![]() |
HTC One M9 (2015-06-25),
Marius
Įvadas
Antrajame 2015-ų metų ketvirtyje Taivano kompanija HTC į flagmanų gretas atvedė savo atstovą One M9. Esant tokiai telefonų įvairovei, kiekvienam gamintojui svarbu įnešti kažką savito su savo gaminiu. HTC One M9 puikiai su šia užduotimi susidoroja. Telefonas turi savitą dizainą, tiek formos, spalvos bei vartotojo sąsajos atžvilgiu. Tas faktas, jog telefonas labai panašus, sakyčiau, beveik identiškas savo pirmtakui One M8 tik patvirtina vartotojų palankumą dizainui bei paaiškina gamintojo norą palikti pirmtako dizaino pagrindus. Svarbu apžvelgti, kuo šių metų modelis skiriasi, kuo panašus į savo pirmtaką bei atsakyti į pagrindinį klausimą ar vartotojams, turintiems One M8 vertėtų pasikeisti savo turimą telefoną į naujesnį modelį.
One M8 prieš One M9
Trumpai apžvelkime, kuo skiriasi pagrindiniai abiejų modelių parametrai:
M8 M9
Korpuso medžiagos: Aliuminis ir stiklas Aliuminis ir stiklas Matmenys (mm): 146.36 x 70.6 x 9.35 144.6 x 69.7 x 9.61 Svoris (g): 160 157 Ekrano dydis (coliais): 5" 5" Ekrano raiška: Full HD 1080 x 1920 Full HD 1080 x 1920 Ekrano apsauga: Corning® Gorilla® Glass 3 Corning® Gorilla® Glass 4 Akumuliatoriaus talpa
Vidinė atmintis: 16 GB 32 GB Didžiausia atm. K. 128 GB 128 GB RAM atmintis: 2 GB 3 GB Procesorius: Qualcomm Snapdragon 801 aštuonių branduolių Qualcomm®
MSM8974AB v3 Snapdragon 810, 64bit
keturių branduolių 2265MHz 4 x 2.0GHz + 4 x 1.5GHz
Dizainas
Kalbant apie One M9 dizainą reikėtų pabrėžti, jog gamintojas praktiškai neatitolo nuo praeitų metų sukurtos koncepcijos, kas byloja apie kompanijos pasitikėjimą savo gaminiu bei vartotojo palankumą telefono išvaizdai. Vizualinės dalies atkartojimas leido kompanijai susikaupti ties kitų telefono elementų tobulinimu.
Pojūtis rankoje
Telefonas ganėtinai patogus, maloniai guli rankoje. Tiesa, mano rankai jis kiek didokas, tad kartais reikia pastumti jį žemiau delnu, kad nykštys pasiektų nustatymų juostą, tačiau manau jog žmogui su didesniu delnu tai nesukels jokių problemų.
Parametrai
Ekranas Kaip ir minėjau dizaino skiltyje, telefonas turi 5 colių FullHD 1080 x 1920 raiškos SLCD3 tipo ekraną, kuriam padeda veikti Adreno 430 650 MHz grafinis procesorius. Ekrano pikselių intensyvumas 441. Manau, kad tai pakankamai geras skaičius tokio dydžio ekranui. Nors jis nėra toks ryškus arba aštrus kaip Samsung Galaxy S6 Super Amoled technologiją turintis ekranas, negalėčiau jo pavadinti blyškiu. Spalvos išties gražios, gyvos ir, mano nuomonė, realistiškesnės. Vaizdas raiškus žiūrint visais kampais. Manau, kad visiems, kurie nežaidžia pikselių karo", ekrano raiškos tikrai pakaks.
Akumuliatorius Skirtingai nei One M8, šių metų modelis turi padidintą bateriją 2840 vietoj 2600 mAh. Tai išties džiugina, žinant kaip svarbu vartotojams yra telefono potencialus gyvavimas.
Procesorius Procesorius, kaip vienas svarbiausių komponentų šiuolaikiniame telefone, One M9 suteikia daug programinės bei darbinės laisvės. Telefonas apginkluotas aštuonių branduolių Qualcomm® Snapdragon 810, 64-bitų, 4 x 2.0GHz + 4 x 1.5GHz procesoriumi, kuriam dirbti padeda 3GB darbinės atminties. Šis derinys puikiai susidoroja su kasdieninėmis bei ypatingos spartos reikalaujančiomis funkcijomis (Antutu bei Geekbench testų rezultatai apžvalgos pabaigoje). Tiek programos, tiek žaidimai, paprastesni bei reikalaujantys didesnės spartos veikė sklandžiai, telefonas nė karto nereikalavo jokių task killerių ar task managerių norint priverstinai uždaryti nesklandžiai veikiančias arba pakibusias programas arba žaidimus.
Kamera Kadangi kamera yra vienas svarbiausių komponentų telefone, gamintojai neriasi iš peties, stengdamiesi į savo gaminius įdiegti vis geresnius objektyvus ir sensorius bei tobulinti jų funkcijas. Šiuo atveju One M9 apsiginklavo itin gera 20,7MP galine bei 4MP priekine kameromis. Galinės kameros ypatybės: safyru dengtas stikliukas, suteikiantis apsaugą, automatinis fokusavimas, žinoma galima įjungti ir rankinį rėžimą, objektyvo dydis - f/2.2, 27.8mm., galimybė keisti kameros MP kiekį, kadangi kaip žinia, didesnės raiškos nuotraukos užima daugiau vietos. BSI jutiklis veikia puikiai, nuotraukos aplinkoje su mažesniu šviesos kiekiu išeina tikrai geros. Taip pat kamera turi visas kitas standartines funkcijas, esančias praeitame M8 modelyje.
Muzika ir garsas Mano mėgstamiausia skiltis! Ir One M9 turi kuo pasigirti. Garsiakalbių išdėstymas iš viršaus ir apačios arba palenkus iš kairės ir dešinės priekinėje telefono dalyje genialus sprendimas. Garsas tikrai įspūdingas. Stereo garsiakalbių sumontavimas suteikia ypatingą pojūtį žiūrint filmus.
Ryšys ir duomenų perdavimas
Skambinant, rašant žinutes jokių trukdžių neturėjau, tiek 2G, tiek 3G, tiek 4G ryšiai veikia sklandžiai, aišku, kiekvienas jų atitinkamai suvartoja daugiau baterijos. Paminėsiu pagrindines ryšių savybes:
Antutu ir Geekbench testai
Pakuotės turinys
Telefono pakuotės turinį sudaro:
Telefonas
Standartinis USB laidas
Įkroviklis
Ausinės
Papildomi ausinių kištukai
Vartotojo vadovas
Žaidimo testas
IŠVADOS HTC, nors ir paliko tokią pačią išorę, viduje smarkiai patobulino visus komponentus, kas leido padidinti telefono galią, bei sutrumpino laiką, per kurį jis susitvarko su jam pateikiamomis užduotimis. One M9 iš tiesų galingas, puikiai susidoroja su užduotimis bei leidžia susikurti mini kino teatrą namuose tiems, kurie mėgsta filmus bei leidžia daryti kokybiškas nuotraukas tiek profesionalams tiek mėgėjams. Mano nuomone didžiausi One M9 pliusai: galingas procesorius, kokybiška kamera bei puikios kokybės stereo garsiakalbiai, minusai: šiek tiek didokas (man asmeniškai) bei mažoka ekrano raiška. Ar norėčiau keisti M8 į M9? TAIP.
Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. Naujausi komentarai:
|
|
© Mobili linija, 2021. Visos teisės saugomos. |
...
Tiesa žiūrint iš kokios pusės pažiūrėsi, ties linkimo riba M9 geriausiai pasirodė, bet ties ja ir perlūžo :D
Bet asmeniskai as nesuprantu, kokiu reikia buti dalbajobu ir taip nesaugoti savo smartfono. Iskrysti kiekvienam gali bet kad smartfona lenkti cia turbut tik vienetams, megstantiems intere savo nelaimes roditi, gali taip nutikti.