»
Reklama

Nokia Lumia 735 - ne tik „asmenukių“ kūrimui (2014-11-09), 5

Audrius Jačiauskas - xekrax

Praėjusiais metais buvo pristatytas „Lumia 720“ modelis, kuris buvo nevisiškai išbaigtas viduriniosios klasės telefonas. Jis buvo galingesnis nei „Lumia 620“, bet ne tiek, kad svarstytume įsigyti kiek brangesnį ir galingesnį „Lumia 820“. Įrenginys buvo pirmasis vidutinės klasės „Windows Phone“ telefonas turintis įdiegtą „4G“ ryšio palaikymą. Taigi, kodėl nesumokėjus daugiau, jei norime daugiau? Šiemet situacija pasikeitė, „Microsoft“ ir „Nokia“ atnaujindama kiekvienos „Lumia“ serijos modelius nutarė atnaujinti ir „Lumia 720“, pristatydama naujuosius „Lumia 735 bei „Lumia 730 DUAL SIM“. Šie įrenginiai skirti „asmenukes“ mylinčiai visuomenei, kadangi įrenginys turi net 5 MP vaizdo pokalbių fotokamerą, puikiai tinkančią kokybiškoms nuotraukoms. Bet tai nebūtinai geriausias pasirinkimas tiems, kurie tiesiog nemato prasmės įamžinti nuotraukas „aš ten buvau“. Taigi, ko vertas šis modelis? Ar verta pirkti? Pasiruoškite karštos kavos puodelį ir sužinosite daugiau. :)

Pagrindiniai parametrai

DSC_0267.JPG 

• 4.7 colio AMOLED 1280 x 720 raiškos ekranas;
• „Corning Gorilla Glass 3“
• 6.7 MP fotokamera su LED blykste;
• 5 MP vaizdo pokalbių kamera;
• „Qualcomm Snapdragon 400“ 1.2 GHz procesorius;
• 1 GB operatyviosios atminties;
• 8 GB vidinės atminties su microSD palaikymu iki 128 GB;
• 2200 mAh talpos akumuliatorius;
• NFC;
• Bluetooth 4.0;
• 4G ryšio palaikymas;

Telefono + ir –

DSC_0255.JPG 

• Patraukli kaina;
• Ryškus 4.7 colio ekranas;
• „Corning Gorilla Glass 3“ ekrano apsauga;
• „4G“ ryšio palaikymas;
• Ergonomiškas dizainas;
• Gera vaizdo pokalbių kamera;
• „Lumia Denim” atnaujinimas;
? Nėra fotografavimo mygtuko;
? Suderinamą belaidžio įkrovimo dangtelį reikia įsigyti atskirai.

Techniniai duomenys

DSC_0266.JPG 

Iš pirmo žvilgsnio aišku, jog tai „Nokia“ (tiksliau „Microsoft Mobile“) dizainas. Minimalistinis, suapvalintais plastiško šonais, visai kaip „Lumia 920“ ar „Lumia 1020“, tačiau naujesnis, šiek tiek plonesnis ir ilgesnis, taip, jog tilptų ryškus 4.7 colio „Super AMOLED“ ekranas. Tai vienas patogiausių telefonų, kokius man yra tekę laikyti.
„Lumia 735“ telefone įdiegtas spartus „Qualcomm Snapdragon 400“ keturių branduolių procesorius su 1.2 GHz taktiniu dažniu bei integruota „Adreno 305“ vaizdo plokšte. Norint užtikrinti sklandų veikimą įdiegta 1 GB operatyviosios atminties. Naudojant net keletą programėlių vienu metu – telefonui tai ne kliūtis, todėl nesusidūriau su jokiais programinės įrangos nesklandumais.
Nuėmus galinį korpuso dangtelį, galite ne tik pridėti microSD kortelę (kaip buvo „Lumia 720“ modelyje“), bet ir keisti 2200 mAh talpos akumuliatorių. Jeigu dažnai keliaujate ir neturite laiko ar galimybės įkrauti telefoną, tai tikrai pravers. Na, o tiems, kurie kenčia nuo per didelės laidų painiavos, siūlau įsigyti specialų dangtelį, kuris leis telefoną įkrauti jau greitai „galbūt“ standartu tapsiančiu „Qi“ belaidžio ryšio būdu. Akumuliatoriaus vidutiniškai pakakdavo porai darbo dienų. „Nesikuklinau“, todėl telefoną naudojau „4G“ tinkle, atlikau balso skambučius, naršiau internete, žaisdavau keletą min., tikrinau el. pašto dėžutes bei socialinius tinklus. Džiugu, jog net ir po aktyvaus telefono naudojimo akumuliatorius „taupymo režime“ veikdavo dar pusę darbo dienos. Todėl, net ir kritiniu atveju būsite vis dar pasiekiami. Naudojant telefoną budėjimo režime, akumuliatorius sekdavo vos 3-4% per 12 val., o tai išties įspūdinga. Žaidžiant aukštos raiškos žaidimus, telefono akumuliatorius tiesiog pastebimai senka. Tačiau žiūrint filmus ar naršant internete jo turėtų pakakti maždaug 6 valandoms nepertraukiamo darbo.
Jeigu mėgstate fotografuoti ir filmuoti vaizdo įrašus, siūlau nedvejojus iškart įsigyti microSD kortelę, kadangi įdiegtos 8 GB vidinės atminties tikrai nepakaks, nebent negaila keleto įdiegtų programėlių. Vos pradėjus naudotis telefonu, laisvos vidinės atminties buvo 6,5 GB.
„Lumia 735“ turi įdiegtą 6.7 MP ZEISS fotokamerą su LED blykste. Gauti rezultatai tiesiog stebino, net ir neturėdamas „PureView“ technologijos šis telefonas – nuostabus! Priekinė 5 MP fotokamera taip pat įspūdinga, ne veltui „Lumia 735“ vadinamas „asmenukių“ telefonu.
Telefonas taip pat palaiko naujausią „Bluetooth 4.0“ ryšį, turi „NFC“ funkciją, žingsniamatį bei gali transliuoti FM radijo stotis.

Dizainas ir valdymas

DSC_0264.JPG 

„Nokia Lumia 735“ laikosi standartinės „Lumia“ serijos modelių formulės: korpusas pagamintas iš plastiko ir turi ryškią spalvų gamą. Jau teko matyti ryškiai žalios, geltonos, oranžinės ar raudonos korpuso spalvų modelius. Panaudojant tokias ypač ryškias spalvas „Nokia“ tikrai nesuklydo, mat vartotojams jau kurį laiką buvo  įgrisusios tik juoda ir balta. Kalbant apie šį modelį, įrenginys prieinamas žalios, oranžinės, baltos ir juodos spalvų. Gaila, tačiau ir vėl pasigedau geltonos spalvos pasirinkimo... Taigi, jei akį patraukė „Lumia 735“, kodėl gi nepasirinkus ne baltą ir ne juodą spalvą? Oranžinis pasirodė kiek per ryškus, todėl panorau išbandyti žalios spalvos modelį.
Man labai patiko įrenginio dizainas – sklandžiai lenkta korpuso forma ne tik patogi, bet ir atrodo dailiai. Paėmus į rankas, akimirksniu supranti, jog telefonas kokybiškai surinktas ir nėra tik dar vienas gražus „žaisliukas“.

DSC_0282.JPG 

Telefone įdiegtas ryškus 4.7 colio 720 x 1280 HD raiškos Super AMOLED ekranas apsaugotas trečios kartos „Gorilla Glass“ stiklu. Praktiškai įrenginio ekranas „idealaus“ dydžio, kadangi valdymas viena ranka nesudaro jokių problemų. Nors ekranas neturi nei „Glance screen“ funkcijos nei kitų šaunių dalykėlių, tačiau žiemą gali būti valdomas pirštinėmis, taip pat gali būti atrakinamas dukart bakstelėjus pirštu. Nors ekrano apačioje esanti naršymo juosta šiek tiek užima vietos, tačiau bet kuriuo metu ją galima paslėpti. Todėl žaidžiant ar naršant internete tai šiek tiek padidins ekrano dydį.

DSC_0257.JPG 

Kadangi telefonas turi jau gerai pažįstamą „Lumia“ serijos modelių dizainą, fiziniai garso reguliavimo ir įjungimo/išjungimo/atrakinimo mygtukai yra korpuso dešinėje pusėje. Gaila, tačiau šiame modelyje teks pasigesti kameros fotografavimo mygtuko, kuris buvo „Lumia 720“ telefone.

DSC_0258.JPG 

Korpuso viršuje įdiegtas standartinis 3.5 mm ausinių lizdas. Pastebėjau, jog prijungus bet kokias pasirinktas ausines jungties kištukas gali laisvai sukiotis lizdo viduje, todėl manau neteks nutraukti, nulaužti ar kaip kitaip pažeisti ausinių laido.

DSC_0256.JPG 

Korpuso apačioje įdiegta jau standartu tapusi microUSB jungtis leidžianti įkrauti telefoną ar sinchronizuoti duomenis su kompiuteriu.

Telefone galinėje korpuso dalyje rasime 6.7 MP ZEISS fotokamerą su LED blykste bei mikrofonu. Na, o korpuso dangtelio apačioje įdiegtas garsiakalbis, skleidžiantis itin sodrų ir kokybišką garsą.
Kaip ir dauguma šios klasės telefonų, šis taip pat turi nuimamą galinį korpuso dangtelį. Po juo „slepiasi“ akumuliatorius bei nanoSIM ir microSD kortelių lizdai. Norint įdėti ar pakeisti microSD kortelę telefono aparatą teks išjungti. Verta paminėti, jog galinėje korpuso dalyje įdiegta belaidžio įkrovimo funkcija, todėl papildomai įsigijus specialų įkrovimo dangtelį galėsite pamiršti apie visą laidų „pynę“.
Kaip jau esu minėjęs ankstesnėse apžvalgose – labai nemėgstu nuimamų galinių dangtelių. Tačiau šis modelis vėlgi sugebėjo pranokti mano lūkesčius. Surinkimo kokybė puiki, ne tik valdant, bet ir nukritus jam ant grindų, kadangi nepažiro nei viena detalė, o ir korpuso geometrija liko nepakitus. Džiugu, jog kuriant šį modelį įdėta daug pastangų, paverčiančių jį tikru savo klasės lyderiu.

Pokalbių ir garso kokybė

DSC_0271.JPG

Pokalbių kokybė labai gera. Telefonas turi įdiegtą triukšmo šalinimo funkciją, todėl pašnekovas mus girdės net jei esame dideliame triukšme. Neteko pastebėti nei ryšio sutrikimų, nei kitų pašalinių problemų.

DSC_0268.JPG 

Integruotas garsiakalbis pokalbius bei muziką atkurdavo gana neblogai. Klausantis muzikos, garso lygio pakakdavo užpildyti visam kambariui, todėl išorinių priedų neprireikė. Pastebėjau, jog naudojant telefone įdiegtą palydovinę navigaciją, atkuriamas navigacijos balsas kartais aidėdavo, garsas atrodydavo šiek tiek iškraipytas, bet galbūt tai tik programinės įrangos klaida.

Programinė įranga ir sparta

DSC_0282.JPG 

Viena iš priežasčių kodėl „Nokia“ įrenginiai užima didžiąją dalį „Windows Phone“ rinkos yra tai, jog kompanija skyrė daug laiko ir pastangų formuodama „Lumia“ seriją, kuri nuo šiol yra „Microsoft“ nuosavybė. Telefonai ne tik tapo patrauklūs daugumai naujų vartotojų, bet ir sparčiai vejasi rinkos galiūnus „Apple“ ir „Google“. Atsinaujinusi „Windows Phone 8.1“ programinė įranga ne tik suteikė kur kas daugiau funkcionalumo, bet ir leido programėlių kūrėjams paprasčiau kurti savo programėles, kurios lengvai pritaikomos tiek kompiuteriui, tiek telefonui ar planšetiniam kompiuteriui. „Windows“ programėlių parduotuvėje gausu įvairių programėlių, bet kaip teigia „Microsoft“ net 80% jų yra naudojama kasdien arba reguliariai. Tiesiog juokinga, kai žmonės skundžiasi, jog programėlių gausa nedidelė, trūksta vieno ar kito bet įdomu kiek iš visos tos „Apple“ ar „Google“ galybės yra aplamai naudojama? Juk ne programėlių skaičiuje yra esmė, o kokybėje. ;)

 

„Lumia 735“ – tai jau antrasis „Windows Phone“ įrenginys, parduodamas jau su naujausiu „Lumia Denim“ programinės įrangos atnaujinimu. Visi esami „flagmanai“ bus atnaujinti jau gruodžio mėnesį, o kiti „Windows Phone“ įrenginiai šį atnaujinimą gaus dar šį metų ketvirtį. „Lumia Denim“ atnaujinimas prideda keletą fotoaparato funkcijų taip pat išplėstas „Cortana“ balso asistentės palaikomų regionų spektras. Tačiau, verta paminėti, jog būsimieji vartotojai privalo įdiegti „English (UK)“ kalbos palaikymą. Dar viena maloni staigmena tai „gyvieji aplankai“ dar kitaip vadinami „live folders“, kurie leidžia pradžios ekrane susikurti aplankus, kuriuose galima susikelti bet kokias programėles. Paspaudus ant ikonėlės, programėlių sąrašas išsiplečia, jas galima perstumti ir susirikiuoti savo nuožiūra. Taip pat atlikti ir „Internet Explorer“ naršyklės papildymai, suteikiantys dar didesnį veikimo stabilumą ir naršymo greitį. „Microsoft“ gana ilgai delsė nuspręsdama, jog reikia įdiegti failų ir programėlių paiešką telefone. Nuo šiol paspaudus paieškos mygtuką ir surinkus norimos programėlės, kontakto ar paveikslėlio pavadinimą, telefonas pasiūlo atitinkamus rezultatus. Tai tikrai pravers tiems, kurie turi begalę įvairių programėlių ir kitokio turinio telefone.

 

Dauguma vidutinės klasės telefonų šiuo metu naudoja keturių branduolių „Snapdragon 400“ lustą su 1.2 GHz taktiniu dažniu ir standartiniu 1 GB operatyviosios atminties. „Android“ telefonams to pakanka, kad viskas „suktųsi“ pakankamai padoriu greičiu, tačiau „Windows Phone“ sparta visad buvo vienu laipteliu aukščiau. Telefonai su šia programine įranga ne tik sparčiau veikia, atlieka įvairias užduotis, bet ir kur kas rečiau persikrauna ar užstringa (jei taip būna išvis).
Su įvairiomis užduotimis „Nokia Lumia 735“ susidoroja taip pat puikiai kaip ir kiti šios serijos modeliai. Žaidimai bei programėlės puikiai optimizuoti, telefonas sklandžiai veikia net ir tuo metu kai foniniame režime veikia ne viena programėlė.
Verta paminėti, jog „Lumia 735“ tai pirmasis „Windows Phone“ telefonas, galintis bet kuriuo metu „paslėpti“ naršymo mygtukų juostą. Todėl naršant internete ar žaidžiant įvairius žaidimus ekrano dydis pilnai išnaudojamas. Tiesiog kai norime įjungti naršymo juostą braukiame pirštu iš apačios į viršų, o kai norime ją paslėpti – paspaudžiame kairėje esančią rodyklę. Taip pat nustatymuose galime pasirinkti, jog juosta būtų „paslepiama“ kai braukiame pirštą iš viršaus į apačią. Manau tai puiki idėja kai naršant internete ar žaidžiant, juk tuo metu ne visada reikalingas sugrįžimo, meniu ar paieškos mygtukai. Naršymo juostos spalvą galima pritaikyti prie esamos fono ar meniu spalvos arba pasirinktą juodą atspalvį.

 

Navigacija

Įjungus „Here Drive“ programėlę mane pasitiko jau gerai žinoma vartotojo sąsaja ir nustatymai, kurie buvo visuose „Windows Phone 8“ telefonuose. Buvau pasiūlytas prisijungti prie savo „Nokia“ arba „Microsoft“ paskyros, kad būtų saugomos mano lankytos vietos ar buvimo informacija, gana naudinga kai tenka dažnai keisti įrenginį, tačiau nenorima prarasti turėtos informacijos. Atliktos paieškos arba maršrutai tiesiog saugomi serveriuose ir prireikus siūlomi kaip dažniausiai lankyti, tačiau jei naudojame kelis įrenginius pvz. planšetinį komputerį ir telefoną, viskas bus matoma abiejuose įrenginiuose. Kadangi dabartinė „Nokia“ veikla pagrinde bus susijusi su žemėlapiais, todėl prisijungiau būtent su „Nokia“ paskyra. Šaunu, jog „Here“ žemėlapiai ir navigacija yra visiškai nemokami ir nereikalauja jokių papildomų mokesčių. Tai vieni tiksliausių žemėlapių telefonuose, neveltui „Nokia“ nutarė sutelkti visą dėmesį ir investuoti būtent į juos.
Taigi, įsigiję šį modelį turėsime visavertę navigaciją keliaujant tiek pėsčiomis, tiek autobusu bei automobiliu. Na, o tai jau tikrai puikus pagalbininkas keliaujant ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. Kol kas neteko skųstis tikslumu, kadangi žemėlapiai yra reguliariai atnaujinami.
Norint greičiau ir tiksliau rasti konkrečios vietos paiešką siūlyčiau nustatymuose papildomai įjungti vietos paiešką telefone. Paieška bus atlikta ne tik greičiau, bet ir tiksliau. Naudojantis įrenginiu automobilyje verta įsijungti „Nokia Car App“. Bus pasiūlyta pasirinkti funkcijas, kurias kelionės metu norėtumėte matyti, pvz.: „Here Drive“ ar „Nokia MixRadio“ funkcija, ar numerio rinkimas. Taip pat bus rodomas laikas bei orai, na o piktogramos bus kur kas didesnės ir pritaikytos valdymui neblaškant vairuotojo dėmesio. Pastebėjau, jog navigacija gali veikti net ir foniniu režimu. Kai ekranas yra užrakintas koordinatės kada pasukti ar sumažinti automobilio greitį ir toliau bus siūlomos.

Kamera ir vaizdo įrašai

DSC_0253.JPG 

„Nokia“ tiesiog didžiuojasi diegdama itin kokybiškas fotokameras „Lumia“ serijos telefonuose. Nesvarbu ar telefonas kainuoja vos 400 Lt, ar daugiau, tačiau net ir su paprasčiausiu įrenginiu mums vienodai pasiseks išsaugoti kokybiškas nuotraukas.
„Lumia 735“ telefone įdiegta 6.7 MP ZEISS fotokamera su LED blykste. Pagrindinė fotokamera turi įspūdingą f/1.9 diafragmą, kuri net ir prastu apšvietimu sugeba išsaugoti realų ir kokybišką vaizdą. Nors išsaugoti kadrai negali prilygti šios serijos „flagmanams“, tačiau tai tikrai geras fotoaparatas, kuris telpa į kelnių kišenę. Naudojant pagrindinę „Lumia fotoaparato“ programėlę galėsime pasijausti „profesionalais“. Kadangi programėlė leis rankiniu būdu keisti baltos spalvos balansą, fokusavimą, šviesos jautrumą, užrakto greitį bei reguliuoti ryškumą. Tai nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Na, o jei neturite laiko „žaisti“, tuomet siūlau pasirinkti automatinį fotografavimo režimą, kuris, be abejo, fotografuoja puikiai.

 

 

Su naujuoju „Lumia Denim“ atnaujinimu įdiegta ir keletas naujų fotokameros funkcijų bei atnaujintos kitos ne ką mažiau svarbios „Lumia Refocus“ ir „Lumia Selfie“ programėlės.

Pirmoji leis nesunkiai atlikti keletą spalvinių korekcijų pakeitimų, išlieti ar tiksliau sufokusuoti norimą objektą nuotraukoje taip pat apkirpti nuotrauką. Esminis skirtumas programėlėje, jog nuo šiol redaguotos nuotraukos išsaugomos tokia pačia raiška kaip ir originali nuotrauka, visiškai neprarandant vaizdo kokybės. Taip pat programėlė papildyta „Colour Pop“ funkcija, leidžiančią palikti konkretaus objekto atspalvį, o visa kitą – palikti juodai baltą.

 

„Microsoft“ tęsdama „Nokia“ programėlių pavadinimo priskyrimą, tiesiog „Lumia“ atnaujino ir „Storryteller“, kurioje dabar galėsime pasirinkti konkrečius aplankus, kurie bus matomi programėlėje, išjungti garsą peržiūrint nuotraukas ar vaizdo įrašus taip pat „offline“ žemėlapių palaikymas ir atnaujintas valdymas.

 

 

DSC_0259.JPG 

Pagrindinis šio įrenginio privalumas tai kokybiška 5 MP vaizdo pokalbių kamera. Telefonas orientuotas į tuos vartotojus, kurie be galo mėgsta fotografuoti „asmenukes“. Nuotraukų kokybė tikrai nebloga. Taip pat džiugu, jog tam specialiai įdiegta „Lumia Selfie“ programėlė, leidžianti ne tik fiksuoti „asmenukes“, bet ir atlikti nedidelius nuotraukos pakeitimus, t.y. priskirti filtrą ar pan. Todėl neprireiks jokios papildomos programėlės norint socialiniuose tinkluose patalpinti itin smagią šypseną. Na, o jeigu norėsime įsiamžinti su grupe žmonių, šis telefonas vėlgi tam tiks, nes fotokamera sugeba išsaugoti itin plataus kampo nuotraukas.

Bet kuriuo atveju, jeigu mėgstate „asmenukes“, „Lumia 735“ tam puikiai tiks. Platau kampo objektyvas padės nuotraukoje sutalpinti net grupę žmonių. Užfiksavę nuotraukas prastu apšvietimu, pastebėsime nedidelį „triukšmą“, tačiau tai matoma nuotrauką peržiūrint tik pilna raiška, todėl naktiniai vaizdai bus ne ką mažiau pribloškiantys nei fotografuojant su pagrindine fotokamera.

 

Įjungus filmavimo režimą vaizdo įrašai gali būti filmuojami 1080p raiška tiek pagrindine tiek vaizdo pokalbių fotokamera. Nepastebėjau didelio esminio skirtumo naudojant abi fotokameras, nebent tai, jog filmuojant prasto apšvietimo sąlygomis geriau susidorodavo pagrindinė 6.7 MP fotokamera.

Multimedija

DSC_0279.JPG 

Telefonas turi puikų 4.7 colio „Super AMOLED“ ekraną. To pakaks žiūrėti aukštos raiškos filmus ar vaizdo įrašus. Ekranas puikiai atkuria spalvas ir įvairius specialius efektus. Jeigu vaizdas kiek per ryškus galima sumažinti ekrano apšvietimą arba keisti spalvų nustatymus. Verta paminėti, jog vaizdų įrašų grotuvas palaiko didžiąją dalį vaizdo įrašų formatų, kurie transliuojami kartu su subtitrais ar kalbų pasirinkimu. Gaila, tačiau telefonas vis dar nesugeba palaikyti .mkv formato vaizdo įrašų, todėl tam būtina įdiegti papildomą programėlę.

DSC_0281.JPG 

Jau nebe pirmą kartą pastebiu, jog „Microsoft“ iš standartinės komplektacijos sąrašo išbraukia ausines. Iš dalies, gaila, bet ar jos iš tiesų tokios reikalingos, jei turime savo pamėgtas? Prijungus ausines galime mėgautis kokybišku garso atkūrimu. Nors telefonas neturi įdiegtos „Dolphy Suround 5.1“ audio sistemos, tačiau garsas taip pat malonus ausiai. Norintiems kiek pakoreguoti garso atkūrimą, įdiegtas ekvalaizeris. Galima pasirinkti vieną iš įvairių nustatymų, pvz., rokas, pop, žemųjų dažnių sustiprinimas ar pan.

 

Multimedijos atkūrimui pasirinkau „4G“ ryšį. Naudojausi tiek „Youtube“, tiek „Spotify“ paslaugomis. Vienareikšmiškai galiu pasakyti, rezultatas stulbinantis! Visi vaizdo įrašai ir pasirinkta muzika įkraunami akimirksniu, todėl neteks girdėti jokių pauzių kol visa tai įvyks.

 

Pasirinktos medijos turiniui saugoti telefone lieka maždaug 6 GB, priklausomai, nuo įdiegtų programėlių ir žaidimų, todėl verta įsigyti atminties kortelę, kurioje galėsite įkelti savo muzikos biblioteką ar kelis aukštos raiškos filmus. 

Internetas

Telefone įdiegta atnaujinta jau 11 - oji „Internet Explorer“ versija. Vizualiai naujoji naršyklė niekuo nesiskiria nuo senosios. Tačiau su „Windows Phone 8.1“ atnaujinimu naršyklė gavo „privataus“ naršymo režimą, leidžiantį sukurti naršymo sesiją, kuris išsitrins po interneto naršyklės uždarymo. Nors tai nėra pirmoji naršyklė siūlanti tokią funkciją, bet be galo šaunu, jog tokia funkcija įdiegta. Dar vienas naujas naršyklės papildinys yra skaitymo režimas. Įkrovus pasirinktą puslapį, jos turinį galėsime paversti „knygos puslapiais“ kurie neturės jokių reklamų ir kitos papildomos informacijos, kuri mums nėra aktuali.
Manau man kaip ir kitam eiliniam vartotojui yra aktualu, kiek mobiliųjų duomenų yra suvartojama interneto sesijos metu, įkeliant nuotraukas į „OneDrive“ ar atliekant vaizdo skambučius internete. Telefono parametruose pasirinkę „data sense“ valdymą galime nustatyti duomenų kiekį, pvz. 100 MB, 200 MB, kurį galima išnaudoti per parą, savaitę ar mėnesį. Išnaudojus pasirinktą limitą bus sustabdytas mobiliųjų duomenų naudojimas.
Telefono interneto sparta tiesiog stulbinama, „Youtube“ vaizdo įrašai ar muzikos klausymasis tampa malonumu, kadangi netenka nė akimirkos laukti kol pasirinktas turinys bus įkrautas. Visa tai dėka spartaus „4G“ ryšio, tik nesuklyskite, ne visi mūsų šalies operatoriai palaiko šį mobiliųjų duomenų perdavimo ryšį. Įjungus „WiFi“ ryšį sparta dar labiau padidėja, atrodo, jog telefonas tiesiog sklando, o įvairiausi siuntiniai žaibiškai atkeliauja į telefoną. Norint taupyti mobiliuosius duomenis ir neviršyti operatoriaus suteikto duomenų limito siūlyčiau naudotis telefone įdiegta „Optimizuotų duomenų“ programėle, kurią galima rasti telefono parametruose. Pasirinkus duomenų limitą, ne tik išvengsime papildomų išlaidų, bet ir galėsime pasirinkti, jog įvairūs siuntiniai būtų atliekami tik prijungus telefoną prie „WiFi“ tinklo.

 

Teko susidurti su nedidele ryšio sutrikimo problema kai prisijungus prie viešo ar namų „WiFi“ tinklo, mano naršomi puslapiai tiesiog nebūdavo įkraunami arba puslapio turinyje trūkdavo nuotraukų, pvz. naršant po „15min.lt“ puslapį.

Žaidimai

DSC_0278.JPG 

Taip, telefoninius žaidimus mėgstu, ne per daug, bet kartas nuo karto apsilankau „žaidimų“ skiltyje. Čia visad pasitinka gerai pažįstamas „XBOX LIVE“ avatar‘as bei žaidimų aplinka. Čia rasime visus telefone įdiegtus žaidimus, pasiekimus, draugų žinutes bei avatar‘o informacija. Įdiegę „XBOX Extras“ programėlę galėsime keisti jo išvaizdą naudojant nemokamus drabužius, aksesuarus ar kt. bei įsigyti naujų panaudojant sukauptus pasiekimų taškus.

 

DSC_0275.JPG 

Išbandžiau gerą galybę įvairių žaidimų, tad galiu pasakyti, jog visi jie veikia vienodai sparčiai kaip ir kituose „Lumia“ modeliuose, tačiau įjungus tokius žaidimus kaip „Asphalt 8“ ar „Beach Buggy Racing“ nors ir nežymiai, bet pasigedau šiek tiek grafinės spartos. Galbūt šiam telefonui žaidimai dar nebuvo optimizuoti, o gal tai programinės įrangos klaida, nes anksčiau su tokiomis problemomis neteko susidurti, o ir kiek įspūdingiau atrodantis „GT Racing 2“ žaidimas veikė be jokių „kibimų“. Programėlių parduotuvė nuolat vejasi „Google Play“ ir „iTunes“, todėl joje galima rasti ne vieną nemokamą žaidimą. Na, o išleidus vos kelis litus, galėsime pasimėgauti iš tiesų pribloškiančiais vaizdai ir specialiais efektais.

 

Pakuotės turinys

DSC_0250.JPG 

• Nokia AC-50 microUSB įkroviklis;
• BV-T5A 2200 mAh talpos akumuliatorius;
• Vartotojo vadovas;
• Informacinis lapelis;
• Nokia Lumia 735 telefonas.

Išvados

Yra daug priežasčių manyti, jog „Lumia 735“ iš tiesų puikus pasirinkimas. Jis turi dvi puikias fotokameras, „4G“ ryšio palaikymą, atrodo dailiai yra puikiai surinktas ir turi ryškų ekraną. Naujausia „Windows Phone 8.1“ programinė įranga su „Lumia Denim“ atnaujinimu dar šiek tiek praplėtė telefono funkcionalumą: programėlių aplankai, pagerinta interneto naršyklės sparta bei keletas kitų dalykėlių. Telefonas fiksuoja puikias nuotraukas tiek fotografuojant kitus, bet ir naudojant „selfie“ režimą. Tačiau, jei žvalgotės į telefoną turintį dviejų SIM kortelių palaikymą, siūlau išbandyti „Lumia 730 DUAL SIM“ versiją, kuris vietoj „4G“ ryšio turi „DUAL SIM“ funkciją.

 

Man patiko: 

Dailiai lenktas „Lumia 735“ korpusas tiesiog limpa rankoje. Net ir neturėdamas „PureView“ technologijos, telefonas puikiai fiksuoja nuotraukas prasto apšvietimo sąlygomis. Taip pat didelį pliusą skiriu naršymo mygtukų juostos valdymui.

Man nepatiko: 

Žaidžiant itin daug resursų reikalaujančius žaidimus, telefonas šiek tiek pritrūkdavo spartos, tačiau tai tik laiko klausimas, kada jie bus optimizuoti, kadangi visi kiti žaidimai veikė be priekaištų.

Pasidalinkite nuoroda: | Daugiau...

Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai.

Naujausi komentarai:

xekrax (ekspertas) Įvertino:5 2014-11-17, 12:40:52
dima_ml (2014-11-13, 20:37:18) rašė:
xekrax (2014-11-10, 13:33:04) rašė:
...
kokie nesklandumai, ištrinei viską ?:))
Deja, bet taip...Pažaidžiau su story teller ir pasirodo net panaikinus foto, viskas išsitrina iš telefono atminties...Maniau tik programėlėje nerodys...
0

dima_ml (veteranas)   2014-11-13, 20:37:18
xekrax (2014-11-10, 13:33:04) rašė:
Papildomos "selfie" nuotraukos bus pridėtos, kilo keletas techninių nesklandumų.
kokie nesklandumai, ištrinei viską ?:))
0

xekrax (ekspertas) Įvertino:5 2014-11-10, 22:51:54
saras112 (2014-11-10, 22:04:30) rašė:
Kaip nuotraukų fotografavimo greitis, kažkokioje apžvalgoje minėjo kad lėtai apdorojamos naujos nuotraukos.
Sparčiai, jokio laukimo nėra.
0

saras112 (pažengęs) Įvertino:5 2014-11-10, 22:04:30
Kaip nuotraukų fotografavimo greitis, kažkokioje apžvalgoje minėjo kad lėtai apdorojamos naujos nuotraukos.
1

xekrax (ekspertas) Įvertino:5 2014-11-10, 13:33:04
Papildomos "selfie" nuotraukos bus pridėtos, kilo keletas techninių nesklandumų.
0

Archyvas » | komentarai (5)


Apklausa
Kokio gamintojo telefonai dabar jums patraukliausi? (15)
 

Visos apklausos »

Mobili.lt naujienos

Xiaomi Mi9 SE + dovana - Mi Band3! (0)

Gegužės 24-26 d. pirkite Xiaomi Mi9 SE ir dovanų gaukite išmaniąją apyrankę Mi Band3!

2019-05-24

Plačiau »

JAMAM visuose Akropoliuose gegužės 24-26 d. (0)

Ypatingos kainos Samsung telefonams
Lizingas be pabrangimo
iki 30% nuolaida aksesuarams

2019-05-24

Plačiau »

Samsung laikrodis + išorinė baterija dovanų! (0)

Pirkite Samsung Galaxy Watch arba GWatch Active ir gaukite išorinę bateriją su belaidžių krovimu dovanų!

2019-05-06

Plačiau »

„Samsung“ išleido „Galaxy S10“ ir „Galaxy S10 +“ piršto antspaudų atnaujinimas (0)

„Samsung“ išleido „Galaxy S10“ ir „Galaxy S10 +“ atnaujinimus, kurie pagerina pirštų atspaudų jutiklio veikimą.

2019-04-14

Plačiau »

Huawei mate 20 serijos Beta Atnaujinimas (0)

Huawei mate 20 serijos Beta Atnaujinimas

2019-04-14

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

 
© Mobili linija, 2019. Visos teisės saugomos.
Bluetooth
Bluetooth arba sutrumpintai BT - (angl. blue tooth - mėlynas dantis) – asmeninių tinklų (PAN) belaidžio ryšio gamybinė specifikacija (sukurta Ericsson ).
Bluetooth leidžia keistis informacija tarp tokių įrenginių kaip delniniai ir paprasti asmeniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, spausdintuvai ir skaitmeniniai fotoaparatai. Protokolas naudoja patikimą, visuotinai prieinamą artimo ryšio trumpųjų radijo bangų diapazoną (nelicencijuotos 2.45 GHz dažnio ISM bangos). Siekiant išvengti sąveikos su kitais tą patį dažnį naudojančiais protokolais naudojami 1 Mhz pločio 79 kanalai, keičiami 1600 kartus per sekundę.

Bluetooth leidžia įrenginiams bendrauti iki 100 metrų atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie yra skirtingose patalpose. Naudojamos skirtingos konstrukcijos ir dizaino antenos. Pagal galingumą, siųstuvai skirstomi į 3 klases:

Klasė (galingumas mW, dBm); atstumas
Klasė 1 (100 mW, 20 dBm); iki 100 metrų
Klasė 2 (2.5 mW, 4 dBm); iki 10 metrų
Klasė 3 (1 mW, 0 dBm); iki 1 metras.
mAh
milliampere-hour
Baterijos talpa matuojama miliamperais per valandą .
GB
Gigabaitas
Duomenų kiekio vienetas. 1 GB = 1024 MB = 1048576 KB. Vienas kilobaitas (KB) yra 1024 baitai. Viename baite telpa vienas simbolis, pvz., raidė. DVD filmas užima apie 4-7 GB, muzikinis CD - 0,67 GB.
Raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
Kamera
Galimybė fotografuoti ir filmuoti .
Kokybė priklauso nuo optikos ir programinės įrangos .
MP
(Megapixel)
"Megapikselis" yra 1mln.pikselių .
Pvz.Kamera su 2048×1536 pikselių yra "3.1 mp" (2048 × 1536 = 3,145,728).
microSD
MicroSD - atminties kortelių tipas naudojamas daugumoje mobiliųjų telefonų.
MicroSD kortelių formatas buvo sukurtas kompanijos SanDisk. Iš pradžių šis kortelių tipas buvo vadinamas T-Flash arba TransFlash ir buvo pardavinėjamas 32MB, 64MB bei 128MB talpomis. Vėliau, šis kortelių tipas buvo adoptuotas "SD Card Association" ir tuopačiu pervadintas į MicroSD.
2007 metais buvo išleista pirmoji MicroSD-HC kortelė. Ją palaiko tik tie telefonai kurių kortelių skaitytuvas yra tam pritaikytas. MicroSD-HC korteliu ypatybė yra kad jos turi daugiau atminties. Šiu korteliu talpa prasideda nuo 4GB.

microSD - atminties kortelė, tinka:
Nokia : 3110
3250
5200
5300 XpressMusic
5500 sport
5700 XpressMusic
6085
6125
6131
6151
6233
6290
6300
7373
7390
E50
E61i
E65
N76
N95

Motorola: E398
K1
V3i
V3x
V360

B&Q: CF61
CL71
EF81
EL71
S88

SAMSUNG: D600
D820
D830
E200
E250
E390
E570
E770
i600
P310
E900
U600
X700
Z500
Ekranas
Ekranai būna spalvoti ir nespalvoti .
Spalvotų ekranų tipai : STN ,TFT , TFD , OLED , AMOLED
Spalvų kiekis :
Ekrano rezoliucija taškais :
Ekrano eilučių kiekis :
Ekrano reagavimas į apšvietimą :

Atminkite : Kuo didesnis , ryškesnis , kontrastingesnis ekranas tuo trumpiau laikys baterija .
Akumuliatorius
akumuliatorių tipai :
nickel-cadmium (NiCd) - nikelio kadmio jau nenaudojama naujuose telefonuose .
nickel metal hydride (NiMH) - nikelio metalo hybrido jau nenaudojama naujuose telefonuose .
lithium-ion (Li-Ion) - ličio daugiausiai naudojama .
lithium-ion polymer(Li-poly) - ličio polymero , šis akumuliatorius apie 20% ilgiau laiko negu Li-Ion akumuliatorius ir daug lengvesnis .

Prieš naudodamiesi prietaisu pirmą kartą, turite įkrauti
akumuliatorių. Prieš įkraunant akumuliatorių visiškai jo iškrauti nereikia. Priešingai nei kitose akumuliatorių sistemose, atminties efektas neturi reikšmės jo veikimui.
http://www.mobili.lt/failai/akumuliatorius.png

apie akumuliatoriaus budėjimo trukmę:
Instrukcijose rašoma apie telefono parametrus ir ten būna paminėtas baterijos budėjimo laikas. Jis nurodytas dviem atvejais. Kai telefonu nesinaudojama (budėjimo režimas) ir kai šnekama telefonu (pokalbio režimas).

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %

Silpnas laukas/ieško tinklo 90%
Duomenų kabelis prijungtas 60-75%
IRDA aktyvuotas 7%
Priimamos SMS 12%
Rašomos SMS 50%
Skambutis 10-15%
Vibro skambutis 20%
Apšvietimas 15%
3G tinklas 20%
WLAN 50-80%
Foto,video 30-80%
MP3 30-80%
Žaidimai 30-80% .
Budėjimo
Parodo kiek telefonas išlaikys maksimaliai idealiose sąlygose. Šiam terminui nustatyti yra naudojami keli testavimo būdai.

I.Praktinis. Telefonas bandomas laboratorijoje, kurioje ryšio stiprumo signalas visuomet pastovus ir labai stiprus. Telefone viskas išjungta (ekrano bei klaviatūros apšvietimas, visos telefono programos kurios gali didinti energijos eikvojimą). Testuojama baterija pilnai įkrauta, tačiau ne pirmą kartą (iki tol ši baterija buvo įkraunama pagal visas gamintojo instrukcijas, kad nebūtų sumažėjęs jos talpumas). Telefonas visą bandymo laikotarpį yra įjungtas, tačiau visiškai nenaudojamas.
II.Teorinis. Baterijos talpa padalina iš idealiomis sąlygomis veikiančio telefono srovės suvartojamo kiekio per laiko vienetą. Taip nustatomas terminas kurį telefonas veiks idealiomis sąlygomis.

Praktiškai naudojant baterija laiko 3-5 kartus trumpiau, kuo daugiau naudojamasi tuo trumpiau laiko.

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %:
Silpnas laukas/ieško tinklo - 90%
Duomenų kabelis prijungtas - 60-75%
IRDA aktyvuotas - 7%
Priimamos SMS - 12%
Rašomos SMS - 50%
Skambutis - 10-15%
Vibro skambutis - 20%
Apšvietimas - 15%
3G tinklas - 20%
WLAN - 50-80%
Foto,video - 30-80%
MP3 - 30-80%
Žaidimai - 0-80%
raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
4G
4G arba Fourth generation (liet. Ketvirtoji karta) – už 3G (UMTS) pažangesnė mobiliojo ryšio technologija, sukurta 2009 m. Jai priskiriamos dvi technologijų pošeimės: LTE (angl. Long Term Evolution) ir „WiMAX“. LTE pritaikyta mobiliųjų telefonų, o „WiMAX“ – bevieliams duomenų perdavimo tinklams. 4G ryšį palaikantys įrenginiai – išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, mobiliojo interneto modemai. 4G reikšmingas vaizdo žiūrėjimui, kadangi vaizdo turiniui ypač svarbi didelė interneto greitaveika bei mažas vėlinimo parametras. 4G technologija greta įprastinių mobiliojo ryšio paslaugų leidžia naudotis didelės mobiliojo interneto spartos reikalaujančiomis paslaugomis (tiesioginės transliacijos, vaizdo konferencijos ir vaizdo skambučiai, aukštos kokybės vaizdo medžiagos peržiūra), nešiojamu kompiuteriu naršyti internete didele sparta. Pažymėtina, kad nors 4G ryšys yra vis labiau plėtojamas, tačiau šiuo metu dar ir 3G galimybės (paslaugų skvarba, greitis, turinio įvairovė) nėra pilnai išnaudojamos.
IM
IM („Instant Messaging“) tiesioginiai pranešimai – tai bendravimo įrankis, leidžiantis naudotojams tiesiogiai kalbėtis siunčiant ir skaitant žinutes savo mobiliųjų telefonų ekranuose.
NFC
„Near Field Communication“ (artimo lauko komunikacija).
NFC technologija leidžia laisvų rankų įrangą greitai susieti su suderinama NFC laisvų rankų įranga ir su ja sujungti paprasčiausiai šiuos du prietaisus priartinus vieną prie kito.