![]() |
Asus Zenfone 2 Laser (2016-02-03)Giedrius
Dar visai neseniai, gruodžio pradžioje, mūsų salonai pasipildė naujais Asus kompanijos produktais. Šis Taivano gamintojas tikrai nėra naujokas ir ,ko gero, kiekvienas skaitytojas yra girdėjęs apie jo gaminamus produktus. Į mano rankas pakliuvo vienas iš naujos "Zenfone 2" serijos telefonų, tai "Asus Zenfone 2 Laser", kurio kodinis numeris yra "ZE500KL". Tokį skambų pavadinimą šis modelis gavo ne šiaip sau, o būtent dėl to, kad jame panaudota lazerinio fokusavimo technologija. Ką tai duoda fotografuojant, sužinosite šiek tiek vėliau, na o savo apžvalgą pradėsiu kaip visada nuo techninių parametrų.
TECHNINIAI DUOMENYS
EKRANAS
KAMERA
DUOMENYS
KORPUSAS IR PAPILDOMA INFORMACIJA
KITA
PAKUOTĖ IR JOS TURINYS Kaip jau įprasta, pažintį su nauju įrenginiu pradedame nuo pakuotės. Gana dažnai ji daug pasako apie tai, ko reikėtų tikėtis ją atidarius. "Asus Zenfone 2 Laser" dėžutė yra kompaktiška ir niekuo neišsiskirianti. Pakuotės priekyje matome gaminio pavadinimą, kitoje pusėje matosi pagrindinės techninės savybės bei gaminio serijos ir IMEI numeriai. Taip pat pakuotė atspindi ir prietaiso, esančio joje, spalvą.
Pakuotės viduje randame visiškai standartinę komplektaciją:
"Asus Zenfone 2 Laser" (ZE500KL), tai nuostabaus dizaino kūrinys, gavęs 2015 metų iF Design apdovanojimą. Telefonas buvo sukurtas remiantis ZEN filosofija, kurioje vyrauja grožis ir stiprybė. Šiame išmaniajame telefone puikiai išlaikyta harmonija tarp išorinio grožio ir funkcionalumo. Garso reguliavimo ir fotoaparato užrakto mygtukas perkeltas į telefono nugarėlę, todėl telefonas tapo dar plonesnis. "ZenFone 2 Laser" (ZE500KL) yra vos 3,5 mm storio. Dėka ergonomiško skliautinio dizaino telefoną labai patogu laikyti tiek dešinėje, tiek kairėje rankoje ir juo naudotis. Telefono nugarėlė bei priekinė ir apatinė dalys yra išraižytos vos 0,13 mm pločio linijomis ir koncentriniais raštais. Taigi, kas jau yra nors kažkiek susipažinęs su "Asus Zenfone" linija, puikiai supras, kad tai yra buvusio dizaino tęstinumas, tik dar labiau "apšlifuotas". Jis tikrai turėtų labiau patikti tiek esamiems šio gamintojo fanams, tiek naujiems pirkėjams. Gamintojas siūlo ir gana platų spalvų pasirinkimą. Telefoną galite rinktis juodą, baltą, auksinį, sidabrinį, raudoną arba violetinį.
Telefono matmenys 71,5 x 143,7 x 10,5 mm, svoris 140 g. Lyginant su konkurentais negalėčiau jo įvardinti nei kaip plono, nei kaip lengvo. Tačiau laikant rankoje palieka gana gerą įspūdį dėl savo išlenktos nugarėlės. Pati nugarėlė yra nuimama ir po ja slepiasi telefono baterija bei sim kortelių lizdai. Tiesa noriu paminėti, kad galinio dangtelio nuėmimas nėra itin patogus ir reikia šiek tiek pavargti norint jį nuimti. Tačiau laikant rankoje įspūdis toks, kad jis net nenusiima, surinkimas kokybiškas niekas "netraška" ir nekliba. Galinėje telefono dalyje, kaip jau įprasta rasite fotokamerą su Led blykste ir garsinimo/tylinimo mygtuką, kuris bent jau man nebuvo labai patogus naudoti. Galbūt reikia daugiau laiko ir pripratimo. Priekinėje ekrano dalyje rasite priekinę kamerą, šviesos bei artumo sensorius ir LED indikatorių. Taip pat viršutinėje dalyje rasite garsiakalbį, o apačioje kaip jau tapo įprasta trys pagrindiniai sensoriniai valdymo mygtukai. Patį ekraną beje saugo"Corning Gorilla Glass 4" stiklas.
Prietaiso šonuose nerasite visiškai jokių mygtukų ar jungčių.
Krovimo lizdas yra prietaiso apačioje, o viršuje ausinių jungtis
bei įjungimo/išjungimo mygtukas.
EKRANAS Dėka siauro rėmelio, "Asus ZenFone 2 Laser" (ZE500KL), išmaniojo telefono ekranas užima 70% viso telefono priekio ploto. 5 colių ir HD raiškos (1280x720) ekranas apsaugotas "Corning Gorilla Glass 4" stiklu. Šis stiklas, lyginant su ankstesnės kartos "Gorilla Glass 3" yra du kartus atsparesnis pažeidimams numetus, mažiau braižosi ir 85% mažesnė tikimybė jį pažeisti kasdieniame gyvenime. Pagamintas pagal IPS technologiją, ZenFone 2 Laser ekranas atkuria net iki 72% NTSC spalvų paletę, o ryškus ir nesikeičiantis vaizdas matomas net 178 laipsnių kampu. Be to, lietimui jautriu ekranu galėsite naudotis net mūvėdami pirštines. Pikselių problemų ekranas nekelia, PPĮ tankis 294 taškų colyje, todėl ekrane vaizdas kokybiškas ir vientisas. Prie programinių nustatymų galima rasti "Asus Splendid", kuri leidžia reguliuoti ekrano spalvų temperatūrą ir prisotinimą ekrane. Taigi už ekraną "Asus Zenfone 2 Laser" tikrai galima pagirti. Spalvų atkūrimas sukalibruotas tikrai labai gerai, na o jei jums kažkas nepatiks, "Splendid" pagalba turėsite galimybę pasikoreguoti.
PLATFORMA,PROGRAMINĖ ĮRANGA "Asus Zenfone 2 Laser" pagrindas yra biudžetinis keturių branduolių Qualcomm Snapdragon 410 procesorius su 1,2 GHz taktiniu dažniu. Už grafiką atsakingas Adreno 306. Tai yra pirmasis Qualcomm kompanijos 64 bitų sprendimas, kuris rinkoje pasirodė 2014 metų pavasarį. Snapdragon 410 yra pagamintas 28 nm technologijos pagrindu, jame įdiegti 1,2 GHz dažniu veikiantys 4 branduoliai su ARM Cortex A53 architektūra ir grafikos posisteme Adreno 306. Palaikoma Full HD 1080p formato vaizdinė medžiaga ir 13 megapikselių raiškos kamera. SoC mikroschema leidžia dirbti 4G LTE mobiliojo ryšio tinkluose, turi integruotus Wi-Fi ir Bluetooth modulius, palaikoma NFC technologija, FM radijas, yra suderinamumas su GPS ir GLONASS. Gamintojo teigimu, procesorius Snapdragon 410 gali būti naudojamas sistemose su Android, Windows Phone ir Firefox OS. Telefono vidinė atmintis yra 16 GB iš kurios vartotojui prieinama vieta be programinės įrangos siekia apie 9 GB. Vietos vidutiniam vartotojui pakankamai, tačiau jeigu vietos vis dėl to neužtektų, atmintį galima praplėsti microSD kortele iki 128 GB. Darbinės RAM atminties šiame modelyje yra 2 GB, po telefono paleidimo lieka apie 1 GB laisvos, ko tikrai pilnai pakanka tiek žaidžiant žaidimus, tiek naršant internete ar naudojantis kitomis programomis.
Žemiau pateiksiu keletos testų rezultatus: Šiame modelyje už programinę dalį atsakinga Android 5.0 (Lollipop) operacinė sistema su Asus ZenUI vartotojo sąsaja. Asus ZenUI, turi kiekvienas Zenfone šeimos narys. Pasak gamintojo, ši vartotojo sąsaja suteikia galimybę Android_5.0_Lollipop personalizuoti sistemą pagal savo asmeninius poreikius. ZenUI suteikia galimybę patogiai pažadinti ir užmigdyti telefoną, kaip ir LG telefonuose tereikia du kartus bakstelėti pirštu. Norint įjungti ZenuiLauncher - užtenka nuo pagrindinio ekrano Meniu mygtuko braukti į viršų. Tuomet atsiranda langas "Tvarkyti pradžios puslapį", kuriuo galime tvarkyti programėlių išsidėstymą, pradžios ekrano stilių, foną, pritaikyti temas, nustatyti slinkties efektus. Naudojnt ASUS webStorage gamintojas suteikia nemokamą debesų paslaugą iki 5 GB duomenų neribotam laikui, čia jūs galėsite išsisaugoti ir neprarasti savo duomenų . Gamintojas savo sąsajoje pateikia nemažai įdomių aplikacijų, tokių kaip "App Lock", kuri leidžia apsaugoti savo mėgstamas aplikacijas. Taip pat rasite vaikų režimo aplikaciją, kurią aktyvavę galėsite duoti pažaisti savo mažyliams ir nesijaudinti dėl pasėkmių. Viena įdomesnių aplikacijų yra lazerinis atstumo matavimas, kuris leidžia labai greitai išmatuoti atstumą iki 0,5 metro. Asus ZenUI taip pat veikia apsauga nuo kenkėjiškų programų bei puslapių, apie kuriuos įspėjama prieš atidarant ar atsisiunčiant trečiosios šalies programėlę. Paprasta, tačiau smagi funkcija "foto koliažas" leis sujungti įvairias nuotraukas ir viską sudės į vieną nuotrauką. Taip pat galima kurti video koliažus, pristatymus, tiesiog pasirenkant norimas nuotraukas ir įterpiant jūsų tekstą. Be mano minėtų, rasite ir dar daugiau įvairių aplikacijų, kurias siūlo Asus ZenUI.
Trumpai apibendrinant
susidaro įspūdis, kad
gamintojas kurdamas ZenUI tikrai labai stengėsi įtikti vartotojui.
Jums tikrai patiks saugumo užtikrinimas, programėlių gausa ir
galimybė suasmeninti pagal savo poreikius. KAMERA
ASUS didelį dėmesį skiria kokybiškoms telefonais daromoms nuotraukoms. ASUS ZenFone 2 Laser (ZE500KL) apginkluotas 13MP PixelMaster kamera su f/2.0 diafragmos objektyvu. Zero Shutter funkcija užtikrins, kad nuotrauką padarysite iškart, kai nuspausite užrakto mygtuką. Jokio delsimo ir jokio pražiopsoto gero momento. Dėka pikselių apjungimo funkcijos ir pažangių vaizdo apdorojimo algoritmų šviesos jautrumas prastai apšviestose vietose pakeliamas net 400% tad kokybiškas nuotraukas gausite net prietemoje. Dviguba LED blykstė papildyta geltona šviesa, kuri sukuria natūralų apšvietimą fotografuojant su blykste. Kartais geras momentas fotografijai trunka tik akimirką, todėl reikia greito fotoaparato, kad jį įamžinti. Prieš fotografuojant, kadras yra sufokusuojamas, jei tai atliekama ilgai, Jūs galite prarasti geriausią momentą. "Asus ZenFone 2 Laser (ZE500KL)" išmaniojo telefono galinė kamera turi lazerinio fokusavimo technologiją, kuri lazerio pagalba vos per 0,3 sekundės išmatuoja atstumą iki fotografuojamo objekto ir leidžia užfiksuoti ryškų vaizdą. Tai ypač aktualu prastai apšviestose vietose. Minėtame modelyje yra dvi foto kameros, galinė 13 MP raiškos su dviguba LED blykste bei automatiniu lazeriniu fokusavimu ir priekinė 5 MP. Kameros sąsaja visiškai standrtinė kaip ir visų Asus telefonų. Pasirinkti galima iš galyės fotografavimo režimų nuo automatinio scenos iki keletos nuotraukų GIF animacijai. Nustatymuose galima keisti ne tik ekspozicijos lygį, spalvų lygį, baltos spalvos balansą bei ISO. Taip pat galima nustatyti stabilizavimą tiek filmuojant, tiek paveiksluojan.{foto.kamera}
Asus Zenfone 2 Laser nuotraukų pavyzdžiai paveiksluojant automatiniu režimu: RYŠIAI,SIM VALDYMAS "Asus Zenfone 2 Laser turi pilną ryšių paketą. Jis veikia GSM 1900/1800/900/850 dažnių juostose, o 3G tinkluose - HSDPA 850, 900, 1900, 2100 dažniu, LTE 800, 850, 900, 1800, 1900, 2100, 2600. Atsisiuntimo (HSDPA) greitis yra iki HSPA+ 42 Mbps, išsiuntimo (HSUPA) - 5.76 Mbps. Kadangi tai išmanusis telefonas, tai jis privalo turėti ir Wi-Fi ryšį. Šiame prietaise yra įdiegtas Wi-Fi 802.11 a/b/g/n standarto su DLNA. DLNA ir WiFi Direct funkcija padės jums valdyti ir keistis duomenimis su kitais suderinamais prietaisais. Bluetooth technologijos versija čia yra įdiegta jau v4.0. Su ja galėsite poruoti belaides ausines bei dalintis failais su kitais suderinamais įrenginiais. Kaip visur jau įprasta, šiame prietaise yra microUSB v2.0 jungtis. Ji skirta ne tik įkrovimui, bet ir duomenų keitimuisi. Susiorientuoti mums padės GPS,GLONASS ir Beidou vietos nustatymo palydovų imtuvai. Vietos nustatymui teks palaukti vos keletą sekundžių, kol bus "pagauti" palydovai. Standartiškai, kaip ir visuose Android prietaisuose, čia yra įdiegtas Google Maps. Šioje programoje rasime balso nurodymus, didesnių miestų 3D žemėlapius, galima planuoti maršrutus, surasti artimiausias kavines, parduotuves ir t.t. Taip pat naudotis tikrai smagia ir Lietuvą neseniai įtraukusia programėle - Google Street View. Jeigu norite tikros navigacinės programėlės, visada galite atsisiųsti ir įsirašyti tokias kaip Sygic, iGo, Route66, TomTom, NaviTel, Navigon ar kita. Kalbant pie DUAL SIM valdymą, nėra ką daug ir paminėti. Dvi kortelės veikia tik budėjimo metu, pokalbio metu lieka aktyvi tik viena kortelė. Naudotis pakankamai patogu ir paprasta, galima nustatyti iš kurios kortelės norime skambinti ar rašyti, arba galima pasirinkti, kad telefonas kaskart duotų kortelių pasirinkimą. Jei kalbant viena kortele, kažkas skambino į kitą, netrukus yra gaunamas pranešimas apie praleistą skambutį. 3G ryšys vienu metu irgi galimas tik iš vienos kortelės. Kortelėms galima priskirti skirtingas informacines spalvas, taip pat galima pasirinkti skirtingą skambėjimo toną. BATERIJA Kaip jau dabar tapo įprasta, dažnai gamintojas neteikia informacijos apie savo gaminio baterijos laikymo trukmę. Taigi ne išimtis ir "Asus Zenfone 2 Laser". Baterijos talpa 2400 mAh ir nuteikia gana neblogai. Tiesa, noriu paminėti, kad baterija nėra integruota ir ją galima be rūpesčių išimti. Naudojant komplekte esantį kroviklį, baterija pilnai įkraunama per kiek daugiau nei dvi valandas. Foniniame režime veikiant 2 el. pašto dėžučių sinchronizacijai, orų programėlei, kuri atnaujina duomenis kas valandą, per naktį nuo maždaug 23h iki 7h nukrisdavo apie 10% baterijos įkrovos. Taigi budėjimo režime tai tikrai puikus rezultatas. Ne ką blogiau ir naudojantis prietaisu: baterija tikrai "netirpdavo akyse", kaip kad nutinka naudojantis kitais telefonais. Gana aktyviai naudojant: kažkiek naršant internete, naudojant el.paštą, per dieną kalbant maždaug 1 - 1,5 valandos, rašant iki 10-20 sms, šiek tiek pasiklausant muzikos ar žiūrint Youtube, pastoviai įjungus Wi-fi ir naudojantis 3G tinklu, man jis visada atlaikydavo pusantros paros, t.y. porą dienų ir dar likdavo apie 10% baterijos. Be abejo, buvo ir tokių dienų, kai bateriją iškraudavau ir per vieną dieną, tarkim įjungus navigacinę programą galima iškrauti ir per kelias valandas. Pavyzdžiui naudojant 100% ekrano ryškumą ir žaidžiant žaidimą baterija nukrisdavo apie 30%, valanda video peržiūros per standartinį grotuvą pasiimdavo dar 16%, o žiūrint internetu per valandą netekdavo apie 20%. Žodžiu viskas priklauso ką ir kaip naudosite. Palyginus su gerai visiems žinomu "Samsung Galaxy S6", man jis laikydavo panašiai tiek pat. Taigi reziumuojant drąsiai galiu teigti, kad baterija laiko šiek tiek daugiau nei vidutiniškai. IŠVADOS Pradėsiu galbūt nuo to, kad "Asus Zenfone 2 Laser" nors ir labai gražiai skamba, tačiau yra gana toli nuo idealiai piešiamo paveikslavimo. Tiesa jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad jis blogai fotografuoja, jis tai daro pakankamai gerai ir tikrai geriau nei vidutiniškai, bet tobulėti dar yra kur. Lygiai tas pats rezultatas ir su baterijos laikymu, nėra rekordininkas, bet ir toli gražu ne autsaideris. Tiesa "geležis" galėtų būti kiek geresnė, nes didesnių resursų reikalaujančių žaidimų be tam tikrų trukdžių pažaisti nepavyks. Na o visa kita vertinant segmentą į kurį orientuotas šis gaminys tiesiog puiku. Operacinė sistema dirbo tikrai sklandžiai. ZenUI vartotojo sąsaja man pasirodė gana įdomi bei leidžianti stipriai suasmeninti telefoną pagal savo poreikį, ko negalima pasakyti apie kai kuriuos kitus gamintojus. Pagirti gamintoją galiu ir už tikrai gerą ekraną bei pakankamai neblogą muzikos skambesį netgi per komplektacijoje esančias ausines. Tiesa už panašią kainą galima rasti ir geresnių techninių savybių turinčių telefonų, bet vargiai jie galės prilygti "Asus Zenfone 2 Laser" funkcioanulumui, patogumui ir elegancijai. Pliusai: 1. Puikus ekranas 2. 2 GB RAM 3.Graži vartotojo sąsaja 4.Geras ausinių garsas
Minusai:
1.Lėtokas procesorius žaidimams Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. |
|
© Mobili linija, 2019. Visos teisės saugomos. |