»
Reklama

Apple iPhone 4S (2012-01-31)

Tautvydas

          hero.jpg

 Džiaugsmas ar nusivylimas? Po naujojo iPhone 4S pristatymo šios dvi emocijos pradėjo žūtbūtinę kovą kiekvieno Apple ir technologijų mėgėjo galvoje. Ilgai lauktas (galbūt revoliucinis) iPhone, kuris turėjo būti paženklintas numeriu 5, taip ir neišvydo dienos šviesos, kartu su savimi atgal nusitempdamas svajotą didesnį ekraną ir visiškai naują dizainą... Vietoj jo į iPhone 4 įpėdinio sostą stojo karys su S raide... Vienatinis įpėdinis be jokių GSM ir CDMA dvynių... iPhone 4S atrodo beveik identiškai kaip pirmtakas, tačiau yra apsiginklavęs naujomis funkcijomis ir galingesne technine įranga. Matėme kaip po 3G modelio S atnaujinimo sekė revoliucinis iPhone 4 debiutas. Tai leidžia susidaryti įspūdį, kad Apple kardinaliai kitokį modelį gali išleisti kas dvejus metus... Taigi, ar galima 4S laikyti visaverčiu teisėtu įpėdiniu? Ar tai tiesiog "dirvą" naujam karaliui ruošiantis laikinas sosto valdytojas? Šiais įmantriais retoriniais klausimais bandau užduoti svarbiausią iš jų, kuris kartu yra ir vienas iš pagrindinių apžvalgos klausimų - ar verta savo 4-tuką atsinaujinti į šį? Ir ar išvis iPhone 4S gali stoti į lygiavertę kovą su rinkos lyderiu Samsung Galaxy S2? 

 

Įpakavimas ir komplektacija

iPhone 4S atkeliauja tokioje pat kompaktiškoje (ilgis ir plotis beveik atitinką pačio telefono išmatavimus) ir "simpatiškoje" dėžutėje kaip ir jo pirmtakas 4-tasis modelis. Visi dėžutės pokyčiai apsiriboja tuo, kad apačioje, vietoj "standartinio" obuolio skiriamojo ženklo, yra iCloud logotipas. Taip pat, žinoma, dėžutės šone šalia užrašo "iPhone 4" dar puikuojasi ir pilkame fone "įtupdyta" S raidelė. Daugeliui kils mintis "kodėl gi autorius smulkiau aprašė pačią dėžutę?". Ogi todėl, kad tai, ką rasime viduje, nei kiek nesiskiria nuo to, ką su savimi atsinešė 4-tasis iPhone. Dėžutėje standartiškai randame kompaktišką tinklo įkroviklį (su USB jungtimi, jokio atskiro laido), USB laidą, kuris, tiesa, šiek tiek per trumpas, kad būtų patogu kalbėti telefonu įjungus krauti į žemiau esančią rozetę, baltąsias ausines, FingerTips (instrukciją), tą modernų įrankį SIM kortelės lizdui atidaryti ir, kaip jau tapo įprasta, keletą Apple logotipo lipdukų, kurie galbūt padės kai kam savo bet kokios firmos kompiuterį ar kitą daiktą "transformuoti" į Apple. Asmeniškai, aš taip nedaryčiau.

 

 

 

Dizainas

Prieš metus, pasirodžius iPhone 4, netilo kalbos apie kardinaliai pasikeitusį dizainą, formas ir medžiagas. Sąsajų su 3GS beveik neliko. Kalbant apie dizainą šiandien, užtektų žodžių junginio "beveik identiškas". Nors iš pirmo žvilgsnio korpuso dizainas yra toks pats, kaip ir pirmtako, tačiau keletas smulkmenėlių vis dėlto pasikeitė. Išnyko korpuso/antenos pertvarėlė šalia ausinių lizdo, tačiau atsirado po vieną viršuje iš abiejų šonų. Taip pat 4S modelyje garso mygtukai yra milimetru, o begarsės/įprastos aplinkos perjungimo mygtukas net keliais milimetrais žemiau. Dėl to 4S modeliui netinka kai kurie 4-tuko dėklai. Daugiau absoliučiai jokių dizaino skirtumų nėra, viskas kaip ir senajame modelyje. Telefono priekyje yra home mygtukas, garsiakalbis, priekinė kamera ir apšvietimo bei artumo jutiklis, kuris išjungia telefono ekraną, kai kam nors skambinant dedate jį prie ausies. Viršuje yra įjungimo/ išjungimo mygtukas, vienas mikrofonas bei standartinės 3.5mm garso išvesties jungtis, o apačioje - du "garsiakalbiai", iš kurių tik vienas tėra garsiakalbis (kitas yra pagrindinis mikrofonas) ir standartinė Apple 30-pin  duomenų perdavimo/krovimo jungtis. Dešinėje telefono pusėje toje pačioje vietoje yra SIM kortelės "lizdas", o kairėje - trys anksčiau minėti mygtukai, skirti garso valdymui. Galineje telefono dalyje yra tik kamera su LED blykste, keli "techniniai" skaičiukai ir, žinoma, puikuojasi žymusis obuolys bei užrašas "iPhone". Telefono matmenys nepasikeitė (115.2 x 58.6 x 9.3 mm), tačiau 4S "priaugo" 3 gramus, lyginant su 4-tuku. Korpusui naudojamos medžiagos išliko visiškai nepakitusios: "apvadas" - metalinis, o priekis ir galas yra "aprengti" braižymuisi ir pirštų antspaudams atspariu stiklu su oleofobine danga, kuri labiau leidžia stiklą lengviau nuvalyti negu iš tikrųjų atlieka saugojimo nuo pirštų antspaudų darbą. Taip pat verta paminėti, kad kameros objektyvas vizualiai šiek tiek daugiau išlindęs, o pats kameros sensorius įleistas į mažesnį gylį.

 

 

Ekranas

Vienas iš geriausių ekranų rinkoje, kurį lenkia nebent Samsung SAMOLED technologija. Itin aukšta raiška su dideliu pikselių colyje tankiu (~330PPI) nepalieka jokių net ir iš labai arti matomų kvadratėlių. Vaizdas atvaizduojamas itin tiksliai, detaliai ir tikroviškai. Ekranas puikiai įžiūrimas saulės šviesoje ir pasižymi net 178 laipsnių matymo kampu. Nors iš pirmo žvilgsnio ekranas nepasikeitė nuo to, kuris buvo dedamas į 4-tuką, tačiau išaugo kontrastas ir ekrano ryškumas. Kaip bebūtų gaila, bet energijos ekranui naudojimas taip pat... Techninės ypatybės išliko tokios pačios. Tai - 3.5 colio 640 x 960 taškų raiškos capacitive tipo TFT ekranas su galiniu LED apšvietimu. 

Baterija

Iš dalies mistinis šio modelio "Achilo kulnas". Nors talpa "išaugo" 12 miliampervalandžių, tačiau vos tik prekyboje pasirodžius iPhone 4S, iš karto ėmė sklisti žinios apie tiesiog akyse senkančią telefono bateriją... Atrodo tiesiog paprasta silpnoji vieta? Bet būtent tam šios skilties pradžioje ir pavartojau žodį "mistinis": baterijos bėdos yra aptinkamos ne visuose telefonuose. Vieni gavo telefoną be jokių bėdų iš karto, kiti bėdas "panaikino" atsinaujinę programinę įrangą iki 5.0.1 versijos, o treti vis dar jas kenčia... Asmeniškai, man atiteko telefonas, kuris šios bėdos neturėjo. Dievaži, tikrai neturėjo, nes mane netgi apniko pavydas, kad 4S laiko šiek tiek geriau už maniškį 4-tuką! Prakeiktas daiktas visą vakarą (3-4h) ištisai su juo žaidžiant išsikrovę tik 17% (nuo 56 buvusių tik įjungus, iki 39), o tai aš skaitau gerai, nes seniau tiek HTC Incredible S, tiek Samsung Galaxy S Plus, tiek HTC Sensation per tiek laiko pavyko visiškai "užmušti", o 4-tuką nusmukdyti iki pirmojo įspėjimo "Dėk kraut!" ties 20%...Taigi, kaip jau minėjau, man į rankas pateko laimingas modelis, kuris laiko geriau ir už konkurentus (bent jau kai kuriuos), ir už savo pirmtaką. Nors tas "geriau" apsiriboja tiesiog keliomis normalaus naudojimo valandomis, tačiau net jos kartais gali daug ką lemti - juk nenorėtumėte, kad telefonas išsikrautų kelios valandos prieš grįžtant į namus, kuomet jums jo reikia... Tačiau vis tiek - atsižvelgiant į tokius lūkesčius iš baterijos, iPhone 4S pirkimą vis dar galima prilyginti vaikščiojimui ant karštų žarijų, papiltų prie bedugnės krašto. Tai tiesiog sėkmės faktorius - tau pasiseks.. arba ne. 

Na, o dabar prie "skaičiukų" pusės. Intensyviai "kankinant" telefoną jis visiškai išsikrauna per mažiau negu parą. Per tą laiką buvo nemažai fotografuojama, vykdoma belaidė sinchronizacija su iTunes, kelias valandas naršoma internete per Wi-Fi ir klausoma muzikos per ausines bei išsiųsta virš 100 SMS žinučių... Kai telefonu naudojamasi įprastai, jis ištempia apie 1.5- 2 dienas. Naudojant minimaliai - 3-4.

Ryšiai 

Visi pamename, kaip pernai metais anonsavus iPhone 4 greičiau už marą paplito kalbos apie jo "antenos problemas" - bent jau pirmieji telefonai (tikrai ne visi) "mėtydavo" ryšį, pokalbis nutrūkdavo pereinant iš 3G į 2G zoną arba kartais tiesiog dingus ryšiui "prapuldavo" ir pašnekovas. O kas tada? Skundai internete, skundai Apple kompanijai, "Antennagate" renginiai, nemokamas "Bumpers" dėklų dalijimas ir taip toliau... Tačiau, rodos, nors Apple seniau ir neigė savo kaltę, tačiau šį kartą, vardant vartotojų (ar kompanijos piniginės) įmontavo dvigubą anteną, kurį turėtų visiškai užtikrinti, jog jūs dėl telefono kaltės neturėsite keikdamasis perskambinti savo pašnekovui.. Tiesa, nors antena ir nauja, kai kurie vartotojai skundžiasi, kad telefonas prastai "gaudo" ryšį. Iš tiesų greičiausiai "grybauja" telefono programinė įranga, nes stovint vietoje ir nekeičiant laikymo padėties dažnai ryšio padalos "straksėdavo" nuo 1 iki 5, tačiau pokalbis nė karto per testavimo laikotrapį nebuvo nutrūkęs ar trūkčiojęs... Interneto ryšys niekada nebuvo pamestas ir buvo itin stiprus, lyginant su pirmtaku. Tai apie "paprastą" ryšį tiek. Dabar apie Wi-Fi ir 3G. Wi-Fi ryšys aptinkamas ir prie tinklo prisijungiama greitai ir "tvirtai"... Nors, tiesą sakant, nepastebėjau skirtumo nuo 4-tojo modelio. To paties negalėčiau pasakyti apie 3G: 4S "deda" 4-tąjį į vienus vartus: 3G "pagaunamas" geriau, naršymas vyksta juntamai greičiau. Tiesa, tausojantiems savo telefono bateriją vienas dalykas gali nepatikti - 4S neišsaugojo tokios funkcijos kaip naršymas tik per EDGE arba per EDGE ir per 3G. Turiu omeny, tai, kad jeigu nustatymuose įjungta "cellular data" galimybė - 3G zonoje naršysite per 3G, o kai jo napagaus - per EDGE, nors šio telefono pirmtake buvo pasirinkimas naršyti tik per EDGE taip taupant savo telefono bateriją (tačiau ne laiką ir kantrybę). 

Muzika ir multimedija

Vienas iš geriausių grotuvų, kuriuos esu matęs įvairiuose nešiojamuose įrenginiuose. Tačiau beveik nieko naujo nuo iPhone 4 (ir iOS 4 išleidimo laikų). Tiesa, pasikeitė muzikos grotuvo piktograma: vietoje iPod piktogramos atsirado oranžinė piktograma-nata ir muzikos grotuvas persivadino iš iPod į tiesiog Music. Taip pat, atsiradus atskirai Music programai, atsirado ir Video programa (seniau šis "skirsnelis" buvo iPod programoje). Lyginant su iPhone 4, naujasis modelis groja garsiau ir švariau per išorinį garsiakalbį. Klausant per ausines skirtumo nepastebėjau. Atkuriamas garsas švarus ir aiškus, ryškūs tiek žemi, tiek aukšti garsai, nors tai priklauso ir nuo pačių ausinių (testuota su Sennheiser CX300-II ir Monster Beats By Dre - Tour). O pakuotėje esančios ausinės... Ech, jos tokios pačios, kaip ir ankstesnių modelių komplektacijose. Manau, daugelis po tokio apibūdinimo suprato, kad tos ausinės yra nieko vertos ir tiks nebent "kalbantis" su Siri... Jeigu esate muzikos mėgėjas - patariu jums iš karto "investuoti" į normalias ausines.

 

iOS 5 naujovės

Šios skilties nesistengsiu labai gražiai ar įdomiai aprašyti, tad iš anksto atsiprašau už neoriginalumą ir galimą padrikumą. 

GPS - nuo šiol iPhone palaiko ne tik GPS, bet ir rusų Glonass palydovinę pozicionavimo sistemą.

Nuotraukų "redaktorius" - nauja funkcija, "įdiegta" į "Photos" nuotraukų peržiūrėjimo programą. Ji leidžia karpyti, "vartyti" nuotraukas bei pašalinti raudonų akių efektą iš jų. Taip pat yra dar viena funkcija - "enhance", tačiau konkrečiau taip ir neišsiaiškinau, ką ji daro... Iš praktinio "naudojimo" galiu pasakyti tik tiek, kad kai kurios nuotraukos pridėjus šį efektą tampa kokybiškesnės. Tačiau pasitaiko atvejų, kai kokybė dar ir suprastėja.

 

"Notifications center, lockscreen notifications" - nuo šiol iOS 5 įrenginiai turi panašų į Android "notifications" centrą, kuris nusileidžia paslinkus pirštą nuo "linijos" ekrano viršuje. Centre rodomos SMS, praleistų skambučių, Facebook ar kitų programų pranešimai. Taip pat galima pridėti ir orų prognozės ar akcijų kursų valdiklius (widgets). Tik du? Tikrai mažokai... Visi pranešimai taip pat rodomi ir užrakinus ekraną ("lockscreen'e"). Iš jo taip pat galima įjungti ir programas, kurios "siuntė" tuos pranešimus. Pvz, norint atrašyti į SMS tereikia paslinkti ("Slide to answer") per piktogramą lockscreen'e. "Aktyviajame rėžime" (atrakinus telefoną) notifications gali "išdygti" antraščių (vadinamų banerių) arba jau seniau matytu "būdu". Nustatymuose galima pasirinkti, kurių programų pranešimus norite gauti ir kokiu būdu juos gauti bei programas, kurių "nenorite matyti akyse".

Bevielis aktyvavimas- nuo šiol norėdami aktyvuoti savo iOS įrenginį neprivalėsite jo prijungti prie kompiuterio su iTunes programa. Nuo šiol viską galima padaryti "belaidžiu" būdu. Jums tereikia įdėti tinkamą SIM kortelę ir prisijungti prie Wi-Fi tinklo. Toliau viskas vyksta kaip Android OS turinčiuose įrenginiuose - pasirenkat šalį, kalbą, suvedat savo Apple ID, jeigu norite nustatote Find My iPhone, iCloud ir kitas panašias funkcijas. Nors toks aktyvavimas mobiliųjų technologijų pasaulyje nėra naujiena, tačiau pagaliau bent kiek sumažėjo priklausomybė nuo iTunes.

Nustatymų jungikliai iš kvadratinių tapo apvalūs-  ne kažin kas, bet vis tiek gražiau.

Kameros programa pasiekiama tiesiai iš lockscreen'o- užrakinus telefoną ir du kartus paspaudus "home" mygtuką nuo šiol iššoka ne tik muzikos programos valdikliai - šalia "Slide to unlock" juostos atsiranda ir kameros įjungimo piktograma. Taip pat nuo šiol fotografuoti ir mechaniniu garso reguliavimo mygtuku, artinti vaizdą kameros programoje tiesiog "pažnaibant" ekraną bei nuotraukų galeriją iš kameros programos pasiekti tiesiog paslenkant pirštu iš dešinės į kairę. 

Newstand-  priminimai, icloud, twitter integracija, customaizibl(:D) sound allerts, buy ringtones on itunes, imessages, mail programa atnaujinta, aplankų kūrimas foto galerijoje telefone, video grotuvas groja1080p filmus, bet mažai kodekų, greitesnis safari, safari reader, private browsing, find my friends app, ota updeitai, wi-fi sync, led allerts, assistive touch,  swype to peržiūrėt foto

Siri

Viena iš didžiausių iPhone 4S naujovių... Kodėl rašau atskiroje skiltyje, o ne prie "iOS"? Todėl, kad tai yra išskirtinai 4S modelio funkcija. Kiti modeliai su programinės įrangos atnaujinimu to negavo. Taip pat ir iPad ir naujasis iPod Touch... Taigi, Siri yra Apple paraginimas pirkti naująjį modelį, jeigu norite turėti tokį pranašumą. Tačiau ar verta? Lietuvoje nelabai. Nekalbu apie patį telefoną, kalbu apie tai, kad neverta jo atsinaujinti iš iPhone 4, jei pagrindinė naujovė, kurios norite, bus Siri. Programa supranta tik vokiečių, prancūzų bei anglų (JAV, UK ir Australijos dialektus/akcentus) kalbas. Sakote, kad tai - nebėda, nes mokate vieną iš tų kalbų? Tačiau Siri sunkiai atpažįsta beveik visus vardus... Lengvai supranta tik vardus/adresatų pavadinimus, kurie panašūs į anglų kalbos vardus/žodžius "Karolina", "Mama", "Deivydas", "Ieva". Su kitais jau teks pasistengti, susikurti alternatyvas. Pvz: "Aistė" reikės tarti "Eist", "Augustė" - "Ogust" (kaip mėnesio August pavadinimą)... Tiesa, tiems adresatams "bus geriau" tik skambinti, nes (suprantama) Siri nesupranta diktavimo mūsų kalba. Bet blogiausia yra tai, kad Lietuvoje ieškoti vietovių negalima - Siri tiesiog atsiprašys ir paaiškins, kad Lietuva "not supported". Taigi, greitai norintys pavalgyt ir ieškantys McDonald's gaus erzinantį atsakymą "i'm sorry <...>". Ačiū Dievui, kad bent mūsų miestai nėra tokie dideli, jog reiktų Siri pagalbos... Taigi, Siri tiks nebent "paviršinėm" paieškom ir muzikos grotuvo valdymui. Tiesa, programa kartais parodo neblogą humoro jausmą...

 

Kamera

Pagaliau! Naujasis iPhone 4S vėl prisivijo varžovus savo kamera. Prietaise įmontuota naujas 8 megapikselių sensorius su (sena) LED blykste, kuris jau gali lygintis su Samsung Galaxy S2 telefone esančia kamera. Kaip ir pirmtake, vaizdas gali būti fokusuojamas prisilietimu arba automatiškai, tačiau visas fotografavimo procesas (įskaitant ir patį nuotraukos užfiksavimo greitį) vyksta greičiau. Taipogi (nors čia ir iOS 5 privalumas) kameroje dabar galima pasirinkti ir "tinklelio/grid" rėžimą, perbraukiant per ekraną pereiti į paskutinių padarytų nuotraukų galeriją, artinti "žnaibant" ekraną (pinch-to-zoom)  bei fotografuoti naudojantis mechaniniu "volume UP" mygtuku. Visa kita nepakito: išliko HDR funkcija, blykstės reguliavimas (ON/OFF/AUTO), perjungimo į priekinės kameros rėžimą ir paskutinės padarytos nuotraukos peržiūrėjimo piktogramos. Reiklesniems vartotojams kameros programoje gali trukti "kai kurių" nustatymų. Ir aš kalbu ne apie ISO, baltos spalvos balanso ar efektų pasirinkimus, o apie paprasčiausią fotografavimo ar filmavimo raiškos reguliavimą: telefonas sugeba užfiksuoti tik 3264x2448 raiškos nuotraukas ir filmuoti tik FullHD (1920x1080). Apie nuotraukas ir filmavimo kokybę nieko nerašysiu - palieku tai jūsų teismui.

 

 

 

 


Pasidalinkite nuoroda: | Daugiau...

Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai.

Naujausi komentarai:

Taugis   2012-02-15, 23:57:28
legrand (2012-02-14, 14:32:28) rašė:
artorelis (2012-02-12, 14:40:32) rašė:
...
Man niekas nekaito.
Tas 4s kuri man teko naudot kaito ir baterija ne itin itemptai naudojant neislaike darbo dienos.idomu,gal tai net tarpusavyje susije.
Beje ne toks senas bajeris,kai lektuve toks 4tukas ir sprogo.liudna,kad ta vergove kinijoje gaminant apple produktus atveda i vis daznesni brokuotu ala auksciausios klases smartu gaminma.
0

M1997   2012-02-14, 17:39:35
Man nepatiko kameros aprašymas.Pastebėti nelabai nesvarbūs niuansai,o tai kas itin svarbu net neužsiminta:didesni stiklai/f/2.4/next-generation backside illumination sensor/Video stabilization.
0

legrand (veteranas)   2012-02-14, 14:32:28
artorelis (2012-02-12, 14:40:32) rašė:
Taugis 2012-02-12, 03:16:01
Gal iphone 5 taip nekais po 10minuciu skaitymo mobili.lt kaip kad 4s.

Čia yra tiesos ką rašo ''Taugis'' ar čia aš nesupratau humoro iš jo pusės?
Man niekas nekaito.
0

gintbar   2012-02-13, 00:46:22
artorelis (2012-02-12, 14:40:32) rašė:
Taugis 2012-02-12, 03:16:01
Gal iphone 5 taip nekais po 10minuciu skaitymo mobili.lt kaip kad 4s.

Čia yra tiesos ką rašo ''Taugis'' ar čia aš nesupratau humoro iš jo pusės?
Vėjus rašo...
0

artorelis   2012-02-12, 14:40:32
Taugis 2012-02-12, 03:16:01
Gal iphone 5 taip nekais po 10minuciu skaitymo mobili.lt kaip kad 4s.

Čia yra tiesos ką rašo ''Taugis'' ar čia aš nesupratau humoro iš jo pusės?
0

Archyvas » | komentarai (17)


Apklausa
Kokio gamintojo telefonu dabar naudojatės? (galimi keli variantai) (20)
 

Visos apklausos »

Mobili.lt naujienos

Samsung ir General Financing akcija (0)

Perkant lizingu bus pigiau!
J5 - 6,5 eur
A3 -7 eur
A5 - 9 eur
S5 - 12 eur
S6 - 18 eur
S6 edge -21 eur
galioja iki lapkričio 30 d.

2015-11-24

Plačiau »

Draugystės kaina (1)

Samsung Galaxy Grand Prime dviejų vienetų kaina 300 eurų.

2015-11-23

Plačiau »

Keiskite seną telefoną į iki 650 EUR nuolaidą naujam išmaniajam! (36)

Atneškite mums savo seną telefoną, o mes Jums suteiksime nuolaidą iki 650 EUR naujam SAMSUNG išmaniajam telefonui įsigyti!

2015-11-23

Plačiau »

Naujienos: Coolpad (0)

Rytoj gaunam Coolpad:
Modena (179EUR)
Porto (169EUR)

2015-11-11

Plačiau »

Naujienos: LG Nexus 5X (7)

LG Nexus 5x 16GB (480eur)

2015-11-10

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

Draugai
 
© Mobili linija, 2015. Visos teisės saugomos.
EDGE
(Enhanced Data rates for Global Evolution)
nauja populiarios GPRS (paketinis duomenų perdavimas) technologijos versija. Pagrindinis EDGE privalumas- itin spartus ryšys iki 236 kb/s , teoriškai iki 473.6 kb/s .
GPS
GPS (angl. Global Positioning System) - Visuotinė padėties nustatymo sistema, arba Globali pozicionavimo sistema. Leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Sistemos pagrindas - IT technologijų sąveika su planetą gaubiančiu GPS palydovų tinklu. Tai viena iš palydovinių navigacijos sistemų
GPS sistemoje naudojami 24 palydovai, priklauso JAV palydovinės navigacijos sistemai NAVSTAR (Navigation Satellite Time and Ranging). Pirmasis GPS palydovas buvo paleistas 1978 m. Visa 24 palydovų sistema pradėjo funkcionuoti 1994 metais. GPS palydovai skrieja 6 orbitinėmis trajektorijomis (po 4 kievienoje). Orbitų aukštis nuo žemės paviršiaus - apie 20180 km.
Kiekvienas GPS palydovas radiosignalo pagalba į žemę perduoda informaciją apie savo buvimo vietą (koordinates), tikslų laiką ir identifikavimo kodą.GPS imtuvas priima signalus iš 2-5 artimiausių GPS palydovų
pateikia tokias vartotojo buvimo vietos koordinates:
platuma, ilguma, aukštis virš jūros lygio, judėjimo greitis,
judėjimo kryptis. GPS sistema su papildoma įranga pritaikoma navigacijoje - apskaičiuojamas maršrutas tarp pasirinktų taškų, rodomas objekto judėjimas detaliame žemėlapyje, grafinio kelvedžio nurodymai, kaip įveikti artėjančias kryžkeles, sankryžas ar posūkius, o nukrypus - kaip vėl sugrįžti į maršrutą. Paklaida gali siekti iki kelių metrų.

PIN
(Personal Identification Number)
Apsaugos kodas SIM korteles. Kodą gaunate kartu su SIM kortele. PIN kodą galite pasikeisti .

3G
(3G)trečiosios kartos ryšys.
3G ryšys įgalina perduoti duomenis iki 2Mbps greičiu.
3G ryšys dar vadinamas UMTS arba WCDMA .
GSM
(Groupe Special Mobile) globalus mobilių telefonų ryšio standartas. GSM yra antros kartos tinklas (2G). Nuo 2004 metų yra labiausiai paplitęs mobilių telefonų ryšio standartas pasaulyje. Mobilūs telefonai šiuo metu yra 4 dažnių: 850 MHz(Amerika), 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz(Amerika).

2G
(2G)Antros kartos tinklas yra GSM. Mobilūs telefonai šiuo metu yra 4 dažnių: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz.
Wi-Fi
Wi-Fi (sutrumpinimas iš angl. Wireless Fidelity) - protokolas ir standartas įrenginiams naudojantiems plačiajuostį radijo ryšį, skirtas organizuoti vietinius belaidžius ryšius. Sukurtas Wi-Fi Alliance konsorciumo, IEEE 802.11 (a,b,c) standarto pagrindu. Mobilūs įrenginiai turintys Wi-Fi klientinius gavimo-priėmimo įrenginius gali pasijungti į lokalius tinklus ir gauti interneto prieigą per taip vadinamus ryšio taškus arba „hotspots“. Dar Wi-Fi vadinamas Wlan .

Mobilūs telefonai naudoja šiuos dažnius
802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.


802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.

802.11b: paprasčiausia, ir pigiausia WLAN versija. Veikimo dažnis 2.4GHz, greitis yra 11 Mbps

802.11g: Veikimo dažnis 2.4GHz , naują koduojančią technologiją. Greitis yra 54 Mbps .Raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
USB
(Universal Serial Bus)
Jungtis, kuria prie kompiuterio galime prijungti įvairius įrenginius, pavyzdžiui, MP3 grotuvus. USB 1.1 yra senesnis duomenų perdavimo per USB jungtį standartas. Jo maksimalus greitis siekia 1,4 MB/s. USB 2.0 yra apie 50 kartų spartesnis (57 MB/s).
SMS
(Short Message Service)
Trumpųjų žinučių paslauga , reiškiantis daugelyje mobiliųjų telefonų esančią paslaugą, skirtą trumpųjų žinučių (liaudyje vadinamų "es-em-esais") siuntimui tarp mobiliųjų telefonų arba kitų panašių įrenginių. Trumpojoje žinutėje telpa 160 ženklų, tačiau kai kuriuose telefonuose jos gali būti ilgesnės, nes siųsdamas žinutę telefonas ją suskaido į keletą mažesnių. Trumposios žinutės gali būti naudojamos ir įvairioms paslaugoms užsakyti ir gauti, pvz., automobilio parkavimo, autobusų grafikų ir pan. SMS žinutės taip pat plačiai naudojamos įvairiems mokamiems žaidimams, balsavimams televizijoje.

TFT
(thin film transistor)
Viena iš rušių skystų kristalų ekranų (LCD) , naudojama aktyvi matrica, kuri pagerina vaizdo kokybę .
Kamera
Galimybė fotografuoti ir filmuoti .
Kokybė priklauso nuo optikos ir programinės įrangos .
Pranešimai
Pranešimai(žinutės) būna : SMS, EMS, MMS, Email, Fax.
ISO
(International Organization for Standardization)
Tarptautinė standartizacijos organizacija - kurianti pasaulinio lygio pramonės ir komercijos standartizavimu ( ISO standartais ).Glaudžiai bendradarbiauja su Pasauline elektrotechnikos komisija (angl. International Electrotechnical Commission (IEC)), kuri atsakinga už elekrinės įrangos standartizavimą.
Pvz.:
ISO 8571-2/Cor1:1991
ISO/IEC 10025-3/Cor1:1995
video
Vaizdo įrašas :
Video įrašų formatai :
M-JPEG
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
3GP , 3GPP , 3GP2 - mobilus telefona video , MMS .
Matmenys
Telefono dydis : aukštis, ilgis, storis . Jei mobilus "slaideris" ar atidaromas - dydis matuotas pilnai uždaryto .
Ekranas
Ekranai būna spalvoti ir nespalvoti .
Spalvotų ekranų tipai : STN ,TFT , TFD , OLED , AMOLED
Spalvų kiekis :
Ekrano rezoliucija taškais :
Ekrano eilučių kiekis :
Ekrano reagavimas į apšvietimą :

Atminkite : Kuo didesnis , ryškesnis , kontrastingesnis ekranas tuo trumpiau laikys baterija .
Priminimai
Kalendoriaus funkcija , kai priminamas įvestas įvykis .
talpa
Parodo kokios talpos baterija . Kuo didesnė talpa tuo baterija ilgiau laikys energiją . Baterijos talpa matuojama (mAh) miliamperais per valandą .
Android
"Linux" pagrindu sukurta sumaniesiems telefonams skirta " Google" operacinė sistema. Pagrindiniu jos privalumas, ji yra visiškai nemokama, todėl ją tobulinti gali kiekvienas programuotojas.
Twitter
Twitter - nemokama socialinių tinklų paslauga, leidžianti jos vartotojams siųsti ir skaityti trumpas žinutes.
Tweet - tekstinė iki 140 simbolių žinutė, parodoma autoriaus puslapyje ir nusiunčiama jo prenumeratoriams.
ESN
ESN („Electronic Serial Number“) elektroninis serijos numeris – tai unikalus 32 bitų identifikacijos numeris, naudojamas mobiliajam telefonui suaktyvinti.
IM
IM („Instant Messaging“) tiesioginiai pranešimai – tai bendravimo įrankis, leidžiantis naudotojams tiesiogiai kalbėtis siunčiant ir skaitant žinutes savo mobiliųjų telefonų ekranuose.
iOS 4
iOS 4 - tai operacinė sistema, skirta „iPad" (taip pat „iPhone" ir „iPod touch"). Ji suteikia galimybę naršyti, skaityti ir pamatyti viską tiesiog parodžius pirštu. Joje rasi galingų, inovatyvių ir smagių integruotų programų, kurias naudosi daug kartų per dieną. Tai - platforma, kurios pagrindu buvo sukurta daugiau nei 65 000 kitų nepakartojamų programų, skirtų „iPad". Ši sistema yra itin saugi, stabili ir jautri.