»
Forumas

Bendra informacija

Nikas:kodinis / pm - išsiųsti asmeninę žinutę
Miestas:Vilnius
Parašė žinučių forume:2
Pask. kartą prisijungė:2014-01-24 12:59:39

Paskutinės vartotojo "kodinis" žinutės forume

Forumas » Viskas apie mobilius telefonus » Bendros diskusijos » Maršrutizatorius

2014-01-24, 14:55:30  

kodinis

Parašė žinučių: 2

Miestas: Vilnius

Dabar apie routerius.
Kai žmogus renkasi kompiuteri jis bent jau žiūri į pagrindinius parametrus. Routeris yra tinklo kompiuteriukas jis taip pat turi CPU, RAM, ROM. Į CPU gali būt įntegruora radio korta bei portų komutatorius pav. ralink RT3352. Arba viskas ant ant atskirų čipų. Jei yra CPU tai reiškias yra ir dažnis kaip kad RAM ar ROM turi turėt apimtį. Tik kažkodėl gamintojai tai slepia. O tuo domėtys reikėtu. Dar vienas ne ką mažiau reikšmingas aspektas tai programinė įranga firmware.
Mano galva, neverta rinktis D-Link paskutiniu metu tragiška firmware ir kuo toliau tuo blogiau. TP-Link stebina tuo kad kuo aparatas paprastesnis turintis mažiau galimybiu tuo jis geriau dirba vėlgi nesugebėjimas parašyt normalios programinės įrangos. Jei netingit karts nuo karto perkraudinėt pakibusio routerio ar perašinėt trečios šalies firmware tai galit rinktis, didelis bet abejotinas pliusas kaina. Iš stabilesnių manau ZyXEL. Kol kas neverta imt 802.11ac standarto, pirma brangu antra jie pagaminti dar nesertifikavus standarto tad nieks negarantuos kas ten ir kaip.
Jei gyvenat daugiabūtyje ir aplinkui daug tinklų 2,4GHz vertėtų pasvarstyt apie dviejų deapozonų aparatą. Tik 5GHz dažnyje signalo skvarbumas kur kas mažesnis nei 2,4GHz, kuo trumpesnė banga tuo mažesnis skvarbumas. Vieno aukšto būte užtenka vietoje 2dBi pipečių tipo antenų prisukt kokias 9dBi meškeres ir net sumažinus galinguma 50% wifiper akis.
Dažnas nori galingesnio wifi. Wifi siūstuvų buitiniam naudojimui galinguma riboja sanitarinės normos pav. europoje prieigos taškas neturi viršyt 24dBm (decibelai į milivatą) kas yra 250mW o klientas tipo leptepas 20dBm kas 100mW (nes arčiau žmogaus). Jei routeris turi regiono pasirinkimą tai galima pasirinkt kokį US ir jau galingumą turėtume gaut apie 26dBm kas apie 400mW. Tačiau kartais geresnis rezultatas gaunamas mažinant o ne didinant galingumą.
Į ką aš žiūrėčiau tai CPU 700MHz, RAM ne mažiau 128MB, flašas min 16MB visą kitą pagal poreikius. Ir aišku stabilumas. Renkantis ne pro šal pasiskaityt atsiliepimus apie konkretų modelį, atmetus marketinginius triukus galima rast konkrečių atsiliepimų.
0

Forumas » Viskas apie mobilius telefonus » Bendros diskusijos » Maršrutizatorius

2014-01-24, 13:27:16  

kodinis

Parašė žinučių: 2

Miestas: Vilnius

djst (2013-02-09, 17:35:19) rašė:
Dauguma pigių routerių turi silpnas antenas, nes jų viduje panaudotas plonas vielos laidelis. Išardžius tą anteną, galima perdaryti antena, panaudojant ilgesnį, šiek tiek tvirtesnį laidą (apsuki aplink varžto sriegį kelis kartus ir palieki ilgesnį galą), taip sustiprinsi signalą.
Pritrenkiai. Matyt daug youtube žiūri.
Bet paeiliui. Su tuo plonu laideliu eina 2dBi antenos. Todėl kad jų skleidžiamo signalo diagrama yra labiau panaši į rutulį. Kiek horizontalioje tiek vertikalioje plokštumose daug maš vienodai, tik vertikalioje signalo nebus tiesiai virš antenos. Tad jos kaip ir universaliausios, gamintojas gi nežino kur tas routeris stovės. O vat jau pav. 9dBi antena jau skleis signalą aplink save tik horizontaliai 20-25 laipsnių kampu dėka to pasiekiamas didesnė aprėptis bet tik plokštumoje tad kelių aukštų patalpoms tas nepriimtina.
Apie laidelio vyniojima aplink sraigtelį net nejuokinga. GHz dažnyje svarbu net milimetro dalys tad kažką žinant ir darant vis vien reiks antenos derinimo o tam reikia žinių ir įrangos. Pav. tas 2dBi antenos laidelis yra 31mm kas sudaro 1/4 bangos ilgio o sudėtingesnėse sistemose tų matmenų ne vienas ir ne du. Antena yra pasyvus elementas ir niekaip signalo sustiprint negali, tiesiog nėra iš kur imt energijos, kiek siūstuvas duoda tiek ir bus (yra ir aktyvios antenos bet tai visai kitos dainos). Kaip aukščiau minėjau didesnė aprėptis pasiekiama tik keičiant signalo diagramą.
0

« Atgal

Mobili.lt naujienos

Naujasis Galaxy Tab S7 FE 5G (0)

Užsakykite naująjį Tab S7 FE 5G iki 2021-08-29 ir gaukite dovanų Smart Keyboard Trio 500!

2021-07-21

Plačiau »

Galaxy Buds serija pigiau! (0)

Įsigykite Galaxy Buds+, Galaxy Buds Live arba Galaxy Buds Pro ausines ypatingomis kainomis.

2021-07-09

Plačiau »

Gaukite Galaxy Buds Live dovanų! (0)

Pirkdami Galaxy S21 5G serijos įrenginį nuo 2021-07-01 iki 2021-07-31

2021-07-01

Plačiau »

Gaukite papildomą 100€ premiją naujam Galaxy įrenginiui (0)

Pasiūlymas galioja perkant Galaxy Z Fold 5G, S21 serijos įrenginius, Z Flip 5G, Tab S7 serijos įrenginius, Buds Live ir Buds Pro.

2021-07-01

Plačiau »

Pirkite Galaxy Xcover5 ir papildomą bateriją gaukite dovanų! (0)

Būkite nesustabdomi!

2021-06-01

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

 
© Mobili linija, 2021. Visos teisės saugomos.
RAM
(Random Access Memory)
Sparti kompiuterio atmintis, kurioje laikoma dalis jo darbui reikalingų duomenų. Kuo daugiau kompiuteris turi darbinės atminties, tuo rečiau reikia ieškoti duomenų kietajame diske. Skirtingai nei kietajame diske, išjungus kompiuterį duomenys iš darbinės atminties dingsta.
IP
(IP address)
Tai unikalus numeris, identifikuojantis kompiuterį tinkle ir internete. IP adresą sudaro keturi taškai atskirti skaičiais, pvz., 89.272.7.71.
Rom
Read only memory