Forumas
Forumas » Mobilieji telefonai » Samsung » Samsung S8500 Wave  + Rašyti žinutę
Samsung S8500 Wave
Pradžioje rodomi: seniausi | naujausi

Puslapiai: |1|...|41|...|77|78|79|80|81|...|120|...|160|

 
LRS_boy   2010-12-01, 16:01:58  |  cituoti
gonshikas (2010-12-01, 12:28:19) rašė:
LRS_boy (2010-11-30, 21:46:05) rašė:
...
Naudoju retkarciais zaidimams per visa teliko ekrana pazaisti:D narsykle karts nuo karto ir zinoma viena kita filma. Jei filmas bus DVDrip ar BDrip ir nieko su juo papildomno nedarysi( ta prasme kad nesuspausi, kad maziau vietos uzimtu ar dart kitaip jo nekeisi) tiesiog ka atsisiuntei ir irasei i telefona tai kokybe bus tokia pati kaip per kompo pleyeri ziuretum ar dvd grotuva.

Tik minusas kad tas laidas per trumpas (1.5m) o ilgesniu, as bent jau neradau, tai jei nori ilgesnio reikia paciam gamintis:D
Ir telefono ekranas kai pvz ziuri filma visada veikia, butu patogiau kad tik per tv rodytu ir telefeno ekrana isjungtu (nes bereikalingas svaistymas energijos).
aciu uz info ;)
0

gonshikas (pažengęs)   2010-12-01, 12:28:19  |  cituoti
LRS_boy (2010-11-30, 21:46:05) rašė:
gonshikas (2010-11-30, 18:04:41) rašė:
...
aciu uz info, sito man ir reikejo pazieti kaip mazdaug atrodo laidai tie ;) o ziek pats naudoji jau isbandes gal esi? kaip ar filmai is telefono paleisti normaliai rodo per tv pvz kokie dvdripai ar bdripai?
Naudoju retkarciais zaidimams per visa teliko ekrana pazaisti:D narsykle karts nuo karto ir zinoma viena kita filma. Jei filmas bus DVDrip ar BDrip ir nieko su juo papildomno nedarysi( ta prasme kad nesuspausi, kad maziau vietos uzimtu ar dart kitaip jo nekeisi) tiesiog ka atsisiuntei ir irasei i telefona tai kokybe bus tokia pati kaip per kompo pleyeri ziuretum ar dvd grotuva.

Tik minusas kad tas laidas per trumpas (1.5m) o ilgesniu, as bent jau neradau, tai jei nori ilgesnio reikia paciam gamintis:D
Ir telefono ekranas kai pvz ziuri filma visada veikia, butu patogiau kad tik per tv rodytu ir telefeno ekrana isjungtu (nes bereikalingas svaistymas energijos).
0

L_A   2010-12-01, 11:23:41  |  cituoti
artas32 (2010-11-30, 21:22:46) rašė:
L_A (2010-11-30, 16:30:54) rašė:
...
Ekvalaizeris yra, tiesa gali rinktis iš jau esančių (negali rinktis savo reikšmių), plius dar gali rinktis muzikos efektus
Na taip taip.Tiesiog ten esanciu presetu as net nelinkes vadinti ekvalaizeriu.
O gal kas zinote,ar yra koks Badai grotuvas su rankiniu ekvalaizeriu?
0

maypharo   2010-12-01, 01:17:49  |  cituoti
oi dar per gera, pas mane daug mazesnes klases ir nieko nestabdo, nors ir pastoviai pilna uzkista visokio brudo. taip pat 16 gb. turiu tik 4 klases. perkant svarsciau apie aukstesnes klases, bet realiai skirtumo telefone juk nepajusi. cia juk ne kokia vaizdo kamera kur dideli svoriai megabaitu vaiksto ar fotikas. o kainos tai skiresi zymiai. cia tik mano asmenine nuomone.
0

Bomshot   2010-11-30, 22:52:47  |  cituoti
Ketinu pirkti siam telefonui atminties kortele 16 GB 10 klases. Ar kortele draugaus su telefonu, nestabdys mkv filmu ir panasiai?
0

maypharo (Svečias)   2010-11-30, 22:15:19  |  cituoti
LRS_boy (2010-11-30, 21:46:05) rašė:
gonshikas (2010-11-30, 18:04:41) rašė:
...
aciu uz info, sito man ir reikejo pazieti kaip mazdaug atrodo laidai tie ;) o ziek pats naudoji jau isbandes gal esi? kaip ar filmai is telefono paleisti normaliai rodo per tv pvz kokie dvdripai ar bdripai?
kokybe is telefono paleidus filma per tv tikrai gera, pats isbandziau su pasiskolintu laidu. telefonas atstoja DVD grotuva. toki kabeli pats tikrai nusipirksiu.
0

LRS_boy   2010-11-30, 21:46:05  |  cituoti
gonshikas (2010-11-30, 18:04:41) rašė:
LRS_boy (2010-11-30, 17:47:02) rašė:
...
Is avitelos uz 9LT (Phillips 1.5m)

Laidas (kito gamintojo) atrodo taip:
http://www.skytech.lt/bandridge-35mm-audiovideo-cable-35mm-rca-bvl4202-p-34974.html
Arba
http://www.skytech.lt/bandridge-premium-35mm-audiovideo-cable-35mm-rca-sip4202-p-34970.html

Cia as tik kaip pvz pateikiau:)

Esme kad vienam gale 3.5mm kitam 3 tulpes (raudona,balta, geltona). Kai jungsi laida prie teliko gali tekti sukeisti spalvas (pvz i teliko balta lizda kisi raudona tulpe) nes nesutampa jungtys telefono ir kabelio.
aciu uz info, sito man ir reikejo pazieti kaip mazdaug atrodo laidai tie ;) o ziek pats naudoji jau isbandes gal esi? kaip ar filmai is telefono paleisti normaliai rodo per tv pvz kokie dvdripai ar bdripai?
0

artas32   2010-11-30, 21:22:46  |  cituoti
L_A (2010-11-30, 16:30:54) rašė:
UDE (2010-11-27, 17:54:46) rašė:
...
Be to ,vistik,ekvalaizerio nebuvimas nėra toks jau mažas trūkumas,nes kai kuriems muzikiniams stiliams tinkamą skambėjima parinkti nėra šansų.
Ekvalaizeris yra, tiesa gali rinktis iš jau esančių (negali rinktis savo reikšmių), plius dar gali rinktis muzikos efektus
0

gonshikas (pažengęs)   2010-11-30, 18:04:41  |  cituoti
LRS_boy (2010-11-30, 17:47:02) rašė:
maypharo (2010-11-30, 15:38:57) rašė:
...
jo visiskai pritariu per salcius dabar visa gerai reaguoja ekranas, nera jokiu problemu, tik pasidaro ekranas pastebejau per salcius toks daug slidesnis nei kad iprastai butu :) na nezinau man pvz neissijungineja telefonas viskas gerai yra ir jokiu demiu geltonu nieko nebuna!

p.s. gal kas galetu numesti linka kokio ten tiksliai kabelio reikia kad galetum pasijungti per tv? gerai butu kad butu pvz is lietuviskos parduotuves :)
Is avitelos uz 9LT (Phillips 1.5m)

Laidas (kito gamintojo) atrodo taip:
http://www.skytech.lt/bandridge-35mm-audiovideo-cable-35mm-rca-bvl4202-p-34974.html
Arba
http://www.skytech.lt/bandridge-premium-35mm-audiovideo-cable-35mm-rca-sip4202-p-34970.html

Cia as tik kaip pvz pateikiau:)

Esme kad vienam gale 3.5mm kitam 3 tulpes (raudona,balta, geltona). Kai jungsi laida prie teliko gali tekti sukeisti spalvas (pvz i teliko balta lizda kisi raudona tulpe) nes nesutampa jungtys telefono ir kabelio.
0

LRS_boy   2010-11-30, 17:50:26  |  cituoti
Tankystas (2010-11-30, 12:23:45) rašė:
artas32 (2010-11-30, 10:43:06) rašė:
...
Dėkui. Manau būsiu dar vienas jo vartotojas :) Tv out kabelis žiūrėjau Ebay iki 8 eurų man rodos su parsiuntimu galima pasiimti. Dėl programų - žiūrėjau SamApps saite, yra kažkiek, manau mano poreikius patenkins. Rankose jau laikiau jį praeitą sąvaitę, Omni pardavėja pasiūlė kaip alternatyvą mano žiūrėtiems, matau ji nemelavo, neblogas daikčiukas. Ką iš minusų būtų galima paminėt?
sio telefoni minusas man butu gal tik toks kad jis daznia saltokas buna :D (na visdelto metalinis korpusas ) ir gan rankose megsta suprakaituoti trupuciuka nugaros dangtelis, tai tokie ir minusai tik :)
0

LRS_boy   2010-11-30, 17:47:02  |  cituoti
maypharo (2010-11-30, 15:38:57) rašė:
Dar buvo spelioniu kaip telefono ekranas valdysis per salti, tai galiu pasakyti, jog puikiai reguoja i prisilietimus, tik tiesiog paciam nera noro ranku salti ilgai.
Man tai ziaurus minusas, kad telefonas taip daznai isijungineja pats savaime kisenej vos biski uzspaudus. Kas diena vos ne po karta. Ir atrodo taip saugau.
Na ir dar ta beda kad daznai atsiranda juodas ekranas su geltonom raidem. Sito dar ir iki dabar neisprendziu.
jo visiskai pritariu per salcius dabar visa gerai reaguoja ekranas, nera jokiu problemu, tik pasidaro ekranas pastebejau per salcius toks daug slidesnis nei kad iprastai butu :) na nezinau man pvz neissijungineja telefonas viskas gerai yra ir jokiu demiu geltonu nieko nebuna!

p.s. gal kas galetu numesti linka kokio ten tiksliai kabelio reikia kad galetum pasijungti per tv? gerai butu kad butu pvz is lietuviskos parduotuves :)
0

maypharo   2010-11-30, 16:31:10  |  cituoti
gal kas zino kada nauja firmware pasirodys, kuri jau savyje tures skype, savaimini atsinaujinima per wi-fi?
0

L_A   2010-11-30, 16:30:54  |  cituoti
UDE (2010-11-27, 17:54:46) rašė:
L_A tu gal gydykis kol tai padaryt gali nemokamai. Paklausk pas zmogu nicku Lakas. as jam siunciau palyginimui n8 ir wave filmuota medziaga. Galiu pasakyt, kad wavw filmuoja geriau uz n8. Va del tokiu mazvaikiu kaip tu, mes jau ipratom su sio forumo dalyviais svarbesne info aptart per PM. as ideciau ir cia ta filmuota medziaga, bet nenoriu zemint zmogaus viesai kuris ten uz 10 litu maudosi lietaus vandens pilnoje vonioje. Galiu nebent prodyt kaip filmuoja n8 nokia, tai galesi susidaryt ispudi ir palygint su wave. ten bandziau filmuot bmw navigacija kas gavosi bandant idet le broniaus balsa ir bmw kompui lietuviska meniu. nu bet manau i tai nekreipsit demesio ir ziuresit tik i pacia filmavimo kokybe

bet kieciausias pasisakymo topas-kad telefonas slysta is ranku nes sonai per ploni :DDD superiais prisiklijuok ;DDD
1.Apie wave aš išsakiau savo nuomonę,kuri susidarė beveik po 6 mėn naudojimo.Taip,su plonyčiu silikoniniu deklu man jis smagesnis ir mažiau slysta iš rankų.Kokios problemos?
2.Šio telefono filmavimo kokybės su kitais telefonais aš nelyginau.Filmuoja gerai,bet tik jokiu būdu negali lygintis net su pačia pigiausia vaizdo kamera arba skaitmeniniu fotiku ,galinčiu filmuoti ta pačia raiška.Iš esmės didžiausias trūkumas vaizdo stabilizacijos nebuvimas.
3.Aš kalbu tik apie tai,ką pats esu praktiškai išbandęs.Darbe turiu galimybę "pažaisti" ir su telefonais ir su fotikais ,ir su kameromis.Todėl su savo youtube išprusimu galėtum taip aktyviai nesireikšti.
P.S.Nors wave man labai patinka,bet turi jis ir daugiau trūkumų.Pvz.mano telefone kartais(labai retai)neišsijungdavo ekrano apšvietimas ir tuo metu į prisilietimus pirštais nereaguodavo(.Dažniausiai po pokalbio pabaigimo).
Be to ,vistik,ekvalaizerio nebuvimas nėra toks jau mažas trūkumas,nes kai kuriems muzikiniams stiliams tinkamą skambėjima parinkti nėra šansų.
0

Tankystas   2010-11-30, 16:30:22  |  cituoti
maypharo (2010-11-30, 15:38:57) rašė:
Dar buvo spelioniu kaip telefono ekranas valdysis per salti, tai galiu pasakyti, jog puikiai reguoja i prisilietimus, tik tiesiog paciam nera noro ranku salti ilgai.
Man tai ziaurus minusas, kad telefonas taip daznai isijungineja pats savaime kisenej vos biski uzspaudus. Kas diena vos ne po karta. Ir atrodo taip saugau.
Na ir dar ta beda kad daznai atsiranda juodas ekranas su geltonom raidem. Sito dar ir iki dabar neisprendziu.
Tai gal softa perrasyt pabandyk?
0

maypharo   2010-11-30, 15:38:57  |  cituoti
Dar buvo spelioniu kaip telefono ekranas valdysis per salti, tai galiu pasakyti, jog puikiai reguoja i prisilietimus, tik tiesiog paciam nera noro ranku salti ilgai.
Man tai ziaurus minusas, kad telefonas taip daznai isijungineja pats savaime kisenej vos biski uzspaudus. Kas diena vos ne po karta. Ir atrodo taip saugau.
Na ir dar ta beda kad daznai atsiranda juodas ekranas su geltonom raidem. Sito dar ir iki dabar neisprendziu.
0

gonshikas (pažengęs)   2010-11-30, 12:52:13  |  cituoti
Tankystas (2010-11-30, 12:23:45) rašė:
artas32 (2010-11-30, 10:43:06) rašė:
...
Dėkui. Manau būsiu dar vienas jo vartotojas :) Tv out kabelis žiūrėjau Ebay iki 8 eurų man rodos su parsiuntimu galima pasiimti. Dėl programų - žiūrėjau SamApps saite, yra kažkiek, manau mano poreikius patenkins. Rankose jau laikiau jį praeitą sąvaitę, Omni pardavėja pasiūlė kaip alternatyvą mano žiūrėtiems, matau ji nemelavo, neblogas daikčiukas. Ką iš minusų būtų galima paminėt?
TV-out kabeliu ir LT yra pirkti (tinka laidas kurio vienam gale 3.5mm o kitam trys tulpes) pajungus ne tik kaip grotuva galim naudoti bet ir interneto narsykle matyti, zaidimus zaisti, pvz asphalt5 visai gerai atrodo ant teliko,telike matysi viska ka rodo telefono ekrane.

Minusai(mano nuomone!) mazai geru programu ir negalima nusipirkti mokamu programu is appstore, nors jau atrado buda kaip tas mokamas programas nulauzti:D
0

Tankystas   2010-11-30, 12:23:45  |  cituoti
artas32 (2010-11-30, 10:43:06) rašė:
navigacija Route 66 35 dienos ..............
Dėkui. Manau būsiu dar vienas jo vartotojas :) Tv out kabelis žiūrėjau Ebay iki 8 eurų man rodos su parsiuntimu galima pasiimti. Dėl programų - žiūrėjau SamApps saite, yra kažkiek, manau mano poreikius patenkins. Rankose jau laikiau jį praeitą sąvaitę, Omni pardavėja pasiūlė kaip alternatyvą mano žiūrėtiems, matau ji nemelavo, neblogas daikčiukas. Ką iš minusų būtų galima paminėt?
0

artas32   2010-11-30, 10:43:06  |  cituoti
navigacija Route 66 35 dienos bandomasis laikotarpis po to 29,99 eur. licenzija visam laikui. Netrukus (anonsuojama kad dar šiais metais) pasirodys Navitel ir Sygic.
Video konvertuoti nereikia xvid, avi, mkv skaito be problemų. Tv-out laido neturiu (nebuvo pridėtas, čia minusas). Bet manau, kaip grotuvą galima naudoti, naudojau prieš tai turėtame G810 (naudodavau tiek per teliką, tiek per multimedia). nors žiūrėti HD kokybės filmus per patį telefoną taip pat malonumas akims. Kas patiko, tai kad tiek audio, tiek video grotuvams alternatyvų ieškoti nereikia (tiesa nelabai ir yra)
Blykstę kaip žibintuvėlį naudoti galima.Video filmavimas puikus (kaip telefonui), nuotraukų kokybė prastesnė nei video bet už HTC tikrai daug geresnė.
Telefono surinkimo kokybė ir medžiagos labai geros, niekas netarška ir nekleba. Ekranas išviso be komentarų tai reikia pačiam pamatyti.Žaidimai playstation 2 lygyje (plius praktiškai daugumą galima susiinstaliuoti nemokamai)gali taip pat pasijungti ir žaisti per teliką .Programų kol kas mažai.
0

UDE (ekspertas)   2010-11-30, 10:15:58  |  cituoti
. (2010-11-29, 23:02:04) rašė:
maypharo (2010-11-29, 22:31:12) rašė:
...
Ne skepe o skiepa.skepe tokio zodzio nera :P
nera ir zodzio "skiepa" tai jau tikrai. yra tik zodis skype arba sulietuvintas "skaipas" ;)
0

Tankystas   2010-11-30, 09:27:00  |  cituoti
Padėkit išssirinkt :) Telefoną renkuos, ankščiau į Wave net nežiūrėjau, bet matau labai įdomus modelis.
Turiu keletą klausimų - navigacija kaip supratau mokama, kiek kainuoja nusipirkt? Nes turint GPS imtuvą ir jo nenaudoti gal būtų kvaila.
Video konvertuoti nereikia, kramto praktiškai visus formatus? Kaip rodo per tv-out, galima naudot kaip grotuvą pajungus prie teliko?
Blykstę galima naudotii kaip žibintuvėlį?
Renkuos tarp keletų modelių jau gal trečia savaitė, ir niekaip neišsirenku, man svarbu be visų kitų savybių foto/video galimybės. Netinka - Galaxy S, nes nėra blykstės. Xperia 10 - nėra TV out, silpnai filmuoja, sunkiai tvarkosi su video formatais, reikia konvertuoti. HTC DHD - tragiška kamera, jei ne tai pirkčiau negalvodamas. Moto X720 - nuliūdino kamera, Android 2.1 ir nebesinaujins. Nokia N8 - iki vasario laukti, kol pasirodys nebrokuoti modeliai, nenoriu. Suprantu, kad čia skirtingos platformos, Bada ir Android, bet manau tenkintų pilnai ir Bada :)
0

+ Rašyti žinutę

Puslapiai: |1|...|41|...|77|78|79|80|81|...|120|...|160|


Mobili.lt naujienos

Pristatome Xiaomi 14 Ultra! (0)

Patirkite beprecedentę galios, našumo ir stiliaus kombinaciją su šiuo naujuoju Xiaomi 14 Ultra. Nu nuo greitųjų procesorių iki stulbinančių vaizdų, tai yra pats geriausias jūsų skaitmeninio gyvenimo draugas.
🎁 𝐘𝐩𝐚𝐭𝐢𝐧𝐠𝐚 𝐝𝐨𝐯𝐚𝐧𝐚: Perkant Xiaomi 14 Ultra, gausite DOVANŲ Xiaomi A Pro 55 televizorių!
#Xiaomi14Ultra #Akcija #XiaomiTV

2024-04-13

Plačiau »

Galaxy AI jau čia! (0)

Skubame pranešti! Galaxy AI išplečia savo ribas ir įsilieja į Samsung modelius: S23 seriją, S23 FE, Flip5/Fold5 ir Tab S9 seriją. Būkite su mumis šių technologijų evoliucijos viršūnėje! 🚀 #GalaxyAI #Samsung #Naujovės

2024-04-04

Plačiau »

Pirkite Galaxy A55 5G arba Galaxy A35 5G telefoną ir gaukite sportinę Galaxy Fit3 apyrankę dovanų! (0)

📱✨ Pasinaudokite šia puikia galimybe! 🎁
Pirkite Galaxy A55 5G arba Galaxy A35 5G telefoną ir gaukite sportinę Galaxy Fit3 apyrankę dovanų! 🤗
#GalaxyA55 #GalaxyA35 #GalaxyFit3 #naujienos
Pasiūlymas salonuose bei internete www.mobili.lt

2024-03-21

Plačiau »

Samsung Galaxy Fit3 (0)

🌟 Pristatome naujiena! 🌟
Galaxy Fit3 laikrodis už tik 69€! 💫

2024-02-23

Plačiau »

Pristatome naujausiąjį Samsung S24 išmanųjį! (0)

Naujoji Samsung S24 serija - žingsnis į ateitį! 🚀 Išskirtinės inovacijos, užtikrintas galingumas ir nepriekaištingas stilius - viskas viename telefone! 📱💫 Atrask technologijų viršūnes su Samsung S24! #SamsungS24 #Inovacijos #Technologijos

2024-01-19

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

 
© Mobili linija, 2024. Visos teisės saugomos.
Ekranas
Ekranai būna spalvoti ir nespalvoti .
Spalvotų ekranų tipai : STN ,TFT , TFD , OLED , AMOLED
Spalvų kiekis :
Ekrano rezoliucija taškais :
Ekrano eilučių kiekis :
Ekrano reagavimas į apšvietimą :

Atminkite : Kuo didesnis , ryškesnis , kontrastingesnis ekranas tuo trumpiau laikys baterija .
GB
Gigabaitas
Duomenų kiekio vienetas. 1 GB = 1024 MB = 1048576 KB. Vienas kilobaitas (KB) yra 1024 baitai. Viename baite telpa vienas simbolis, pvz., raidė. DVD filmas užima apie 4-7 GB, muzikinis CD - 0,67 GB.
Kamera
Galimybė fotografuoti ir filmuoti .
Kokybė priklauso nuo optikos ir programinės įrangos .
HTML
(Hyper Text Markup Language)
programavimo kalba, kuria parašyta dauguma internetinių svetainių.
TV out
Galimybė mobilų telefoną prijungti prie televizoriaus . Dažniauisai naudojama peržiurėti foto ir video .
Wi-Fi
Wi-Fi (sutrumpinimas iš angl. Wireless Fidelity) - protokolas ir standartas įrenginiams naudojantiems plačiajuostį radijo ryšį, skirtas organizuoti vietinius belaidžius ryšius. Sukurtas Wi-Fi Alliance konsorciumo, IEEE 802.11 (a,b,c) standarto pagrindu. Mobilūs įrenginiai turintys Wi-Fi klientinius gavimo-priėmimo įrenginius gali pasijungti į lokalius tinklus ir gauti interneto prieigą per taip vadinamus ryšio taškus arba „hotspots“. Dar Wi-Fi vadinamas Wlan .

Mobilūs telefonai naudoja šiuos dažnius
802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.






802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.

802.11b: paprasčiausia, ir pigiausia WLAN versija. Veikimo dažnis 2.4GHz, greitis yra 11 Mbps

802.11g: Veikimo dažnis 2.4GHz , naują koduojančią technologiją. Greitis yra 54 Mbps .



Skype
Skype" – tai programinės įrangos dalelė, suteikianti galimybę bet kurioje pasaulio vietoje nemokamai skambinti kitam asmeniui, prisijungusiam "Skype". Nors skambučiai nieko nekainuoja, jų kokybė išties yra puiki. Jei jūsų draugai, šeimos nariai ar kolegos turi prie interneto prijungtas kameras, galite naudotis ir nemokamu vaizdo ryšiu. Jūs netgi galite labai pigiai skambinti į fiksuotojo ir mobiliojo ryšio telefonus (be to, nėra jokio įjungimo ar abonentinio mokesčio).
www.skype.com/intl/lt
Raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
Pokalbio
Parodo, kiek telefonu galima laiko maksimaliai išvien kalbėti .
raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
XviD
Tai tokia programėlė, kuri suspaudžia ar išskleidžia garsą arba vaizdą. Kodekais suspausti filmai užima kur kas mažiau vietos nei, pavyzdžiui, DVD diske esantys filmai. Norint pasižiūrėti tokį suspaustą filmą mūsų kompiuteryje turi būti įdiegtas toks pat kodekas, kuriuo filmas buvo suspaustas. Dažniausiai vaizdinė medžiaga yra spaudžiama "DivX" arba "XviD" kodekais.
video
Vaizdo įrašas :
Video įrašų formatai :
M-JPEG
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
3GP , 3GPP , 3GP2 - mobilus telefona video , MMS .
GPS
GPS (angl. Global Positioning System) - Visuotinė padėties nustatymo sistema, arba Globali pozicionavimo sistema. Leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Sistemos pagrindas - IT technologijų sąveika su planetą gaubiančiu GPS palydovų tinklu. Tai viena iš palydovinių navigacijos sistemų
GPS sistemoje naudojami 24 palydovai, priklauso JAV palydovinės navigacijos sistemai NAVSTAR (Navigation Satellite Time and Ranging). Pirmasis GPS palydovas buvo paleistas 1978 m. Visa 24 palydovų sistema pradėjo funkcionuoti 1994 metais. GPS palydovai skrieja 6 orbitinėmis trajektorijomis (po 4 kievienoje). Orbitų aukštis nuo žemės paviršiaus - apie 20180 km.
Kiekvienas GPS palydovas radiosignalo pagalba į žemę perduoda informaciją apie savo buvimo vietą (koordinates), tikslų laiką ir identifikavimo kodą.GPS imtuvas priima signalus iš 2-5 artimiausių GPS palydovų
pateikia tokias vartotojo buvimo vietos koordinates:
platuma, ilguma, aukštis virš jūros lygio, judėjimo greitis,
judėjimo kryptis. GPS sistema su papildoma įranga pritaikoma navigacijoje - apskaičiuojamas maršrutas tarp pasirinktų taškų, rodomas objekto judėjimas detaliame žemėlapyje, grafinio kelvedžio nurodymai, kaip įveikti artėjančias kryžkeles, sankryžas ar posūkius, o nukrypus - kaip vėl sugrįžti į maršrutą. Paklaida gali siekti iki kelių metrų.