![]() |
Huawei P10 (2017-05-15)Dainius
Panašu kad Huawei ir toliau stengiasi parodyti, kad sugeba gaminti aukščiausios klasės flagmanus. Huawei pristatė taip ilgai lauktą flagmaną P10. Šis modelis yra evoliucionavęs P9 su Mate 9 charakteriu. Taip sakau nes daug techninių sprendimų buvo panaudota iš Mate 9, kaip lygiai toks pats procesorius Kirin960, tokia pati dviguba kamera, krovimosi technologija, AI optimizacija ir t.t . Todėl Huawei P10 galima drąsiai vadinti mažuoju Mate 9. Šioje apžvalgoje Huawei P10 lyginsiu su praeitų metų modeliu P9 ir Mate 9. Atliksiu akumuliatoriaus ir kameros testus realiomis sąlygomis. Lyginama su dviem telefonais, nes P10 yra P9 atnaujinamas, o iš Mate 9 paveldėjo daug savybių. Trumpos techninės charakteristikos:
Pakuotė Huawei kompanija visada išskiria iš kitų gamintojų su pakuočių dizainu. Su naujuoju P serijos flagmanu Huawei kečia pakuočių dizainų. Vietoje kvadratinės torto dėžutės, kuri buvo naudota senesniuose modeliuose, kaip P9, P9 Lite, Mate 9 ir kt. Dabar gauname mažą stačiakampio formos dėžutę, kuri atsirado tarsi austrė, kurios viduje randame perlą Huawei P10. Dėžutės dizainais kaip ir būdingas Huawei yra minimalistinis. Ant dėžutės randame tik svarbiausia informacija bei Huawei ir Leica logotipus. Atidarę dėžutę randame šių metų flagmaną Huawei P10, ausines, SIM kortelės raktą, dokumentaciją ir išmanųjį Huawei SuperCharge pakrovėją, kuris yra lygiai toks pat kaip ir Mate 9. Tik šį kartą Huawei nusprendė nebe įdėti telefonui skirto dėkliuko, tai šiek tiek nuvylė. Nes su Mate 9 jie buvo užkėlę kartelę. Pakuotės turinys:
Dizainas Neslėpsiu pirma mintis, kuri kilo tik išpakavus telefoną, tai kad naujasis Huawei P10, labai jau panašus į Iphone 7. Taip yra todėl, nes buvo pasirikta stačiakampio forma su užapvalintais kampais, o kaip žinome iš patirties bet koks telefonas, pasirinkęs tokią formą tampa panašus į Iphone ir nieko čia nepadarysi. O dabar surimtėjam ir einam prie esmės lyginant su praeitų metų modeliu P9, buvo išdirbta forma ir telefonas gan stipriai pasikeitė. P9 yra kampuotas ir storesnis. O P10 visi kampai užapvalinti ir todėl jis rankoje guli maloniai. P10 korpusas gaminamas yra dviejų skirtingų tipų apdirbimu: nušlifuoto aliuminio ir apdirbto aliuminio. Skirtumas tarp šių dviejų paviršių, kad vienas glotnus, o kitas su reljefo iškylimais. Du modeliai du apdirbtą aliuminį korpusą t. y. mėlynos ir žalios spalvos. Kitų spalvų korpusai gaminami su glotniu paviršiumi. Korpusas pagamintas iš aukštos klasės medžiagų, surinkimo kokybė puiki, mygtukai neskleidžia jokio pašalinio garso.
Lyginat P10 su P9 komponentų išdėstymas praktiškai nepakitęs. Priekinėje dalyje randame garsiakalbį, priekinę kamerą, artumo sensorių, LED indikatorius visi komponentai praktiškai yra tokioje pačioje vietoje, tik priekinėje dalyje atsirado piršto antspaudų sensorinis multifunkcinis namų mygtukas su integruotų piršto antspaudu skeneriu, panašiai toks kaip Iphone 7. Nesiginčysiu kas geriau ar kai anspaudų skaitytuvas gale po kamera ar priekyje. Abu sprendimai turi savų privalumų ir minusų. Svarbu tik tiek kad piršto anspaudo skeneris veikia greitai. Priekinėje dalyje tai yra, vienintelis pasikeitimas. Galinė dalis telefono dalis irgi pasikeitė, dingo piršto antspaudų skaitytuvas, dviguba kamera yra plastikiniame dėkle kartu su antena. Kamera yra išdėstyta kaip ir P9 modelyje šalia puikiuojasi Leica logotipas su kameros charakteristikomis. Galinėje dalyje dabar matomos plastikinės antenų linijos kurios yra apačioje ir viršuje, panašiai kaip Iphone 7 Apatinėje telefono dalyje randame USB-C jungtį, 3,5 mm audio jungtį, mikrofoną ir garsiakalbio groteles. Aplink USB-C jungtį yra du varžtai, kurie suteikia korpusui tvirtumo ir neleidžia telefonui lengvai išlinkti. Šoninė dalyje randame garsumo lygio mygtukus ir įjungimo/išjungimo mygtuką, kuris turi kelis akcentus. Pirma įjungimo/išjungimo mygtuko paviršius yra grublėtas, tam kad eitų lengviau jį atpažinti. Antra mygtuko šonai padengti raudonos spalvos juostele, kuri vizualiai išsiskiria. Ekranas Ir toliau Huawei kompanija mažina išmaniųjų telefonų ekranus. Praeitais metais Huawei P9 turėjo 5.2 ekraną. O naujasis flagmanas Huawei P10 gavo 5.1 ekraną ekranas sumažėjo 0.1. Tai retas atvejis kai telefonų gamintojai nusprendžia mažinti ekranus. Panašiai buvo ir su Mate 9. Ankstesnis modelis P9, nepasižymėjo geru ekranu, tai buvo P9 silpnoji vieta, spalvos buvo blankios. Tačiau P10 išsigydė šią ligą, nors ekranas liko tos pačios raiškos t. y. FullHD 1920x1080 ekrano įstrižainės yra įprasto 16:9 standarto. Tačiau taškų skaičius colyje didelis 432 PPI. Ekrano konstrastas 1423:1 ryškumas 600 nitų
Dėka tokių techninių charakteristikų spalvos ryškios, ekranas puikiai įžiūrimas saulėtą dieną. Žiūrėdamas video ryškioje saulės šviesoje ar naršydamas internete nepatyriau jokių nepatogumų. Tekstas gerai įskaitomas, peržiūrint vaizdo įrašus net ryškioje saulės šviesoje. Spalvos lieka ryškios, vaizdas netampa blankus ir neatrodo nespalvotas. Nors raiška ir yra FHD tai nesukelia jokio diskomforto, Huawei kompanija racionalumą kelia aukščiau už specifikacijų vaikymąsi, mažesnės raiškos ekranas prailgina akumuliatoriaus budėjimo trukmę ir realiai nėra jokios praktinės reikšmės turėti didelės raiškos ekraną mažame plote, nebent tik dėl VR akinių. Net Samsung Galaxy S8 ekrano numatytoji rezoliucija yra FullHD, norint naudoti pilną rezoliuciją reikia pačiam pasikeisti. P10 ekranas pasižymi dideliais matymo kampais, telefoną pasukus ar žiūrint didesniu kampu spalvos neišplaukia, lieka gerai įžiūrimos. Ekrane labiau dominuoja šaltesni atspalviai, bet per nustatymus galima keisti kokie atspalviai domina šalti ar šilti. Eye Comfort režimas leidžia sumažinti šaltus atsplavius iki minimumo, tai patogu naktį. Taip mažiau varginamos akys. Dabar galima pasirinkti kad Eye comfor režimas įsijungtų/išsijungtų nustatytu laiku. Apie P9 ekrano apsaugo nebuvo informacijos. Tad šiais metais P10 ekranas apsaugotas Corning Gorilla Glass 5 stiklu. Nors ir naudojamas apsauginis Gorilla Glass 5 stiklas Huawei vis tiek klijuoja apsauginę plėvelę, kas yra malonu, kai gamintojas rūpinasi vartotojais.
Akumuliatorius
Telefono akumuliatorius vienas iš svarbiausių telefono komponentų. Praeitas modelis P9 turėjo neblogai laikantį akumuliatorių, kurio talpa 3000 mAh, kurio užtekdavo maždaug dviem darbo dienoms. Ne išimtis ir P10 modelis, P10 turi įmontuotą nekeičiamą 3200 mAh talpos akumuliatorių. Kurio užtenka 2 darbo dienoms. Dirbant intensyviai akumuliatorius atlaiko pilną darbo dieną, nereikia įkrauti dienos viduryje. Na nebent kokias 3-4 valandas žaistumėte žaidimus. Ir dar nuspręstumėte peržiūrėti video ir dalintis internetu. Kas geriausia kad P10 paveldėjo iš Mate 9 savybes, kurių dėka akumuliatoriaus įkrovimas nesukelia galvos skausmo ir pats telefono energijos suvartojimas yra optimizuotas. P10 taip pat turi tokią pačią energijos optimizavimo sistemą kaip ir Mate 9. Taip pat P10 naudoja tokią pačią akumuliatoriaus įkrovimo technologiją t. y. Išmanus SuperCharge 22.5W pakrovėjas, kuris nekenkia baterijai, nes valdiklis reguliuoja krovimo metu srovę ir įtampa 5V/4.5A, 4.5V/5A, ir 5V/2A. Tiesa naudojant neoriginalų Huawei USB-C kabelį nebeveikia greitas įkrovimas, kraunama tik tokiu režimu 5V/2A Baterijos testas Bateriją testavau keliais etapais: · Pirma naudojau tik vieną SIM kortelę visada veikinačią 4G režimu, · Naudojau su dviem SIM kortelėmis. Naudojant su viena SIM kortele 4G režime telefonas ištverdavo dvi darbo dienas, be didesnių sunkumų. Su telefonu dariau apie 20 nuotraukų, viena valanda pokalbių per dieną, interneto dalijimas 3 valandas, naršymas internete, Youtube peržiūra. Visada būdavo įjungtas GPS, auto-pasukimas, mobilusis internetas, Wi-Fi, RAM nevalydavau. Naudojant labai intensyviai dalinant internetą t. y. telefoną naudojant kaip prieigos tašką, žaidžiant žaidimus, filmuojant su vaizdo kamera Huawei P10 atlaiko pilną darbo dieną. Taip ir nepavyko iškrauti baterijos per darbo dieną t. y. 8 h. Nors ir naudodavausi labai intensyviai telefonu. Kai naudojai telefoną ne taip intensyviai tik pokalbiams ir nedaug naršiau internete telefono nekroviau net 3 dienas. Kiek teko bandyti su viena SIM kortele pasiekdavau įjungto ekrano laiką (angl. Screen-on-time) 5h. Bandant telefoną su dviem SIM kortelėmis kai viena veikia 4G LTE, o kita 3G režimu iškart pasijautė, kad padidėjo energijos suvartojimo lygis, per dieną telefonas sunaudodavo 40 % akumuliatoriaus energijos, kitai dienai likdavo 60 %. Kiek naudojau su dviem SIM kortelėmis ištraukdavo iki antros dienos pabaigos. Bet naudojant intensyviau su dviem SIM kortelėmis telefoną gali reikti įkrauti antros dienos viduryje.
Kamera
Huawei P10 turi antros kartos Leica optika, Leica Camera 2.0. Pagrindinė dviguba Huawei P10 kamera yra lygiai tokia pati kaip ir Mate 9 telefone, t. y. 20MP mono chrominė ir 12MP RGB f/2.2, 27mm, Optinis vaizdo stabilizavimas, 6x priartinimas, 2X priartinimas neprarandant kokybės. Skirtumas tarp P10 ir Mate 9 kamerų tik vizualinis. Mate 9 kamera yra iškilusi iš korpuso galinės dalies, o P10 telefone kameros lęšiai neiškilūs ir tai yra vienintelis skirtumas tarp kamerų. Geresnę kamerą gavo Huawei P10 Plius Leica Camera 2.0 Pro turi didesnė diafragma f/1.8, o ne f/2.2 ir tai yra vienintelis skirtumas tarp šių kamerų. Huawei leidžia pasirinkti kuris sensorius bus pagrindinis 20MP monochrominis ar 12 MP RGB. Numatytasis yra 12 MP RBG sensorius, tačiau galima pagrindinį pasirinkti ir 20 MP monochrominį sensorių darant spalvotas nuotraukas. Pasirinkus 20 MP monochrominį sensorių darant spalvotas nuotraukas jos tampa detalesnės, tas puikiai matosi kai objektai fotografuojami iš arti. P10 kamerą pasižymi visais Mate 9 privalumais nuotraukos ryškios ir gerai sufokusuotos, spalvos nėra persodrintos, objektai fotografuoti iš arti yra detalūs ir neišblukę. Tiesa norint pasiekti maksimaliai gerus rezultatus teks naudoti Pro režimą kuris leidžia nustatymus keisti patiems. Iš vienos pusės Pro režimas yra puikus tuo kad leidžia keisti daug nustatymų, iš kitos pusės paprastam vartotojui jis sunkiai suprantamas. Nuotraukos darytos dieną ar esant geram apšvietimui yra tobulos. Neradau prie ko prikibti. Nuotraukų spalvos tikroviškos, daug smulkių detalių. Naudojant filtrus ar keičiant kameros parametrus galima išgauti įdomių kadrų. Šiek tiek nustebimo HDR režimas, kuris leidžia keisti ryškumą, braukiant pirštu per ekraną. Darant nuotraukas tamsoje reikia kiek pasistengti norint išgauti kadrus, kuriuose būtų mažiau triukšmo. Bent nuotraukos kurios yra darant darytos prastam apšvietimui yra pratiškai be triukšmo, net nereikia blykstės. Net nereikia stengtis norint padaryti aukštos kokybės nuotraukas esant prastam apšvietimui patalpoje. Pateikiu palyginimui kai pagrindinis sensorius 12 MP RGB ir kai 20 MP Monochroninis darant spalvotas nuotraukas
Nuotraukos palyginimui be HDR ir su HDR skirtingais nustatymais Be HDR
Su HDR bet skirtingais parametrais
Nuotraukos darytos tamsoje
Esant prastam apšvietimui
Kameros režimai:
Priekinė kamera kiek kitokia nei Mate 9. Dabar grožio režimas yra apjungtas kartu su viskas sufokusuota režimu. Asmenukė iškart pagražinama ir sukuriamas gylio efektas.
Vaizdai filmuoti su P10 FullHD [email protected] fps ir [email protected] fps raiška palaiko vaizdo stabilizavimą, tad nedidelis rankų drebėjimas ar ėjimas filmuojant didėlės reikšmės filmuojant neturi, vaizdas gerai sufokusuojamas. Vaizdo stabilizavimą bandžiau važiuojant automobilių nelygia gatve. Vaizdo įraše matosi kad dreba pats laikiklis bet tai kompensuojama su vaizdo stabiliavimu. Filmuojant 4K spalvos labai tikroviškos ir nelabai yra prie ko prikibti. Tik kad jau neveikia vaizdo stabilizavimas. Dėka H.265 vaizdo kodeko 4K video filmuoti įrašai užima mažiau nei [email protected] fps. Tik Youtube dar nepalaiko šio standarto todėl 4K kėliau į Vimeo platformą.
OS ir ryšiai Telefone naudojama Android 7.0 OS su naujausia EMUI 5.1 vartotojo sąsaja. Kaip jau įprasta EMUI vartotojo sąsaja neturi programų meniu. Tačiau nuo 5.0 versijos galima pasirinkti kokį meniu naudoti. Telefonas aprūpintas sparčiu Kirin960 CPU ir Mali G71 vaizdo posisteme, sklandų programų veikimą užtikriną 4 GB RAM. O tam kad nepritrūktų vietos randame 64 GB vietos iš kurių vartotojui prieinama 50 GB. Naujausia EMUI 5.1 vartotojo sąsaja dar labiau koncentruota į greitą telefoną veikimą. Naujausia sąsają turi dvi naujas funkcijas, kurios nematomos plikai akiai. Tai ulta-memory skirta optimizuoti RAM suvartojimą, ir laikyti daugiausiai naudojamas programas RAM atmintyje, tam kad jose greičiau pasileistų. O nenaudojamos būtų greičiau ištrinamos iš RAM atminties.. Kita funkcija Ultra-Response kuri sutrumpina ekrano reakcijos laiką reaguojant į prisilietimus. Tad ekranas daug greičiau reaguoja į prisilietimus dėka naujų tvarkyklių. P9 turėjo problemų dėl silpno grafikos procesoriaus. Kadangi P10 naudoją tokį patį GPU kaip ir Mate 9 problemų šioje srityje nebėra. Tiksliau Huawei P10 naudoja tokį patį mikroschemų rinkinį (angl. SoC) Kirin 960 ir Mali G71. Tad nenuostabu P10 be problemų susidoroja su grafika. Tiesa ilgiau pažaidus žaidimus reikalaujančius didesnių grafikos resursų telefonas pasidaro šiltas. Atlikus spartos bandymus su Antutu 6 programa, rezultatai parodė, kad P10 veikia kiek greičiau nei Mate 9. Taip yra dėl to, kad P10 turi mažesnį ekraną. Žinant kad Mate 9 turi aukštos kokybės stereo garsiakalbius, P10 kiek nuvylė kad negavo stereo garsiakalbių. Tačiau P10 atkuriamas garsas yra kokybiškas, pagarsinus iki maksimumo garsiakalbiai groja švariai ir garsiai Ryšiai Telefonas palaiko dvi SIM korteles, tačiau pokalbio metu aktyvi tik viena. bet jei nuspręsite praplėsti atmintį ir naudoti microSD, dviejų SIM kortelių naudoti negalėsite. Galima pasirinkti kuri SIM kortelė bus pagrindinė ir ji galės būti naudojama su 4G ryšiu. Keisti naudojamos dažnius leidžia tik vienai kortelei, kita kortelė veikia 3G arba 2G režimu priklausomai nuo to koks ryšys palaikomas toje teritorijoje. Pačiam nustatyti negalima. Kontaktai iš abiejų SIM laikomi bendrai, tad nėra labai patogu kai reikia susirasti kontaktus. P10 aprūpintas gausybę siųstuvų ir imtuvų. Palaikomas dviejų dažnių Wi-Fi t. y. 2.4 ir 5 GHz su a/b/g/n/ac standartais,DLNA (kas jeis 4K video stransliuoti į TV) , Hostpot, Wi-Fi Direct. P10 aprūpintas įprastiniais 4 dažnių ryšiais GSM/GPRS/3G/4G LTE. Taip pat NFC, Bluetooth 4.2 LE technologija, kas leis mažesnėmis energijos sąnaudomis naudotis belaidėmis ausinėmis ar laisva rankų įranga. Palaikomos pagrindinės GPS technologijos kaip A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO tad tikrai nepasiklysite, kad ir kur nukeliautumėte.
Išvados Huawei kompanijai pavyko pagerinti ankstesnės kartos flagmaną visais aspektais. Spartus procesorius, ilgiau laikantis akumuliatorius, geresnė kamera, puikus ekranas ir žinoma P10 pasižymi nuostabiu dizainu, nors ir yra panašumo į Apple. Dėl naudojamų tų pačių technologijų kaip ir Mate 9, techniniame ir programiniame lygyje P10 galima laikyti mažesnę didžiojo brolio Mate 9 versiją. Nes tai ir yra praktiškai mažesnis Mate 9. Mažasis broliukas P10 gavo viską kas geriausia Mate 9. Jei lyginsim P10 su Mate 9 tai pasistūmėta daug nebuvo, skirtumas tik tas kad P10 telpa į kišenę. Nepaisant to P10 pateisina visus lūkesčius keliamus flagmanui. Tai yra greitas ir puikiai atrodantis telefonas. Atlikus kameros ir akumuliatorius testus telefonas manęs nenuvylė. Apžvalgos metu sulaukiau atnaujino, kuris išsprendė priekinės kameros programinės įrangos klaidas Pliusai
Minusai
Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. Naujausi komentarai:
|
|
© Mobili linija, 2022. Visos teisės saugomos. |