![]() |
Huawei P9 Lite (2017-01-09)Augustinas
Šiais laikais dauguma žmonių vertina įprastinius telefonų rinkos tiekėjus, (tokius kaip Samsung ar Apple) pasikliaudami didelės kainos ir kokybės santykio arba tiesiog suvilioti prestižo bei reklamos, tačiau praplėtus akiratį ir apsidairius telefonų rinkoje, šiems puikiems gigantams galime rasti ne ką prastesnius konkurentus. Lietuvoje telefonų pasiūla yra labai didelė ir dėl to galime tik džiaugtis, todėl šiandien apžvelgsiu Huawei kompanijos išmanųjį Huawei P9 Lite. 2016 metų balandį, kinijos mobiliųjų telefonų ir telekomunikacijos tiekėjas Huawei, kaip jau buvo tikėtasi toliau tęsė savo Huawei P išmaniųjų liniją pristatydamas patobulintus ir atnaujintus modelius prieš tai populiariais tapusiems pirmtakams (P8; P8 Lite). Mano nuomonė, šie telefonai, ypač P8 pasirodymas, padėjo Huawei prasimušti visame pasaulyje ir po truputi pradėti lipti ant kulnų lyderiams telefonų rinkoje. Beto, Huawei savo telefonus pardavinėjo už daug mažesnę kainą siūlydami ne ką prastesnius telefonus lyginant su Samsung ir kitais. Išlaikant savo tradicijas ir planus bei vedami sulauktų liaupsių, Huawei pristatė Huawei P9 ir Huawei P9 Lite telefonus. Lite tai lengvesnė P9 versija.
Techninės charakteristikos:
Lyginant su P9, Lite versija turi prastesne kamerą, mažesni RAM kiekį. Taip pat silpnesnį tačiau irgi aštuonių branduolių procesorių, prastesnį grafinį procesorių. P9 Lite taip pat yra šiek tiek didesnis ir sunkesnis už P9. Ekrano dydis toks pats, tačiau naudoja skirtingas technologijas (IPS vs NEO). Ekranas neturi jokios apsaugos, todėl tai gan didelis minusas, bet P9 Lite beveik dvigubai pigesnis už P9 kainos atžvilgiu. Na, o už savo pirmtaką (P8 Lite), šis modelis yra visa galvą aukščiau. Huawei kompanija, net ir pigesniuose savo telefonuose siekia išlaikyti elegantišką dizainą. Pakuotės turinys
Praeitais metais, Huawei kompanija savo P8 serijos telefonams pateikė gan įdomų dėžutės įpakavimą, kuris tuo metu leido išsiskirti iš rinkoje pristatytų telefonu. Juk įsigijus telefoną, pirmiausia matome jo viršelį, kuris leidžia susidaryti šiokia tokia nuomonė apie mūsų pirkinį. Dėžutė buvo vertikali ir labai kompaktiškai suspausta. P8 Lite modelis gavo baltą dėžutę, P8 juodą. Šiemet visai kitas pasirinkimas - grįžta prie torto formos įpakavimų. Kaip jau minėjau, Huawei kompanija visada siekė išlaikyti savo išskirtini dizainą, paprastumą ir unikalumą, todėl pakuotė yra neperpildyta nereikalingais užrašais. Tiesiog paprasta balta spalva papildyta auksinėmis modelio raidėmis, kas mano manymų leidžia suprasti, jog Huawei stengiasi parodyti savo prabangumo lygį. Pati dėžutė yra tvirta ir jaučiasi, jog tikrai ne paprastas popierius naudotas. Skirtingai nuo regionų, skiriasi dėžučių spalvos balta/juoda. Taip pat juoda dėžutė gali išduoti tai, jog telefonas yra ne Europos rinkos modelis. Komplektaciją sudaro:
Huawei visada savo įrenginių ekranus apsaugo skaidrią gamyklinę plėvelę, todėl galite būti ramus, jei iškart neįsigijote apsauginės plėvelės. Labai keistas žingsnis talptinti į telefoną tokią didelę 3000 mAh bateriją ir nesuteikti telefonui greitojo įkrovimo galimybės. Veikiausiai telefonas iki pilno įkrovimo keliaus vežlio žingsniukais... Dizainas Šioje vietoje, Huawei pasistengė dar labiau. Prieš tai buvusiame P8 modelyje buvo naudota tik dalis metalo, kuris dengė tik šio modelio kraštus, o pati nugarėlė buvo plastikinė (ties kamera, LED blykste, buvo naudotas stiklas). Šį kart, P9 modelis išleistas su pilnu metalo padengimu, - tiek kraštai ir visas galas yra iš aliuminio korpuso, o P9 Lite peremė P8 modelio savybės. Galima teigti, jog tai kas praeitais metais buvo pagrindiniame verslo klasės telefone, šiemet visą tai yra Lite versijoje. Pats telefonas rankoje žiūrisi labai puikiai ir atrodo, jog rankoje tikrai guli prabangus daikčiukas. Telefono matmenys 146.8 x 72.6 x 7.5 mm ir šis sunkiasvoris sveria 147 g. Nepamirškime fakto, kad Huawei savo P linijos verslo klasės modelius jau nuo P6 laikų stengėsi gaminti kuo plonesnius. Jei P9 yra 7 mm storio, (P8 6,4 mm), tai P9 Lite esant puse milimetro storesnis ir net 1,1 mm storesnis už P8, tačiau rankoje laikant ploniausiąjį P8 modelį ir P9 Lite, nesijaučia didelis skirtumas. Man pačiam atrodo, jog P9 Lite yra net labiau patogesnis rankoje. Taip yra todėl, jog P9 Lite turi apvalintus kampus (ko nėra P8 modelyje), kas leidžia net ir ne tokį jau ploną telefoną vadinti lieknu. Telefono priekis padengtas pilnu stiklu, o apvalinti kampai leidžia dar geriau pajusti stiklo malonumą jį liečiant. Pats telefonas primena P9 ir Nexus 6P modelio mišinį (ypač juodos spalvos). Telefono modelis parduodamas trijų spalvų: baltos, juodos ir auksines (labai primena Pink Gold). Priekyje, telefono kairėje pusėje įdėta 8 MP kamera asmenukėms. Dešinėje yra LED indikatorius. Apačioje turime kiek erzinanti Huawei užrašą (jo nebuvimas suteiktu telefonui didesni prabangumo įvaizdį). Nugarėlės viršuje, padengtame stiklo, stūkso 13 MP kamera su LED blykste. Žemiau turime pirštų antspaudų skenerį. Apačioje taip pat yra Huawei logotipas. Kairiame telefono šone yra dual SIM korteles laikiklis (galima praplėsti atminti microSD kortele).
Dešiniame šone telefonas turi tris mygtukus. Tai būtų standartiniai valdymo mygtukai garso didinimas ir mažinimas bei ekrano neveiklumo mygtukas (užrakinimas). Jis taip pat veikia kaip daugiafunkcinis mygtukas paspaudus ir palaikius, leidžiantis įjungti lėkt. režimą, reguliuoti garsą, perkrauti ar išjungti telefoną. Telefono apačia visiškai primena Iphone įrenginius. Telefonas kairėje apačioje turi išėjimo garsiakalbį, t.y klausant muzikos jis yra aktyvus. Kitas visgi pritaikytas kaip įėjimo garsiakalbis jums kalbant telefonu (mikrofonas). Per vidurį yra microUSB jugntis. Telefonas savo viršuje turi 3.5mm ausinių lizdą. Ekranas Huawei P9 Lite turi 5.2 colių LCD ekraną, kurio rezoliucija yra 1080p, kas reiškia, jog ekranas yra Full HD. Lyginant su praėjusiu modeliu P8 Lite, ekranas ženkliai patobulėjo. P8 Lite turėjo 5 colių ekraną ir tik HD rezoliuciją. Taip pat senojo modelio ekranas buvo gan peikiamas, jog didžiausio ryškumo metu, jis vis vien atrodė gan tamsus ir turėjo tik 294 ppi taškų tanki. P9 Lite ekranas turi net 424 ppi taškų tankį. Nors P9 Lite ekranas naudoja IPS LCD ekraną, tačiau tai nedaug kuo skiriasi nuo verslo klasės P9 modelio, kuris naudoja IPS-NEO ekrano technologiją. Ekranas taip pat ir savo ryškumu ir kontrastu nedaug kuo nusileidžia, o juodos spalvos taip pat atkuriamos labai puikiai. Įdomu tai, jog P9 Lite kaip teigia gamintojas, neturi jokios telefono ekrano apsaugos, nors prieš tai buvęs P8 Lite turėjo Corning Gorilla Glass 3 apsaugą. Galite žemiau pasižiūrėti ekrano braižymosi testą:
Apibendrinant, ekrano spalvos atkuriamos ganėtinai gerai. Jums nereikės naudoti aukščiausio ekrano ryškumo, norint pajusti visą ekrano grožį. Žinoma, prieš saulę ekrano ryškumą teks padidinti. Ekrano spalvų temperatūrą taip pat galėsite susireguliuoti nustatymuose. Telefonas taip pat turi galimybė būti naudojamas su pirštinėmis ir yra kišenės funkciją kuria įjungus, ekranas kišenėje taps neveiklus paspaudimams. Iš esmės ekranas ženkliai patobulėjo ir tikrai nesijaučia labai prastas lyginant su kitais išmaniaisiais panašiomis kainomis. Mano manymu, tai vienas iš geriausiu mobiliųjų ekranų tokiose kainos rėmuose.
Akumuliatorius
Baterija
ties šia vieta taip pat ženkliai patobulėjo. Vietoj P8 Lite 2200 mAh, šis turi
3000 mAh. Tokie skaičiai išties atrodo įspūdingai, kadangi telefonas tikrai
išlaiko savo plonąsias linijas. Baterija yra integruota, jos negalėsite
išsiimti ir pasikeisti, kadangi telefonas yra vientiso korpuso, kas šiais
laikais tapo įprasta. Telefonas turi tokia pačią baterija kaip ir P9. Aišku,
turint tokį neprastą ekraną pačios baterijos padidinimas yra suprantamas
dalykas. Telefonas baterijos testuose yra įvertintas, jog gali atlaikyti :
Kaip matome, testuose telefonas parodė tikrai gerus rezultatus, tik 15 val. yra šiek tiek mažoka. Kraunant patį telefoną iki pilno įkrovimo man prireikė 3,7val (nuo 5%). Pats telefonas neturi Fast Charging funkcijos tad reikia tenkintis gamintojo pridėtu 1 A srovės įkrovikliu. Šiaip pats telefonas tikrai jums išlaikys mažiausiai 5val įjungtu ekranu. Pats daug jo netestavau, bet pažaidus sunkesnį žaidimą, telefonas iškart nugarėlėje įkaito, tačiau kai nugarėlė iš plastiko, tai visai maloniai šildo pirštus ir tai tikrai nenudegins jūsų rankos. 15 minučių žaidimo naudojant visą telefono ekrano ryškumą (taip pat 4G tinklas) baterija nukrito 6 procentais. Telefonas taip pat turi taupymo režimus, baterijos optimizavimą, kurie leidžia nustatyti kaip jus norėsite naudoti savo telefoną ir optimizuoti baterijos naudojimą išjungiant nereikalingas programėlės išjungtam ekranui. Ultra režimas beveik padvigubiną telefono gyvavimą, tačiau riboja funkcijas - galėsite tik skambinti ir rašyti. Baterijos normaliame režime su pilnai įkrauta baterija tikrai pakaks 2 dienų naudojimui.
SISTEMINĖ PLOKŠTĖ IR ATMINTIS
Kinijos rinkos telefonų gamintojas dažniausiai naudoja HiSilicon Kirin arba MediaTek procesorius. Huawei kompaniją savo ruožtu visada naudoja savos gamybos HiSilicon Kirin procesorius ir šiame įrenginyje jie įdėjo 8 branduolių HiSilicon Kirin 650 procesorių. Kaip žinia, Huawei savo procesorius stengiasi sulyginti pagal našumą su Qualcomm kompanijos gaminamais procesoriais, tačiau vis dar ne menkai atsilieką. Kaip jau minėjau, P9 Lite turi 8 branduolius: 4 iš jų yra Cortex A53 po 2 GHz ir keturi papildomi yra Cortex-A53 1.7 GHz. Pats procesorius yra panašaus našumo kaip ir Qualcomm Snapdragon 808, kurie savo ruožtu buvo tikrai galingi, beto šiuo metu panašios kainos mobilieji leidžiami jau su stipriai pasenusiu Snapdragon 615, tad šio telefono procesorius yra tikrai geras pasirinkimas sklandžiam naudojimui. Palyginimui, pagal našumą, šis telefonas gerokai lenkia Samsung Galaxy A5 (2016). Grafikos palaikymui naudojamas Mali-T830MP2 grafinis procesorius. ![]() Telefonas
turi 2 GB RAM, kuriu tikrai užtenka vidutinės klasės telefonui. Prieinama lieka
vartotojui lieka 1,1 GB. Visgi, vaikščiojant per programėlės kurios veikia
fone, telefono nestabdo ir jos labai greitai įkeliamos. Vidinė šio įrenginio
atmintis 16 GB, tačiau iš jų tik 10,52 GB yra jūsų naudojimui pasiekiama. Jei
pritrūks atminties, jus bet kada galėsite ją praplėsti, kadangi telefonas
palaiko microSD tipo korteles net iki 256 GB. Žinoma, naudojant microSD
kortele, jus galėsite naudotis tik viena SIM kortele.
Ryšiai Huawei
P9 Lite palaiko dvi SIM korteles, tačiau jei jus naudosite dvi SIM korteles,
negalėsite tuo metu naudotis microSD korteles atminčiai praplėsti. Telefonas
turi visus jau įprastus ir reikalingus ryšius GSM/EDGE/GPRS/3G ir HSPA.
Įrenginys taip pat palaiko 4G LTE ryšį ir naudoja Cat 6 standartą, kurio
greitis gali pasiekti iki 300Mbps duomenų atsiuntimo bei 500Mbps duomenų
išsiuntimo. ![]() Telefonas
palaiko iki 2.4Ghz Wi-Fi b/g/n, tačiau neturi ac ir 5GHz Wi-Fi, taigi
maksimalių spartu nepasieksite. Įdiegtas Bluetooth 4.1 modulis. NFC palaikymas
galimas taip pat. Telefonas taip pat turi jau Huawei įprastus tampančius
papildomus signalų stiprinimo bei automatinių galimybių funkcijas, tokias kaip
: Wi-Fi+, Signal+ ir Roaming+. ![]() Telefono
prijungimui prie kompiuterio ir duomenų perdavimui įdiegta vis dar standartine
išliekanti microUSB 2.0 Huawei P9 Lite nepalaiko USB OTG, taip pat nėra TV-out
galimybės. A-GPS ir GLONASS palydovų palaikymas užtikrinantis sklandų
navigacijos veikimą. Muzikos mėgėjams nereikės pirkti bevielių ausinių, kadangi
telefonas naudoja 3.5mm ausinių lizdą. Kamera Dabar apžvelkime Huawei P9 Lite kamerą. Tai turbūt mano mėgstamiausia telefono esama funkcija, kadangi iš tikro gera kamera atstoja fotoaparatą ir kartais visai smagu įamžinti mums patinkančius momentus. Nesuklysiu sakydamas, jog visų mūsų prioritetas yra geros kokybės nuotraukos. Juk tikrai nenorime savo smagių akimirkų užfiksuoti prastos kokybės nuotraukomis.
Taigi, Huawei P9 Lite turi 13MP pagrindinę kamerą su LED blykste ir 1/3 Sony kompanijos sensoriumi. Nuotraukų skiriamoji geba - 4160x3120 taškų, pasiekiama 4:3 formatu. 16:9 formatu kameros nuotraukos galimos maksimaliai 10 MP, kas būtų 4160x2336 taškų. Kameros lęšio dydis yra f/2.0. Video filmavimas palaikomas Full HD 1080p@30 kadrų per sekunde. Kameros nuotraukas bei video pridėsiu apačioje, po pilnesnės apžvalgos. Priekine kamera yra 8MP, kurios aukščiausia skiriamoji taškų geba yra 3264x2448. Kamera taip pat gali filmuoti Full HD 1080p@30 kadrų per sekunde. Iš tikro priekinė kamera nėra labai prasta. Nuotraukose užfiksuojamos gan aštrios detalės, aišku, asmenukes galėsite dar prieš fotografuodami pagražinti, kadangi yra slankiojantis žymeklis Grožio režime. Grįžkime prie pagrindinės kameros fotografavimo režimų. Kamera naudoti labai paprasta ir lengva, tiesiog perbrauke ekraną iš kairės į dešinę jus pasieksite fotografavimo režimus:
Perbraukus ekraną iš dešinės į kairę pamatysite pačios kameros nustatymus:
Taip pat, telefono kamera
iškart siūlo pasirinkti filtrus, kurie dar nepadarius nuotraukos pakeis
nuotraukos spalvas :
Apžvelgus kameros funkcijas, grįžkime prie kameros nuotraukų kokybės. Gerame apšvietime, tinkamu kampu ir lauko sąlygom, nuotraukos tikrai gerai išlaiko ryškias ir sodrias spalvas. Kitos telefonų kameros iškraipo spalvas suteikdamos joms perdėto spalvų kontrasto, tačiau P9 Lite kamera spalvas pateikia visiškai natūralias. Viduje kamera prie kambario apšvietimo fotografavo tikrai prastai, kadangi priartinus nuotrauką galime pamatyti detalių iškraipymą. Visiškoje tamsoje - priešingybė, net spalvos atrodo gyvesnės su LED flash apšvietimu, o detalių išlaikymas tikrai akiai malonus. Kitos nuotraukos leidžia įžvelgti kameros silpnąsias vietas. Kadangi visos nuotraukos "žiemiškos" atkreipkite dėmesį, jog balta spalva ne visur lieka tokia jau balta :) Nuotraukos jūsų įvertinimui :
Kas liečia filmavimą, auto fokusavimas gali paskaudinti jums pirštus. Objektyvui gaudant šviesą ir ilgai galvojant, tiesiog neištveriame ir kiekvieną vietą fokusuojame patys paliesdami ekraną.. Tačiau Full HD filmavimas nėra jau toks ir prastas šiame telefone :
Apibendrinant galima būtų teigti, jog 2016 metų "lengvoji" P9 versija tikrai verta savo kainos. Telefonas visiškai pilnai tinkamas šių dienų naudojimui, bet iš dalies telefoną priskirčiau "laisvalaikio" modeliu. Ekranas savo puikumu prilygsta P9 modeliui. Talpi baterija leis jums mėgautis ilgu telefono veikimu, o ne toks galingas procesorius tikrai "nevalgys" baterijos. Telefonas išties savo dizainu primena Iphone 6/6s įrenginį. Lengvas, plonas ir stilingas - toks Huawei P9 Lite.
Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. Naujausi komentarai:
|
|
© Mobili linija, 2021. Visos teisės saugomos. |