![]() |
HTC Desire EYE (2015-03-15),
Dima
Turinys
Įvadas Dizainas Ekranas Ryšiai Akumuliatorius Kamera Platforma (aparatinė dalis) Programinė įranga Išvados Įvadas
htc.com/uk nuotrauka
Praeitą spalio mėnesį kompanija HTC pristatė porą naujų produktų, vienas iš jų yra šio straipsnio herojus, telefonas Desire EYE, o kitas RE camera. Tiek vienas, tiek kitas prietaisas orientuojasi būtent į tai kas liečia fotografavimą, bet plačiau kalbėsim apie patį telefoną.
Techninės savybės:
Dizainas
zol.com.cn nuotraukos
Telefonas tikrai nemažas, jis gal net šiek tiek didesnis už One M8, bei net šiek tiek sunkesnis, nors jo korpusas yra iš plastiko, o One serijos flagmanas yra metalinis, paradoksas, ne ? Bet kokiu atveju man jį valdant dažniausiai prireikdavo abiejų rankų. Apdaila maloni (matinis paviršius), iš rankų kartais nori išslysti, tikriausiai guminis dėklas jam nepamaišytų.
HTC Desire EYE ir HTC ONE M8 - zol.com.cn nuotraukos
Yra kelios korpuso spalvos - baltas su raudonu arba žydrai mėlynas. Visi mechaniniai mygtukai randasi dešinėje pusėje, jie beveik neišlenda iš korpuso, dėka to paspaudimai iš pradžių kol priprasite nebus tikslūs, ypač tai pasijaučia spaudžiant ekrano išjungimo/atrakinimo mygtuką.
ixbt.com nuotraukos
MicroSD ir nanoSIM jungtis galima aptikti iš kitos, kairės pusės, tam, kad įdėti korteles nereikalingi jokie papildomi prietaisai, pakanka užkišti nagą ir traukti į save, šiaip visai įdomus sprendimas. Kaip ir pridera HTC dizainui, microUSB iš apačios (taip, laidas vis dar įkišamas anaip, tai reikia apversti, čia visų HTC savybė), o 3,5mm audio iš viršaus.
ixbt.com nuotraukos
Pagrindinė.. nors, palaukit, kokia čia pagrindinė, tiesiog galinė kamera įmontuota viršuje, kairėje nugarėlės pusėje, šalia jos dviguba LED blykstė bei paslėptas mikrofonas. Akumuliatoriaus pačiam išimti neišeis, tai ir nebandykit.
zol.com.cn nuotrauka
Priekinė kamera (priminsiu, ji analogiška galinei) paryškinta juodu rėmeliu, šalia jos jutikliai bei dviguba LED blykstė, o dešinėj mažutis LED indikatorius, kuris mirksėjimu praneša apie praleistus skambučius arba neperskaitytus naujus laiškus bei žinutės. O va garsiakalbių išdėstymas tai visai pradžiugino, nes tu tikrai žinai, kad jie yra, bet jų visiškai nesimato. Paslėpti jie tikrai gudriai: vienas ekrano apačioje, o kitas ekrano viršuje. Kaip savotiškas minusas tokio sprendimo - dulkių surinkimas tai tikrai vyks, o va atsikratyti jų bus sunkoka. Garsas iš garsiakalbių skrieja aiškus, garsumo vis vien pas tą patį One M8 būtų daugiau, bet ir čia jo pakanka, pasikartosiu dar kartą, kad garsiakalbių išdėstymas tikrai įdomus sprendimas, ne kiekvienas aptiks iš kur gi muzika girdisi, bet vėl gi - taip padaryta tam, kad atitiktų IPx7 standartus. Be to melodiją Jūs tikrai visada išgirsite, nebent telefonas gulėtų ant ekrano. Pats dizainas kaip ir daugumos modelių, jis nėra kažkuo išskirtinis, bet dėka priekinės kameros šį Desire EYE visada galima atpažinti iš minios. Abejonių vis dėl to kyla dėl panaudoto plastiko, nesakysiu, kad per pigiai atrodo, bet kaip prietaisui, kurio kaina daugiau kaip 500 norėtųsi matyti šiek tiek kitą išvaizdą. Bet iš kitos pusės, jei One M8 būtų ne metalinio korpuso, galimai jis atrodytu būtent taip. Ekranas
zol.com.cn nuotrauka
Šis HTC modelis nelabai prilygsta dabartinėms tendencijoms, pagal kurias gamintojai bando iki minimumo sumažinti kraštinius korpuso rėmelius, čia atstumas apie 4mm, kai pas kitus telefonus - 2,6-3mm. Bet čia dar nieko, daugiau atkreipi dėmesį, kai pajungi ekraną ir toks jausmas, kad tą dalį nuo ekrano apačios galima buvo kitaip padaryti, nes tik matosi HTC logotipas ir daugiau nieko. Jeigu būtų fiziniai mygtukai - tai būtų viskas suprantama, bet jau ganėtinai senokai HTC naudoja tik virtualius mygtukus ant ekrano. Kodėl tiek daug dėmesio šį kart skyriau šiam reikalui ? Nes telefonas ir taip nemažas, nepaisant to, kad ekranas ne iš didžiausių, pagal aukštį jis visai netoli 5.5 LG G3 ar 5.7 Samsung Galaxy Note 4.
Analogiškai su HTC One M8 čia realizuotas būdas atrakinti ekraną neliečiant fizinio mygtuko. Kaip pas M8 veikia dabar tiksliai nepasakysiu, bet čia nelabai patiko ir va kodėl. Ekrano nustatymuose (pavyzdžiai žemiau) paveiksliukuose parodyta, kad telefono ekranas lengviausiai atsirakina jei du kart bakstelėsiu ant jo (analogiškai eina ir užrakinti, jei dar neperbraukėm per ekraną), bet esmė, kad toks būdas suveikia idealiai tik tada, kai laikom prietaisą delne, o ne gulsčiai. Nes jei telefonas padėtas ant paviršiaus, tai atrakinimas du kart bakstelėjus ne visada (arba net daugiau nei visada) suveikia, o jei delne jau galima spaudinėti tą nepatogų fizinį mygtuką. Taip pat iš atrakinimo būdų yra ir kitokių, bet jie nepasirodė patogūs. Kodėl akcentas dėl šio atrakinimo ? Nes pats fizinis mygtukas veikia, bent jau kol priprasite, nelabai gerai. Iš kitų pastebėjimų - nėra padidinto jautrumo režimo, kitaip tariant tam, kad ekranas veiktų ne tik su pirštais ar nagais, bet ir su pirštinėmis, o daugiau prikibti nėra prie ko. FullHD raiškos pakanka, sprendžiam dar iš to, kad vis dėl to kompanija HTC pati negamino ekranų, tenka pirkti kitur, bet naudojamos matricos visada aukštos klasės. Ekranas puikiai įžiūrimas nesvarbu ar patalpoje, ar saulėtą dieną, jį pasukant kampu spalvos beveik nenublanksta ir spalvų nekeičia, viskas kaip pridera būti aukštame lygyje. Ryšiai![]() kuris leidžia be jokių laidų perduoti/dalintis turiniu į kitą prietaisą. ![]() ![]() Iš kitų ryšių galima paminėti NFC bei GPS/GLONASS modulį, kuris leidžia naudotis pilnaverte navigacija kelionėje. Tik va žemėlapių įdiegtų jokių nebus, galima naudotis Google navigacija (reikalauja nuolatinio tinklo naudojimo), Here navigacija arba Maps.Me. Jos visos nemokamos beje. Akumuliatorius
Tai su Desire EYE aš nenaudojau pirmojo vien dėl to, kad jis sumažindavo ekrano ryškumą, kitam gal tai nesuteiks nepatogumų, bet man asmeniškai vaizdas atrodo per blankiai. Na, o antru rėžimu daug naudotis neteko, niekur toli iš miesto išvykęs nebuvau per naudojimo laiką. ![]() xda-developers.com nuotrauka
Pats telefonas laisvai atlaiko su ne itin dideliu naudojimu apie pusantros paros, daug suvalgo kamera ir ekrano naudojimas, jei nemažai tenka naudotis pastaraisiais, tai nieko keisto, kad ryte pakrovus, nakčiai galima palikti krautis. Iš pastebėjimų kiek kur atlaiko - žaidžiant žaidimus - 3-4 valandas, naršant internete - maždaug iki 6-7 valandų. Šiaip norėdamas pagerinti prietaiso budėjimo laiką buvau išėmęs BlinkFeed programą, tai yra tiesiog panaikinęs patį pirmą ekraną. BlinkFeed tai naujienų rinkinys - galima dėlioti pačiam, pridėti Instagram, Facebook ir Twiter paskyras, kad viskas matytųsi, bet kadangi poreikio didelio tokiems dalykams neturėjau, kaip sakiau, šį BlinkFeed išėmiau. Manydamas, kad jisai nebeveikia ir nebesisuka fone, patikrinau per nustatymus, kas ir kiek iš programų naudoja energijos - BlinkFeed niekur nedingo, jis toliau sėkmingai naudoja sistemos resursus. Neskaitant šio nesusipratimo galiu drąsiai teigti, kad viskas tikrai optimizuota, tarkim praeitais metais teko naudotis HTC One Mini 2 modeliu (tiesa, jis buvo antras ir paskutinis iš HTC Mini, jų daugiau, bent kol kas, kompanija neplanuoja gaminti), tai aišku dėl didesnės raiškos ir ekrano logiška, kad Desire EYE miršta greičiau, bet ne taip daug jau skiriasi budėjimo laikai lyginant su Mini 2 modeliu. Mažas atliktas testas - "YouTube" FullHD video su pilnu ryškumu - prietaisas (pilnai pakrautas) "mirė" po 260 minučių. Pagal gamintoją prietaisas turi atlaikyti iki 22 dienų budėjimo rėžime ir iki 20 valandų kalbant. Neblogi skaičiai, dėl pokalbių laiko tai dar dar, dėl budėjimo - Jūs manau irgi galvojat tą patį, ką ir aš.
Kamera
Nustatymai abiejų kamerų vienodi, yra dar keletas papildomų rėžimų:
Foto būdelė - tai tas pats fotografavimas, tik kad su atidėjimu, galite paruošti reikalingą mimiką, tam turite keletą sekundžių. Jei nuotrauka nepavyks, veiksmas vyksta iš naujo. Kad užfiksuoti nuotrauką yra daugiau nei vienas būdas, pirmas tai įprastas virtualus mygtukas ekrane, sekantis - jau fizinis mygtukas korpuse, o trečias - balsu. Nors ne, dar ketvirtas - mojavimas ranka. Kas tiktų Jums, manau priklausys nuo situacijos. (nuoroda pasisiųsti orig. nuotraukos) Susumavus visus aspektus, be abejonės tai geriausią kamera daryti būtent tokio pobūdžio nuotraukas, jinai puikiai tinka tiek asmenukėms, tiek vaizdo skambučiams per Skype arba Snapchat ir kitus servisus, vėl gi dėka automatinio fokusavimo, kuriuo pasižymi priekinė kamera. Platforma (aparatinė dalis)
Testai atlikti skirtingu laiku ir su skirtingomis versijomis, dėl to skiriasi rezultatai. Pagal sintetinius testus Desire EYE randasi tarp HTC One M8/Samsung Galaxy S5 (taip, kažkodėl pagal AntuTu testą One M8 šiek tiek greitesnis) ir Google Nexus 5/LG G3. Video grafika - Adreno 330 (taktinis dažnis 550 MHz), su juo eina visi žaidimai, jokių strigimų nerasite. Operatyvinės atminties - 2 GB, laisvos būna po OS paleidimo apie 900-1000 MB. Bendros vidinės atminties - 16 GB, prieinama vartotojui apie 9.5 GB, galima praplėsti su microSD kortele - palaikoma iki 128 GB.
Programinė įranga
"Kid Mode" (vaikų rėžimas, anglų kalba) - jei ketinam palikti vaiką su telefonu, galima be jokių rūpesčių ta padaryti, programoje leidžiama užfiksuoti prieinamas programas, viskas kas vaikui neturi būti pasiekiama, bus apsaugota. Bet čia be minusų neapsėjo - už papildomą turinį gamintojas prašys pinigų, bet bazinių funkcijų visai pakanka.
"Car" (rėžimas už vairo) - ilgą laiką nesikeitęs rėžimas, jo principas yra palengvinti gyvenimą mums esant už vairo. Valdymas balsu lietuvių kalba iki šiol nepasiekiamas.
Failų tvarkyklė - paprasta naudojimui, jei mažoka funkcionalumo, reikės siųstis iš "Google Play". Pagrindinis skirtumas šios sąsajos nuo kitų, tai be abejo išvaizda - juoda balta, čia atsispindi ir meniu, ir pranešimų skydelyje, ir nustatymų sąraše. Jei pripratot prie iOS, TouchWiz, LG ar Xperia UI, tai būsit nustebinti tokiu fonu.
IšvadosPagal matmenis tai ne pats mažiausias prietaisas su 5.2" colių ekranu. Galima dar papriekaištauti dėl nepanaudotos vietos - dabar juk madinga, kad ekranas užima kuo didesnį korpuso plotą, bet šis priekaištas būtų sąžiningas, vis dėlto tarkim "Samsung" sugeba palikti dar ir fizinį mygtuką korpuso apačioje, o čia tiesiog didelis tarpas ir virtuali klaviatūra yra ant ekrano. Ekranas - be priekaištų, bet jei naudojat su rankiniu ekrano apšvietimu, automatinis man pasirodė per griežtas. Bendras prietaiso našumas, veikimas bei skambėjimas (stereo garsiakalbiai) yra puikūs. Korpusas - įdomus sprendimas, su tokiu materialu ir apdaila asmeniškai mačiau ne taip jau ir daug prietaisų, be to turim ir atsparumą drėgmei. Kamera - ne pačios aukščiausios kokybės, bet ir ne per vidurį (priekinės kameros tai aišku neliečia), bet vis vien geriau nei 2013 metų UltraPixel kamera. Pliusų šitame Desire EYE tikrai daug, galima ir susigundyti.
Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. Naujausi komentarai:
|
|
© Mobili linija, 2019. Visos teisės saugomos. |
Nesuprantu kam jaunos ir gražios mergos save specialiai bjauroja užsidėdamos milžiniškus akinius? Negi čia dabartinė tokia mada, kuo durniau atrodysi reiškia ,,štilingaš, kaip agrastai sako? :)