»

HTC One M9 (2015-06-25), 5

Marius

Įvadas

 

htc_htc_m9gsm_s_one_m9_32gb_smartphone_1124087.jpg 

 

Antrajame 2015-ų metų ketvirtyje Taivano kompanija „HTC“ į flagmanų gretas atvedė savo atstovą – One M9. Esant tokiai telefonų įvairovei, kiekvienam gamintojui svarbu įnešti kažką savito su savo gaminiu. „HTC“ One M9 puikiai su šia užduotimi susidoroja. Telefonas turi savitą dizainą, tiek formos, spalvos bei vartotojo sąsajos atžvilgiu. Tas faktas, jog telefonas labai panašus, sakyčiau, beveik identiškas savo pirmtakui – One M8 tik patvirtina vartotojų palankumą dizainui bei paaiškina gamintojo norą palikti pirmtako dizaino pagrindus. Svarbu apžvelgti, kuo šių metų modelis skiriasi, kuo panašus į savo pirmtaką bei atsakyti į pagrindinį klausimą – ar vartotojams, turintiems One M8 vertėtų pasikeisti savo turimą telefoną į naujesnį modelį.

 

One M8 prieš One M9

 

 

Trumpai apžvelkime, kuo skiriasi pagrindiniai abiejų modelių parametrai:

 

                 htc_one_m8_822140.jpg                   htc_one_m9_822298.jpg

                                 M8                                             M9        

 

Korpuso medžiagos:   Aliuminis ir stiklas                    Aliuminis ir stiklas 

Matmenys (mm):       146.36 x 70.6 x 9.35                144.6 x 69.7 x 9.61

Svoris (g):                 160                                        157

Ekrano dydis (coliais): 5"                                          5"

Ekrano raiška:            Full HD 1080 x 1920                Full HD 1080 x 1920

Ekrano apsauga:        Corning® Gorilla® Glass 3        Corning® Gorilla® Glass 4

Akumuliatoriaus talpa
(mAh):                      2600                                       2840

Vidinė atmintis:          16 GB                                     32 GB

Didžiausia atm. K.      128 GB                                   128 GB

RAM atmintis:            2 GB                                       3 GB

Procesorius:      Qualcomm Snapdragon 801          aštuonių branduolių Qualcomm®

                        MSM8974AB v3                           Snapdragon™ 810, 64bit

                       keturių branduolių 2265MHz          4 x 2.0GHz + 4 x 1.5GHz

 

Dizainas

 

maxresdefault.jpg

 

Kalbant apie One M9 dizainą reikėtų pabrėžti, jog gamintojas praktiškai neatitolo nuo praeitų metų sukurtos koncepcijos, kas byloja apie kompanijos pasitikėjimą savo gaminiu bei vartotojo palankumą telefono išvaizdai. Vizualinės dalies atkartojimas leido kompanijai susikaupti ties kitų telefono elementų tobulinimu.
    Telefonas išties atrodo elegantiškai, aliuminio korpusas priduoda telefonui savo žavesio. Ypač žavi tai (nors čia išskirtinai skonio reikalas), kad telefonas neturi didelių mechaninių mygtukų. Norėtųsi (čia vėlgi, skonio reikalas) tą apačioje esantį „HTC“ užrašą bei juodą rėmą pašalinti, tuo pačiu dar labiau išplėsti ekraną bei padidinti jo raišką.
    Korpuso matmenys, lyginant su jo pirmtaku, šiek tiek sumažėjo (One M8: 146.36 x 70.6 x 9.35;One M9: 144.6 x 69.7 x 9.61), tuo pačiu pats telefonas tapo trimis gramais lengvesnis – sveria 157 gramus. Nepaisant to, ekrano dydis nepakito, liko toks pat - 5 colių. Stebėtina, tačiau ekrano raiška taipogi nepakito, liko FullHD, kurio raiška - 1080 x 1920, PPI: 441. Mano nuomone, keistas sprendimas, žinant jog kitų gamintojų – Samsung, LG flagmanai turi QHD 1440 x 2560 raiškos ekranus, kurių pikselių intensyvumas yra ne mažiau negu 538 pikseliai viename colyje. Tačiau nepaisant šito, vaizdas ekrane išties puikus, spalvos ryškios ir sodrios, tačiau nėra rėkiančios kaip antai Super Amoled technologiją turinčių ekranų.
    Taip pat verta paminėti atsikartojančias garsiakalbių pozicijas telefono korpuse, jos, taip kaip ir One M8 modelyje, įmontuotos iš viršaus bei apačios.
    Kalbant apie pagrindinės kameros dizainą, jis pastebimai pasikeitė.
    Telefono šonuose – iš kairės – nanoSIM kortelės jungtis, iš dešinės – microSD kortelės jungtis, garso reguliavimo mygtukai bei įjungimo ir išjungimo mygtukas. Manau, kad nepykčiau, jei garso reguliavimo mygtukai būtų iš kairės, vien dėl patogumo, tačiau jų buvimas iš dešinės, virš įjungimo/išjungimo mygtukų nekelia diskomforto. Apačioje standartinis 3.5 mm. ausinių lizdas bei microUSB jungtis krovikliui bei duomenų perdavimui kompiuterio pagalba.

 

 

Pojūtis rankoje

 

Telefonas ganėtinai patogus, maloniai guli rankoje. Tiesa, mano rankai jis kiek didokas, tad kartais reikia pastumti jį žemiau delnu, kad nykštys pasiektų nustatymų juostą, tačiau manau jog žmogui su didesniu delnu tai nesukels jokių problemų.
    Kadangi telefonas turi integruotą bateriją, korpusas yra vientisas, kas suteikia tvirtumo jausmą. Galinis dangtelis apdirbtas naudojant vadinamą „CNC“ technologiją, kuri leidžia telefono korpusą padaryti lygų bei ištvermingą.  Korpusas taipogi yra anoduojamas dvigubai, kas jam suteikia papildomo blizgesio ir išbaigtumo. Manau, kad kompanijos šūkis šiam telefonui – „Let them stare“ (liet. leisk jiems žiūrėti) puikiai apibūdina dizainerių bei inžinierių darbą, kuriuo siekta sukurti išskirtinę telefono išvaizdą.

 

Parametrai

 

Ekranas

Kaip ir minėjau dizaino skiltyje, telefonas turi 5 colių FullHD 1080 x 1920 raiškos SLCD3 tipo ekraną, kuriam padeda veikti Adreno 430 650 MHz grafinis procesorius. Ekrano pikselių intensyvumas – 441. Manau, kad tai pakankamai geras skaičius tokio dydžio ekranui. Nors jis nėra toks ryškus arba „aštrus“ kaip Samsung Galaxy S6 Super Amoled technologiją turintis ekranas, negalėčiau jo pavadinti blyškiu. Spalvos išties gražios, gyvos ir, mano nuomonė, realistiškesnės. Vaizdas raiškus žiūrint visais kampais. Manau, kad visiems, kurie nežaidžia „pikselių karo", ekrano raiškos tikrai pakaks.

 

Akumuliatorius

Skirtingai nei One M8, šių metų modelis turi padidintą bateriją – 2840 vietoj 2600 mAh. Tai išties džiugina, žinant kaip svarbu vartotojams yra telefono potencialus gyvavimas.
    Tačiau žinant ir tai, jog telefonas turi galingesnį procesorių, šis faktas turi nedaug reikšmės, kadangi naujas modelis suvartoja daugiau energijos nei jo pirmtakas.
    Gamintojo teigimu, pilnai pakrovus bateriją, galimi iki 25,4 valandų pokalbiai 2G bei 21,7 valandų pokalbiai 3G tinkluose. Kas dėl budėjimo trukmės, gamintojo teigimu 2G tinkle telefonas gali išbūti iki 391 val., o tai yra maždaug 16 dienų, 3G tinkle – 402 val., o tai apytiksliai 16,5 dienos.
    Intensyviai naudojant telefoną, t. y. žaidžiant žaidimus, nustačius aukščiausią ekrano šviesumą, aktyviai naršant internete, žiūrint „Youtube“ vaizdelius su HTC BoomSound™ su Dolby Audio™ garso rėžimu (apie jį vėliau) telefonas gyvuoja ne pilną dieną. Manyčiau, kad tai yra normalu, žinant faktą jog jis turi itin galingą aštuonių branduolių procesorių, ryškų ekraną ir net 3GB RAM.

 

Procesorius

Procesorius, kaip vienas svarbiausių komponentų šiuolaikiniame telefone, One M9 suteikia daug programinės bei darbinės laisvės. Telefonas apginkluotas aštuonių branduolių Qualcomm® Snapdragon™ 810, 64-bitų, 4 x 2.0GHz + 4 x 1.5GHz procesoriumi, kuriam dirbti padeda 3GB darbinės atminties. Šis „derinys“ puikiai susidoroja su kasdieninėmis bei ypatingos spartos reikalaujančiomis funkcijomis (Antutu bei Geekbench testų rezultatai apžvalgos pabaigoje). Tiek programos, tiek žaidimai, paprastesni bei reikalaujantys didesnės spartos veikė sklandžiai, telefonas nė karto nereikalavo jokių „task killerių“ ar „task managerių“ norint priverstinai uždaryti nesklandžiai veikiančias arba pakibusias programas arba žaidimus.
    Pats procesorius yra vienas iš naujausių kompanijos Qualcomm® gaminių. Modelis leidžia išplėsti kitus telefono komponentus. Šis procesorius palaiko galimybę išplėsti telefono kameros raišką iki 55MP, taipogi išplėsti ekrano raišką iki 4K bei suteikia galimybę telefoną pajungti prie 4K raišką turinčio išorinio vaizduoklio.
    Tiesa, toks procesoriaus pajėgumas turi šiokią tokią kainą – kaitimas. Esant didelei CPU apkrovai, telefonas šiek tiek įšyla, bet ne iki tokios būsenos, kuomet telefoną nebūtų įmanoma jo laikyti rankoje. CPU temperatūros testavimas parodė  42 laipsnius celsijaus – iškarto po didelės apkrovos.
    Visgi, jeigu vartotojui šioks toks korpuso įšilimas nesudaro nepatogumo, tą faktą galima ir ignoruoti.

 

Kamera

Kadangi kamera yra vienas svarbiausių komponentų telefone, gamintojai neriasi iš peties, stengdamiesi į savo gaminius įdiegti vis geresnius objektyvus ir sensorius bei tobulinti jų funkcijas. Šiuo atveju One M9 apsiginklavo itin gera 20,7MP galine bei 4MP priekine kameromis. Galinės kameros ypatybės: safyru dengtas stikliukas, suteikiantis apsaugą, automatinis fokusavimas, žinoma galima įjungti ir rankinį rėžimą, objektyvo dydis - f/2.2, 27.8mm., galimybė keisti kameros MP kiekį, kadangi kaip žinia, didesnės raiškos nuotraukos užima daugiau vietos. BSI jutiklis veikia puikiai, nuotraukos aplinkoje su mažesniu šviesos kiekiu išeina tikrai geros. Taip pat kamera turi visas kitas standartines funkcijas, esančias praeitame M8 modelyje.
    Filmavimo kamera leidžia filmuoti net iki 4K ([email protected]) vaizdo įrašus.(foto ir video pavyzdžiai bus apačioje)
    Visiems asmenukių mylėtojams HTC paliko pakankamai galingą  4MP priekinę kamerą, leidžiančią daryti tiek kokybiškas nuotraukas tiek filmuoti FULLHD kokybės 1080p vaizdo įrašus, tai ypač patiks žmonėms, vykdantiems vaizdo pokalbius.
    Tiesa, verta paminėti, jog galinė kamera turi Toshiba T4KA7 sensorių, kuris leidžia kamerai išgauti 20,7MP raišką, priekinė - HTC Ultrapixel.

 

 

 

  

Muzika ir garsas

Mano mėgstamiausia skiltis! Ir One M9 turi kuo pasigirti. Garsiakalbių išdėstymas iš viršaus ir apačios arba palenkus – iš kairės ir dešinės priekinėje telefono dalyje – genialus sprendimas. Garsas tikrai įspūdingas. Stereo garsiakalbių sumontavimas suteikia ypatingą pojūtį žiūrint filmus.
Kadangi garsiakalbiai šonuose, atkuriamas erdvinis garsas, priverčiantis pasijausti tarsi mini kino teatre. Taipogi garsas yra „pilnas“, tai reiškia pakankamai gerai atkuriama visų dažnių skalė, ypatingai pabrėžiant žemus dažnius, kas kol kas nedažnai sutinkama išmaniuosiuose telefonuose. Visa tai įmanoma patentuotos HTC BoomSound™ technologijos dėka. Telefono viršutinio garsiakalbio dydis - .85cc, apatinio - .80cc. Garsiakalbiai turi temperatūros sensorių, leidžiantį reguliuoti garsiakalbių skleidžiamą garsą, siekiant apriboti gedimo galimybę taip užtikrinant ilgą naudojimą. Už tai – labai labai labai didelis pliusas nuo manęs kaip vartotojo.

 

Ryšys ir duomenų perdavimas

a.jpg

Skambinant, rašant žinutes jokių trukdžių neturėjau, tiek 2G, tiek 3G, tiek 4G ryšiai veikia sklandžiai, aišku, kiekvienas jų atitinkamai suvartoja daugiau baterijos. Paminėsiu pagrindines ryšių savybes:
Veikimo dažniai: WCDMA 850/900/1700/1900/2100 GSM 850/900/1800/1900
4G (LTE): Cat.6
WLAN (Wi-Fi): Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, DLNA, WiFi Direct
Bluetooth: yra, v4.1
USB: yra, v2.0, micro USB OnTheGo
Navigacija: yra, A-GPS ir GLONASS
SIM jungtis: nanoSIM
NFC: yra
Jutikliai: gyro sensor (giroskopinis jutiklis) geomagnetic sensor (geomagnetinis jutiklis) proximity sensor (atstumo jutiklis) accelerometer (akcelerometras) light sensor (šviesos jutiklis)
Kalbant apie ryšius apskritai, negalėčiau pasakyti ar išskirti kažką, nes šioje srityje telefonas veikia taip kaip turi veikti.

 

Antutu ir Geekbench testai

 


 

 

Pakuotės turinys

 

2015_06_19_10.14.54.jpg

 

Telefono pakuotės turinį sudaro:

Telefonas

Standartinis USB laidas

Įkroviklis

Ausinės

Papildomi ausinių kištukai

Vartotojo vadovas


  Žaidimo testas 

 

    

 

 

IŠVADOS


„HTC“, nors ir paliko tokią pačią išorę, viduje smarkiai patobulino visus komponentus, kas leido padidinti telefono galią, bei  sutrumpino laiką, per kurį jis susitvarko su jam pateikiamomis užduotimis. One M9 iš tiesų galingas, puikiai susidoroja su užduotimis bei leidžia susikurti mini kino teatrą namuose tiems, kurie mėgsta filmus bei leidžia daryti kokybiškas nuotraukas tiek profesionalams tiek mėgėjams. Mano nuomone didžiausi One M9 pliusai: galingas procesorius, kokybiška kamera bei puikios kokybės stereo garsiakalbiai, minusai: šiek tiek didokas (man asmeniškai) bei mažoka ekrano raiška. Ar norėčiau keisti M8 į M9? TAIP.


 

 

 

 


Pasidalinkite nuoroda: | Daugiau...

Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai.

Naujausi komentarai:

tetraciklinas   2015-07-14, 08:24:44
djst (2015-07-13, 23:47:23) rašė:
tetraciklinas (2015-07-13, 17:44:16) rašė:
...
O, dabar geriau :)
Tiesa žiūrint iš kokios pusės pažiūrėsi, ties linkimo riba M9 geriausiai pasirodė, bet ties ja ir perlūžo :D
Esme kad perlinkus iph dar veikia, kazkiek sulinkus gali nesti i garantini ir bandyti sekme.Nesekmes atveju "dziaugtis" lenktu madingu ekranu. Kitiems baigiasi liudniau.
Bet asmeniskai as nesuprantu, kokiu reikia buti dalbajobu ir taip nesaugoti savo smartfono. Iskrysti kiekvienam gali bet kad smartfona lenkti cia turbut tik vienetams, megstantiems intere savo nelaimes roditi, gali taip nutikti.
0

djst (ekspertas)   2015-07-13, 23:47:23
tetraciklinas (2015-07-13, 17:44:16) rašė:
djst (2015-07-13, 11:37:08) rašė:
...
http://venturebeat.com/2015/04/03/will-it-bend-iphone-6-plus-htc-one-m9-and-samsung-galaxy-s6-edge-compared-in-new-video/
http://www.businessinsider.com/samsung-galaxy-s6-bending-statement-2015-4
O, dabar geriau :)
Tiesa žiūrint iš kokios pusės pažiūrėsi, ties linkimo riba M9 geriausiai pasirodė, bet ties ja ir perlūžo :D
0

tetraciklinas   2015-07-13, 17:44:16
djst (2015-07-13, 11:37:08) rašė:
tetraciklinas (2015-07-13, 05:17:50) rašė:
...
Tai kad senas straipsnis, kur tu ten Edge matai ir M9 ?
http://venturebeat.com/2015/04/03/will-it-bend-iphone-6-plus-htc-one-m9-and-samsung-galaxy-s6-edge-compared-in-new-video/
http://www.businessinsider.com/samsung-galaxy-s6-bending-statement-2015-4
0

djst (ekspertas)   2015-07-13, 11:37:08
tetraciklinas (2015-07-13, 05:17:50) rašė:
Hagis (2015-07-09, 02:31:11) rašė:
...
http://www.consumerreports.org/cro/news/2014/09/consumer-reports-tests-iphone-6-bendgate/index.htm?userWantsFull=true

Patys silpniausi htc. Naujieji samsung edge, silpnesni net uz iph 6.
Bet realiai gyvenime neisivaizduoju situacijos kurioje jie butu taip lenkiami.
Aisku galima sakyi jei.......
Tai kad senas straipsnis, kur tu ten Edge matai ir M9 ?
0

tetraciklinas   2015-07-13, 05:17:50
Hagis (2015-07-09, 02:31:11) rašė:
As manau ,kad htc m8 ir m9 yra vieni is tvirciausiu telefonu. Man labai patinka garso kokybe.
Turiu xperia z3 ir jis atrodo toks trapus. Visas is stiklo. Baisu, bet grazu. O htc is metalo ir tikrai atrodo twirtai. Samsungai pagaminti is brokuotu zaislu plastiko o htc is metalo. Kai atsibos z3, tai pirksiu htc. Puikus aparatas.
http://www.consumerreports.org/cro/news/2014/09/consumer-reports-tests-iphone-6-bendgate/index.htm?userWantsFull=true

Patys silpniausi htc. Naujieji samsung edge, silpnesni net uz iph 6.
Bet realiai gyvenime neisivaizduoju situacijos kurioje jie butu taip lenkiami.
Aisku galima sakyi jei.......
0

Archyvas » | komentarai (10)


Mobili.lt naujienos

Juodasis penktadienis! (0)

Galaxy Buds Live - 69€!

2021-11-22

Plačiau »

Juodasis penktadienis! (0)

Samsung Galaxy A52s tik 349€.

2021-11-22

Plačiau »

Juodasis penktadienis! (0)

Gaukite dvigubą seno įrenginio vertę pirkdami naują Galaxy!

2021-11-15

Plačiau »

Juodasis penktadienis! (0)

Galaxy Watch4 serijos laikrodis su nuostabia dovana - belaidis įkroviklis Duo!

2021-11-15

Plačiau »

Juodasis penktadienis! (0)

Perkant Samsung Galaxy TAB S7 serijos planšetinį kompiuterį Galaxy Buds Pro - dovanų!

2021-11-15

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

 
© Mobili linija, 2021. Visos teisės saugomos.
GPS
GPS (angl. Global Positioning System) - Visuotinė padėties nustatymo sistema, arba Globali pozicionavimo sistema. Leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Sistemos pagrindas - IT technologijų sąveika su planetą gaubiančiu GPS palydovų tinklu. Tai viena iš palydovinių navigacijos sistemų
GPS sistemoje naudojami 24 palydovai, priklauso JAV palydovinės navigacijos sistemai NAVSTAR (Navigation Satellite Time and Ranging). Pirmasis GPS palydovas buvo paleistas 1978 m. Visa 24 palydovų sistema pradėjo funkcionuoti 1994 metais. GPS palydovai skrieja 6 orbitinėmis trajektorijomis (po 4 kievienoje). Orbitų aukštis nuo žemės paviršiaus - apie 20180 km.
Kiekvienas GPS palydovas radiosignalo pagalba į žemę perduoda informaciją apie savo buvimo vietą (koordinates), tikslų laiką ir identifikavimo kodą.GPS imtuvas priima signalus iš 2-5 artimiausių GPS palydovų
pateikia tokias vartotojo buvimo vietos koordinates:
platuma, ilguma, aukštis virš jūros lygio, judėjimo greitis,
judėjimo kryptis. GPS sistema su papildoma įranga pritaikoma navigacijoje - apskaičiuojamas maršrutas tarp pasirinktų taškų, rodomas objekto judėjimas detaliame žemėlapyje, grafinio kelvedžio nurodymai, kaip įveikti artėjančias kryžkeles, sankryžas ar posūkius, o nukrypus - kaip vėl sugrįžti į maršrutą. Paklaida gali siekti iki kelių metrų.

Bluetooth
Bluetooth arba sutrumpintai BT - (angl. blue tooth - mėlynas dantis) – asmeninių tinklų (PAN) belaidžio ryšio gamybinė specifikacija (sukurta Ericsson ).
Bluetooth leidžia keistis informacija tarp tokių įrenginių kaip delniniai ir paprasti asmeniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, spausdintuvai ir skaitmeniniai fotoaparatai. Protokolas naudoja patikimą, visuotinai prieinamą artimo ryšio trumpųjų radijo bangų diapazoną (nelicencijuotos 2.45 GHz dažnio ISM bangos). Siekiant išvengti sąveikos su kitais tą patį dažnį naudojančiais protokolais naudojami 1 Mhz pločio 79 kanalai, keičiami 1600 kartus per sekundę.

Bluetooth leidžia įrenginiams bendrauti iki 100 metrų atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie yra skirtingose patalpose. Naudojamos skirtingos konstrukcijos ir dizaino antenos. Pagal galingumą, siųstuvai skirstomi į 3 klases:

Klasė (galingumas mW, dBm); atstumas
Klasė 1 (100 mW, 20 dBm); iki 100 metrų
Klasė 2 (2.5 mW, 4 dBm); iki 10 metrų
Klasė 3 (1 mW, 0 dBm); iki 1 metras.
3G
(3G)trečiosios kartos ryšys.
3G ryšys įgalina perduoti duomenis iki 2Mbps greičiu.
3G ryšys dar vadinamas UMTS arba WCDMA .
GSM
(Groupe Special Mobile) globalus mobilių telefonų ryšio standartas. GSM yra antros kartos tinklas (2G). Nuo 2004 metų yra labiausiai paplitęs mobilių telefonų ryšio standartas pasaulyje. Mobilūs telefonai šiuo metu yra 4 dažnių: 850 MHz(Amerika), 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz(Amerika).

Wi-Fi
Wi-Fi (sutrumpinimas iš angl. Wireless Fidelity) - protokolas ir standartas įrenginiams naudojantiems plačiajuostį radijo ryšį, skirtas organizuoti vietinius belaidžius ryšius. Sukurtas Wi-Fi Alliance konsorciumo, IEEE 802.11 (a,b,c) standarto pagrindu. Mobilūs įrenginiai turintys Wi-Fi klientinius gavimo-priėmimo įrenginius gali pasijungti į lokalius tinklus ir gauti interneto prieigą per taip vadinamus ryšio taškus arba „hotspots“. Dar Wi-Fi vadinamas Wlan .

Mobilūs telefonai naudoja šiuos dažnius
802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.


802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.

802.11b: paprasčiausia, ir pigiausia WLAN versija. Veikimo dažnis 2.4GHz, greitis yra 11 Mbps

802.11g: Veikimo dažnis 2.4GHz , naują koduojančią technologiją. Greitis yra 54 Mbps .WLAN
WLAN dar vadinamas Wi-Fi (sutrumpinimas iš angl. Wireless Fidelity) - protokolas ir standartas įrenginiams naudojantiems plačiajuostį radijo ryšį, skirtas organizuoti vietinius belaidžius ryšius. Sukurtas Wi-Fi Alliance konsorciumo, IEEE 802.11 (a,b,c) standarto pagrindu. Mobilūs įrenginiai turintys Wi-Fi(WLAN) klientinius gavimo-priėmimo įrenginius gali pasijungti į lokalius tinklus ir gauti interneto prieigą per taip vadinamus ryšio taškus arba „hotspots“.

Mobilūs telefonai naudoja šiuos dažnius
802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.

802.11b: paprasčiausia, ir pigiausia WLAN versija. Veikimo dažnis 2.4GHz, greitis yra 11 Mbps

802.11g: Veikimo dažnis 2.4GHz , naują koduojančią technologiją. Greitis yra 54 Mbps .

mAh
milliampere-hour
Baterijos talpa matuojama miliamperais per valandą .
RAM
(Random Access Memory)
Sparti kompiuterio atmintis, kurioje laikoma dalis jo darbui reikalingų duomenų. Kuo daugiau kompiuteris turi darbinės atminties, tuo rečiau reikia ieškoti duomenų kietajame diske. Skirtingai nei kietajame diske, išjungus kompiuterį duomenys iš darbinės atminties dingsta.
GB
Gigabaitas
Duomenų kiekio vienetas. 1 GB = 1024 MB = 1048576 KB. Vienas kilobaitas (KB) yra 1024 baitai. Viename baite telpa vienas simbolis, pvz., raidė. DVD filmas užima apie 4-7 GB, muzikinis CD - 0,67 GB.
Raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
USB
(Universal Serial Bus)
Jungtis, kuria prie kompiuterio galime prijungti įvairius įrenginius, pavyzdžiui, MP3 grotuvus. USB 1.1 yra senesnis duomenų perdavimo per USB jungtį standartas. Jo maksimalus greitis siekia 1,4 MB/s. USB 2.0 yra apie 50 kartų spartesnis (57 MB/s).
Kamera
Galimybė fotografuoti ir filmuoti .
Kokybė priklauso nuo optikos ir programinės įrangos .
MP
(Megapixel)
"Megapikselis" yra 1mln.pikselių .
Pvz.Kamera su 2048×1536 pikselių yra "3.1 mp" (2048 × 1536 = 3,145,728).
microSD
MicroSD - atminties kortelių tipas naudojamas daugumoje mobiliųjų telefonų.
MicroSD kortelių formatas buvo sukurtas kompanijos SanDisk. Iš pradžių šis kortelių tipas buvo vadinamas T-Flash arba TransFlash ir buvo pardavinėjamas 32MB, 64MB bei 128MB talpomis. Vėliau, šis kortelių tipas buvo adoptuotas "SD Card Association" ir tuopačiu pervadintas į MicroSD.
2007 metais buvo išleista pirmoji MicroSD-HC kortelė. Ją palaiko tik tie telefonai kurių kortelių skaitytuvas yra tam pritaikytas. MicroSD-HC korteliu ypatybė yra kad jos turi daugiau atminties. Šiu korteliu talpa prasideda nuo 4GB.

microSD - atminties kortelė, tinka:
Nokia : 3110
3250
5200
5300 XpressMusic
5500 sport
5700 XpressMusic
6085
6125
6131
6151
6233
6290
6300
7373
7390
E50
E61i
E65
N76
N95

Motorola: E398
K1
V3i
V3x
V360

B&Q: CF61
CL71
EF81
EL71
S88

SAMSUNG: D600
D820
D830
E200
E250
E390
E570
E770
i600
P310
E900
U600
X700
Z500
WCDMA
(Wideband Code Division Multiple Access)
Tai tas pats UMTS (3G).
stereo
(Stereophonic sound)
Garsas pateikiamas iš daugiau negu vieno kanalų . Dažniausiai būna du kanalai .
video
Vaizdo įrašas :
Video įrašų formatai :
M-JPEG
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
3GP , 3GPP , 3GP2 - mobilus telefona video , MMS .
svoris
Mobilaus telefono svoris su baterija . Telefono svoris labai priklauso nuo baterijos dydžio , talpos ir rūšies . Li-polimero baterijos lengvesnės už Li-ion .
Matmenys
Telefono dydis : aukštis, ilgis, storis . Jei mobilus "slaideris" ar atidaromas - dydis matuotas pilnai uždaryto .
Ekranas
Ekranai būna spalvoti ir nespalvoti .
Spalvotų ekranų tipai : STN ,TFT , TFD , OLED , AMOLED
Spalvų kiekis :
Ekrano rezoliucija taškais :
Ekrano eilučių kiekis :
Ekrano reagavimas į apšvietimą :

Atminkite : Kuo didesnis , ryškesnis , kontrastingesnis ekranas tuo trumpiau laikys baterija .
Akumuliatorius
akumuliatorių tipai :
nickel-cadmium (NiCd) - nikelio kadmio jau nenaudojama naujuose telefonuose .
nickel metal hydride (NiMH) - nikelio metalo hybrido jau nenaudojama naujuose telefonuose .
lithium-ion (Li-Ion) - ličio daugiausiai naudojama .
lithium-ion polymer(Li-poly) - ličio polymero , šis akumuliatorius apie 20% ilgiau laiko negu Li-Ion akumuliatorius ir daug lengvesnis .

Prieš naudodamiesi prietaisu pirmą kartą, turite įkrauti
akumuliatorių. Prieš įkraunant akumuliatorių visiškai jo iškrauti nereikia. Priešingai nei kitose akumuliatorių sistemose, atminties efektas neturi reikšmės jo veikimui.
http://www.mobili.lt/failai/akumuliatorius.png

apie akumuliatoriaus budėjimo trukmę:
Instrukcijose rašoma apie telefono parametrus ir ten būna paminėtas baterijos budėjimo laikas. Jis nurodytas dviem atvejais. Kai telefonu nesinaudojama (budėjimo režimas) ir kai šnekama telefonu (pokalbio režimas).

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %

Silpnas laukas/ieško tinklo 90%
Duomenų kabelis prijungtas 60-75%
IRDA aktyvuotas 7%
Priimamos SMS 12%
Rašomos SMS 50%
Skambutis 10-15%
Vibro skambutis 20%
Apšvietimas 15%
3G tinklas 20%
WLAN 50-80%
Foto,video 30-80%
MP3 30-80%
Žaidimai 30-80% .
talpa
Parodo kokios talpos baterija . Kuo didesnė talpa tuo baterija ilgiau laikys energiją . Baterijos talpa matuojama (mAh) miliamperais per valandą .
Budėjimo
Parodo kiek telefonas išlaikys maksimaliai idealiose sąlygose. Šiam terminui nustatyti yra naudojami keli testavimo būdai.

I.Praktinis. Telefonas bandomas laboratorijoje, kurioje ryšio stiprumo signalas visuomet pastovus ir labai stiprus. Telefone viskas išjungta (ekrano bei klaviatūros apšvietimas, visos telefono programos kurios gali didinti energijos eikvojimą). Testuojama baterija pilnai įkrauta, tačiau ne pirmą kartą (iki tol ši baterija buvo įkraunama pagal visas gamintojo instrukcijas, kad nebūtų sumažėjęs jos talpumas). Telefonas visą bandymo laikotarpį yra įjungtas, tačiau visiškai nenaudojamas.
II.Teorinis. Baterijos talpa padalina iš idealiomis sąlygomis veikiančio telefono srovės suvartojamo kiekio per laiko vienetą. Taip nustatomas terminas kurį telefonas veiks idealiomis sąlygomis.

Praktiškai naudojant baterija laiko 3-5 kartus trumpiau, kuo daugiau naudojamasi tuo trumpiau laiko.

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %:
Silpnas laukas/ieško tinklo - 90%
Duomenų kabelis prijungtas - 60-75%
IRDA aktyvuotas - 7%
Priimamos SMS - 12%
Rašomos SMS - 50%
Skambutis - 10-15%
Vibro skambutis - 20%
Apšvietimas - 15%
3G tinklas - 20%
WLAN - 50-80%
Foto,video - 30-80%
MP3 - 30-80%
Žaidimai - 0-80%
raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
LTE
"Long Term Evolution" - Tai kuriamas ketvirtosios kartos mobiliojo ryšio technologijų rinkinys. Jis užtikrins itin didelį duomenų perdavimo greitį ( iki 1G/s arba 1000Mb/s)
4G
4G arba Fourth generation (liet. Ketvirtoji karta) – už 3G (UMTS) pažangesnė mobiliojo ryšio technologija, sukurta 2009 m. Jai priskiriamos dvi technologijų pošeimės: LTE (angl. Long Term Evolution) ir „WiMAX“. LTE pritaikyta mobiliųjų telefonų, o „WiMAX“ – bevieliams duomenų perdavimo tinklams. 4G ryšį palaikantys įrenginiai – išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, mobiliojo interneto modemai. 4G reikšmingas vaizdo žiūrėjimui, kadangi vaizdo turiniui ypač svarbi didelė interneto greitaveika bei mažas vėlinimo parametras. 4G technologija greta įprastinių mobiliojo ryšio paslaugų leidžia naudotis didelės mobiliojo interneto spartos reikalaujančiomis paslaugomis (tiesioginės transliacijos, vaizdo konferencijos ir vaizdo skambučiai, aukštos kokybės vaizdo medžiagos peržiūra), nešiojamu kompiuteriu naršyti internete didele sparta. Pažymėtina, kad nors 4G ryšys yra vis labiau plėtojamas, tačiau šiuo metu dar ir 3G galimybės (paslaugų skvarba, greitis, turinio įvairovė) nėra pilnai išnaudojamos.
IM
IM („Instant Messaging“) tiesioginiai pranešimai – tai bendravimo įrankis, leidžiantis naudotojams tiesiogiai kalbėtis siunčiant ir skaitant žinutes savo mobiliųjų telefonų ekranuose.
NFC
„Near Field Communication“ (artimo lauko komunikacija).
NFC technologija leidžia laisvų rankų įrangą greitai susieti su suderinama NFC laisvų rankų įranga ir su ja sujungti paprasčiausiai šiuos du prietaisus priartinus vieną prie kito.
PPI
PPI - pikselių (taškų) tankumas ekrane, kiek pikselių telpa viename colyje eilėje, kuo daugiau tuo geriau, kaip vyksta apskaičiavimas yra parodyta čia - http://members.ping.de/~sven/dpi.html
Gyro Sensor
Gyro jutiklis:
Giroskopas gali matuoti kampinį greitį.
Triašis giroskopas fiksuoja judesius: telefono greitėjimą, 3D aukštį, sukimosi (rotacijos) greitį .T.y.didesnis tikslumas ir daugiau judėjimo padėčių, geresnei "žaidimų patirčiai". Dėl giroskopo ir akcelerometro kartu telefono judėjimas ir padėtis yra fiksuojami 6 ašių atžvilgiu. (c) vartotojas legrand
http://lt.wikipedia.org/wiki/Giroskopas