»

Šiek tiek apie Apple iPhone 6 (2014-09-23), 1

Dima

Įvadas

Pagrįsta 3dnews.ru autorių tekstu.

 
Jau galima po truputi pamiršti tuos laikus, kai juokingai atrodė pajuokavimas apie Samsung dizainerius (vienas laiko, kitas apibrėžia telefoną panašų į iPhone). Kompanija iš Pietų Korėjos kaip bebūtų rado savo stiliu, ne visiems jis priimtinas, bet tikrai orginalus. Galima sakyti kad nuobodus, bet apie tai vyksta kopijavimas iš "Apple" niekas nepasakys. Bet pačioje "Apple" kompanijoje viskas ne taip, kaip buvo - ikonėles daugiau tiktų telefonui iš Azijos, anksčiau tokiu matmenų tikėtis buvo negalima ir bendras, ne labai geranoriškas, bet suvokimas, kad reikia priimti tuos standartus ir kryptis, apie kuriuos anksčiau buvo sakoma, kad "mes niekada". O svarbiausia - atsilaikymas pagal daugybę punktų, kurie anksčiau buvo sąraše "vartotojui to nereikia". Dabar reikia trinti iš to sąrašo paeiliui visus šiuos punktus ir bandyti pasivyti.  Bendrai, "Apple" - tai toks praeito dešimtmečio galo "Samsung", o rezultate gaunam "Apple Galaxy Note" ir "Apple Galaxy S", apie kurį ir bus tekstas.

DizainasKaip teatras prasideda nuo kabyklos, taip ir telefonas nuo pakuotės, tai yra nuo dėžutės. Ji tokio paties minimalistinio dizaino, bet dabar net neturi pačio telefono paveiksliuko, yra tik jo kontūras, kuris vizualiai nelabai derinasi prie aštrių kampų turinčią dėžutę. Pats iPhone 6 labiausiai primena iPod Touch, kuris pasirodė šių metų pradžioje, tik kad iPhone didesnis: jie abu turi suapvalintus kampus, nėrą aštrių kraštų, yra kažkas bendro su jūrų žvaigžde.
 

Taip pat panašumų galima įžvelgti ir su HTC One modeliu. Iš esmės tendencijas su suapvalinimu turi dauguma prietaisų, būtent tie kurie pasirodė 2014 metų pabaigoje, o jei prisiminti, kad iPhone 6 dizainas jau tapo beveik atskleistas dar ankstį vasarą, tai galima ir visą teoriją pradėti piešti. Kas liečia surinkimą, tai prisikabinti negalės net paskutinis perfekcionistas - surinkimas idealus. Nors jei įsižiūrėti į smulkias detales - pagarsinimo mygtukai spaudžiasi maloniai, bet garso paspaudimo skamba ne pagal "Apple" ankstesnių modelių garsus, plastmasinės juostelės tarp metalinių dalių renką purvą, tai ypač matoma sidabriniame modelyje, dulkės įlenda į mažus tarpus tarp stiklo ir korpuso. Taip nutiko autoriams po dienos praleistos su nauju iPhone 6.

 

 
Patį prietaisą tikrai malonu laikyti rankose, gal net maloniau nei ankstesnes jo versijas - suapvalinimai "nepjauna" rankos, kaip aštrūs iPhone 5/5s kampai, o matinis metalas neslysta, kaip stiklas iš ankstesnių modelių. iPhone 6 matmenys tikrai vykę: 4.7" su ne pačiais plačiausiais rėmeliais - tai praktiškai būtent tai, ko reikia. Pagal šiuolaikiškus standartus telefonas nei didelis, nei mažas - galima sakyti vidutinio dydžio. Visas jugtis, kaip ir anksčiau galima aptikti apačioje: Lightning (Apple USB), 3.5mm audio, bei dinamikas ir mikrofonas. Su dizainu kaip ir viskas, neskaitant to, kad lygiai ant paviršiaus telefonas negulės - maišo išlindęs kameros objektyvas (0,5mm), kuris taip pat gali kabintis ir prie džinsų kišenės kraštų. Kaip ir smulkmena, bet, ne pagal "Apple".

Ekranas


Pakeisti 4" iPhone 5/5s verta vien tik dėl ekrano, na ir tikriausiai vien tik dėl ekrano. 4.7" įstrižainė galima drąsiai teigti, yra beveik tobulas sprendimas. Telefonas netampa "kastuvu", naršyti internete, video peržiūrą ir visą kitą kas reikalauja didesnio ekrano tampa žymiai malonesniu užsiėmimų. Klaviatūra taip pat dėka ekrano naudotis yra patogiau nei su 4" įstrižainė. Kažkodėl "Apple" išrado naują ekrano rezoliuciją - 750 x 1334, tokios pat niekas kitas pasaulyje neturi. Taškų tankumas - 325. Be to, dabar tai ne tiesiog "Retina" ekranas, o visą "Retina HD", bet ir be pavadinimo ir taip suprantama kad 720 riba peržengta.
Ekrano kraštų santykiai yra analogiški iPhone 5/5s modeliui - 16:9.

 

Skirtingai nuo iPhone 6 Plus, apdorojant vaizdą nėra naudojamas rezoliucijos mažinimas, tai yra video lusto galingumas nėra naudojamas veltui (iPhone 6 Plus apdoroja 1242 x 2208 vaizdą, paskui sumažina iki 1080 x 1920). Ekrano ryškumas taip pat nepasikeitęs - 500 kd/m2. Daugiau iš esmes ir nereikia - ekranas ir taip labai ryškus. Saulėta diena įskaitomas puikiai. Kontrastas pasak "Apple" padidėjo 1.5 kart nuo iPhone 5s, bet tai nelabai matosi: pas iPhone 5s kontrastas ir taip buvo didelis - 900:1, o čia vėl gi tamsi juodą atrodo tamsiai, bet neturi "amoled" gilumos. "Apple" žada 100 % sRGB spalvų plėtros, pilnai galima tuo tikėti. Kai pirma pasižiūri į naujo iPhone pradinį ekraną, atrodo kad spalvas ne ryškios, išblukusios, bet visą tai tik todėl kad "Apple" ženkliai "prisuko" sodrumo ikonėlėms.

Platforma


Praeitais metais, iPhone 5s pristatymo metu, buvo nemažai žodžių apie inovacinius Apple A7 procesorius, bet šiais metais buvo kitaip. Tim Cook kalba apie būtent procesorių apsiribojo keliomis frazėmis. Taigi, "Apple iPhone 6" ir "iPhone 6 Plus" turi Apple A8 lustą, kuris pagamintas pagal 20nm tech. procesą, kai A7 buvo gaminamas pagal 28nm normos. Pagal visus faktus, šį lustą gamino ne "Samsung", bet "TSMC" kompanija, nes tik jie spėjo pagaminti šią 20nm liniją. Jau žinomą, kad šis lustas turi apie 2 000 000 000 tranzistorių, bet kristalo plotas mažesnis 17 procentų lyginant su Apple A7 lustu. Pasak "Apple", branduolių našumas turėjo padidėti 25 procentais, o grafikos 50 procentų. Jokios papildomos informacijos apie branduolių kiekį ir kokia grafika bei atmintis buvo panaudota niekas žinoma neįgarsino (tai yra įprasta "Apple"), bet aiškų kad tai ARMv8 architektūra bei 64-bitų branduoliai.

 

Anot "Anandtech" žinių, grafika yra tos pačios "Imagination Technologies" - PowerVR Series6XT GX6650. Čia lyg tas pats PowerVR G6430 iš iPhone 5s, bet dėka 1.5 kart daugiau tranzistorių ir veikia tiek pat 1.5 kartų greičiau, tas itakoja žaidimus. Kas liečia procesoriaus branduolius, jie veikia 1400 MHz taktiniu dažniu, tai šiek tiek greičiau nei iPhone 5s, o jei pasak "Apple" jie veikia 25 procentų greičiau, reiškia buvo šiek tiek pakeista branduolių architektūra.

 

Operatyvinės atminties yra 1 GB, tipas - LPDDR3, ir jos pakanka. Pakanka našumui, žaidimui, naršymui ir kitiems kasdieniams reikalams, gamintojai kurie "kepa" savo prietaisus su "Android OS" gali susimastyti, kodėl taip yra, nes jau yra vienas, kitas, trečias prietaisas su 3 GB RAM, o čia tik 1 GB. Ir dar prisiminus, kad kai yra mažiau operatyvinės atminties, tai atitinkamai naudojama mažiau energijos, susimastyti galima dar kartą.

 

Taip pat kaip iPhone 5s modelyje, naudojamas ir pagalbinis M8 procesorius, jis taip pat žinomas kaip NXP LPC18B1UK, o iš savęs atrodo kaip labai mažai energijos ryjantis  ARM Cortex-M3 branduolys. "Apple" neakcentuoja kad lustas beveik nepasikeitė, bet tarė, kad dabar išmoko naujom funkcijos, nors tiesa sakant čia buvo daugiau dėka didesnio pasirinkimo jutiklių.

Kaip ir visuose dabartiniuose telefonuose, iPhone 6 turi giroskopą, akcelemetrą, geomagnetinį jutiklį, pridėtas barometras. Nuo šiol iPhone 6 galės skirti bėgojomą nuo vaikščiojimo ir dviračių važinėjimą, taip pat mato skirtumą tarp tiesiog ėjimo, arba lipimo laiptais. Niekur nedingo ir piršto atspaudo jutiklis.

 
O vienas iš pagrindinių pasikeitimų, tai būtų versija su 128 GB vidinės atminties. Dingo iPhone su 32 GB atminties, liko su 16 GB ir prisidėjo 64 GB versija. Kartu su padidintu ekranu, akumuliatorius taip pat pasikeitė, dabar jis 1810 mAh (buvo 1560 mAh), ir pagal pirmus įspūdžius su laikymu galėtų būti geriau, bet manysim kad su atnaujinimais situacija pasikeis. Nemažai sunaudojantis energijos , ergonomiškas ir nedidelis bei metalinis korpusas - negalima sakyti, kad kaista, bet šiluma jaučiasi tikrai gerai, tai padės išgyventi žiema.

 

Ryšiai

Kažkokių revoliucinių pasikeitimų susisiekimo plane iPhone 6 beveik nesiūlo, nors ir industrija nelabai ką turi pasiūlyti nuo iPhone 5s anonso laiku. O pasikeitimai tokie - iPhone 6 gavo Qualcomm MDM9625M modemą, lygiau tokį pati turi flagmanai su "Android" OS, jis palaiko 3G ur 4G tinklus, paskutiniame palaikomas LTE Cat.4 - iki 150 mbps parsisiuntimo greitis, nors kai kurie "Android" prietaisai jau gali pasigirti, kad veikia su LTE Cat.6. Dar esminis dalykas, kad LTE dažnių palaikymas tapo žymiai didesnis, su vienu modeliu galima naudotis LTE ne tik viename regione, bet tarkim JAV, Rusija, Kinija, kaip modelis A1586, kuris turi net keturis signalo stiprintuvus.


Kiti belaidžiai moduliai taip pat atnaujinti - Wi-Fi dabar palaiko b/g/n/ac profilius, kuriuos jau senokai palaiko visi "Android" flagmanai ir jau kaip pusės metų kita "Apple" technika. Bluetooth liko nepasikeitęs - 4.0. Kita "naujiena" - tai NFC modulis, kurį galima aptikti viršutinėje korpuso dalyje, ir kaip jau mes beveik visi žinome, kol kas jis naudojamas tik "Apple Pay" mokėjimo sistemai, kito panaudojimo nėra.


Kamera


Prieš iPhone 6 prezentaciją, dauguma žinovų ir analitikų spėliojo ar kamera bus tikrai 13 ar turės daugiau megapikselių. O "Apple" pasirodo manė kitaip - įprasti 8 MP. Bet moduliai skirtingi, iPhone 6 Plus gavo visai reikalingą optinio stabilizavimo sistemą, o iPhone 6 liko be jos. Visa kita panašu: gana didelės matricos su 1.5mkm pikseliais, objektyvas iš šešių lęšių su f/2.2 diafragma ir dviguba blykste. Faktiškai, tai ta pati kamera, kuri buvo iPhone 5s modelyje, ir dėka to jinai "neįlindo" į korpusą. Taip pat iš skirtumų, kad iPhone 6 kamera naudoja fazinę autofokusavimo sistemą, kai iPhone 5s fokusavo pagal kontrastą. Tai jaučiasi: jei įprastai tarp paspaudimo "nufotografuoti" ir nuotraukos padarymo praeina šiek tiek laiko, su iPhone 6 to nėra - paspaudei ir viskas, padaryta.

Išvados

Bendrai tai žurnalistams prietaisas tikrai nesudarė 100% "satisfied", o mes savo įspūdžius pateiksim po kurio laiko. Bet jau sprendžiant vien iš pirmo savaitgalio pardavimų, telefonai tapo sėkmingiausiais "Apple" kompanijos kūriniais, ir tik laiko klausimas, kiek gi milijonų bus jų parduota.

 

Pasidalinkite nuoroda: | Daugiau...

Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai.

Naujausi komentarai:

dima_ml (veteranas)   2014-09-26, 16:59:36
jazminas (2014-09-26, 14:28:33) rašė:
Dima, gal įdėkite tikras iPhone nuotraukas, o ne tuos fake'us, kurie stovi šalia 5s ? : ] Jei neturite po ranka pačio telefono - tiesiog atsidarykite jo nuotraukas internete : ]
pakeičiau, ačiū, man kaip ir 0_0 irgi visai nieko atrodė tie fake :))
0

0_0 (teršėjas)   2014-09-26, 15:17:11
jazminas (2014-09-26, 14:28:33) rašė:
Dima, gal įdėkite tikras iPhone nuotraukas, o ne tuos fake'us, kurie stovi šalia 5s ? : ] Jei neturite po ranka pačio telefono - tiesiog atsidarykite jo nuotraukas internete : ]
Ten labai gražios foto, kaip būtų atrodęs 6 su 5s dizainu. Aš asmeniškai taip ir norėčiau, kad būtų atrodęs. :(
1

jazminas (ekspertas)   2014-09-26, 14:28:33
Dima, gal įdėkite tikras iPhone nuotraukas, o ne tuos fake'us, kurie stovi šalia 5s ? : ] Jei neturite po ranka pačio telefono - tiesiog atsidarykite jo nuotraukas internete : ]
0

Lexicon_ave   2014-09-26, 13:14:36
dima_ml (2014-09-26, 11:51:28) rašė:
Lexicon_ave (2014-09-26, 10:48:50) rašė:
...
kadangi pats verciau tai kalba apie zvaigzdes tokio tipo :), o flagmanus - one m8 daugiausiai panasus, kadangi suapvalinti kampai;
pasikartosiu, kad ne mano, tik isverstas tekstas, tai galima peikti ji kaip tik norit :)
M8 ne 2014 gale pasirode, 2014 galas dar neatejo, o teksto autoriam kitaip atrodo ;)
0

dima_ml (veteranas)   2014-09-26, 11:51:28
Lexicon_ave (2014-09-26, 10:48:50) rašė:
dima_ml (2014-09-26, 10:08:15) rašė:
...
Dima, siandien prisiverciau perskaityt viska, viskas gerai isskyrus pirmas kelias pastraipas, kur nugrybaujama apie kazkokias juru zvaigzdes ir 2014 pabaigoje isejusius flagmanus :)
kadangi pats verciau tai kalba apie zvaigzdes tokio tipo :), o flagmanus - one m8 daugiausiai panasus, kadangi suapvalinti kampai;
pasikartosiu, kad ne mano, tik isverstas tekstas, tai galima peikti ji kaip tik norit :)
0

Archyvas » | komentarai (15)


Apklausa
2018 metų geriausias gamintojas! (5)
 

Visos apklausos »

Mobili.lt naujienos

Pradedame maratoną “Pagauk kainą” (0)

Pagauk kainą Nr1. galioja iki 20val.
Pastaba. “Pagauk kainą” galioja, tik perkant parduotuvėje. El. prekyboje negalioja. Jums reikia surasti ir nuvykus į parduotuvę apie ją pranešti.

2018-12-13

Plačiau »

Ypatingos Galaxy Watch kainos! (0)

42 mm rožinio aukso arba juodas - 259 eur,
46 mm sidabrinis - 279 eur!

2018-12-03

Plačiau »

Iki 30% nuolaidos aksesuarams! (0)

20% įkrovikliams, kabeliams, neoriginaliems dėklams, Apple dėklams

30% apsauginiams stikliukams, Samsung ir Huawei dėklams

2018-10-19

Plačiau »

iPhone XR išankstinė prekyba (0)

2018-10-19

Plačiau »

Huawei Mate 20 pro išankstinis užsakymas (0)

2018-10-17

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

 
© Mobili linija, 2018. Visos teisės saugomos.
Bluetooth
Bluetooth arba sutrumpintai BT - (angl. blue tooth - mėlynas dantis) – asmeninių tinklų (PAN) belaidžio ryšio gamybinė specifikacija (sukurta Ericsson ).
Bluetooth leidžia keistis informacija tarp tokių įrenginių kaip delniniai ir paprasti asmeniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, spausdintuvai ir skaitmeniniai fotoaparatai. Protokolas naudoja patikimą, visuotinai prieinamą artimo ryšio trumpųjų radijo bangų diapazoną (nelicencijuotos 2.45 GHz dažnio ISM bangos). Siekiant išvengti sąveikos su kitais tą patį dažnį naudojančiais protokolais naudojami 1 Mhz pločio 79 kanalai, keičiami 1600 kartus per sekundę.

Bluetooth leidžia įrenginiams bendrauti iki 100 metrų atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie yra skirtingose patalpose. Naudojamos skirtingos konstrukcijos ir dizaino antenos. Pagal galingumą, siųstuvai skirstomi į 3 klases:

Klasė (galingumas mW, dBm); atstumas
Klasė 1 (100 mW, 20 dBm); iki 100 metrų
Klasė 2 (2.5 mW, 4 dBm); iki 10 metrų
Klasė 3 (1 mW, 0 dBm); iki 1 metras.
3G
(3G)trečiosios kartos ryšys.
3G ryšys įgalina perduoti duomenis iki 2Mbps greičiu.
3G ryšys dar vadinamas UMTS arba WCDMA .
Wi-Fi
Wi-Fi (sutrumpinimas iš angl. Wireless Fidelity) - protokolas ir standartas įrenginiams naudojantiems plačiajuostį radijo ryšį, skirtas organizuoti vietinius belaidžius ryšius. Sukurtas Wi-Fi Alliance konsorciumo, IEEE 802.11 (a,b,c) standarto pagrindu. Mobilūs įrenginiai turintys Wi-Fi klientinius gavimo-priėmimo įrenginius gali pasijungti į lokalius tinklus ir gauti interneto prieigą per taip vadinamus ryšio taškus arba „hotspots“. Dar Wi-Fi vadinamas Wlan .

Mobilūs telefonai naudoja šiuos dažnius
802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.


802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.

802.11b: paprasčiausia, ir pigiausia WLAN versija. Veikimo dažnis 2.4GHz, greitis yra 11 Mbps

802.11g: Veikimo dažnis 2.4GHz , naują koduojančią technologiją. Greitis yra 54 Mbps .mAh
milliampere-hour
Baterijos talpa matuojama miliamperais per valandą .
RAM
(Random Access Memory)
Sparti kompiuterio atmintis, kurioje laikoma dalis jo darbui reikalingų duomenų. Kuo daugiau kompiuteris turi darbinės atminties, tuo rečiau reikia ieškoti duomenų kietajame diske. Skirtingai nei kietajame diske, išjungus kompiuterį duomenys iš darbinės atminties dingsta.
GB
Gigabaitas
Duomenų kiekio vienetas. 1 GB = 1024 MB = 1048576 KB. Vienas kilobaitas (KB) yra 1024 baitai. Viename baite telpa vienas simbolis, pvz., raidė. DVD filmas užima apie 4-7 GB, muzikinis CD - 0,67 GB.
USB
(Universal Serial Bus)
Jungtis, kuria prie kompiuterio galime prijungti įvairius įrenginius, pavyzdžiui, MP3 grotuvus. USB 1.1 yra senesnis duomenų perdavimo per USB jungtį standartas. Jo maksimalus greitis siekia 1,4 MB/s. USB 2.0 yra apie 50 kartų spartesnis (57 MB/s).
Kamera
Galimybė fotografuoti ir filmuoti .
Kokybė priklauso nuo optikos ir programinės įrangos .
MP
(Megapixel)
"Megapikselis" yra 1mln.pikselių .
Pvz.Kamera su 2048×1536 pikselių yra "3.1 mp" (2048 × 1536 = 3,145,728).
video
Vaizdo įrašas :
Video įrašų formatai :
M-JPEG
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
3GP , 3GPP , 3GP2 - mobilus telefona video , MMS .
Matmenys
Telefono dydis : aukštis, ilgis, storis . Jei mobilus "slaideris" ar atidaromas - dydis matuotas pilnai uždaryto .
Ekranas
Ekranai būna spalvoti ir nespalvoti .
Spalvotų ekranų tipai : STN ,TFT , TFD , OLED , AMOLED
Spalvų kiekis :
Ekrano rezoliucija taškais :
Ekrano eilučių kiekis :
Ekrano reagavimas į apšvietimą :

Atminkite : Kuo didesnis , ryškesnis , kontrastingesnis ekranas tuo trumpiau laikys baterija .
Akumuliatorius
akumuliatorių tipai :
nickel-cadmium (NiCd) - nikelio kadmio jau nenaudojama naujuose telefonuose .
nickel metal hydride (NiMH) - nikelio metalo hybrido jau nenaudojama naujuose telefonuose .
lithium-ion (Li-Ion) - ličio daugiausiai naudojama .
lithium-ion polymer(Li-poly) - ličio polymero , šis akumuliatorius apie 20% ilgiau laiko negu Li-Ion akumuliatorius ir daug lengvesnis .

Prieš naudodamiesi prietaisu pirmą kartą, turite įkrauti
akumuliatorių. Prieš įkraunant akumuliatorių visiškai jo iškrauti nereikia. Priešingai nei kitose akumuliatorių sistemose, atminties efektas neturi reikšmės jo veikimui.
http://www.mobili.lt/failai/akumuliatorius.png

apie akumuliatoriaus budėjimo trukmę:
Instrukcijose rašoma apie telefono parametrus ir ten būna paminėtas baterijos budėjimo laikas. Jis nurodytas dviem atvejais. Kai telefonu nesinaudojama (budėjimo režimas) ir kai šnekama telefonu (pokalbio režimas).

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %

Silpnas laukas/ieško tinklo 90%
Duomenų kabelis prijungtas 60-75%
IRDA aktyvuotas 7%
Priimamos SMS 12%
Rašomos SMS 50%
Skambutis 10-15%
Vibro skambutis 20%
Apšvietimas 15%
3G tinklas 20%
WLAN 50-80%
Foto,video 30-80%
MP3 30-80%
Žaidimai 30-80% .
LTE
"Long Term Evolution" - Tai kuriamas ketvirtosios kartos mobiliojo ryšio technologijų rinkinys. Jis užtikrins itin didelį duomenų perdavimo greitį ( iki 1G/s arba 1000Mb/s)
4G
4G arba Fourth generation (liet. Ketvirtoji karta) – už 3G (UMTS) pažangesnė mobiliojo ryšio technologija, sukurta 2009 m. Jai priskiriamos dvi technologijų pošeimės: LTE (angl. Long Term Evolution) ir „WiMAX“. LTE pritaikyta mobiliųjų telefonų, o „WiMAX“ – bevieliams duomenų perdavimo tinklams. 4G ryšį palaikantys įrenginiai – išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, mobiliojo interneto modemai. 4G reikšmingas vaizdo žiūrėjimui, kadangi vaizdo turiniui ypač svarbi didelė interneto greitaveika bei mažas vėlinimo parametras. 4G technologija greta įprastinių mobiliojo ryšio paslaugų leidžia naudotis didelės mobiliojo interneto spartos reikalaujančiomis paslaugomis (tiesioginės transliacijos, vaizdo konferencijos ir vaizdo skambučiai, aukštos kokybės vaizdo medžiagos peržiūra), nešiojamu kompiuteriu naršyti internete didele sparta. Pažymėtina, kad nors 4G ryšys yra vis labiau plėtojamas, tačiau šiuo metu dar ir 3G galimybės (paslaugų skvarba, greitis, turinio įvairovė) nėra pilnai išnaudojamos.
NFC
„Near Field Communication“ (artimo lauko komunikacija).
NFC technologija leidžia laisvų rankų įrangą greitai susieti su suderinama NFC laisvų rankų įranga ir su ja sujungti paprasčiausiai šiuos du prietaisus priartinus vieną prie kito.