![]() |
Samsung Galaxy A3 (2016) (2016-03-04),
Aismantas
TRUMPOS CHARAKTERISTIKOS
PAKUOTĖS TURINYS Prisimenate kokios buvo praėjusių metu Galaxy A serijos telefonų dėžutės? Ryškios, mėlynos, blizgančios ir tikrai išsiskiriančios. Šiais metais Samsung kompanija nusprendė A serija daryti panašią į S6-S7 telefonus netik dizainu, bet ir pardavimine pakuote. Dėžutės dabar tapo baltos, minimalistinio dizaino, ant jos matome tik telefono pavadinimą. Tokia dėžute dabar net nėra traukianti akį, kaip kad buvo praėjusiais metais. Tačiau mes perkame ne dėžutę, o tai kas joje, o joje be telefono randame:
Kaip matome, telefono komplektacija yra jau nusistovėjusi standartinė, nieko daugiau, nieko mažiau čia nerandame. Įkroviklis galėjo būti kiek galingesnis, žinant kokios talpos yra telefono akumuliatorius. Dar geriau būtų buvęs įkroviklis su greito įkrovimo funkcija, nes A5 2016 brolis turi jos palaikymą. MicroUSB laidas vis dar ne naujojo ir populiarėjančio USB C tipo. Ausinės yra aukšto lygio, elegantiško dizaino ir tikrai patogios naudojimui. DIZAINAS
Naujasis Samsung Galaxy A3 (2016) nusimetė prieš tai buvusį metalinį "rūbą" ir apsivilko elegantiškesnį stiklo rūbą. Nuo šiol A serija mums asocijuosis ne su metalu, o su stiklu, nes šis telefonas tiek iš priekio tiek iš galo yra padengtas Corning® Gorilla® Glass 4 apsauginiu stiklu. Tiesa telefono rėmelis liko metalinis, kas suteikia telefonui tvirtumo jausmą. Jau žinome, jog telefonas įgavo ir didesnį ekraną, tačiau fiziniai telefono matmenys pakito labai nežymiai ir siekia 134.5 x 65.2 x 7.3 mm. Plotis net gi kiek sumažėjo, o aukštis ir storis nežymiai padidėjo. Tiesa, svorio Galaxy A3 (2016) priaugo nemažai - visus 22g ir dabar sveria 132 g. Kaip matome stiklinis korpusas dar nereiškia lengvesnio telefono, nes svorį pagrinde įtakojo didesnės talpos akumuliatorius, apie kurį pakalbėsime kiek vėliau, o dabar apžvelgsime telefoną nuodugniai iš visų pusių.
Priekinė telefono dali turi padidėjusį 4.7" colio ekraną. Keistas dizaino pasirinkimas buvo tiek juodo tiek auksinio tiek kitos korpuso spalvos telefonui suteikti juodą priekinę dalį - tokiu būdu nebelieka prasmės perkant rinktis telefono spalvą, nes dažniausiai ji vistiek bus paslėpta su apsaugine nugarėle, atverčiamu ar kitokiu apsauginiu dėklu. Tačiau jeigu pirksite juodos spalvos telefoną, tada jis atrodys vientisas, ekranas neišsiskirs iš rėmelio ar korpuso spalvos. Ekrano rėmelis šiame telefone yra tikrai siauras kraštuose, tik apatinė ir viršutinė dalis galėtų būti dar kiek siauresnės. Pats ekranas yra užapvalintas ties kraštais, jog susilietų su taip pat užapvalinti metaliniu rėmeliu ir žymiai patogiau gulėtų rankoje. Žemiau ekrano matome Samsung įprastą fizinį valdymo mygtuką. Gaila, tačiau pirštų atspaudų jutiklio jis nepalaiko, kaip kad didesnysis brolis Galaxy A5 (2016). Abipus šio mygtuko yra tradiciniai valdymo sensoriniai mygtukai, užsidegantys telefono naudojimo metu. Aukščiau ekrano randame kiek išsikišusį ausies garsiakalbį, žemiau jo - Samsung logotipas, jog nepamirštumėte kokį telefoną naudojate :) Po juodu stiklu pasislėpę "tūno" artumo ir šviesos jutikliai, akivaizdžiai matosi tik 5 MP priekinė kamera.
Kaip jau buvome minėję, šių metų A serija labai supanašėjo su praėjusių metų S serija. Taip puikiai matosi net ir galinėje telefono dalyje. Tai yra ne tik dėl to, jog telefono galas virto iš metalinio į stiklinį, bet ir dėl išsikišusios 13 MP kameros. Kamera yra apsaugota su dideliu išsikišusiu apsauginiu stiklu, o LED blykstė patalpinta šalia jos dešinėje. Žemiau matome Samsung logotipą, jeigu kartais pamirštumėte kokį telefoną turite ir viskas - galinė telefono dalis daugiau nieko neturi, dangtelis yra nenuimamas.
Telefono šonai jau yra daugiau apkrauti negu telefono galas. Apatinės dalies dizainas jau yra matyta daugelyje telefonų ir gamintojų, tačiau galime teigti, jog tai Galaxy S6 dizainas. Per vidurį yra standartinė microUSB jungtis telefono įkrovimui ir duomenų apsikeitimui. Kairėje pusėje matome standartinę 3.5 mm audio jungtį, o kairėje - garsiakalbio groteles ir pagrindinį mikrofoną. Telefono viršutiniame krašte randame tik antrąjį mikrofoną, pašalinio triukšmo ir aido slopinimui.
Jau minėjome, kad telefono kraštai yra pagaminti iš metalo. Kraštų dizainas irgi yra matytas Galaxy S6 telefone. Kraštai yra užapvalinti patogesniam laikymui, o kampai turi nedideles kupreles, kad telefonas taip lengvai neišslystų iš rankų. Kairiajame krašte randame taip pat metalinius garso reguliavimo mygtukus, o dešiniajame yra tradicinis įjungimo mygtukas ir didelis kortelių stalčius. Į šį stalčių dėsime nanoSIM kortelę ir microSD atminties kortelę.
EKRANAS
Apibendrinant galima drąsiai teigti, jog Samsung Galaxy A3 (2016) turi geros kokybės ekraną puikiai atkuriantį tiek tamsias tiek šviesias spalvas, turi puikų apžvalgos kampą, gerą matomumą saulės šviesoje ir mažą blizgumą. AKUMULIATORIUS
Skaičiai atrodo pakankamai solidūs. Solidus yra ir telefono tarnavimo laikas. Jau senokai neteko naudotis telefonu, kuris tarnautų tiek ilgai kiek Samsung Galaxy A3 (2016). Dažnai net pamiršdavau, kada buvo paskutinį kartą įkraunamas telefonas. Naudojimas telefono nebuvo mažas - naudojama tiek pokalbiams, tiek SMS rašymui, žaidimams ir interneto naršymui, Wi-Fi būdavo nuolatos įjungtas, todėl nenaudotas 3G/4G ryšys ir internetas. Taigi, su tokiu telefono naudojimu akumuliatorius laisvai tarnaudavo ir 5 dienas. Žinoma daugiau žaidžiant, akumuliatoriaus užtekdavo 3 dienom, tačiau vidurkį galima skaityti 4 dienas su automatiniu ekrano apšvietimu ties nustatytu 80 proc. ryškumu. Puiku. Gaila tik, jog šis telefonas negavo greito įkrovimo funkcijos, kaip kad jo didesnysis brolis.
SISTEMINĖ PLOKŠTĖ IR ATMINTIS
Aukščiau matote patalpintus įvairių testų rezultatus. Kad būtų aiškiau, galima teigti jog šis telefonas pajėgumu yra įsitaisęs maždaug tarp Galaxy S4 ir Galaxy S5 modelių. Taigi, naujausios kartos aukščiausios grafikos žaidimams jie nebus tinkamas, tačiau jei nebus 3D grafikos - nebus ir problemų. Telefonas puikiai tinka eiliniams vartotojams nes sklandžiai dirba tiek interneto naršymas, tiek kitos programos ar žaidimai. Tiesa pradžioje telefonas mėgdavo kartais sustingti ir po kiek laiko vėl atsigauti. Tai dažniausiai būdavo įjungus internetą. Tačiau po nedidelio sisteminio atnaujinimo ši problema dingo, matomai buvo nežymi programinė klaida įsivėlusi pačioje sistemoje.
RYŠIAI IR OS
KAMERA Praėjusių metų Samsung Galaxy A3 modelis mums tikrai patiko - kompaktiškas, tvirtas, funkcionalus, bet... Šio telefono Achilo kulnas buvo jo kamera. Net ir dauguma pigesnių telefonų gebėdavo daryti aukštesnės kokybės nuotraukas. Šiemet Samsung susiėmė ir šiais metais Galaxy A3 (2016) įgavo visiškai naują kameros modulį. Praėjusiais metais matėme 8.1 MP maksimalią kameros raišką, o šiais - 13 MP. Didelis pokytis yra ir diafragmos dydyje, dabar ji yra f/1.9 (kuo mažesnis skaičius, tuo ji didesnė ir praleidžia daugiau šviesos į jutiklį). Žinoma ne megapikseliuose slypi kameros kokybė. Viskas yra žymiais sudėtingiau, nes nuotraukų kokybė susideda iš lęšių, jutiklių, dydžio, apdorojimo algoritmų ir t.t. Taigi, šio telefono kamera geba fotografuoti maksimalia 13 MP raiška, o mums įprasto 16:9 kraštinių santykio nuotraukos bus daromos 9.6 MP raiška. Automatinis fokusavimas ir HDR funkcija šiame telefone nėra svetimos, dvigubas centrinio fizinio mygtuko paspaudimas iškarto įjungs kamerą.
Kameros vartotojo sąsaja didelių pokyčiu vizualiai neturi, tačiau parinktys dabar vaizduojamos kiek kitaip. Kaip jau įprasta (teisingai laikant telefoną), dešinėje pusėje yra nuotraukų peržiūros, filmavimo, fotografavimo, priekinės kameros ir režimo mygtukai. Daugiausiai naudojamas yra fotografavimo mygtukas, todėl jis yra didžiausias ir pačiame centre. Kairiajame šone matome funkcijų juostos paslėpimo, efektų, laikmačio, blykstės, nuotraukos dydžio ir parinkčių mygtukus. Nieko naujo. Pamatome, jog kameros vartotojo sąsaja supanašėjo su Galaxy S6 šeimos nariais tik paspaudus tokius mygtukus kaip parinktys arba režimas. Režimų telefonas turi nedaug, galima daugiau jų papildomai atsisiūsti, o standartiškai randame:
Visi dažniausiai naudojami režimai. Įdomesnis yra tik Pro režimas. Įdomus ne tik pavadinimu (kodėl netiko pavadinimas rankinis?), tačiau ir atsirandančiomis papildomomis galimybėmis. Su šiuo režimu papildomai galėsite reguliuoti:
Fotografavimo efektų telefonas turi tikrai mažai, jau esame įpratę telefonuose jų matyti be galo daug, bet ne šiame. Greičiausiai palikti tik patys populiariausi, jog netrikdytų vartotojų. Telefone randame tokius efektus:
Iš viso to apie kameros kokybę mažai ką sužinojome, tiesa? Geriausiai tai nusakys žemiau pateikti nuotraukų pavyzdžiai, o mes galime pridurti, jog sunku net lyginti praėjusių metų modelio ir šio modelio nuotraukos, nes jos yra visiškai kito lygio. Nuotraukose nebeliko tos ankščiau buvusios tamsos, grūdėtumo ir neryškių spalvų, viskas apsivertė kardinaliai ir dabar galime teigti, jog Samsung Galaxy A3 (2016) turi puikios kokybės kamerą, kaip tokio lygio telefonui. Tikriausiai niekas nenustebs, jog šis telefonas gali filmuoti "tik" FullHD 1080p raiška. Žinant, jog telefonas priklauso vidutinei klasei, žinant jo parametrus, nieko keisto kad telefonas nepalaiko 4K raiškos filmavimo. Video kokybė gaunasi tikrai nebloga, spalvos tikros, detalumas geras, tačiau jaučiamas 60 kadrų per sekundę trūkumas - kamera filmuoja tik 30 k/s greičiu. Pavyzdys žemiau:
Paskutinė, dar nepaminėta liko priekinė (asmenukių) kamera. Ji šiame Samsung Galaxy A3 (2016) telefone yra beveik standartinių 5 MP ir geba filmuoti taip pat FullHD 1080p raiška. Šios kameros kokybė tikrai neprilygsta pagrindinei kamerai, tačiau galime pagirti ją už ganėtinai platų apžvalgos kampą. IŠVADOS
Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. Naujausi komentarai:
|
|
© Mobili linija, 2021. Visos teisės saugomos. |