»
Reklama

LG Optimus 4X HD (2012-09-25), 5

Giedrius

 

ĮVADAS.

LG Optimus 4X HD P880 - pirmasis telefonas su nVidia Tegra 3 lustu ir tuo pačiu pirmasis mobilus telefonas pasaulyje turintis keturis branduolius, - buvo pristatytas publikai šių metų vasario mėnesį.  Šis telefonas prilygsta tokiems  modeliams kaip HTC One X (irgi naudoja nVidia Tegra 3 lustą) ir Samsung Galaxy S3 (Exynos keturių branduolių procesorius). .

 

DIZAINAS.

Vos pažvelgus į šį prietaisą, supranti, kad tai pakankamai didelis įrenginys, aišku, priklauso nuo to, su kokiu telefonu jį lyginsime: lgsamhtc.png

Modelis
Matmenys
 LG Optimus 4X HD P880
 132.4 x 68.1 x 8.9, 133 g
 Samsung Galaxy S III GT-i9300
 136.6 x 70.6 x 8.6, 133 g
 HTC One X S720e
 134.4 x 69.9 x 8.9, 130 g

4.7" colių ekranas, kuris, kaip matome, padengė didžiąją dalį priekinio korpuso, galima sakyti, neatsilieka nuo šių metų daugelio gamintojų tendencijų. Pats prietaisas nėra metalinis, visur karaliauja plastikas. Kodėl visur ? Šonuose, atrodo, matosi metalinės juostos, tačiau tai taip pat nudažytas plastikas, bet reikia labai gerai įsižiūrėti, kad tai pastebėtum. Galinis dangtelis labai primena Samsung Galaxy S II ir LG PRADA - jis nėra blizgus, plastikas nelygus. Tik pati faktūra šiek tiek skiriasi. 

Foto ir dizainas. Skirtingai nei HTC  One X, baterija nėra integruota, galinis dangtelis atsidarinėja, bateriją pakeisti  galima pačiam. Kalbant apie mygtukus - viršuje, dešinėje, yra įjungimo/užrakinimo mygtukas, kairėje - audio jungtis, iš šonų: dešinėje nėra jokių mygtukų, kairėje - garso reguliavimo mygtukai, taip pat su jais galima reguliuoti skaitmeninį priartinimą kameroje. Tiesa, šie mygtukai yra ganėtinai maži, iš pradžių juos net sunku rasti. Apačioje yra microUSB jungtis, ji taip pat skirta MHL adapteriams, jeigu prireiktų prijungti HDMI laidą prie TV. Prietaiso priekyje, ekrano viršuje, yra 1.3 MP HD kamera, ausinė bei atstumo sensorius. Apačioje - trys standartiniai Android 4 versijos sensorinai mygtukai: grįžti atgal, pagrindinis meniu bei nustatymų pasirinkimas. Jautrumo jiems tikrai pakanka (ne taip kaip  Sony Xperia S telefonuose). Gale yra 8 MP kamera su  LED blykste, na, o apačioje - garsiakalbis. Taip pat ant galinio dangtelio iš kitos pusės yra įmontuota NFC antena, ten taip pat matomas perspejimas anglų kalba, kad negalima jo braižyti. Po baterijos dangteliu yra ir pati baterija, šalia - SIM lizdas (paprastas, ne micro SIM) bei atminties korteles lizdas (kortelei išimti/įdėti baterijos išimti nereikia).

Pats korpusas: kokybė, surinkimas - be priekaištų, jokio laisvumo ar traškėjimo nėra, pats plastikas taip pat labai geros kokybės . Galimas spalvų pasirinkimas - balta ir juoda.

 

EKRANAS. Get Adobe Flash player Vienas geriausių iš šiuolaikinių ekranų - taip trumpai galima apibendrinti šį True HD IPS ekraną. 4.7" coliu, HD (720 x 1280 taškų, pikselių tankumas 313), ryškumas - 550 nitų, šis ekranas puikiai rodo tiek patalpose, tiek lauke, taip pat ganėtinai gerai įžiūrimas saulėtą dieną. Be to, yra ir automatinė šviesa -  pats prietaiso ekranas  prisitaiko prie aplinkos ir reguliuoja apšvietimą. Kaip žinome, dabar rinkoje pirmenybė skiriama AMOLED bei LCD bei mano minimam IPS. Taigi, galima sakyti, kam nepatinka AMOLED ekrano spalvos arba TFT ir LCD silpnas ryškumas, šis True HD IPS tikrai turėtų puikiai tikti. Dar vienas pliusas, kad pats ekranas yra apsaugotas nuo įbrėžimų Goriila Glass stiklu.

 

batteryf.jpg sio.jpgBATERIJA.

Už maitinimą šiame LG Optimus 4X atsako Li-Ion baterija, kuri yra 2150mah talpos. Ji gaminama pagal SiO+ technologiją, dėl kurios baterija nėra įtin didelė, bet pagal talpą tikrai galinga. Telefonas turi nVidia Tegra 3 lustą, kuris be to, kad turi keturis branduolius, dar turi ir penktą, kuris veikia nuolat, kai nėra paleistų "sunkių" programų. Jis taip pat turi didelę įtaką ir baterijos taupymui. Priklausomai nuo naudojimo, baterija vidutiniškai išlaikydavo apie 1.5 dienos, aišku, buvo išlaikęs ir tris dienas, tačiau buvo ir taip, kad išsikrovė per dieną. Naudojimas: labiausiai baterijos energiją "surydavo" naršymas internete per Wi-Fi, skambučiai ne per daugiausia (per savaitę apie 130 minučių, 150 SMS). Lyginant su kitais, nieko nuostabaus, tačiau tikrai ir ne pats blogiausias variantas ir bent man iki vakaro visada užtekdavo.

 

 

RYŠIAI.

logos.png 

Dabar apžvelgsim visus galimus prisijungimo būdus, kuriuos turi Optimus 4X HD. Be abejo, šis modelis palaiko visus GSM dažnius bei 3G. HSPA greitis atlikus matavimus parodė tikrai gerą rezultatą - jis siekdavo iki 9mbps.  Dėl pačios ryšio kokybės - jokių priekaištų neturiu, nebuvo jokių sutrikimų ar aido. Taigi tęskime toliau: WiFi  palaikomi profiliai a/b/g/n, išsiuntimo greitis nenusileidžia nei Samsung Galaxy S III, nei HTC One X, yra ir DLNA transliavimas į kitus prietaisus, Bluetooth - ketvirta versija, kuri gali veikti iki 50 metrų, palaikomas greitas išsiuntimas bei A2DP stereo profilis, Wi-Fi Direct  leidžia greitai išsiųsti failus į kitą prietaisą, esantį toje pačioje grupėje, NFC - artimojo lauko komunikacija, kuri leidžia dalintis informacija vos prisilietus prie kito įrenginio, microUSB - sujungimas laidu su kompiuteriu: galim  įkrauti mūsų Optimus 4X HD, sinchronizuoti mediją, yra galimybė bendrai naudoti internetą su kompiuteriu, atsinaujinti programinę įrangą. Kalbant apie atsinaujinimus, jie dažniausiai pasiekiami per FOTA (t.y. atsinaujina per bevieli tinklą, kitaip tariant Wi-Fi).  Norint prijungti prietaisą prie TV per HDMI, reiks specialaus MHL adapterio. Vietos nustatymui integruotas GPS siųstuvas. Tiesa, nėra jokios programinės įrangos, kad ir bandomosios, galima naudotis nebent Google žemelapiais. Įdiegus programą, kurios pavadinimo neminėsiu, prietaisas tiksliai veikė, atstumo paklaida labai nedidelė.

 

PLATFORMA.

quadcore.jpg 

LG Optimus 4X HD yra pagrįstas NVIDIA kompanijos Tegra 3 lustu, kuriame įsikūnijo net 5 branduoliai - 4 turi taktinį dažnį po 1.5 GHz ir vienas - 500 MHz. Pats procesorius yra netoli kameros, tai lengva pastebėti, nes būtent ši dalis labiausiai užkaista kai prietaisas yra apkrautas. Darbinės atminties - 1 GB (LPDDR2 SDRAM ), jos pilnai užtenka, jei nėra itin daug paleistų programų, laisvos atminties būna apie 300 MB, apkrovus prietaisą, sistema pati sprendžia kurią programą "užšaldyti", o kurią palikti veikiančią. Taip pat noriu pridurti, kad jokių "lagų" nepastebėjau,viskas veikė tikrai sklandžiai. Vidinės atminties (ji yra Samsung gamybos) iš viso yra 16 GB, laisvos prieinamos vartotojui apie 13 GB. Jei tiek jums nepakanka, galima įsidėti  microSD atminties kortelę net iki 64 GB. Už video čia atsakingas GeForce grafikos kontroleris, žaidimai sukasi puikiai, taip pat ir su video jokių strigimų nepastebėjau. Žemiau pateiksiu keletos atliktų testų rezultatus.  

 

 

KAMERA.

camslie.pngLG 4X HD turi dvi kameras - pagrindinė 8 MP ir priekinė, 1.3 MP.  Kiek pavyko išsiaiškinti, kameras šiam modeliui gamina "Sony", nuotraukų pavyzdžius pateiksiu žemiau. Atskiro fizinio mygtuko, su kuriuo galima būtų užfiksuoti vaizdą, kaip ir nėra, bet išduosiu "didelę paslaptį", vietoj jo galima naudoti garso reguliavimo mygtukus, tiek vieną tiek kitą. Vaizdo dydis gali būti 8 MP, W6MP (rekomenduojamas būtent šis, nes nuotraukos bus plataus formato), 5 MP, 3MP, W3M (analogas W6MP) bei 1 MP ir W1MP. ISO gali buti nustatytas nuo 100 iki 400, tačiau dažniausiai automatinio nustatymo niekas gi nekeičia. Fokusavimas - automatinis arba veido atpažinimas, taigi jokių stebuklų čia nėra, viskas pakankamai paprasta.

  

 

 http://db.tt/D4I9PD1q

Vaizdo įrašo kokybė gali būti MMS dydžio, tai yra 176 x 144 taškų, arba FullHD - 1920 x 1080. Pats filmavimas, tiesą sakant, truputį nuvylė - trūksta kokybės filmuojant patalpose, kur mažas apšvietimas. Galbūt yra dar kokie nustatymai, tačiau man jų rasti nepavyko. Filmuojant prie gero apšvietimo problemų nekyla - kokybė pakankamai gera. Taip pat dar paminėsiu, kad yra įvairių fotografavimo ir filmavimo efektų, kurių smulkiai nenagrinėsiu.
Video su efektais:

 

video pavyzdis:

 

VARTOTOJO SĄSAJA.

 

Straipsnio herojus turi unikalią Optimus UI trečios kartos vartotojo sasają.  Lyginant su senesnėmis versijomis, LG čia tikrai gerai padirbėjo. Jei dar neminėjau, 4x HD turi "Google Android 4" versiją ir, aišku, Jelly Bean 4.1 atnaujinimas tikrai pasieks šį įrenginį, tik dar nėra aišku, kiek reikės to laukti.  

 

 

Visų pirma, norisi pagirti valdiklių panelę, kuri yra viršuje - kaip įprasta, jai pasiekti reikia pirštu praslinkti iš viršaus šiek tiek žemyn. Skirtingai nuo kitų (Samsung TouchWiz UI, HTC Sense ir Sony) sasajų, ją galima redaguoti ir pritaikyti pagal savo poreikius, tarkim tokias greitas prieigas kaip: Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC, mobilusis internetas, garsas arba šviesumas galima pakeisti. Tą patį galima daryti ir su užrakinimo ekranu - pridėti laikrodį, kalendorių, keisti esamus greitus mygtukus, taip pat pasirinkti kokį naudosime ekrano užraktą - tiesios perbraukti, atpažinti veidą, šablonas, slaptažodis arba PIN kodas. Galima keisti ir prietaiso temą, čia galima pasirinkti iš gamintojo siūlomų keturių variantų. Darbalaukių šiame prietaise iš viso yra septyni, kaip įprasta juos galima derinti,pakeisti pagal save. Jei įdiegsim naujas programas, jos visada atsiras pačiame pirmame darbaulaukyje, jei nebeužtenka pirmo, jos keliauja tolyn į kitą ir taip toliau.  Žemiau yra keturi valdikliai: telefonas, kontaktai, žinučių sistema bei programos, jas, beje, taip pat galima keisti į savo mėgstamas. Orų prognozių rėmėjas yra Yahoo ir čia pastebėjau vieną trūkumą, mano reikiamo Telšių miesto programa nesugebėjo rasti, su didesniais miestais tokių bėdų, žinoma, nėra.

Kontaktai, skambučių registras bei rinkiklis yra vienoje eiluteje, todėl valdymas labai patogus, nebereikia perjunginėti. Kontaktai gali būti pateikiami pasirinktinai: telefono vidinė atmintis, sim kortelės atmintis, google kontaktai, jei naudojam Facebook, Twitter ir Skype - juos taip pat galima grupuoti kartu. Kalbant ape virtualią klaviatūrą -  esant pakankamai dideliam ekranui, rašymas tikrai labai patogus. Tačiau, jei klaviatūra kažkam pasirodys netinkama, ją lengvai galima pakeisti analogu, parsiųstu iš "Google Play" parduotuvės, o ten jų tikrai apstu.  

 

Dabar pakalbėkim apie gamyklines programas:

backup - galimybė pasidaryti rezervinę viso telefono turinio kopiją, gaila kad išsaugoti galima tik pačiame telefone arba atminties kortelėje, būtų gerai, kad leistų saugoti ir internete, tačiau tokios galimybės nėra.

LG tag+ - kaip minėjau, Optimus 4x HD palaiko NFC, meniu iš karto matosi jau paruošti režimai: automobilinis, biuro, miego ir vartotojo. Kalbant paprasčiau, ši technologija suteikia mums tokių galimybių, tarkim, įsėdus  į automobilį, galima užprogramuoti, kad iškart įsijungtų navigacija; vos pasiekus biurą, įsijungtų elektroninis paštas, valiutų kursai arba tylusis garso režimas.

Media home - greita prieiga prie mūsų multimedijos, čia viename aplanke galima rasti visą multimedijos turinį, muziką, nuotraukas ir kita.

Muzikos leistuvas - kaip ir visų gamintojų, taip ir "LG" matosi kažkoks savitumas, tačiau kažko neįprasto čia nėra, skirtingai nei Sony, sakyčiau čia trūksta papildomų garso nustatymų, o visi galimi efektai, kaip erdvinis garsas "dolby mobile", galimi tik su ausinėmis.

Video grotuvas - LG  iš tikrųjų  pasistengė, galima priartinti arba sulėtinti rodomą video, nesvarbu, ar tai filmas iš kompiuterio, ar  padaryta video medžiaga. Šis modelis palaiko daug  video formatų, dažniausiai sutinkami "avi" pasileidžia nepriekaištingai.  

 

Užduočių tvarkyklė - programa skirta tam, kad prireikus būtų galima matyti, kas šiuo metu yra vykdoma fone, priverstinai sustabdyti tą ar kitą programą, taip pat matomas procesoriaus apkrovimas bei, kiek yra vidinės ar darbinės atminties.

Galerija - standartinė "Google Android 4" nuotraukų peržiūrų programa, rūšiuojama pagal aplankus.  


IŠVADOS.

Minusai - kameros kokybė (nepakankamai gerai sufokusuojamas vaizdas), patalpose filmuoja nepakankamai gerai, dažniausiai vaizdas tamsus. Daugiau minusų lyg ir nepastebėjau.

Pliusai - labai kokybiškas korpusas, pakankamai gerai laiko baterija, gera sparta (puikiai veikė visos naudojamos programos), kokybiškas garsiakalbis. Ir didžiausias pliusas, tai aišku kaina - tikrai optimalus kainos ir kokybės santykis. 

Pasidalinkite nuoroda: | Daugiau...

Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai.

Naujausi komentarai:

ovidux   2012-10-14, 00:07:22
Na ir foto kokybė lieva :/
1

giedrius_telsiai (darbuotojas)   2012-10-08, 12:20:07
warbringer (2012-10-05, 19:45:44) rašė:
dima_ml (2012-10-05, 19:31:05) rašė:
...
paziurek ka raso gsmarena, be to one x ir pas jus pasirode anksciau.

http://www.mobili.lt/lt/mobili_lt_naujienos/lg_naujienos_3.html?page=komentarai&msg_sort=asc

http://www.mobili.lt/lt/mobili_lt_naujienos/htc_naujiena_jau_prekyboje.html
Idemiai paskaitykit pirmaji sakini,kalbama butent apie pristatyma
0

giedrius_telsiai (darbuotojas)   2012-10-08, 12:13:11
Vaild (2012-10-06, 10:47:25) rašė:
Gera apžvalga!

Dėl filmavimo patalpoj - jei trūksta nufilmuotoj medžiagoj šviesumo, prieš filmuojant paspaudžiat ekspozicijos kompensavimo ikonėlę (mygtuką) (ekrano kairėje - toks ženkliukas (+/-) ir paslenkat į dešnę, pvz. +0,5 ar +1. Ir turit šviesesne video medžiagą. Ar Giedrius atnaujinęs aprašomą LG 4x HD?
Taip atnaujines
0

de_Lyrikas (ekspertas)   2012-10-07, 18:36:40
patiko apžvalga. Kas dėl LG- tai kompanija, kuri per metus labiausiai pakeitė mano nuomonę į gerąją pusę, akivaizdus šuolis į priekį!
0

Vaild   2012-10-06, 10:47:25
Gera apžvalga!

Dėl filmavimo patalpoj - jei trūksta nufilmuotoj medžiagoj šviesumo, prieš filmuojant paspaudžiat ekspozicijos kompensavimo ikonėlę (mygtuką) (ekrano kairėje - toks ženkliukas (+/-) ir paslenkat į dešnę, pvz. +0,5 ar +1. Ir turit šviesesne video medžiagą. Ar Giedrius atnaujinęs aprašomą LG 4x HD?
0

Archyvas » | komentarai (28)


Apklausa
Kokio gamintojo telefonu dabar naudojatės? (galimi keli variantai) (19)
 

Visos apklausos »

Mobili.lt naujienos

Samsung lizingo akcija (0)

Samsung išmanieji lizingu - pigiau, nei vitrinoje!
Akcija galioja iki lapkričio 30 d.

2015-11-24

Plačiau »

Draugystės kaina (0)

Samsung Galaxy Grand Prime dviejų vienetų kaina 300 eurų.

2015-11-23

Plačiau »

Keiskite seną telefoną į iki 650 EUR nuolaidą naujam išmaniajam! (36)

Atneškite mums savo seną telefoną, o mes Jums suteiksime nuolaidą iki 650 EUR naujam SAMSUNG išmaniajam telefonui įsigyti!

2015-11-23

Plačiau »

Naujienos: Coolpad (0)

Rytoj gaunam Coolpad:
Modena (179EUR)
Porto (169EUR)

2015-11-11

Plačiau »

Naujienos: LG Nexus 5X (7)

LG Nexus 5x 16GB (480eur)

2015-11-10

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

Draugai
 
© Mobili linija, 2015. Visos teisės saugomos.
GPS
GPS (angl. Global Positioning System) - Visuotinė padėties nustatymo sistema, arba Globali pozicionavimo sistema. Leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Sistemos pagrindas - IT technologijų sąveika su planetą gaubiančiu GPS palydovų tinklu. Tai viena iš palydovinių navigacijos sistemų
GPS sistemoje naudojami 24 palydovai, priklauso JAV palydovinės navigacijos sistemai NAVSTAR (Navigation Satellite Time and Ranging). Pirmasis GPS palydovas buvo paleistas 1978 m. Visa 24 palydovų sistema pradėjo funkcionuoti 1994 metais. GPS palydovai skrieja 6 orbitinėmis trajektorijomis (po 4 kievienoje). Orbitų aukštis nuo žemės paviršiaus - apie 20180 km.
Kiekvienas GPS palydovas radiosignalo pagalba į žemę perduoda informaciją apie savo buvimo vietą (koordinates), tikslų laiką ir identifikavimo kodą.GPS imtuvas priima signalus iš 2-5 artimiausių GPS palydovų
pateikia tokias vartotojo buvimo vietos koordinates:
platuma, ilguma, aukštis virš jūros lygio, judėjimo greitis,
judėjimo kryptis. GPS sistema su papildoma įranga pritaikoma navigacijoje - apskaičiuojamas maršrutas tarp pasirinktų taškų, rodomas objekto judėjimas detaliame žemėlapyje, grafinio kelvedžio nurodymai, kaip įveikti artėjančias kryžkeles, sankryžas ar posūkius, o nukrypus - kaip vėl sugrįžti į maršrutą. Paklaida gali siekti iki kelių metrų.

Bluetooth
Bluetooth arba sutrumpintai BT - (angl. blue tooth - mėlynas dantis) – asmeninių tinklų (PAN) belaidžio ryšio gamybinė specifikacija (sukurta Ericsson ).
Bluetooth leidžia keistis informacija tarp tokių įrenginių kaip delniniai ir paprasti asmeniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, spausdintuvai ir skaitmeniniai fotoaparatai. Protokolas naudoja patikimą, visuotinai prieinamą artimo ryšio trumpųjų radijo bangų diapazoną (nelicencijuotos 2.45 GHz dažnio ISM bangos). Siekiant išvengti sąveikos su kitais tą patį dažnį naudojančiais protokolais naudojami 1 Mhz pločio 79 kanalai, keičiami 1600 kartus per sekundę.

Bluetooth leidžia įrenginiams bendrauti iki 100 metrų atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie yra skirtingose patalpose. Naudojamos skirtingos konstrukcijos ir dizaino antenos. Pagal galingumą, siųstuvai skirstomi į 3 klases:

Klasė (galingumas mW, dBm); atstumas
Klasė 1 (100 mW, 20 dBm); iki 100 metrų
Klasė 2 (2.5 mW, 4 dBm); iki 10 metrų
Klasė 3 (1 mW, 0 dBm); iki 1 metras.
MMS
(Multimedia Message Service)
Žinutė , kuria galima siųsti tekstą, spalvotus paveiksliukus ir polifonines melodijas.
PIN
(Personal Identification Number)
Apsaugos kodas SIM korteles. Kodą gaunate kartu su SIM kortele. PIN kodą galite pasikeisti .

3G
(3G)trečiosios kartos ryšys.
3G ryšys įgalina perduoti duomenis iki 2Mbps greičiu.
3G ryšys dar vadinamas UMTS arba WCDMA .
GSM
(Groupe Special Mobile) globalus mobilių telefonų ryšio standartas. GSM yra antros kartos tinklas (2G). Nuo 2004 metų yra labiausiai paplitęs mobilių telefonų ryšio standartas pasaulyje. Mobilūs telefonai šiuo metu yra 4 dažnių: 850 MHz(Amerika), 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz(Amerika).

Wi-Fi
Wi-Fi (sutrumpinimas iš angl. Wireless Fidelity) - protokolas ir standartas įrenginiams naudojantiems plačiajuostį radijo ryšį, skirtas organizuoti vietinius belaidžius ryšius. Sukurtas Wi-Fi Alliance konsorciumo, IEEE 802.11 (a,b,c) standarto pagrindu. Mobilūs įrenginiai turintys Wi-Fi klientinius gavimo-priėmimo įrenginius gali pasijungti į lokalius tinklus ir gauti interneto prieigą per taip vadinamus ryšio taškus arba „hotspots“. Dar Wi-Fi vadinamas Wlan .

Mobilūs telefonai naudoja šiuos dažnius
802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.


802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.

802.11b: paprasčiausia, ir pigiausia WLAN versija. Veikimo dažnis 2.4GHz, greitis yra 11 Mbps

802.11g: Veikimo dažnis 2.4GHz , naują koduojančią technologiją. Greitis yra 54 Mbps .Atminties kortelė
"Memory Card". Nedidelis atminties įrenginys, naudojamas nuotraukoms ir kitiems duomenims išsaugoti fotoaparatuose, MP3 grotuvuose, mobiliuosiuose telefonuose.
Mobiliuose naudojamos :
MMCmobile
Nokia : 3230
6230i
6260
6600
6630
6670
6680
6681
7610
7710
9300
9500
E60
N70
N72
N90
N-GAGE

Siemens: CX75
S65
S75
B&Q: C81

microSD
Nokia : 3250
6125
6233
5500 sport
E50
Motorola : E398
V3i
V3x
V360
B&Q CF61
CL71
EF81
EL71
S88
SAMSUNG: D600
D820
E770
E900
X700
Z500

miniSD
Nokia : E61
E70
N71
N73
N80
N93

Memory Stick Pro Duo
SE : K750i
P910i
P990i
W700i
W800i
W810i
W850i

Memory Stick Micro
SE : K800i
W300i
W710i
Z530i
Z550i
Z710i

MMCmicro
SAMSUNG: D720
D730
GB
Gigabaitas
Duomenų kiekio vienetas. 1 GB = 1024 MB = 1048576 KB. Vienas kilobaitas (KB) yra 1024 baitai. Viename baite telpa vienas simbolis, pvz., raidė. DVD filmas užima apie 4-7 GB, muzikinis CD - 0,67 GB.
HTML
(Hyper Text Markup Language)
programavimo kalba, kuria parašyta dauguma internetinių svetainių.
SMS
(Short Message Service)
Trumpųjų žinučių paslauga , reiškiantis daugelyje mobiliųjų telefonų esančią paslaugą, skirtą trumpųjų žinučių (liaudyje vadinamų "es-em-esais") siuntimui tarp mobiliųjų telefonų arba kitų panašių įrenginių. Trumpojoje žinutėje telpa 160 ženklų, tačiau kai kuriuose telefonuose jos gali būti ilgesnės, nes siųsdamas žinutę telefonas ją suskaido į keletą mažesnių. Trumposios žinutės gali būti naudojamos ir įvairioms paslaugoms užsakyti ir gauti, pvz., automobilio parkavimo, autobusų grafikų ir pan. SMS žinutės taip pat plačiai naudojamos įvairiems mokamiems žaidimams, balsavimams televizijoje.

TFT
(thin film transistor)
Viena iš rušių skystų kristalų ekranų (LCD) , naudojama aktyvi matrica, kuri pagerina vaizdo kokybę .
A2DP
(Advanced Audio Distribution Profile)
A2DP Bluetooth™ profilio palaikymas, kurį naudodami galite transliuoti aukštos kokybės stereofoninę muziką į ausines ar kitus įtaisus .Naudojama MP3 , Audio sistemoms , TV , mobiliuose tel.. , kompiuteriuose , PDA .
Populiariausi mobilus telefonai su (A2DP) :
Sony Ericsson W950i ,SE Z610i ,P990i , M600i ,K800i , K610i .
Samsung D900 .
Motorola V3x, E1070.
Kamera
Galimybė fotografuoti ir filmuoti .
Kokybė priklauso nuo optikos ir programinės įrangos .
MP
(Megapixel)
"Megapikselis" yra 1mln.pikselių .
Pvz.Kamera su 2048×1536 pikselių yra "3.1 mp" (2048 × 1536 = 3,145,728).
ISO
(International Organization for Standardization)
Tarptautinė standartizacijos organizacija - kurianti pasaulinio lygio pramonės ir komercijos standartizavimu ( ISO standartais ).Glaudžiai bendradarbiauja su Pasauline elektrotechnikos komisija (angl. International Electrotechnical Commission (IEC)), kuri atsakinga už elekrinės įrangos standartizavimą.
Pvz.:
ISO 8571-2/Cor1:1991
ISO/IEC 10025-3/Cor1:1995
microSD
MicroSD - atminties kortelių tipas naudojamas daugumoje mobiliųjų telefonų.
MicroSD kortelių formatas buvo sukurtas kompanijos SanDisk. Iš pradžių šis kortelių tipas buvo vadinamas T-Flash arba TransFlash ir buvo pardavinėjamas 32MB, 64MB bei 128MB talpomis. Vėliau, šis kortelių tipas buvo adoptuotas "SD Card Association" ir tuopačiu pervadintas į MicroSD.
2007 metais buvo išleista pirmoji MicroSD-HC kortelė. Ją palaiko tik tie telefonai kurių kortelių skaitytuvas yra tam pritaikytas. MicroSD-HC korteliu ypatybė yra kad jos turi daugiau atminties. Šiu korteliu talpa prasideda nuo 4GB.

microSD - atminties kortelė, tinka:
Nokia : 3110
3250
5200
5300 XpressMusic
5500 sport
5700 XpressMusic
6085
6125
6131
6151
6233
6290
6300
7373
7390
E50
E61i
E65
N76
N95

Motorola: E398
K1
V3i
V3x
V360

B&Q: CF61
CL71
EF81
EL71
S88

SAMSUNG: D600
D820
D830
E200
E250
E390
E570
E770
i600
P310
E900
U600
X700
Z500
Skype
Skype" – tai programinės įrangos dalelė, suteikianti galimybę bet kurioje pasaulio vietoje nemokamai skambinti kitam asmeniui, prisijungusiam "Skype". Nors skambučiai nieko nekainuoja, jų kokybė išties yra puiki. Jei jūsų draugai, šeimos nariai ar kolegos turi prie interneto prijungtas kameras, galite naudotis ir nemokamu vaizdo ryšiu. Jūs netgi galite labai pigiai skambinti į fiksuotojo ir mobiliojo ryšio telefonus (be to, nėra jokio įjungimo ar abonentinio mokesčio).
www.skype.com/intl/lt
stereo
(Stereophonic sound)
Garsas pateikiamas iš daugiau negu vieno kanalų . Dažniausiai būna du kanalai .
video
Vaizdo įrašas :
Video įrašų formatai :
M-JPEG
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
3GP , 3GPP , 3GP2 - mobilus telefona video , MMS .
Matmenys
Telefono dydis : aukštis, ilgis, storis . Jei mobilus "slaideris" ar atidaromas - dydis matuotas pilnai uždaryto .
Ekranas
Ekranai būna spalvoti ir nespalvoti .
Spalvotų ekranų tipai : STN ,TFT , TFD , OLED , AMOLED
Spalvų kiekis :
Ekrano rezoliucija taškais :
Ekrano eilučių kiekis :
Ekrano reagavimas į apšvietimą :

Atminkite : Kuo didesnis , ryškesnis , kontrastingesnis ekranas tuo trumpiau laikys baterija .
Li-Ion
lithium-ion (Li-Ion) - ličio daugiausiai naudojama dabar .

Svarbu žinoti :
Jei baterija yra nauja ( nesvarbu ar ji Li-ION, ar Ni-MH tipo ) ją būtina pilnai pakrauti prieš pradedant naudotis telefonu.
Neturi reikšmės ar baterija yra tuščia ar pilna - pirmas krovimas ne mažiau 10 valandų .
Instrukcijose rašoma : “pakeitę naujas baterijas, prieš naudodami nepamirškite jas visiškai įkrauti”
Dažnai pasitaiko taip, kad pirma baterija yra iškraunama… tuomet baterija praranda talpumą. Ir praranda talpumo tiek, kiek gamykloje būna aktyvuota. Po to klientai reiškia pretenzijas tiek servise, tiek pardavėjams.
Ir dar truputis informacijos apie baterijos budėjimo trukmę:
Instrukcijose rašoma apie telefono parametrus ir ten būna paminėtas baterijos budėjimo laikas. Jis nurodytas dviem atvejais. Kai telefonu nesinaudojama (budėjimo režimas) ir kai šnekama telefonu (pokalbio režimas).

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %

Silpnas laukas/ieško tinklo 90%
Duomenų kabelis prijungtas 60-75%
IRDA aktyvuotas 7%
Priimamos SMS 12%
Rašomos SMS 50%
Skambutis 10-15%
Vibro skambutis 20%
Apšvietimas 15%
3G tinklas 20%
WLAN 50-80%
Foto,video 30-80%
MP3 30-80%
Žaidimai 30-80% .

Android
"Linux" pagrindu sukurta sumaniesiems telefonams skirta " Google" operacinė sistema. Pagrindiniu jos privalumas, ji yra visiškai nemokama, todėl ją tobulinti gali kiekvienas programuotojas.
HDMI
HDMI – tai visiškai skaitmeninė jungtis, kuri yra skirta perduoti nesuspaustus vaizdo ir garso signalus. Vienu metu per HDMI laidą perduodama video medžiaga, garsas ir duomenys. Per šią jungtį galite prijungti DVD/HD-DVD/Blu-ray įrenginius, namų kino sistemą, HD grotuvą. Norėdami žiūrėti aukštos raiškos vaizdo medžiagą, turėsite naudoti HDMI jungtį. Ši jungtis dabar plačiai paplitusi kompiuteriuose ir televizoriuose.
Twitter
Twitter - nemokama socialinių tinklų paslauga, leidžianti jos vartotojams siųsti ir skaityti trumpas žinutes.
Tweet - tekstinė iki 140 simbolių žinutė, parodoma autoriaus puslapyje ir nusiunčiama jo prenumeratoriams.
IM
IM („Instant Messaging“) tiesioginiai pranešimai – tai bendravimo įrankis, leidžiantis naudotojams tiesiogiai kalbėtis siunčiant ir skaitant žinutes savo mobiliųjų telefonų ekranuose.
IPS
„In-Plane-Switching“ (IPS) technologija suteikia galimybę peržiūrėti vaizdus plačiu žiūrėjimo kampu. Taip yra dėl unikalaus skystųjų kristalų išdėstymo ekrane
NFC
„Near Field Communication“ (artimo lauko komunikacija).
NFC technologija leidžia laisvų rankų įrangą greitai susieti su suderinama NFC laisvų rankų įranga ir su ja sujungti paprasčiausiai šiuos du prietaisus priartinus vieną prie kito.