![]() |
Samsung Xcover 4 (2017-05-08),
Augustinas
Samsung Xcover išmaniųjų modelių linija pirma kartą buvo išleista dar 2011 metais, kai tuomet buvo pristatytas pirmasis šios šeimos modelis Xcover. Tendencija, jog telefonas atnaujinamas naujų modeliu kas du metus pasitvirtino. Paskutinysis Xcover 3 buvo pristatytas prieš du metus ir dabar, kai Samsung kovo mėnesį MCW parodoje paskelbė apie Xcover 4 išleidimą. Samsung Xcover modelių linija, dar kitaip vadinama Active yra tiesiog atsakas į visus naujuosius Samsung leidžiamus telefonų modelius. Prisiminkime paskutinį brangųjį modeli ir jo sėkmę Samsung S5 Active. Niekam nereikėjo prabangaus S5 dvigubai didesniame dėkliuke, todėl Samsung leido atskira linija, kas du metus atnaujindama Xcover modelius. Telefonas yra įtalpintas į guminius rėmus ir sandariai paslėptas nuo išorinių poveikiu (lietaus, vandens, dulkių, smūgių, kritimų). Kitaip sakant telefonas, anot Samsung kompanijos teigimu yra tiesiog nesunaikinamas. Telefonas yra tvirtas, todėl puikiai pravers žmonėms mėgstantiems ekstremalų gyvenimo būdą ar tiesiog dirbantiems pavojingesnėje aplinkoje, kuri reikalauja kasdienės išorinės apkrovos išmaniesiems telefonams (statybų, kelių inžinėrija, sunkioji pramonė). Išmanusis yra atsakas į brangesnius tikruosius nesunaikinamų firmų modelius CAT ar Sonim. Šio išmaniojo kainą siekia apie 270 lyginant su CAT 650. Kainos iš Mobili.lt
Techninės charakteristikos:
Lyginant su Xcover 3 modeliu, telefonas turi greitesnį 4G ryšio spartą, didesnį HD ekraną, naujesni IP68 sertifikatą, galingesni ir labiau optimizuotą procesorių, nors branduolių kiekis liko toks pat, dvigubai daugiau vidinės atminties (16 GB vs 8 GB). Žymiai patobulintas kameras (13 MP/5MP vs 5 MP/2MP), padidinta baterijos talpa (2800 mAh vs 2200 mAh).
Pakuotės turinys Dėžutė standartinė tokias kokias pristato Samsung maža, kompaktiška. Išpakuojant telefoną, jaučiamas labai paprastas, pigus kartonas, o pats atidarymas yra išlankstytas ir atsiverčia lyg knyga. Asmeniškai man, visas įpakavimas yra labai prastas. Viena kartą atidarius pakuote, jos jau pilnai uždaryti tiesiog nepavyko net ir pašalinus visą pakuotės turinį, o gal čia tik man nepasisekė... Taip pat verta paminėti, jog ausinių čia taip pat nėra. Komplektaciją sudaro:
Dizainas
Samsung Xcover 4 dizainas nebus akį traukiantis, tačiau telefonas tikrai, kaip tokiam galiūnui yra gana elegantiškas ir visai plonas. Pirma kartą paėmus telefoną į rankas susidarė įspūdis, kad telefonas tikrai labai lengvas, tačiau jau buvau pamiršęs, jog jame nebuvo įdėtas akumuliatorius, kadangi dauguma telefonu leidžiami jau be keičiamos baterijos. Patys šonai dengti lengva guma, telefono galas taip pat iš gumos ir yra akytas iškiliu raštu neslystančiu paviršiumi, tad telefonas tikrai iš ranku taip lengvai neiškris. Kiekvienas mygtukas čia tiesiog prilips prie piršto, kadangi visi mygtukai gamintojo yra išdirbti iki menkiausios smulkmenos net ir jie turi savo grublėtą paviršių. Telefono rėmelis yra sumažintas, bet specialus korpusas užtikrina atsparumą ir tvirtumą. Pirmomis dienomis man jis atrodė tikrai nepatogus ir gan griozdiškas, tačiau apsipratus įžvelgiau dizaino ir puikios kokybės surinkimo koncepcija. Be to, Xcover 4 turi specialius mygtukus, specialiai sukurtus greitai pasiekti dažniausiai naudojamas telefono funkcijas, pavyzdžiui, žibintuvėlį. Telefonas išleistas tik tamsiai pilkos spalvos. Gale taip pat randame 13 MP kamera su LED blykste. Apačioje telefonas turi micro USB įkrovimo lizdą. Viršuje yra ausinių lizdas. Telefonas taip pat turi ir 3 mygtukus ekrano apačioje, kurie kaip įprasta atlieka tas pačias funkcijas kaip ir kituose Samsung modeliuose. Mygtukai man asmeniškai labai patiko, nes kiekvienas jų paspaudimas užtikrina sklandų telefono reagavimą į norimą užklausą. Tvirtai sudėti mygtukai neišduoda jokio pigaus spragtelėjimo garso, patys tikrai nejuda ir labai dera prie šio telefono. Čia matome standartinius mygtukus - spartusis, Home bei atgal mygtukas. MicroSD kortele čia dedama po galiniu dangteliu.
Ekranas Xcover 4 turi 5 colių LCD ekraną, kurio rezoliucija yra 720p, kas reiškia, jog ekranas yra HD. Lyginant su praėjusiu modeliu Xcover 3, ekranas ženkliai patobulėjo. Xcover 3 turėjo 4.5 colių ekraną be HD rezoliucijos. Taip pat senojo modelio ekranas turėjo vos 207 ppi taškų tankį. Šio modelio ekranas turi 294 ppi taškų tankį. Ekrano tipas išliko toks pats TFT ir tai yra vienas iš prasčiausiu ekrano tipu. Jei prieš tai naudojot telefoną su kitą ekrano technologiją arba įsigysite šį telefoną kaip darbo, tikrai pajusite jog ekranas yra labai prastas, pastebėsite ties juodu tekstu baltame fone. Spalvos tikrai ne teiks didelio džiaugsmo, tačiau ir nevargins akies, bet telefonas yra darbinis, tad prabangos jame užtenka tiek, kiek yra.
Akumuliatorius
Kadangi telefonas nepasižymi išskirtiniu dizainu ir negali lygiuotis į naujuosius įrenginius savo puošnumu bei neturi prašmatnaus ekrano technologijos pereikime prie baterijos. Akumuliatorius čia yra gan svarbi detalė, nes telefonas priskiriamas kaip darbo telefonu ir tikrai jo nederinsime prie naujų stilingų marškinių, tad svarbu būtų atkreipti ne tai kas yra išorėje, bet ką šis naujasis Xcover 4 modelis turi viduje. Baterija ties šia vieta taip pat ženkliai patobulėjo. Vietoj Xcover 3 2200 mAh, šis turi 2800 mAh. Telefono bateriją taip pat galite bet kada pakeisti nauja, nes išmanusis turi nuimama galinį dangtelį. Aišku, turint patobulintą ekraną pačios baterijos padidinimas yra suprantamas dalykas, bet toks HD ekranas nėra labai jau reiklus. Telefonas baterijos testuose yra įvertintas, jog gali atlaikyti :
Telefonas buvo naudojamas maksimalaus apšvietimo režime + Wi-F, tačiau be SIM korteles. Kraunant patį telefoną iki pilno įkrovimo man prireikė 2 val. (nuo 5%) ir tai yra puikus rezultatas. Pats telefonas neturi Fast Charging funkcijos tad reikia tenkintis gamintojo pridėtu 1.55 A srovės įkrovikliu, tačiau ir tai jau yra gan didelis amperažas ir telefonas kaip jau minėjau pilnai pasikraus per 2 val. Pridėsiu nuotraukas, kur testavau krovimą. Telefonas budėjimo režime tiesiog nepriekaištingai laikėsi neišeikvodamas jokių baterijos procentų net per naktį (2G tinklas). Patarimas visiems jei telefonu naudojatės kaip skambinimo bei sms žinučių rašymo įrenginiu, o internetas jums nereikalingas, naudokite 2G tinklą. Taip sutaupysite ir prailginsite telefono išgyvenimą be kroviklio, nes kaip žinia, telefonas daugiausia savo baterijos naudoja ieškodamas tinklo ryšio. Telefoną kankinau žaidimais Asphalt 8, Gangstar 4, Hearthstone ir kitais. Žaidžiau tarp 30-45min visų žaidimų. Galiu pasakyti, jog telefonas parodė tiesiog nuostabius rezultatus. Telefonas išlaikė net 6 valandas! Rezultatas tiesiog nepriekaištingas, baterija vertinu aukščiausiu rezultatu ir visa tai dėka nereiklaus ekrano, Exynos procesoriaus ir puikiai optimizuotos android 7.0 Nougat operacines sistemos. Taigi išvados tokios, jog didžiausio našumo režime, naudojant SIM kortele, neabejotinai telefonas išlaikys 5 val su įjungtu ekranu.
Išmanusis įrenginis taip pat siūlo jums du papildomus baterijos tausojimo būdus : Vidutinis ir maksimalus. Vidutiniame išjungiamos nereikalingos programos bei Wi-Fi, primažinamas apšvietimas. Maksimalaus taupymo režime optimizuojamas net procesoriaus veikimo darbas iki minimalaus. Tuomet atsiveria langas su keturiomis programelėmis (žiūrėti nuotraukas). Tačiau jus galite pridėti dar keturias pagal savo norus, kas yra labai patogu. Įdomiausia tai, jog visos telefono programos įgauna juoda foną, norint taip sutaupyti baterijos.
OPERACINĖ SISTEMA IR KITI YPATUMAI
Samsung Xcover 4 pasirodes šių metų balandį telefonų rinkoje jau turėjo naujausia operacinę sistemą Android Nougat 7.0. Išbandęs telefoną, kuris tikrai nėra labai galingas ant popieriaus, galiu teigti, jog šį operacinė sistemą yra maksimaliai optimizuota ir jos veikimas labai sklandus. Telefonas nebuvo nei trupučio užstrigęs. Vos tik įjungus mus pasitinka baltų spalvų turinys, kuris atspindi Nougat 7.0 operacinės sistemos lengvumą ir paprastumą. Spustelėjus menių ikoną, matome labai tvarkingą išdėstymą, visos programos gražiai sudėliotos, nereikalingų programu čia jau neberasime, kaip senesniuosiuose įrenginiuose su senesne operacine sistema, tad netvarką teks pamiršti ir imti visko tvarkyti tikrai neteks. Nepatiko tik vienas dalykas, jog nuslinkus langą žemyn ir išsiskleidus greitajai naršymo juostai, prie telefono ekrano ryškumo nustatymo nėra automatinio režimo įjungimo. Dar keistas dalykas kurį pastebėjau, jog telefonas be sim korteles vis vien rodė jog yra ryšis, ir skirtingose vietose jis tai buvo pilnas, tai mažiau lyg kortele būtų įdėta. Android 7.0 Nougat operacine sistema taip pat siūlo visus patogiausius variantus ir kitus naujus dalykus, pvz:. atsidarius galerija, jums bus pranešimas, kuri nuspaudus telefonas jums sukurs tos dienos darytų nuotraukų SlideShow rodymą. Tačiau dar vienas dalykas, kuri jums tikrai reiktų padaryti vos tik įsigijus telefoną su naujausią android os, tai patikrinti visus nustatymus, kadangi telefonas bus su pradiniais nustatymais ir daug nereikalingų funkcijų, programėlių įgalinimų bus įjungta, kas naudos papildoma akumuliatoriaus energiją.
Kalbant apie telefono ypatumus, telefonas turi Quick button mygtuką savo kairiame šone. Jis veikai ir reaguoja tik kai telefonas yra atrakintas, tačiau galite nustatyti, jog veiktu ir užrakintame neveiklumo ekrane. Pagrindinė mygtuko funkcija vos tik ji nuspaudus, įjungti žibintuvėlį. Labai patogu, norint greitai pasišviesti tamsoje (galite pakeisti). Antra ilgai palaikius galite nustatyti, jog įsijungtu kokia nors programėle pagal jūsų poreikį (standartinė įjungia kamerą). Tačiau šį mygtuką taip pat siūlyčiau pasikeisti į norimą programą, kadangi telefono kamera labai greitai telefonui net su išjungtu ekranu galite įjungti du kartus greitai nuspaudus Home mygtuką, spustelėjus dar du kartus, telefonas perjungs į priekinę kamerą. Taip pat galite nustatyti, jog 3 kartus nuspaudus Home mygtukas sumažins ekrano dydį.
![]() Telefonas turi 2 GB RAM, kuriu tikrai užtenka vidutinės klasės telefonui. Prieinama lieka vartotojui lieka iki 1GB. Visgi, vaikščiojant per programėlės kurios veikia fone, telefono nestabdo ir jos labai greitai įkeliamos. Išbandžiau įjungti daug resursų naudojančias aplikacijas, žaidimus, kamerą, interneto naršykle ir rezultatas tikrai geras. Perėjus iš lango į langą, programos nebuvo perkraunamos, visos veikia sumažintame režime. Vidinė šio įrenginio atmintis 16 GB, tačiau iš jų tik 10,6 GB yra jūsų naudojimui pasiekiama. Jei pritrūks atminties, jus bet kada galėsite ją praplėsti, kadangi telefonas palaiko microSD tipo korteles net iki 256 GB.
Ryšiai
Samsung Xcover 4 palaiko vieną nanoSIM kortele, tačiau bus išleista ir dviejų sim kortelių telefono versija. Telefonas turi visus jau įprastus ir reikalingus ryšius GSM/EDGE/GPRS/3G ir HSPA. Įrenginys taip pat palaiko 4G LTE ryšį ir naudoja Cat 4 standartą, kurio greitis gali pasiekti iki 150Mbps duomenų atsiuntimo bei 50Mbps duomenų išsiuntimo. ![]() Telefonas palaiko iki 2.4Ghz Wi-Fi a/b/g/n, + 5GHz Wi-Fi, taigi maksimalią telefono spartą tikrai galėsite pasiekti. Įdiegtas naujausias Bluetooth 4.2 modulis. NFC palaikymas galimas taip pat. ![]() Telefono prijungimui prie kompiuterio ir duomenų perdavimui įdiegta vis dar standartine išliekanti microUSB 2.0 Samsung Xcover 4 nepalaiko USB OTG, taip pat nėra TV-out galimybės. A-GPS ir GLONASS palydovų palaikymas užtikrinantis sklandų navigacijos veikimą. Muzikos mėgėjams nereikės pirkti bevielių ausinių, kadangi telefonas naudoja 3.5mm ausinių lizdą, tačiau komplektacijoje jų nebuvo. Kamera O dabar apžvelkime Samsung Xcover 4 kamerą. Tai turbūt mano mėgstamiausia telefono esama funkcija, kadangi iš tikro gera kamera gali atstoti taip dažnai neturimo po ranka fotoaparato trūkumą ir kartais visai smagu įamžinti mums patinkančius momentus. Nesuklysiu sakydamas, jog visų mūsų prioritetas yra geros kokybės nuotraukos. Juk tikrai nenorime savo smagių akimirkų užfiksuoti prastos kokybės nuotraukomis. Taigi, Xcover 4 turi 13MP pagrindinę kamerą su LED blykste. Nuotraukų skiriamoji geba - 4128x3096 taškų, pasiekiama 4:3 formatu. 16:9 formatu kameros nuotraukos galimos maksimaliai 9.6MP, kas būtų 4128x2322 taškų. Kameros lęšio dydis yra f/1.9. Video filmavimas palaikomas Full HD 1080p@30 kadrų per sekunde. Kameros nuotraukas bei video pridėsiu apačioje, po pilnesnės apžvalgos.
Priekine kamera yra 5MP, kurios aukščiausia skiriamoji taškų geba yra 2576x1932. Kamera taip pat gali filmuoti Full HD 1080p@30 kadrų per sekunde. Iš tikro, su priekine kamera neužfiksuosite labai plataus kadro. Selfie kameros nuotraukų kokybę vertinčiau gana neblogai, tik tinkamu metu ir tinkamu apšvietimu. Nuotraukos šiek tiek sulietos, truksta aštrumo ir dėtalių išlaikymo, aišku nėra ko norėti, kai kamera nėra pati geriausia. Tačiau kaip sakant gražiems žmonėms ir su prasta kamera gausis gražios nuotraukos. Grįžkime prie pagrindinės kameros fotografavimo režimų. Kamera naudoti labai paprasta ir lengva, tiesiog perbrauke ekraną iš kairės į dešinę jus pasieksite fotografavimo režimus:
Perbraukus ekraną iš dešinės į kairę pamatysite galimus filtrus, kurie dar nepadarius nuotraukos pakeis nuotraukos spalvas:
Apžvelgus kameros funkcijas, grįžkime prie kameros nuotraukų kokybės. Šis telefonas pripažinkime neturi labai kažkuo įmantrios kameros, tai tiesiog paprasta, naujo modelio 13 MP kamera, tad daug kalbėti apie pačia kamera čia nėra ko. Gerame apšvietime, tinkamu kampu ir lauko sąlygom, nuotraukos tikrai gerai išlaiko dėtales, tačiau kiekviena norima vieta būtina sufokusuoti. Spalvos nėra itin ryškios, labiau realistiškos. Kitos telefonų kameros iškraipo spalvas suteikdamos joms perdėto spalvų kontrasto, tačiau šio samsungo kamera spalvas pateikia visiškai natūralias. Viduje kamera prie kambario apšvietimo fotografavo tikrai prastai, kadangi priartinus nuotrauką galime pamatyti teksto iškraipymą. Visiškoje tamsoje - priešingybė, galime įskaityti tekstą puikiai. Kitos nuotraukos leidžia įžvelgti kameros silpnąsias vietas. Nuotraukos jūsų įvertinimui: Kas liečia filmavimą, autofokusavimas čia dirba, tačiau letai. Objektyvui gaudant šviesą ir ilgai galvojant, tiesiog neištveriame ir kiekvieną vietą fokusuojame patys paliesdami ekraną ir nevisada pavyks iš pirmo karto gražiai fokusuojant filmuoti. Kamera šiek tiek kaprizinga. Tačiau Full HD filmavimas nėra jau toks ir prastas šiame telefone (4:3 formatas išlaiko 13 MP):
Apibendrinant galima būtų teigti, jog 2017 metų Xcover ketvirtoji versija tikrai verta savo kainos, gal net visai pigus sakyčiau. Telefonas visiškai pilnai tinkamas šių dienų naudojimui. Apsaugos lygis bei standartai telefonui suteikia drąsos veikti net elektroniniams įrenginiams sudėtingose sąlygose (vanduo, dulkes, purvas, šaltis). Baterija leis jums mėgautis ilgu telefono veikimu, o ne toks galingas ir puikiai išnaudotas Exyns procesorius tikrai "nevalgys" baterijos. Telefono dizainas minimalus, tačiau labai tvirtas ir puikiai išpildytas. Puikiai optimizuota naujoji operacine sistema jūsų darbui telefonu suteiks naujų įspūdžių. Telefonas man tikrai patiko.Privalumai: keičiama baterija, optimizuota android 7.0 Nougat, IP68 ir MIL-STD 810G apsaugos standartai, guminis korpusas. Minusų nepastebėjau. Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. |
|
© Mobili linija, 2018. Visos teisės saugomos. |
garso kokybe tragiska palyginus su g5, shudinas dac“as idetas visiskai. per bluetooth jbl xtreme kolonke groja neblogai.