»
Reklama

Meizu MX3 (2014-11-11), 5

Vygantas

1.png

Ar žinote "Meizu" telefonus? Toks klausimas nesenai buvo užduotas mobili.lt svetainės lankytojams. Nors galime spėti, kad dauguma puslapyje besilankančių internautų domisi mobiliaisiais telefonais, tik 30% žinojo šį mobiliųjų telefonų gamintoją. Net dviem trečdaliam lankytojų Meizu yra visiškai nežinomas ar kažkur girdėtas prekės ženklas.

Jei anksčiau „Made in China“ mums visiems asocijavosi su nekokybiškais daiktas, tai taip senai jau nebėra. Kinijoje daugelis gamintojų yra pasistatę savo fabrikus ir prekes gamina būtent šitoje šalyje. Tačiau apie Kinijos mobiliųjų telefonų gamintojus (kaip matome iš apklausos) Lietuvoje mažai žinoma. Kiekvieną dieną mobiliojo ryšio rinkoje pasirodo vis daugiau Kinijos gamintojų . Internete galima įsigyti Nokla, Samsmung ar panašių pavadinimų Kinijoje pagamintų telefonų, tačiau daugelis iš jų kokybe ir geromis techninėmis specifikacijomis gali pasigirti tik "ant popieriaus". Bet didžiausi ir populiariausi Kinijos gamintojai tikrai verti dėmesio, jų telefonai nėra prastesni nei didžiausių grandų. Jei ZTE jau kuris laikas buvo žinomas prekinis ženklas pasaulyje (mobili linija taip pat prekiavo keliais modeliais), tai Xiaomi ir Meizu, iš pradžių užtvirtintai Kinijoje (pirmas ir antras didžiausi telefonų gamintojai) , o dabar ir visame pasaulyje įsiveržė į mobiliųjų telefonų rinką.

Mobili linija pirmoji Lietuvoje oficialiai pradėjo prekiauti Meizu MX3 telefonu. Šis MX serijos atstovas nėra pigus, (kaip gali pasirodyt, jei jau sukurtas Kinijoje), tačiau gali pasigirti tikrai įdomiu techniniu savybių rinkiniu.

2.jpg

Taigi pirmiausia techninės charakteristikos. Kad geriau atskleisti telefono ypatumus, palyginsiu jį su panašaus lygio didžiųjų gamintojų modeliais: Samsung S4, LG G2 ir Sony Z1.

3.jpg

4.bmp

 

Pakuotė

Meizu MX3 supakuotas į stilingą sniego baltumo ir gan, šiais ekonomiškumo ir taupymo laikais, nemažą kartoninę dėžutę. Gero skonio tradicija tampa minimalus kiekis užrašų ant dėžutės: tik telefono pavadinimas ir logotipas. iPhone 6 dėžutėje liko tik įspaustas telefono atvaizdas ir minimali informacija ant galinės dėžutės dalies. Flagmanų pakavimo stilius.

5.jpg

Viduje standartinė komplektacija: įkroviklis (5V, 2.1 A), USB laidas ir vartotojo instrukcija. Gaila, kad nėra ausinių, tačiau pigios ausinės būtų nereikalingos, o kokybiškos padidintų telefono kainą (kokybiškų ausinių visada galit įsigyti mobili.lt).
Atskiro paminėjimo nusipelno galinio dangtelio nuėmimo procedūra. Tai būtina padaryti norint įdėti SIM kortelę. Reikia su atidarymui skirtu įrankiu paspausti mygtukus telefono šone, atsiradus tarpeliui jį įterpti tarp korpuso ir dangtelio ,lengvai įrankį stumiant nuimti dangtelį. Nežinau ar labai aiškiai aprašiau, bet ir realiai tai atlikti nėra labai jau lengvas veiksmas, kurį dar apsunkina slidus dangtelio paviršius.

6.jpg 

7.jpg

Meizu įmonės atstovai paaiškino, kad sim kortelę paprastai įterpiame tik vieną kartą, o toks dangtelio tvirtinimas suteikia įrenginiui tvirtumo ir vientisumo.

Dizainas

Meizu MX 3 yra 139 x 71.9 x 9.1mm, svoris 143 g.

8.jpg

Telefonas patogiai guli rankoje, dydis optimalus valdyti net viena ranka. Prie patogaus naudojimo prisideda ir užapvalini telefono kampai bei išgaubta galinė dalis Visą įrenginio priekinę dalį dengia įbrėžimams atsparus Gorilla Glass 2 stiklas. Tik pačiam viršuje centre padaryta nedidelė išpjova garsiakalbiui, o dešinėje pusėje po stiklu slepiasi 2MP priekinė kamera. Apačioje yra tik vienas sensorinis valdymo mygtukas. Jis atlieka net tik grįžimo į pradinį ekraną funkciją, bet ir atrakina bei užrakina telefoną. Nuo mygtuko braukiant pirštu į viršų telefonas atrakinamas, o palaikus pirštą ant mygtuko telefono ekranas užsirakina. Grįžimo atgal ir meniu mygtukai yra virtualūs telefono ekrane ir gali būti išdėstyti pagal Jūsų pageidavimą.

9.jpg

 

10.jpg

Viršutinėje telefono dalyje yra įjungimo/išjungimo mygtukas ir standartinė 3,5mm ausinių jungtis.

11.jpg

Įkrovimui bei duomenų ryšiams naudojama standartinė microUSB jungtis.

12.jpg

Telefoną juosia metalinė juostelė, kuri suteikia solidumo ir tvirtumo. Kairėje pusėje dideli garso valdymo mygtukai.

13.jpg

Galinis dangtelis yra baltos spalvos, tačiau galima įsigyti dangtelių iš 6 spalvų paletės. Taip lietuvių mėgstamos juodos spalvos dangtelio deja nėra. Pirmiesiems MX3 pirkėjams mobili dovanoja vieną pasirinktą dangtelį dovanų.

14.jpg

 

17.jpg

Taigi apžiūrim telefono nugarinę dalį: 8.1 MP kamera ir blykstė apgaubti metaliniu žiedeliu bei garsiakalbis apačioje. Apžvelgus telefoną iš visų pusių manęs neapleido mintis, kad tai padidintas 3 kartos iphone telefonas.

Ekranas

15.jpg

Meizu MX 3 išmanusis telefonas turi 5.1 colių Sharp ekraną, kuris gamintojų vadinamas New mode 2. Nors Sharp teigia, kad tai Full HD ekranas, tačiau jo pikselių rezoliucija yra tik 1800 x 1080. Iki Full HD reikiamų 1920 trūksta. Pikselių tankis - 415 ppi. Šoniniai rėmeliai 2,9 mm storio . Kraštinių santykis nestandartinis - 15:9, todėl Meizu MX3 vizualiai atrodo kaip 5.3 colių telefonas.

Telefono ryškumas nustatomas tiek automatiškai, tiek galima susireguliuoti pačiam. Multitouch technologija leidžia vienu metu apdoroti iki dešimties paspaudimų – tai išbandė AnTuTu programos testuotojai.

16.jpg

Video su ekrano peržiūra visais kampais:


Techninė dalis

Meizu MX3 naudoja aštuonių branduolių "Samsung Exynos 5 Octa“ procesorių. Tokį patį kaip Samsung Galaxy S4 i9500. Šis lustas sudarytas iš keturių branduolių ARM Cortex-A7, veikiančių nuo 200-1200 MHz dažnių diapazone ir keturių daug galingesnių branduolių ARM Cortex-A15 , kurių didžiausias dažnis gali siekti iki 1,6 GHz . Priklausomai nuo poreikių sistema naudoja vieną iš dviejų branduolių . Bet šie branduoliai tuo pačiu metu dirbti negali. Šią hibridinę technologiją sukūrė ARM ir pavadino ją big.LITTLE. Todėl Exynos 5410 –tarsi ir netikras aštuonių branduolių procesorius. Tačiau apgailestauti dėl to tikrai nebūtina- atlikdami užduotis, kurios nereikalauja didelės skaičiavimo galios, silpnesni ARM Cortex-A7 branduoliai prailgins akumuliatoriaus budėjimo laiką. O keturi ARM Cortex-A15 ir su sunkiausiomis užduotimis susitvarko efektyviai.

18.jpg

Meizu MX3 turi 2GB Ram atminties ir jos visiškai pakanka. Grafikai apdoroti pasitelkta trijų branduolių PowerVR SGX544 vaizdo plokštė. Viena vertus, praeitais metais ši "trejybė" gerai atliko savo darbą, tačiau dabar ji nedirba taip greit kaip naujausios vaizdo ploktštės. O ir konkurentai turi geresnes ir greitesnes vaizdo plokštės: LG G2, Sony Z1 naudoja Adreno 330, built-in Qualcomm 800. 3DMARK ice storm unlimited teste MX3 surinko 9111 taškų. Sony Z1 lyderis šiame teste su 16992, po to seka LG G2 15506 ir visai šalia MX3 yra Samsung S4 – 10418 taškų.

19.jpg

AnTuTu Benchmark v5.1 MX3 surinko 21176 taškų.

20.jpg

Testuojamas telefonas turi 16GB vidinės atminties, iš kurios 12,41GB yra laisvos. Deja, papildoma atminties kortelė nesideda (kaip ir LG G2). 

Ryšiai

Meizu MX3 veikia GSM 1900/1800/900/850 dažnių juostose, o 3G tinkluose - 2100/900MHz dažniu. Atsisiuntimo (HSDPA) greitis yra iki HSPA+ 42 Mbps, išsiuntimo (HSUPA) - 5.76 Mbps. Šiame prietaise yra įdiegtas Wi-Fi 802.11 b/g/n standarto su DLNA. Wi-Fi direct funkcija padės palaikyti tiesioginį Wi-Fi ryšį nenaudojant maršrutizatorių ar prieigos stotelių. Deja nėra LTE ryšio palaikymo. 16GB vidinės atminties MX3 neturi ir NFC funkcijos.

Bluetooth versija v4.0. Su ja galėsite suporuoti belaides ausines, bei dalintis failais su kitais suderinamais įrenginiais. 

Kaip visur jau įprasta, šiame prietaise yra microUSB v2.0 jungtis. Ji skirta ne tik įkrovimui, bet ir duomenų keitimuisi. Išmanusis telefonas gali būti prijungtas prie kompiuterio dviem būdais: per MTP ("Media Transfer Protocol) arba PTP (Picture Transfer Protocol"). Pirmuoju atveju suteikiama prieiga prie visų duomenų esančiu telefone, antru - tik kameros ir nuotraukų aplankų.

Ir jungties nėra, todėl telefono kaip tv pulto naudoti negalėsite.

Susiorientuoti padeda GPS, A-GPS vietos nustatymo palydovų imtuvas. Vietos nustatymui teks palaukti apie 2-3 minutes, kol bus "pagauti" palydovai.

Programinė įranga

Išmanusis telefonas veikia Meizu patentuota FlyMe OS 3.1, kuri remiantis Android 4.2.1. Programinė įranga FlyMe OS visiškai paslepia Android ir palieka labai mažai užuominų apie jos egzistavimą. Firminis stiliaus apvalkalas primena iOS. Dėmesys skiriamas paprastumui ir ergonomiškam valdymui. FlyMe OS 3.1 veikia tikrai greitai ir stabiliai. Nėra naršymo vėlavimų, strigimo peržiūrint vaizdo įrašus ar žaidžiant žaidimus. Kaip ir kiekvienas naujas ir nežinomas daiktas, FlyMe OS iš pradžių kai kurie dalykai gali atrodyti gana nepatogūs, kai kurie net nemalonus, bet tai daugiau įpročiai. Kadangi pataruoju metu daugiausiai naudojausi LG telefonu, tai Meizu MX3 vis stengdavausi atrakinti pora kartu bakstelėdamas į ekraną (knock-knock funkcija) ir net pasipiktindavau, kai ekranas nenušvisdavo. Tačiau iš mano pusės didelis ačiū už tai, kad telefonas yra neprigrūstas nereikalingų programų. Ko man reikia aš galiu susirasti google.play!

21.jpg

Pradiniame ekrane rodomos pagrindinės programos. Jos visos telpa i vieną darbalaukį, kuris gali slinkti į apačią. Kiekvieną norimą programą galima įtraukti į apatinę juostą.

22.jpg


23.jpg


Garsas

Telefonas nustebina savo garso kokybe. Kalbant apie techninę įrangą, telefone yra įdėtas garso lustas Wolfson WM5102- lygiai toks pat kaip ir Samsung Galaxy S4. Kūrėjai taip pat pamini, kad yra įdiegta intelektuali Audio Smart PA sistema, kuri pagerina garsiakalbio parametrus: padidina išorinio garsiakalbio garsumą 3 kartus, galima pridėti daugiau žemų dažnių. Na klausant muzikos ypatingo garsumo nesigirdi, tačiau garsas yra skaidrus, žemi dažniai skamba maloniai ir Meizu MX3 galime drąsiai naudoti kaip muzikos grotuvą. Taip pat reikėtų pažymėti, kad, siekiant užtikrinti gerą pokalbio kokybę, yra įmontuota trijų mikrofonų sistema su individualaus triukšmo slopinimo mikroschema. 
FM radijo telefone nėra, tačiau atskiro paminėjimo vertas diktofonas. Meizu MX3 galima įrašyti pokalbį telefonu realiu laiku su bet kuriuo kontaktu netgi iš anksto nenustačius įrašymo prieš skambutį. Galima nustatyti ar įrašinėti visus iš eilės pokalbius, ar pasirinktinai atskirų kontaktų. Įrašo galite klausytis paspaudę ant telefono skambučių piktogramos arba rasti garso įrašymo failo aplanke .

24.jpg


Kamera

Kaip dabar įprasta Meizu MX3 turi dvi fotokameras. Gamintojas pabrėžia, jog priekinė 2 megapikselių kamera turi platų 88 laipsnių matymo kampą . Ji fotografuoja maksimalia 1920 × 1088 rezoliucija, video įrašo 1080p raiška, 30 kadrų per sekundę.

Pagrindinė 8 megapikselių kamera yra su autofokusu ir LED blykste. Naudojamas Sony „Exmor R™“ IMX179 CMOS jutiklis. Nors jau tuo metu buvo galimybė įdėti Sony IMX135 jutiklį su 13MP (ką padarė konkurentai), tačiau Meizu nuėjo tuo pačiu keliu kaip ir Apple: mačiau megapikselių, tačiau didesnis pikselio dydis - 1,4 µm. Objektyvas sudarytas iš 5 lęšių padengtų anti-glare danga. Dėka Fujitsu Quad IPT mikroschemos galite fotografuoti iki 20 kadrų per sekundę. Didžiausia galinės kameros raiška 3264 x 2448 pikselių.

25.jpg


26.jpg 

27.jpg

 

28.jpg

 

29.jpg

 

30.jpgFotografuojant dienos šviesoje nuotraukų kokybė ir patenkinama. Visai kitaip yra tamsoje - čia MX3 nusileidžia visiems iš lyginamųjų telefonų trejetuko. 

Filmuoti galite naudojant tris rezoliucijas: Full HD (1080p), 720p, 480p. 
Baterija

Baterijos talpa nedidelė: 2400mAh. Gamintojo skelbiama budėjimo trukmė iki 400val, kalbėjimo iki 12val, muzikos klausymo iki 40val. Baterija integruota. Konkurentai Sony Z1 ir LG G2 turi talpesnes 3000mAh akumuliatorius. Samsung S4- 2600mAh, bet ją patys galime pasikeisti. Keista, kad Meizu baterijos pakeisti negalima, nes galinis dangtelis (įdėjus nemenkas pastangas) yra nuimamas ir akumuliatorių mes galime matyti. Deja ir optimizuojant baterijos veikimą Meizu pritrūko jėgų. Ypač tas išryškėja atkuriant vaizdo įrašus. Sony Z1 ir LG HD vaizdą su maksimaliu ekrano ryškumu galima peržiūrėti daugiau nei 6-7 valandas, o MX3 baterija išsikraus per maždaug 5 valandas.

Išvados

Meizu MX3 paliko gana malonų įspūdį. Telefonas veikia tikrai greitai ir sklandžiai, jokių strigimų testavimo metu nebuvo. Verta pažymėti ergonomišką telefono dizainą, nepaisant nemažo dydžio telefonas patogiai „guli“ rankoje. Kaip trūkumą galima paminėti 4G LTE ryšio nebuvimą, ypač kai mobilieji operatoriai žada greitą jų plėtrą. Iš pradžių pagalvojau, kad pasirinkęs palyginti jį su panašiu metu pasaulį išvydusiais Sony Z1, Samsung Galaxy S4 ir LG G2 suklydau ir Meizu MX3 bus vienareikšmiškai prastesnis. Taip, MX3 nusileidžia šiems telefonams beveik visuose techninėse charakteristikose, tačiau eilinis vartotojas to nepajus. Aišku norėtųsi geresnės foto kameros. Tačiau žvelgiant į kainos/kokybės santykį - šiuo metu tai tikrai vienas geriausių pasirinkimų.

Pasidalinkite nuoroda: | Daugiau...

Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai.

Naujausi komentarai:

aismantas_ml   2014-11-20, 18:22:45
apzvalga gera ir issami, suzinojau ir nauju dalyku apie si telefona :) i akis krito tik rasybos ir stilistikos klaidos bei maketavimas :) pats telefonas pagal tokia kaina tikrai vertas demesio
p.s. LG telefonu beldimo atrakinimas vadinasi "Knock On" o ne knock-knock funkcija :)
0

terminator002 (pažengęs)   2014-11-13, 20:39:24
yra viena klaidele s4 turi 2gb ram, o ne 3gb ram :)
0

krateris   2014-11-13, 15:04:15
Sveiki o gal galetu ml padaryti prestigio grace apzvalga nes sitie du telefonai yra labai panasus , bet man atrodo grace surenka daugiau tasku nei meizu apie 30 000
Aciu P.S zinoma butu neblogai ir daugiau prestigio apzvalgu su kit kat operacine
1

Archyvas » | komentarai (3)


Apklausa
Kokio gamintojo telefonai dabar jums patraukliausi? (15)
 

Visos apklausos »

Mobili.lt naujienos

Xiaomi Mi9 SE + dovana - Mi Band3! (0)

Gegužės 24-26 d. pirkite Xiaomi Mi9 SE ir dovanų gaukite išmaniąją apyrankę Mi Band3!

2019-05-24

Plačiau »

JAMAM visuose Akropoliuose gegužės 24-26 d. (0)

Ypatingos kainos Samsung telefonams
Lizingas be pabrangimo
iki 30% nuolaida aksesuarams

2019-05-24

Plačiau »

Samsung laikrodis + išorinė baterija dovanų! (0)

Pirkite Samsung Galaxy Watch arba GWatch Active ir gaukite išorinę bateriją su belaidžių krovimu dovanų!

2019-05-06

Plačiau »

„Samsung“ išleido „Galaxy S10“ ir „Galaxy S10 +“ piršto antspaudų atnaujinimas (0)

„Samsung“ išleido „Galaxy S10“ ir „Galaxy S10 +“ atnaujinimus, kurie pagerina pirštų atspaudų jutiklio veikimą.

2019-04-14

Plačiau »

Huawei mate 20 serijos Beta Atnaujinimas (0)

Huawei mate 20 serijos Beta Atnaujinimas

2019-04-14

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

 
© Mobili linija, 2019. Visos teisės saugomos.
GPS
GPS (angl. Global Positioning System) - Visuotinė padėties nustatymo sistema, arba Globali pozicionavimo sistema. Leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Sistemos pagrindas - IT technologijų sąveika su planetą gaubiančiu GPS palydovų tinklu. Tai viena iš palydovinių navigacijos sistemų
GPS sistemoje naudojami 24 palydovai, priklauso JAV palydovinės navigacijos sistemai NAVSTAR (Navigation Satellite Time and Ranging). Pirmasis GPS palydovas buvo paleistas 1978 m. Visa 24 palydovų sistema pradėjo funkcionuoti 1994 metais. GPS palydovai skrieja 6 orbitinėmis trajektorijomis (po 4 kievienoje). Orbitų aukštis nuo žemės paviršiaus - apie 20180 km.
Kiekvienas GPS palydovas radiosignalo pagalba į žemę perduoda informaciją apie savo buvimo vietą (koordinates), tikslų laiką ir identifikavimo kodą.GPS imtuvas priima signalus iš 2-5 artimiausių GPS palydovų
pateikia tokias vartotojo buvimo vietos koordinates:
platuma, ilguma, aukštis virš jūros lygio, judėjimo greitis,
judėjimo kryptis. GPS sistema su papildoma įranga pritaikoma navigacijoje - apskaičiuojamas maršrutas tarp pasirinktų taškų, rodomas objekto judėjimas detaliame žemėlapyje, grafinio kelvedžio nurodymai, kaip įveikti artėjančias kryžkeles, sankryžas ar posūkius, o nukrypus - kaip vėl sugrįžti į maršrutą. Paklaida gali siekti iki kelių metrų.

HSDPA
(High Speed Download Packet Access)
yra 3G galimybes praplečianti ir jos pagrindu veikianti technologija. Dėka efektyvesnio radio dažnių panaudojimo HSDPA suteikia galimybę priimti duomenis net iki 14,4 mbit/s sparta.
HSDPA technologija turi keletą versijų : pati pirmoji versija leidžia pasiekti iki 1,8 mbit/s, sekanti iki 3,6 mbit/s, o galutinė versija leidžia pasiekti iki 14,4 mbit/s spartą.

Bluetooth
Bluetooth arba sutrumpintai BT - (angl. blue tooth - mėlynas dantis) – asmeninių tinklų (PAN) belaidžio ryšio gamybinė specifikacija (sukurta Ericsson ).
Bluetooth leidžia keistis informacija tarp tokių įrenginių kaip delniniai ir paprasti asmeniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, spausdintuvai ir skaitmeniniai fotoaparatai. Protokolas naudoja patikimą, visuotinai prieinamą artimo ryšio trumpųjų radijo bangų diapazoną (nelicencijuotos 2.45 GHz dažnio ISM bangos). Siekiant išvengti sąveikos su kitais tą patį dažnį naudojančiais protokolais naudojami 1 Mhz pločio 79 kanalai, keičiami 1600 kartus per sekundę.

Bluetooth leidžia įrenginiams bendrauti iki 100 metrų atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie yra skirtingose patalpose. Naudojamos skirtingos konstrukcijos ir dizaino antenos. Pagal galingumą, siųstuvai skirstomi į 3 klases:

Klasė (galingumas mW, dBm); atstumas
Klasė 1 (100 mW, 20 dBm); iki 100 metrų
Klasė 2 (2.5 mW, 4 dBm); iki 10 metrų
Klasė 3 (1 mW, 0 dBm); iki 1 metras.
3G
(3G)trečiosios kartos ryšys.
3G ryšys įgalina perduoti duomenis iki 2Mbps greičiu.
3G ryšys dar vadinamas UMTS arba WCDMA .
GSM
(Groupe Special Mobile) globalus mobilių telefonų ryšio standartas. GSM yra antros kartos tinklas (2G). Nuo 2004 metų yra labiausiai paplitęs mobilių telefonų ryšio standartas pasaulyje. Mobilūs telefonai šiuo metu yra 4 dažnių: 850 MHz(Amerika), 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz(Amerika).

Wi-Fi
Wi-Fi (sutrumpinimas iš angl. Wireless Fidelity) - protokolas ir standartas įrenginiams naudojantiems plačiajuostį radijo ryšį, skirtas organizuoti vietinius belaidžius ryšius. Sukurtas Wi-Fi Alliance konsorciumo, IEEE 802.11 (a,b,c) standarto pagrindu. Mobilūs įrenginiai turintys Wi-Fi klientinius gavimo-priėmimo įrenginius gali pasijungti į lokalius tinklus ir gauti interneto prieigą per taip vadinamus ryšio taškus arba „hotspots“. Dar Wi-Fi vadinamas Wlan .

Mobilūs telefonai naudoja šiuos dažnius
802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.


802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.

802.11b: paprasčiausia, ir pigiausia WLAN versija. Veikimo dažnis 2.4GHz, greitis yra 11 Mbps

802.11g: Veikimo dažnis 2.4GHz , naują koduojančią technologiją. Greitis yra 54 Mbps .RAM
(Random Access Memory)
Sparti kompiuterio atmintis, kurioje laikoma dalis jo darbui reikalingų duomenų. Kuo daugiau kompiuteris turi darbinės atminties, tuo rečiau reikia ieškoti duomenų kietajame diske. Skirtingai nei kietajame diske, išjungus kompiuterį duomenys iš darbinės atminties dingsta.
Raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
USB
(Universal Serial Bus)
Jungtis, kuria prie kompiuterio galime prijungti įvairius įrenginius, pavyzdžiui, MP3 grotuvus. USB 1.1 yra senesnis duomenų perdavimo per USB jungtį standartas. Jo maksimalus greitis siekia 1,4 MB/s. USB 2.0 yra apie 50 kartų spartesnis (57 MB/s).
Kamera
Galimybė fotografuoti ir filmuoti .
Kokybė priklauso nuo optikos ir programinės įrangos .
MP
(Megapixel)
"Megapikselis" yra 1mln.pikselių .
Pvz.Kamera su 2048×1536 pikselių yra "3.1 mp" (2048 × 1536 = 3,145,728).
video
Vaizdo įrašas :
Video įrašų formatai :
M-JPEG
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
3GP , 3GPP , 3GP2 - mobilus telefona video , MMS .
svoris
Mobilaus telefono svoris su baterija . Telefono svoris labai priklauso nuo baterijos dydžio , talpos ir rūšies . Li-polimero baterijos lengvesnės už Li-ion .
Ekranas
Ekranai būna spalvoti ir nespalvoti .
Spalvotų ekranų tipai : STN ,TFT , TFD , OLED , AMOLED
Spalvų kiekis :
Ekrano rezoliucija taškais :
Ekrano eilučių kiekis :
Ekrano reagavimas į apšvietimą :

Atminkite : Kuo didesnis , ryškesnis , kontrastingesnis ekranas tuo trumpiau laikys baterija .
Diktofonas
Galimybė įrašyti garsą . Naudojama pokalbio metu ir atskirai .
Akumuliatorius
akumuliatorių tipai :
nickel-cadmium (NiCd) - nikelio kadmio jau nenaudojama naujuose telefonuose .
nickel metal hydride (NiMH) - nikelio metalo hybrido jau nenaudojama naujuose telefonuose .
lithium-ion (Li-Ion) - ličio daugiausiai naudojama .
lithium-ion polymer(Li-poly) - ličio polymero , šis akumuliatorius apie 20% ilgiau laiko negu Li-Ion akumuliatorius ir daug lengvesnis .

Prieš naudodamiesi prietaisu pirmą kartą, turite įkrauti
akumuliatorių. Prieš įkraunant akumuliatorių visiškai jo iškrauti nereikia. Priešingai nei kitose akumuliatorių sistemose, atminties efektas neturi reikšmės jo veikimui.
http://www.mobili.lt/failai/akumuliatorius.png

apie akumuliatoriaus budėjimo trukmę:
Instrukcijose rašoma apie telefono parametrus ir ten būna paminėtas baterijos budėjimo laikas. Jis nurodytas dviem atvejais. Kai telefonu nesinaudojama (budėjimo režimas) ir kai šnekama telefonu (pokalbio režimas).

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %

Silpnas laukas/ieško tinklo 90%
Duomenų kabelis prijungtas 60-75%
IRDA aktyvuotas 7%
Priimamos SMS 12%
Rašomos SMS 50%
Skambutis 10-15%
Vibro skambutis 20%
Apšvietimas 15%
3G tinklas 20%
WLAN 50-80%
Foto,video 30-80%
MP3 30-80%
Žaidimai 30-80% .
talpa
Parodo kokios talpos baterija . Kuo didesnė talpa tuo baterija ilgiau laikys energiją . Baterijos talpa matuojama (mAh) miliamperais per valandą .
Budėjimo
Parodo kiek telefonas išlaikys maksimaliai idealiose sąlygose. Šiam terminui nustatyti yra naudojami keli testavimo būdai.

I.Praktinis. Telefonas bandomas laboratorijoje, kurioje ryšio stiprumo signalas visuomet pastovus ir labai stiprus. Telefone viskas išjungta (ekrano bei klaviatūros apšvietimas, visos telefono programos kurios gali didinti energijos eikvojimą). Testuojama baterija pilnai įkrauta, tačiau ne pirmą kartą (iki tol ši baterija buvo įkraunama pagal visas gamintojo instrukcijas, kad nebūtų sumažėjęs jos talpumas). Telefonas visą bandymo laikotarpį yra įjungtas, tačiau visiškai nenaudojamas.
II.Teorinis. Baterijos talpa padalina iš idealiomis sąlygomis veikiančio telefono srovės suvartojamo kiekio per laiko vienetą. Taip nustatomas terminas kurį telefonas veiks idealiomis sąlygomis.

Praktiškai naudojant baterija laiko 3-5 kartus trumpiau, kuo daugiau naudojamasi tuo trumpiau laiko.

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %:
Silpnas laukas/ieško tinklo - 90%
Duomenų kabelis prijungtas - 60-75%
IRDA aktyvuotas - 7%
Priimamos SMS - 12%
Rašomos SMS - 50%
Skambutis - 10-15%
Vibro skambutis - 20%
Apšvietimas - 15%
3G tinklas - 20%
WLAN - 50-80%
Foto,video - 30-80%
MP3 - 30-80%
Žaidimai - 0-80%
Pokalbio
Parodo, kiek telefonu galima laiko maksimaliai išvien kalbėti .
raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
HSUPA
High speed uplink packet access, 3.75G
Category 1 0.73 Mbit/s
Category 2 1.46 Mbit/s
Category 3 1.46 Mbit/s
Category 4 2.93 Mbit/s
Category 5 2.00 Mbit/s
Category 6 5.76 Mbit/s
Category 7 (3GPP Rel7) 11.5 Mbit/s
LTE
"Long Term Evolution" - Tai kuriamas ketvirtosios kartos mobiliojo ryšio technologijų rinkinys. Jis užtikrins itin didelį duomenų perdavimo greitį ( iki 1G/s arba 1000Mb/s)
4G
4G arba Fourth generation (liet. Ketvirtoji karta) – už 3G (UMTS) pažangesnė mobiliojo ryšio technologija, sukurta 2009 m. Jai priskiriamos dvi technologijų pošeimės: LTE (angl. Long Term Evolution) ir „WiMAX“. LTE pritaikyta mobiliųjų telefonų, o „WiMAX“ – bevieliams duomenų perdavimo tinklams. 4G ryšį palaikantys įrenginiai – išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, mobiliojo interneto modemai. 4G reikšmingas vaizdo žiūrėjimui, kadangi vaizdo turiniui ypač svarbi didelė interneto greitaveika bei mažas vėlinimo parametras. 4G technologija greta įprastinių mobiliojo ryšio paslaugų leidžia naudotis didelės mobiliojo interneto spartos reikalaujančiomis paslaugomis (tiesioginės transliacijos, vaizdo konferencijos ir vaizdo skambučiai, aukštos kokybės vaizdo medžiagos peržiūra), nešiojamu kompiuteriu naršyti internete didele sparta. Pažymėtina, kad nors 4G ryšys yra vis labiau plėtojamas, tačiau šiuo metu dar ir 3G galimybės (paslaugų skvarba, greitis, turinio įvairovė) nėra pilnai išnaudojamos.
NFC
„Near Field Communication“ (artimo lauko komunikacija).
NFC technologija leidžia laisvų rankų įrangą greitai susieti su suderinama NFC laisvų rankų įranga ir su ja sujungti paprasčiausiai šiuos du prietaisus priartinus vieną prie kito.
PPI
PPI - pikselių (taškų) tankumas ekrane, kiek pikselių telpa viename colyje eilėje, kuo daugiau tuo geriau, kaip vyksta apskaičiavimas yra parodyta čia - http://members.ping.de/~sven/dpi.html