau užsiregistravęs - prisijunkite.

Puslapiai: |1|2|


Mobili.lt naujienos

Pirkite Galaxy A55 5G arba Galaxy A35 5G telefoną ir gaukite sportinę Galaxy Fit3 apyrankę dovanų! (0)

📱✨ Pasinaudokite šia puikia galimybe! 🎁
Pirkite Galaxy A55 5G arba Galaxy A35 5G telefoną ir gaukite sportinę Galaxy Fit3 apyrankę dovanų! 🤗
#GalaxyA55 #GalaxyA35 #GalaxyFit3 #naujienos
Pasiūlymas salonuose bei internete www.mobili.lt

2024-03-21

Plačiau »

Samsung Galaxy Fit3 (1)

🌟 Pristatome naujiena! 🌟
Galaxy Fit3 laikrodis už tik 69€! 💫

2024-02-23

Plačiau »

Pristatome naujausiąjį Samsung S24 išmanųjį! (0)

Naujoji Samsung S24 serija - žingsnis į ateitį! 🚀 Išskirtinės inovacijos, užtikrintas galingumas ir nepriekaištingas stilius - viskas viename telefone! 📱💫 Atrask technologijų viršūnes su Samsung S24! #SamsungS24 #Inovacijos #Technologijos

2024-01-19

Plačiau »

Registruokis ir sužinok pirmas apie NAUJAUSIĄ Galaxy AI (0)

2024-01-03

Plačiau »

Naujausias Samsung Galaxy S23 FE jau prekyboje! (0)

📱 Naujausias Samsung Galaxy S23 FE jau prekyboje! 🚀
Dabar, pirkdamas šį telefoną, gauk Galaxy Buds FE belaides ausines - DOVANŲ! 😍
Ar jau esate išbandę naują telefoną? Užsukite į saloną ir pamatykite gyvai! 🔥
#SamsungGalaxyS23FE #NewPhone #Technology #Innovation

2023-12-04

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

 
© Mobili linija, 2024. Visos teisės saugomos.
Bluetooth
Bluetooth arba sutrumpintai BT - (angl. blue tooth - mėlynas dantis) – asmeninių tinklų (PAN) belaidžio ryšio gamybinė specifikacija (sukurta Ericsson ).
Bluetooth leidžia keistis informacija tarp tokių įrenginių kaip delniniai ir paprasti asmeniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, spausdintuvai ir skaitmeniniai fotoaparatai. Protokolas naudoja patikimą, visuotinai prieinamą artimo ryšio trumpųjų radijo bangų diapazoną (nelicencijuotos 2.45 GHz dažnio ISM bangos). Siekiant išvengti sąveikos su kitais tą patį dažnį naudojančiais protokolais naudojami 1 Mhz pločio 79 kanalai, keičiami 1600 kartus per sekundę.

Bluetooth leidžia įrenginiams bendrauti iki 100 metrų atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie yra skirtingose patalpose. Naudojamos skirtingos konstrukcijos ir dizaino antenos. Pagal galingumą, siųstuvai skirstomi į 3 klases:

Klasė (galingumas mW, dBm); atstumas
Klasė 1 (100 mW, 20 dBm); iki 100 metrų
Klasė 2 (2.5 mW, 4 dBm); iki 10 metrų
Klasė 3 (1 mW, 0 dBm); iki 1 metras.
MMS
(Multimedia Message Service)
Žinutė , kuria galima siųsti tekstą, spalvotus paveiksliukus ir polifonines melodijas.
GSM
(Groupe Special Mobile) globalus mobilių telefonų ryšio standartas. GSM yra antros kartos tinklas (2G). Nuo 2004 metų yra labiausiai paplitęs mobilių telefonų ryšio standartas pasaulyje. Mobilūs telefonai šiuo metu yra 4 dažnių: 850 MHz(Amerika), 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz(Amerika).

Symbian
Mobili operacine sistema . Mobilieji telefonai su "Symbian" gali atlikti kompiuterio funkcijas.
Versijos :

Symbian OS Series 60 : N70, N90, 3230, 6260, 6630 , 6600, 7610, 6670, 6681, 6680 .

Symbian OS S60 3rd Edition : Nokia E60 ,E61, E70, N71, N73, N80, N91, 3250 , 5500 .

Symbian OS Series 80 : 9300, 9300i, 9500 .

Symbian OS Series 90 : Nokia 7710, 7710i .

Symbian UIQ 2. : Sony Ericsson P910i, P900 .

Symbian OS UIQ 3. : Sony Ericsonn P990i, M600i, W950i .

www.my-symbian.com
www.symbian.com
SMS
(Short Message Service)
Trumpųjų žinučių paslauga , reiškiantis daugelyje mobiliųjų telefonų esančią paslaugą, skirtą trumpųjų žinučių (liaudyje vadinamų "es-em-esais") siuntimui tarp mobiliųjų telefonų arba kitų panašių įrenginių. Trumpojoje žinutėje telpa 160 ženklų, tačiau kai kuriuose telefonuose jos gali būti ilgesnės, nes siųsdamas žinutę telefonas ją suskaido į keletą mažesnių. Trumposios žinutės gali būti naudojamos ir įvairioms paslaugoms užsakyti ir gauti, pvz., automobilio parkavimo, autobusų grafikų ir pan. SMS žinutės taip pat plačiai naudojamos įvairiems mokamiems žaidimams, balsavimams televizijoje.

Kalendorius
Galimybė planuoti .
Susitikimai , kvietimai susitikimams , pastabos , priminimai , sukaktys , darbo aprašai . Galima kiekvienam įvykiui įvesti garsinį signalą , kad leistų priminti . Įvedus įvykius jie parodomi pagal data ekrane . Taip pat kai kurie modeliai gali sinchronizuoti telefono duomenis su kompiuteriu . Kai kur yra galimybė per bluetooth atspausdinti savo įvykių kalendorių .