»

LG G5 - platesnis pasaulis (2016-06-20)

Aismantas

lg_g5_official.jpgPrisiminkite kada paskutinį kartą, pamatę naują telefoną, esate tikrai nustebę ir pasakę WOW? Dizainą palikime nuošalį ir dar kartą pabandykime prisiminti. Tikriausiai sunkiai pamenate nes tai buvę ne prieš metus ir ne prieš du, tačiau ne tiek seniai kaip kad Nokia šlovės metais. Pietų Korėjos gigantas LG yra vienas iš inovatyviausių išmaniųjų telefonų gamintojas pasaulyje. Kiekvienais metais jis mums nustebina nestandartiniais sprendimais, kokių neturi konkurentai ir nesistengia jų kopijuoti. Dar vasario mėnesį, kai buvo pristatomas naujasis LG flagmanas G5, mes tikrai pasakėme WOW. Jau senokai sklinda kalbos, nuotraukos ir informacija apie Google kuriam modulinį telefoną kodiniu pavadinimu Project Ara. Įsivaizduokite, kaip patogu būtų jei galėtumėte telefone keisti atskirus komponentus kaip ir kompiuteryje. LG žengė pirmąjį žingsnį link to su flagmanu G5. Ir tai dar ne viskas. LG buvo viena iš pirmųjų kompanijų pristačiusi telefoną su dviguba pagrindine kamera. Prisiminkime Optimus 3D modelį... Šiemet ji vėl grįžta su dviguba kamera ir tikisi sulaukti didesnio pasisekimo nei HTC, nors rinkoje jau ir turi rimtų konkurentų. Taigi, šioje apžvalgoje išnagrinėsime ko išties yra vertas naujasis LG G5.

TRUMPOS CHARAKTERISTIKOS

 • Keturių dažnių GSM/GPRS/EDGE, 3G su HSPA ir LTE Cat.9 palaikymas;
 • 5.3" colio, IPS Quantum, QHD 1440p raiškos lietimui jautrus ekranas;
 • Corning® Gorilla® Glass 4 apsauginis stiklas;
 • Android 6.0 Lollipop operacinė sistema su LG UX UI 5.0 vartotojo sąsaja;
 • 64-bitų keturių branduolių Qualcomm Snapdragon 820 MSM8996 (2x Kryo 2.2 GHz + 2 x Kryo 1.6 GHz) procesorius;
 • Adreno 530 grafinis procesorius;
 • 4 GB RAM operatyviosios atminties;
 • kamera 16 MP (f/1.8) + 8 MP (f/2.4) su dviguba LED blykste ir lazeriniu fokusavimu, 3 ašių OIS ir 2160p video įrašymas, HDR;
 • 8 MP priekinė kamera, 1080p video įrašymas;
 • 32 GB vidinė atmintis + microSD atminties kortelių palaikymas iki 200 GB;  
 • USB 3.0 Tyoe-C su Quick Charge 3.0 ir OTG palaikymu;
 • Bluetooth 4.2;
 • NFC;
 • Wi-Fi a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct ir DLNA;
 • GPS su A-GPS, GLONASS ir Beidou;
 • 3.5 mm audio jungtis;
 • Stereo FM radijas su RDS;
 • 2800 mAh Li-Ion akumuliatorius;
 • IR LED siųstuvas nuotoliniam valdymui;
 • piršto antspaudų jutiklis;

PAKUOTĖS TURINYS

Pardaviminė pakuotė yra neatsiejama telefono dalis. Kaip ir patys telefonai, taip ir dėžutės kasmet keičiasi ir turi traukti pirkėjų akis. LG kompanija visada mėgo minimalistinio dizaino kompaktiškas, mažai kuo išsiskiriančias dėžutes. Tačiau šie metai yra kitokie, turime pirmąjį modulinį telefoną, o jį geriausiai pristatyti yra su moduline dėžute. Ji susideda iš dviejų pagrindinių dalių, kur nuimant pirmąją dalį ant kurios nupieštas telefono kontūras, pasirodo antroji dalis kurioje pasilieka apatinis telefono krašto atvaizdas ir išnyrą akumuliatoriaus vaizdas. Viskas vyksta taip, kaip ir tikrame telefone. Tokio dizaino dar neteko matyti, kaip ir dėžutės spalvos, kuri yra ryškiai žalia, arba kitaip "salotinė". Tai tikrai patraukia visų akį, ko ir siekia kompanija.

 

Priklausomai nuo regionų, gali skirtis ir parduodamų telefonų komplektacijos. Kai kuriose šalyse galite rasti ir papildomų keičiamų modulių, tačiau mūsų rinkoje telefonai bus įprastos, standartinės komplektacijos:

 • telefonas LG G5;
 • buitinis įkroviklis su adaptyvaus greito įkrovimo palaikymu 5-9 V 1.8 A;
 • Type-C USB laidas;
 • ausinės;
 • SIM/microSD lizdo atidarymo adatėlė;
 • vartotojo vadovas;

DSC_0002.JPG

Taigi, odinės nugarėlės yra praėjusių metų mada, tačiau greitas įkroviklis yra tikrai lauktas ir sveikintinas. Kiti gamintojai galėtų pasimokyti iš LG. Ausinukus randame su dalinai sutvirtintu laidu, laidai dažniausiai nusilanksto ir ausinukai nebeveikia, tad šis sprendimas irgi yra orientuotas į klientą. Šių metų flagmano pardaviminė dėžutė, kaip ir telefonas mus tikrai nustebino, o komplektuojami priedai tikrai nenuvylė, tad tikimės ateityje LG pasistengs dar labiau dėl savo klientų.
DIZAINAS

Po eilės metų panašaus dizaino, LG G5 pagaliau tapo visai kitokiu telefonu. Šiemet į telefoną sugrįžo, galima sakyti, vientisas korpusas. Vienintelė išimtis yra jau minėti, keičiami moduliai. Praėjusių metų modelis buvo kiek sunkokai valdomas viena ranka, o ir išlenktas ekranas nesulaukė vartotojų simpatijų, tad šiemet telefono ekranas sumažėjo nuo 5.5" colio iki 5.3" colio, kas lėmė, jog telefonas išsaugojo beveik tokį patį aukštį, tačiau susiaurėjo, "išsilygino" ekraną ir išlaikė panašų svorį. Telefono matmenys dabar yra  149.4 x 73.9 x 7.7 mm, o svoris 159 g. Ekrano ir korpuso santykis, dėl kaičiamos apatinės dalies, sumažėjo keliais procentais ir dabar yra ~70.1 %, tačiau šio skirtumo praktiškai nepastebėsite. Pasaulinės mados jau keleri metai diktuoja metalinius-stiklinius telefonų korpusus, ir pagaliau šiemet LG nusimetė plastmasinį "kiautą" ir įstojo į prestižinio telefonų dizaino klubą. Telefono korpusas yra vientiso metalo su pilnai stikline priekine dalimi. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog telefono korpusas yra iš dviejų dalių, tačiau tai tik optinė apgaulė sukuriama per telefono kraštus einančios metalo spalvos juostelės. Netikite? Išimkite akumuliatorių ir patys pamatysite, o dabar telefoną nuodugniai apžvelkime iš visų pusių.

LG_G5.jpg Pradėsime nuo svarbiausios - priekinės telefono dalies, nes į ją žiūrėti mums teks nuolatos. Taigi, priekinėje dalyje yra 5.3" colio IPS LCD ekranas, kurio raiška QHD. Ekranas yra padengtas apsauginiu Corning® Gorilla® Glass 4 stiklu ir kas keisčiausia, viršutinė ekrano dalis yra išgaubta tolyn link ekrano krašto. Tokį išgaubimą lengviausiai apibūdinti kaip užapvalinimą ir tokio sprendimo neteko dar matyti nei viename telefone, nes dažniausiai toks užapvalinimas būna mažesnis ir ties ekrano šonais. Mums tai tikrai netrukdo, o netgi suteikia žavesio ir išskirtinumo jausmo. Būtent šioje išgaubtoje ekrano dalyje ir yra įmontuoti tokie esminiai komponentai kaip ausies garsiakalbis, 8 MP priekinė kamera, artumo ir šviesos jutikliai bei LED indikatorius. Apatinėje telefono dalyje liko nepaminėta telefono spalvos metalinė juostelė su LG logotipu, kuri ir yra tas ypatingasis keičiamas modulis apie kurį pakalbėsime dar vėliau.

 

Galinei telefono daliai LG inžinieriai "įpūtė" daug naujo vėjo. Pirmiausiai tai, jog korpusas yra vientisas ir metalinis. Valdyti ir laikyti telefoną rankoje yra tikras malonumas, puikiai parinktas tiek dydis tiek medžiagos. Antras dalykas kas iškart krenta į akis - tai dvi kameros. Daugelis nustebs pamatę tokį vaizdą, nes telefonuose tai retas reiškinys. Akylesni pastebės, jog kameros nėra vienodos ir nesuklys. Telefonas turi 16 MP + 8 MP kameras, o antroji skirta fiksuoti vaizdą plačiu kampu, tačiau apie tai kalbėsime dar vėliau. Tarpe tarp šių kamerų yra įsiterpusi LED blykstė, lazerinio fokusavimo ir spalvos spektro jutikliai. Visas šis derinys užima tikrai nemažą plotą ir yra net kiek iškilęs iš viso korpuso. Toks išsikišimas sukuria labai pažangios kameros įspūdį. Tikriausiai daugeli pasigedote LG G serijos vizitinės kortelės - įjungimo ir garso reguliavimo mygtukų? Nenusiminkite, LG padarė net kelis esminius pokyčius. Pirmiausiai tai pagaliau įdiegė piršto antspaudo jutiklį, kuris ir yra tas apvalus iškilęs apskritimas žemiau kameros. Ne gana to, šis jutiklis tuo pačiu yra ir paspaudžiamas įjungimo mygtukas. Toks sprendimas tikrai patogesnis nei LG Nexus 5X modelyje, kuriame yra atskirti įjungimo mygtukas ir piršto antspaudo jutiklis. Nežinia ar dėl, dizaino, ar dėl technologinių dalykų, tačiau garso reguliavimo mygtukai iš galo buvo perkelti į tradicinę vietą telefone - šoną. Galinėje apatinėje telefono dalyje taip pat matome vietą, ties kuria atsiskiria keičiamas modulis, to priekinėje dalyje neina pastebėti.

 

Pereikime prie telefono šonų. Kaip jau buvo minėta, garso mygtukai persikėlė į kairįjį šoną. Kaip ir korpusas jie yra metaliniai ir tos pačios spalvos. Tame pačiame šone matome dar vieną nedidelį mygtuką. Tai yra išimamo modulio paleidimo mygtukas. Nepaspaudus jo jums nepavyks ištraukti modulio. Dėl netyčinio nuspaudimo jaudintis nereikia, nes mygtukas yra beveik lygus su korpusu, o ir paspausti jį reikia su jėga, bet ir tuo atveju modulis neiškris nes jis viduje yra dar užsimovęs ant kontaktų. Viskas paprasta ir patikima. Kadangi telefono galinė dalis jau nėra nuimama, dešiniajame telefono šone randame nanoSIM ir microSD kortelių stalčiuką. Tokio tipo stalčiukai jau matyti begalėje telefonų ir atsidaro jis paspaudus matomą skylutę su adatėle.

 

Viršutinė telefono dalis irgi mato pokyčius. 3.5 mm audio lizdas persikėlė iš apačios į viršų ir įsitaisė šalia IR siųstuvo ir antrojo mikrofono. Apatinė telefono dalis yra visiškai nuimamas ir keičiamas modulis. Telefono pristatymo metu buvo pristatyti ir aukštesnės kokybės  Bang & Olufsen garsiakalbio bei kameros valdymo moduliai. Keičiasi jie su visu akumuliatoriumi, o kameros modulis netgi prideda papildomos akumuliatoriaus talpos ilgesniam telefono veikimui. Šiuose moduliuose privalomai yra apatinėje dalyje išrikiuoti tokie komponentai kaip garsiakalbis, pagrindinis mikrofonas ir naujoji USB Type-C jungtis. Ateityje tikimės sulaukti ir daugiau naudingų keičiamų modulių, nes LG tokią galimybę suteikia ir nepriklausomiems kūrėjams bei gamintojams, tačiau nepamirškime, jog tai pirmasis modulinis telefonas, o pirmieji žingsniai visada būna sunkūs.

 

EKRANAS

IPS_Quantum_Display.pngKaip jau buvo minėta anksčiau apžvalgoje, LG G5 turi mažesnį nei praėjusių metų modelyje ekraną. Šiemet jis yra 5.3" colio įstrižainės. Ekranas išliko to pačio Quantum IPS LCD tipo ir išlaikė tą pačia QHD arba 1440 x 2560 taškų raišką. Taškų tankis išlieka įspūdingas 554 ppi. Ekraną, žinoma, reikia ir pasaugoti. Už tai yra atsakingas Corning® Gorilla® Glass 4. Atrodo, kad ekranas mažai kuo pasikeitė nuo praėjusių metų modelio? Klystate, pokyčių yra ir jie mums tik į naudą. Pirmiausia - buvo ženkliai pagerintas ekrano kontrastas ir tai pasiekta išgaunamą juodą spalvą padarius dar juodesnę. Atvaizduojamos spalvos bus labai ryškios, sodrios ir tikros. Nebus to erzinančio blankumo ir nenatūralumo. Žinoma AMOLED ekranams pagal kontrastą lygių nėra, tačiau LG G5 yra arčiausiai to.

ekranas.jpgKitas labai svarbus ekrano vertinimo kriterijus yra jo šviesumas. Visi esame susidūrę su problema, kai lauke, ryškioje saulės šviesoje negalime matyti ekrane rodomo vaizdo. Šią problemą panaikina didelis ekrano šviesumas. Pasak gamintojo, telefonas sugeba pasiekti net 800 nitų ryškumą, žinoma reikės įjungti automatinį apšvietimo režimą tam pasiekti. Telefonas greitai reaguoja į apšvietimo pasikeitimus ir atitinkamai reguliuoja ekrano apšvietimą. Lauke matomumas yra tikrai geras, kaip ir pridera tikram flagmanui. Vienas iš minusų būtų gan didelis ekrano atspindys, tad šoninis žiūrėjimas tampa iššūkiu. Kitas minusas tai, jog automatinis ekrano apšvietimas padalą visada nustato kiek žemiau nei norėtųsi ir ekranas dažnai atrodo per tamsus. Išjungus jį - nukenčia akumuliatoriaus tarnavimo laikas.

AKUMULIATORIUS

1.jpgLG G5 turi kiek mažesnį akumuliatorių lyginant su praėjusių metų modeliu. Dabar jis yra 2800 mAh talpos - 200 mAh mažiau nei buvo, tačiau nepamirškite, jog ekrano įstrižainė taip pat sumažėjo. Akumuliatoriai gali būti lengvai keičiami dėka išimamo modulio, kas gali daugeliui palengvinti gyvenimą. Telefonas palaiko Qualcomm Quick Charge 3.0 greito įkrovimo technologiją, kuri telefoną iki 80 proc. gali įkrauti per 30 min. Pilnas įkrovimas man netrukdavo nei pilnos valandos. Kaip ir Samsung taip ir LG turi Always On funkciją - ekrane nuolatos rodomas laikas/data ir praleisti įvykiai. Pasak gamintojo, ši funkcija turi naudoti 0.8 proc akumuliatoriaus per valandą. Prisiminkime Samsung 1 proc/val. Tačiau, per naktį miegant 8 val, akumuliatoriaus įkrova sumažėdavo 7-8 proc. Ši funkcija turi ir esminį skirtumą lyginant su Samsung, įdėjus telefoną į kišenę, artumo jutikliai tai fiksuoja ir išjungia Always On funkciją, taip labiau tausojamas akumuliatorius.

Svarbiausias klausimas - tai kiek gi tarnauja šis akumuliatorius vienu įkrovimu? Lyginant su LG4 modeliu, akumuliatoriaus tarnavimas nepagerėjo. Per dieną kalbant 15 min, rašant nemažai SMS žinučių, nuolatos įjungtas Always On ir Wi-Fi, telefonas vos išlaikydavo 2 dienas su pilnu įkrovimu. Per metus išbandyta jau daugybė telefonų ir tokiu režimu dažniausiai kiti modeliai tarnaudavo 3 ar netgi 4 dienas. Taigi akumuliatorius yra šio telefono Achilo kulnas. Situaciją gelbsti greitas įkrovimas, kuris paliko įspūdį ypač kai spaudžia laikas. Žinoma naujoji USB Type-C jungtis irgi sukelia kiek keblumų. Įkroviklis dažniausiai lieka namie, o norit telefoną krauti darbo vietoje ar automobilyje reikės įsigyti dar bent kelis tokius USB laidus. Svečiuojantis pas draudus, telefono įkrauti taip pat nepavyks, todėl patartiną ekstra atvejams įsigyti išorinį akumuliatorių. Bevielis įkrovimas dar nėra paplitęs mūsų buityje, tad ir LG G jo neturi ir dėl to mes tikrai nekompleksuojame.

 

SISTEMINĖ PLOKŠTĖ IR ATMINTIS

Qualcomm_Snapdragon_logo.pngLG kompanija glaudžiai bendradarbiauja su procesorius gaminančia Qualcomm kompanija. Visi LG flagmanai naudoja tik šios kompanijos procesorius ir ne paslaptis kodėl. Ši kompanija yra pažangiausia procesorių gamyboje ir jos gaminiai yra galingiausi rinkoje. LG G5 naudoja naujausią oficialiai Qualcomm Snapdragon™ 820 MSM8996 procesorių, kuris yra net 2 kartus spartesnis už 810 modelį. Šis procesorius turi "tik" 4 branduolius, tačiau tai visai kitokios technologijos branduoliai, vadinami Kryo. Du branduoliai dirba iki 2.15 GHz dažniu ir du iki 1.6 GHz ir vieno branduolio našumas lengvai nušluosto nosį Exynos procesoriams, tačiau kiek nusileidžia Apple. Už grafiką telefone atsakingas yra Adreno 530 grafinis procesorius. Pridėkime dar 4 GB operatyvios RAM atminties ir gauname tikrą jėgainę rankoje.

microsd.jpgDžiugu, jog LG nedaro tokių klaidų kaip kiti gamintojai ir neatsisako microSD kortelių lizdo. Nors telefonas ir turi 32 GB vidinės atminties, tačiau ji greitai gali užsipildyti, jeigu turėsite daug filmuotos medžiagos. Tam, kad nepritrūktumėte laisvos atminties, kortelės šiame telefone yra palaikomos iki 256 GB, kas bus tikrai daugiau negu reikia. Deja, norint išimti microSD kortelę, teks kartu išimti ir SIM kortelę ir kurį laiką likti be ryšio. Na, o geresniam įspūdžiui susidaryti koks galingas yra šis telefonas, pateikiame įvairių spartos testų rezultatus.

 

RYŠIAI

4g_lte_logo.pngLG G5, kaip ir praėjusių metų modelis, turi beveik vienodą ryšių palaikymą. Pradėsime nuo keturių dažnių GSM/GPRS/EDGE ir keturių dažnių 3G su HSPA palaikymu. Trumpai tariant 3G ryšio sparta telefone palaikoma iki 42 Mbps HSDPA ir 5.76 Mbps HSUPA. Visi pasaulinių gamintojų išleidžiami telefonai jau yra su LTE palaikymu, ne išimtis ir šis. LTE arba kitaip 4G yra naudojamas ypač greitam duomenų perdavimui. LG G5 turi spartųjį LTE Cat.9 palaikymą, kurio sparta siekia iki 450 Mbps. 4G ryšį jau tiekia visi operatoriai, tad išbandyti šio interneto spartą ir naudą galės kiekvienas vartotojas. Nepamirškite, jog tai teorinė sparta, praktikoje skaičiai yra žymiai mažesni.

wifi.jpgTradiciškai išmaniajame telefone privalo būti ir Wi-Fi bevielio interneto palaikymas. LG G5 turi dviejų juostų a/b/g/n/ac, palaikantis DLNA, Wi-Fi Direct ir Hotspot funkcijas. Naršymo greitis bus tikrai spartus, jeigu toks ir bus teikiamas interneto tiekėjo.

Bluetooth_4_2_Standard_Logo_Mockup_Wide.pngGreitam duomenų apsikeitimui ir prietaisų poravimui tiesiog vietoje, mums padės NFC ir Bluetooth 4.2 LE technologijos. Tiesa, greitu metu jau bus pristatytas ir naujausias Bluetooth 5 standartas su dar didesniu veikimo nuotoliu ir efektyvesniu energijos naudojimu bei didesne ryšio sparta. Belaides ausines galėsite suporuoti per NFC.png Bluetooth 4.2 LE, kas leis dirbti didesniu atstumu nuo telefono ir mažesnėmis energijos sąnaudomis, o apt-X HD kodeko palaikymas užtikrins geresnę garso kokybę, nes jis į belaides ausines siųs 24 bitų (CD) kokybės garsą. Su artimo lauko technologijos (NFC) pagalba bus galima atlikti mokėjimus, poruoti prietaisus, dalintis turiniu.

usb_3.0.pngUSB jungtis šiame telefone yra naujoji Type-C, kuri stumiasi į priekį ir taps standartu visuose telefonuose. Tai senai lauktas žingsnis pirmyn, nes nereikia bandyti atitaikyti teisingą pusę prijungiant laidą - kaip ir Apple telefonuose galima jungti bet kuria puse. Ši jungtis yra ir su  spartesniu duomenų pralaidumu - USB v3.0. USB OTG palaikymas telefone nėra svetimas, tereikia įsigyti šį adapterį ir galėsite prijungti duomenų laikmenas, suderinamus prietaisus ir telefoną netgi naudoti kaip išorinį akumuliatorių įkrauti kitiems prietaisams. Deja laidinis sujungimas su televizoriumi nėra galimas, tam pasitarnaus belaidžiai vaizdo perdavimo būdai.

images.jpgAmerikiečių GPS, A-GPS, Rusų GLONASS ir Kinų Beidou palydovų palaikymas šiam telefonui nėra svetimas, prisijungimas vyksta tikrai greitai ir tikslumas žymiai didesnis negu telefonuose palaikančiuose vien tik GPS palydovus. Pagaliau šioje srityje įvyko kažkas naujo. Telefonas palaiko Low Power Location Estimation (LPLE) technologiją. Kitaip sakant su šia technologija, navigacija telefone turi naudoti iki 40 proc. mažiau energijos, kas tikrai prailgins akumuliatoriaus tarnavimo laiką, nes visi žinome kaip sparčiai akumuliatorius senka naudojantis navigacija. Standartiškai telefone yra tik Google Maps programa, jai reikalinga interneto prieiga arba galima atsisiųsti dalį žemėlapio. Tam, kad naudotis navigacija pilnai beryšiu režimu jums prireiks atsisiųsti kitą navigacijos programėlę iš daugybės galimų.

IR.pngLG G5 telefone jau yra įdiegtas IR siųstuvas, kurio pagalba su nuotolinio valdymo programėle QRemote galite valdyti daugumą buitinių prietaisų kaip televizoriai, oro kondicionieriai, muzikiniai centrai ir t.t. 

Paskutinė jungtis yra standartinė 3,5 mm audio jungtis, apie kurią komentarų manau nereikia.

KAMERA

LG G5 išlaikė viską kas geriausia buvo G4 modelio kameroje - lazerinį automatinį fokusavimą, antros kartos optinį vaizdo stabilizavimą ir spalvos spektro jutiklį. Tam kad telefonai nebūtų vienodi, reikėjo kažką pakeisti, kažko ypatingo. Ką padarė LG? Ogi įdiegė dvigubą kameros modulį. Tai jau nėra naujiena telefonų rinkoje, nes kažkada LG ir HTC turėjo po modelį su dviguba kamera skirta 3D vaizdo filmavimui. Vėliau HTC dvigubas kameras naudojo vaizdo fokusavimui jau padarius nuotrauką, tačiau nei vienas nei kitas bandymas neprigijo. O ką tokio padarė LG, kad sudomintu vartotojus? Kam skirtos tos dvi kameros? Viskas yra labai aišku ir paprasta, nes viena kamera fiksuoja standartinį vaizdą 75 laipsnių matymo kampu, o kita yra plataus kampo ir geba fiksuoti nuotraukas net 135 laipsnių matymo kampu. Kadangi pirmoji kamera vistiek bus pagrindinė, ji yra 16 MP su f/1.8 diafragma, o antroji yra kiek mažesnės 8 MP su mažesne f/2.4 diafragma. Platesnio kampo kamera jums pravers fotografuojant vaizdą iš mažo atstumo, kai norisi apimti plačius objektus. Žinoma, darant ir toliau esančių objektų fotografijas ši naujovė pravers, tačiau dėl to gali nukentėti pačių nuotraukų kokybė.

5_pop_out_picture_1600x1500_G5_M01Azz.jpg

Kameros vartotojo sąsaja yra labai panaši ir matyta praeitame LG G4 modelyje. Kaip visada, dešinėje yra fotografavimo ir filmavimo, nuotraukų peržiūros ir grįžimo atgal mygtukai. Kairėje randame nustatymų, režimo, priekinės kameros, blykstės ir kameros režimų mygtukas. Viršuje matome ir du naujus mygtukus su nupiešta viena arba trimis eglutėmis. Tai ir yra įprasto ir plataus kampo kamerų perjungimo mygtukai.

 

Kameros vaizdo režimai šiame telefone yra:

 • paprastas;
 • pagrindinis;
 • rankinis;

Paprastame režime ekrane nelieka beveik jokių papildomų parinkčių mygtukų. Pagrindinis turi jau minėtas parinktis, o rankinis režimas atveria mums galimybe reguliuoti, ISO, išlaikymą ir šviesos spalvos balansą.

 

Fotografavimo režimai yra nauji ir nematyti dar telefonuose:

 • iškilimas - iššokantis vaizdas daromas fiksuojant vaizdą abejomis kameromis;
 • multi view - vienu kampo fotografuojama ar filmuojama su priekine ir galine kameromis;
 • iškarpos;
 • panorama;
 • sulėtintas - filmuojamas vaizdas;
 • laiko tarpas - time lapse įrašas tam tikrais laiko intervalais;

Kitos kameros parinktys yra:

 • nuotraukos ir video raiškos;
 • HDR režimo;
 • filmavimo efektų;
 • laikmačio;
 • balso komandų;
 • optinio vaizdo stabilizavimo;
 • tinklelio;
 • atminties pasirinkimo;

Taigi, kaip matome kamera turi daug parinkčių ir tai patiks kūrybingoms "sieloms", kurios išnaudos didžiąją dalį šių efektų ir dvigubos kameros galimybes. Įprastiems vartotojams greičiausiai mažai teks naudoti efektus ir režimus, ir jie pasitenkins standartinėmis, tačiau tikrai aukštos kokybės nuotraukomis. Su pagrindine 16 MP kamera nuotraukų kokybė gaunasi labai aukšta tiek dienos šviesoje, tiek prie blankaus ar dirbinio apšvietimo. Su papildoma 8 MP kamera, kokybę teks paaukoti vardan plataus kampo, tačiau jei nuotraukų nežiūrėsite kompiuterio  ar kitame dideliame ekrane, tai šios kokybė laisvai turi pakakti. Žemiau pateikiami nuotraukų pavyzdžiai jūsų vertinimui. Keliuose pavyzdžiuose tie patys objektai buvo fotografuojami su įprasta ir su plataus kampo kameromis.

 

Kaip ir visi išmanūs telefonai, taip ir šis turi priekinę, asmenukių 8 MP kamerą. Prie nuotraukų kokybės, kaip priekinės kameros, prikibti negalime. Tiesa kelios naujovės šioje vietoje nustebino. Telefono ekraną galima naudoti kaip šviesos šaltinį vietoj blykstės, o kai nustojate judėti ir nusišypsote, kamera automatiškai užfiksuoja vaizdą. Tikrai patogios naujovės.

Filmavimo kamera šiame telefone irgi yra verta dėmesio. Pirmiausiai ji geba filmuoti maksimalia 4K 30 k/s raiška ir netgi sulėtintu vaizdu 720p raiška 120 k/s. Deja 1080p filmavimas galimas tik 30 k/s greičiu o , ne 60 k/s. Vaizdo kokybė visiškai atitinka nuotraukų kokybę. Vaizdas yra glotnus, detalus su ryškiomis spalvomis ir geru kontrastu. Tiesa, jei filmuosite su plataus kampo kamera, vaizdą matysite kiek išgaubtą - sferinį. Toks vaizdas nėra natūralus mūsų akims, primena labiau kaip kad Go Pro kamerų. Žemiau galite peržiūrėti video pavyzdžius, tiek įprastą, tiek plataus kampo.

 

IŠVADOS

LG_LOGO_NEW.jpgKaip ir buvo galima tikėtis iš šio Pietų Korėjos giganto, jis ir toliau išlieka vienas iš inovatyviausių rinkos žaidėjų. Nors telefonas buvo pristatytas jau vasario mėnesį ir visi liko be žado pamatę dvigubą kamerą ir keičiamus modulius, tačiau iki telefono pasirodymo prekybos vietose kiti gamintojai taip pat pasiūlė dvigubų kamerų telefonus. Ne išimtis ir praeiti bei dar ankstesni metai, LG kompanija mėgsta anksčiau už visus pristatyti naujoves, tačiau jas įteikti vartotojams pavyksta tik po keltos mėnesių, kai susidomėjimas jau būna sumažėjęs. Nepaisant to, LG G5 yra nuostabus kūrinys, jis tapo dar patogesnis naudojimui, įgavo daugiau solidumo ir tvirtumo jausmo. Procesorius jau yra toks galingas, jog senai jau nejuntame skirtumo flagmanų naudojime. Vienintelis mums kliuvęs komponentas tai akumuliatorius. Tikrai norisi, jog jis tarnautų ilgiau, kaip konkurentų flagmanai, tačiau šią bėdą dalinai kompensuoja greito įkrovimo funkcija. Keičiami moduliai telefone yra sveikintina ateities technologija, tačiau jei ir neįsigysite jokių priedų, žinosite, jog turite modulinį telefoną. Taigi, linkime LG ir toliau išlikti tokiais inovatyviais ir ateityje pasitaisyti keliose vietose, kad telefoną būtų galima tikrai vadinti geriausiu rinkoje.

 PLIUSAI  MINUSAI
 •  puikus šviesus/tamsus ekranas
 •  trumpai tarnaujantis akumuliatorius
 •  galingas procesorius
 •  mažas modulių pasirinkimas
 •  keičiami moduliai
 •  nėra belaidžio įkrovimo
 •  plataus kampo kameros                
 •  nėra 1080p 60k/s video įrašymo
 •  puiki kameros kokybė
 
 •  atminties kortelių lizdas
 
 •  greitas įkrovimas
 
 •  USB Type-C
 
 •  vientisas metalinis korpusas
 

Pasidalinkite nuoroda: | Daugiau...

Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai.

Naujausi komentarai:

Tmk   2016-07-22, 11:11:49
gedasco (2016-07-01, 22:30:44) rašė:
greitas ikrovimas Qualcomm 2.0 skiriasi nuo Qualcomm 3.0.. Ir beje smarkiai. Sveikinu LG tapus kolkas 5tuke telefonu naujanciu toki greita 3.0 ikrovima. Atsisiunciau jau 3.0 ikrovikli ir automobiliui. Jega:)
Taip, skiriasi, bet ne tiek greiciu, kiek elektros sanaudomis - optimaliau jas isnaudoja ir isbarsto. Beda ta, kad daugeli zmoniu pakrovus telefona pamirsta isimti pakroveja is rozetes ir pns, tad vis teik isnaudoja elektra veltui.
0

Adgjm77 (pažengęs)   2016-07-19, 19:36:44
Telefonas nepatesino pirkėjų liukesčių manau viska tas pasako.
0

gedasco   2016-07-01, 22:30:44
greitas ikrovimas Qualcomm 2.0 skiriasi nuo Qualcomm 3.0.. Ir beje smarkiai. Sveikinu LG tapus kolkas 5tuke telefonu naujanciu toki greita 3.0 ikrovima. Atsisiunciau jau 3.0 ikrovikli ir automobiliui. Jega:)
0

mindziuks   2016-06-26, 14:12:42
Kodėl tekstas su klaidomis?
0

Tmk   2016-06-21, 22:22:18
greita ikrovima jau turejo LG G4, tad flagmanam tai jau standartas.
0

Archyvas » | komentarai (5)


Mobili.lt naujienos

Atgaukite 100€ už naują Samsung Galaxy įrenginį! (1)

Registruokite naująjį Galaxy įrenginį Samsung Members programėlėje ir atgaukite 100€ į savo sąskaitą!

2022-05-02

Plačiau »

Naujasis Samsung Galaxy A53 5G (0)

Gaukite Galaxy Buds Live ausines dovanų!

2022-03-15

Plačiau »

Juodasis penktadienis! (0)

Galaxy Buds Live - 69€!

2021-11-22

Plačiau »

Juodasis penktadienis! (0)

Samsung Galaxy A52s tik 349€.

2021-11-22

Plačiau »

Juodasis penktadienis! (0)

Gaukite dvigubą seno įrenginio vertę pirkdami naują Galaxy!

2021-11-15

Plačiau »

Visos mobili.lt naujienos »

 
© Mobili linija, 2022. Visos teisės saugomos.
GPRS
(General Packet Radio Service)
GSM mobiliojo ryšio technologija, skirta duomenų perdavimui GSM tinkluose. Informacijos parsisiuntimo metu sparta siekia 16-48 kb/s, informacijos išsiuntimo metu - 8-24 kb/s.
Ši technologija naudoja tuos pačius resursus, kaip ir balso telefonija, tačiau naudojamas visiškai kitas signalo perdavimo būdas. GPRS palaiko IP ir PPP protokolus, kurių pagalba mobilaus telefono naudotojai gali dirbti internete ar perduoti el. pašto pranešimus.

GPRS naudoja laisvus bazinės stoties balso kanalus, todėl greitis priklauso nuo mobiliojo prietaiso. Kuo daugiau kanalų gali panaudoti, tuo didesnį duomenų perdavimo greitį gali pasiekti. Pagal panaudojamų vienu metu kanalų skaičių mobilieji prietaisai skirstomi į klases (GPRS Multislot Class):

uplink - duomenų srautas bazinės stoties kryptimi
downlink - duomenų srautas mobiliojo prietaiso kryptimi
1 GPRS klasė: 1 downlink + 1 uplink, vienu metu iki 2 kanalų;
2 GPRS klasė: 2 downlink + 1 uplink, vienu metu iki 3 kanalų;
3 GPRS klasė: 2 downlink + 2 uplink, vienu metu iki 3 kanalų;
4 GPRS klasė: 3 downlink + 1 uplink, vienu metu iki 4 kanalų;
5 GPRS klasė: 2 downlink + 2 uplink, vienu metu iki 4 kanalų;
6 GPRS klasė: 3 downlink + 2 uplink, vienu metu iki 4 kanalų;
7 GPRS klasė: 3 downlink + 3 uplink, vienu metu iki 4 kanalų;
8 GPRS klasė: 4 downlink + 1 uplink, vienu metu iki 5 kanalų;
9 GPRS klasė: 3 downlink + 2 uplink, vienu metu iki 5 kanalų;
10 GPRS klasė: 4 downlink + 2 uplink, vienu metu iki 5 kanalų;
11 GPRS klasė: 4 downlink + 3 uplink, vienu metu iki 5 kanalų;
12 GPRS klasė: 4 downlink + 4 uplink, vienu metu iki 5 kanalų;

GPRS leidžia vienu metu ne tik perduoti duomenis, bet ir naudoti balso paslaugas. Šias galimybės parodo trys klasės:

A klasė: mobilus įrenginys vienu metu gali naudoti ir balso ir duomenų perdavimo paslaugas
B klasė: mobilus įrenginys gali dirbti ir balso režime ir duomenų perdavimo, tačiau tik viena funkcija naudojama tuo pačiu laiko momentu. Tai reiškia, kad balso skambučio metu duomenų perdavimas sustabdomas
C klasė: mobilus įrenginys dirba arba duomenų perdavimo arba balso skambučių režimu.
EDGE
(Enhanced Data rates for Global Evolution)
nauja populiarios GPRS (paketinis duomenų perdavimas) technologijos versija. Pagrindinis EDGE privalumas- itin spartus ryšys iki 236 kb/s , teoriškai iki 473.6 kb/s .
GPS
GPS (angl. Global Positioning System) - Visuotinė padėties nustatymo sistema, arba Globali pozicionavimo sistema. Leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Sistemos pagrindas - IT technologijų sąveika su planetą gaubiančiu GPS palydovų tinklu. Tai viena iš palydovinių navigacijos sistemų
GPS sistemoje naudojami 24 palydovai, priklauso JAV palydovinės navigacijos sistemai NAVSTAR (Navigation Satellite Time and Ranging). Pirmasis GPS palydovas buvo paleistas 1978 m. Visa 24 palydovų sistema pradėjo funkcionuoti 1994 metais. GPS palydovai skrieja 6 orbitinėmis trajektorijomis (po 4 kievienoje). Orbitų aukštis nuo žemės paviršiaus - apie 20180 km.
Kiekvienas GPS palydovas radiosignalo pagalba į žemę perduoda informaciją apie savo buvimo vietą (koordinates), tikslų laiką ir identifikavimo kodą.GPS imtuvas priima signalus iš 2-5 artimiausių GPS palydovų
pateikia tokias vartotojo buvimo vietos koordinates:
platuma, ilguma, aukštis virš jūros lygio, judėjimo greitis,
judėjimo kryptis. GPS sistema su papildoma įranga pritaikoma navigacijoje - apskaičiuojamas maršrutas tarp pasirinktų taškų, rodomas objekto judėjimas detaliame žemėlapyje, grafinio kelvedžio nurodymai, kaip įveikti artėjančias kryžkeles, sankryžas ar posūkius, o nukrypus - kaip vėl sugrįžti į maršrutą. Paklaida gali siekti iki kelių metrų.

HSDPA
(High Speed Download Packet Access)
yra 3G galimybes praplečianti ir jos pagrindu veikianti technologija. Dėka efektyvesnio radio dažnių panaudojimo HSDPA suteikia galimybę priimti duomenis net iki 14,4 mbit/s sparta.
HSDPA technologija turi keletą versijų : pati pirmoji versija leidžia pasiekti iki 1,8 mbit/s, sekanti iki 3,6 mbit/s, o galutinė versija leidžia pasiekti iki 14,4 mbit/s spartą.

Bluetooth
Bluetooth arba sutrumpintai BT - (angl. blue tooth - mėlynas dantis) – asmeninių tinklų (PAN) belaidžio ryšio gamybinė specifikacija (sukurta Ericsson ).
Bluetooth leidžia keistis informacija tarp tokių įrenginių kaip delniniai ir paprasti asmeniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, spausdintuvai ir skaitmeniniai fotoaparatai. Protokolas naudoja patikimą, visuotinai prieinamą artimo ryšio trumpųjų radijo bangų diapazoną (nelicencijuotos 2.45 GHz dažnio ISM bangos). Siekiant išvengti sąveikos su kitais tą patį dažnį naudojančiais protokolais naudojami 1 Mhz pločio 79 kanalai, keičiami 1600 kartus per sekundę.

Bluetooth leidžia įrenginiams bendrauti iki 100 metrų atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie yra skirtingose patalpose. Naudojamos skirtingos konstrukcijos ir dizaino antenos. Pagal galingumą, siųstuvai skirstomi į 3 klases:

Klasė (galingumas mW, dBm); atstumas
Klasė 1 (100 mW, 20 dBm); iki 100 metrų
Klasė 2 (2.5 mW, 4 dBm); iki 10 metrų
Klasė 3 (1 mW, 0 dBm); iki 1 metras.
3G
(3G)trečiosios kartos ryšys.
3G ryšys įgalina perduoti duomenis iki 2Mbps greičiu.
3G ryšys dar vadinamas UMTS arba WCDMA .
GSM
(Groupe Special Mobile) globalus mobilių telefonų ryšio standartas. GSM yra antros kartos tinklas (2G). Nuo 2004 metų yra labiausiai paplitęs mobilių telefonų ryšio standartas pasaulyje. Mobilūs telefonai šiuo metu yra 4 dažnių: 850 MHz(Amerika), 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz(Amerika).

Wi-Fi
Wi-Fi (sutrumpinimas iš angl. Wireless Fidelity) - protokolas ir standartas įrenginiams naudojantiems plačiajuostį radijo ryšį, skirtas organizuoti vietinius belaidžius ryšius. Sukurtas Wi-Fi Alliance konsorciumo, IEEE 802.11 (a,b,c) standarto pagrindu. Mobilūs įrenginiai turintys Wi-Fi klientinius gavimo-priėmimo įrenginius gali pasijungti į lokalius tinklus ir gauti interneto prieigą per taip vadinamus ryšio taškus arba „hotspots“. Dar Wi-Fi vadinamas Wlan .

Mobilūs telefonai naudoja šiuos dažnius
802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.


802.11a: Veikimo dažnis 5GHz. Pagerinta koduojanti technologija kaip 802.11g . Greitis yra54 Mbps.

802.11b: paprasčiausia, ir pigiausia WLAN versija. Veikimo dažnis 2.4GHz, greitis yra 11 Mbps

802.11g: Veikimo dažnis 2.4GHz , naują koduojančią technologiją. Greitis yra 54 Mbps .mAh
milliampere-hour
Baterijos talpa matuojama miliamperais per valandą .
RAM
(Random Access Memory)
Sparti kompiuterio atmintis, kurioje laikoma dalis jo darbui reikalingų duomenų. Kuo daugiau kompiuteris turi darbinės atminties, tuo rečiau reikia ieškoti duomenų kietajame diske. Skirtingai nei kietajame diske, išjungus kompiuterį duomenys iš darbinės atminties dingsta.
GB
Gigabaitas
Duomenų kiekio vienetas. 1 GB = 1024 MB = 1048576 KB. Vienas kilobaitas (KB) yra 1024 baitai. Viename baite telpa vienas simbolis, pvz., raidė. DVD filmas užima apie 4-7 GB, muzikinis CD - 0,67 GB.
Raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
USB
(Universal Serial Bus)
Jungtis, kuria prie kompiuterio galime prijungti įvairius įrenginius, pavyzdžiui, MP3 grotuvus. USB 1.1 yra senesnis duomenų perdavimo per USB jungtį standartas. Jo maksimalus greitis siekia 1,4 MB/s. USB 2.0 yra apie 50 kartų spartesnis (57 MB/s).
RDS
FM su RDS - reiškia, kad yra radio imtuvas su informacijos "nuskaitymo" paslauga. T.y., kai pvz. groja daina ekrane gali buti rodomas dainos pavadinimas, miesto pavadinimas, kuriame jus esate pagal radio bangų dažnį ar netgi eina eilute su dainos žodžiais.
SMS
(Short Message Service)
Trumpųjų žinučių paslauga , reiškiantis daugelyje mobiliųjų telefonų esančią paslaugą, skirtą trumpųjų žinučių (liaudyje vadinamų "es-em-esais") siuntimui tarp mobiliųjų telefonų arba kitų panašių įrenginių. Trumpojoje žinutėje telpa 160 ženklų, tačiau kai kuriuose telefonuose jos gali būti ilgesnės, nes siųsdamas žinutę telefonas ją suskaido į keletą mažesnių. Trumposios žinutės gali būti naudojamos ir įvairioms paslaugoms užsakyti ir gauti, pvz., automobilio parkavimo, autobusų grafikų ir pan. SMS žinutės taip pat plačiai naudojamos įvairiems mokamiems žaidimams, balsavimams televizijoje.

Kamera
Galimybė fotografuoti ir filmuoti .
Kokybė priklauso nuo optikos ir programinės įrangos .
MP
(Megapixel)
"Megapikselis" yra 1mln.pikselių .
Pvz.Kamera su 2048×1536 pikselių yra "3.1 mp" (2048 × 1536 = 3,145,728).
ISO
(International Organization for Standardization)
Tarptautinė standartizacijos organizacija - kurianti pasaulinio lygio pramonės ir komercijos standartizavimu ( ISO standartais ).Glaudžiai bendradarbiauja su Pasauline elektrotechnikos komisija (angl. International Electrotechnical Commission (IEC)), kuri atsakinga už elekrinės įrangos standartizavimą.
Pvz.:
ISO 8571-2/Cor1:1991
ISO/IEC 10025-3/Cor1:1995
microSD
MicroSD - atminties kortelių tipas naudojamas daugumoje mobiliųjų telefonų.
MicroSD kortelių formatas buvo sukurtas kompanijos SanDisk. Iš pradžių šis kortelių tipas buvo vadinamas T-Flash arba TransFlash ir buvo pardavinėjamas 32MB, 64MB bei 128MB talpomis. Vėliau, šis kortelių tipas buvo adoptuotas "SD Card Association" ir tuopačiu pervadintas į MicroSD.
2007 metais buvo išleista pirmoji MicroSD-HC kortelė. Ją palaiko tik tie telefonai kurių kortelių skaitytuvas yra tam pritaikytas. MicroSD-HC korteliu ypatybė yra kad jos turi daugiau atminties. Šiu korteliu talpa prasideda nuo 4GB.

microSD - atminties kortelė, tinka:
Nokia : 3110
3250
5200
5300 XpressMusic
5500 sport
5700 XpressMusic
6085
6125
6131
6151
6233
6290
6300
7373
7390
E50
E61i
E65
N76
N95

Motorola: E398
K1
V3i
V3x
V360

B&Q: CF61
CL71
EF81
EL71
S88

SAMSUNG: D600
D820
D830
E200
E250
E390
E570
E770
i600
P310
E900
U600
X700
Z500
FM radijas
Radijo bangų pagalba transliujama muzika , žinios . Veikia nuo 87.5 to 108.0 MHz . Gali būti mono ir stereo garsas , priklausomai nuo imtuvo ir siustuvo .
Mobiliuose tel. dažniausiai , kad veiktu radija reikia prijungti ausines , jos veikia , kaip antena .
stereo
(Stereophonic sound)
Garsas pateikiamas iš daugiau negu vieno kanalų . Dažniausiai būna du kanalai .
video
Vaizdo įrašas :
Video įrašų formatai :
M-JPEG
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
3GP , 3GPP , 3GP2 - mobilus telefona video , MMS .
svoris
Mobilaus telefono svoris su baterija . Telefono svoris labai priklauso nuo baterijos dydžio , talpos ir rūšies . Li-polimero baterijos lengvesnės už Li-ion .
Matmenys
Telefono dydis : aukštis, ilgis, storis . Jei mobilus "slaideris" ar atidaromas - dydis matuotas pilnai uždaryto .
Ekranas
Ekranai būna spalvoti ir nespalvoti .
Spalvotų ekranų tipai : STN ,TFT , TFD , OLED , AMOLED
Spalvų kiekis :
Ekrano rezoliucija taškais :
Ekrano eilučių kiekis :
Ekrano reagavimas į apšvietimą :

Atminkite : Kuo didesnis , ryškesnis , kontrastingesnis ekranas tuo trumpiau laikys baterija .
Akumuliatorius
akumuliatorių tipai :
nickel-cadmium (NiCd) - nikelio kadmio jau nenaudojama naujuose telefonuose .
nickel metal hydride (NiMH) - nikelio metalo hybrido jau nenaudojama naujuose telefonuose .
lithium-ion (Li-Ion) - ličio daugiausiai naudojama .
lithium-ion polymer(Li-poly) - ličio polymero , šis akumuliatorius apie 20% ilgiau laiko negu Li-Ion akumuliatorius ir daug lengvesnis .

Prieš naudodamiesi prietaisu pirmą kartą, turite įkrauti
akumuliatorių. Prieš įkraunant akumuliatorių visiškai jo iškrauti nereikia. Priešingai nei kitose akumuliatorių sistemose, atminties efektas neturi reikšmės jo veikimui.
http://www.mobili.lt/failai/akumuliatorius.png

apie akumuliatoriaus budėjimo trukmę:
Instrukcijose rašoma apie telefono parametrus ir ten būna paminėtas baterijos budėjimo laikas. Jis nurodytas dviem atvejais. Kai telefonu nesinaudojama (budėjimo režimas) ir kai šnekama telefonu (pokalbio režimas).

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %

Silpnas laukas/ieško tinklo 90%
Duomenų kabelis prijungtas 60-75%
IRDA aktyvuotas 7%
Priimamos SMS 12%
Rašomos SMS 50%
Skambutis 10-15%
Vibro skambutis 20%
Apšvietimas 15%
3G tinklas 20%
WLAN 50-80%
Foto,video 30-80%
MP3 30-80%
Žaidimai 30-80% .
Li-Ion
lithium-ion (Li-Ion) - ličio daugiausiai naudojama dabar .

Svarbu žinoti :
Jei baterija yra nauja ( nesvarbu ar ji Li-ION, ar Ni-MH tipo ) ją būtina pilnai pakrauti prieš pradedant naudotis telefonu.
Neturi reikšmės ar baterija yra tuščia ar pilna - pirmas krovimas ne mažiau 10 valandų .
Instrukcijose rašoma : “pakeitę naujas baterijas, prieš naudodami nepamirškite jas visiškai įkrauti”
Dažnai pasitaiko taip, kad pirma baterija yra iškraunama… tuomet baterija praranda talpumą. Ir praranda talpumo tiek, kiek gamykloje būna aktyvuota. Po to klientai reiškia pretenzijas tiek servise, tiek pardavėjams.
Ir dar truputis informacijos apie baterijos budėjimo trukmę:
Instrukcijose rašoma apie telefono parametrus ir ten būna paminėtas baterijos budėjimo laikas. Jis nurodytas dviem atvejais. Kai telefonu nesinaudojama (budėjimo režimas) ir kai šnekama telefonu (pokalbio režimas).

Kiek sutrumpėja budėjimo laikas %

Silpnas laukas/ieško tinklo 90%
Duomenų kabelis prijungtas 60-75%
IRDA aktyvuotas 7%
Priimamos SMS 12%
Rašomos SMS 50%
Skambutis 10-15%
Vibro skambutis 20%
Apšvietimas 15%
3G tinklas 20%
WLAN 50-80%
Foto,video 30-80%
MP3 30-80%
Žaidimai 30-80% .

raiška
Raiška (rezoliucija) - įrenginių, dirbančių su vaizdais, charakteristika. Skaitmeninis vaizdas susideda iš taškų, vadinamų pikseliais. Raiška apibrėžia, kiek pikselių yra horizontalia ir vertikalia kryptimis (pvz. 1024x768).

QVGA 320 x 240
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1280 x 800
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
UXGA 1600 x 1200
WSXGA 1680 x 1050
WUXGA 1920 x 1200
HSUPA
High speed uplink packet access, 3.75G
Category 1 0.73 Mbit/s
Category 2 1.46 Mbit/s
Category 3 1.46 Mbit/s
Category 4 2.93 Mbit/s
Category 5 2.00 Mbit/s
Category 6 5.76 Mbit/s
Category 7 (3GPP Rel7) 11.5 Mbit/s
LTE
"Long Term Evolution" - Tai kuriamas ketvirtosios kartos mobiliojo ryšio technologijų rinkinys. Jis užtikrins itin didelį duomenų perdavimo greitį ( iki 1G/s arba 1000Mb/s)
4G
4G arba Fourth generation (liet. Ketvirtoji karta) – už 3G (UMTS) pažangesnė mobiliojo ryšio technologija, sukurta 2009 m. Jai priskiriamos dvi technologijų pošeimės: LTE (angl. Long Term Evolution) ir „WiMAX“. LTE pritaikyta mobiliųjų telefonų, o „WiMAX“ – bevieliams duomenų perdavimo tinklams. 4G ryšį palaikantys įrenginiai – išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, mobiliojo interneto modemai. 4G reikšmingas vaizdo žiūrėjimui, kadangi vaizdo turiniui ypač svarbi didelė interneto greitaveika bei mažas vėlinimo parametras. 4G technologija greta įprastinių mobiliojo ryšio paslaugų leidžia naudotis didelės mobiliojo interneto spartos reikalaujančiomis paslaugomis (tiesioginės transliacijos, vaizdo konferencijos ir vaizdo skambučiai, aukštos kokybės vaizdo medžiagos peržiūra), nešiojamu kompiuteriu naršyti internete didele sparta. Pažymėtina, kad nors 4G ryšys yra vis labiau plėtojamas, tačiau šiuo metu dar ir 3G galimybės (paslaugų skvarba, greitis, turinio įvairovė) nėra pilnai išnaudojamos.
ESN
ESN („Electronic Serial Number“) elektroninis serijos numeris – tai unikalus 32 bitų identifikacijos numeris, naudojamas mobiliajam telefonui suaktyvinti.
IM
IM („Instant Messaging“) tiesioginiai pranešimai – tai bendravimo įrankis, leidžiantis naudotojams tiesiogiai kalbėtis siunčiant ir skaitant žinutes savo mobiliųjų telefonų ekranuose.
IPS
„In-Plane-Switching“ (IPS) technologija suteikia galimybę peržiūrėti vaizdus plačiu žiūrėjimo kampu. Taip yra dėl unikalaus skystųjų kristalų išdėstymo ekrane
NFC
„Near Field Communication“ (artimo lauko komunikacija).
NFC technologija leidžia laisvų rankų įrangą greitai susieti su suderinama NFC laisvų rankų įranga ir su ja sujungti paprasčiausiai šiuos du prietaisus priartinus vieną prie kito.
PPI
PPI - pikselių (taškų) tankumas ekrane, kiek pikselių telpa viename colyje eilėje, kuo daugiau tuo geriau, kaip vyksta apskaičiavimas yra parodyta čia - http://members.ping.de/~sven/dpi.html
OIS
Optinė vaizdo stabilizacija (angl. image stabilization; vibration reduction; anti-shake) – fotoaparatuose bei videokamerose naudojamas metodas, kai specialus mechanizmas įrašomą vaizdą stabilizuoja keisdamas optinį atstumą tarp lęšio ir vaizdo jutiklio.Pats optinis stabilizavimas dažniausiai įdiegiamas objektyvuose – būtent tokia versija parodyta pirmame video. Egzistuoja atskira aparatinių stabilizatorių modifikacija, kurie integruojami pačiuose fotoaparatuose, tačiau tokiu atveju judinamas ne lęšis, o pats vaizdo jutiklis. Pirmuoju atveju stabilizatorius gali būti priderinamas prie konkretaus objektyvo ypatumų, tačiau ženkliai padidėja objektyvo kaina; antruoju atveju stabilizatorius yra universalus ir tinkamas daugumai objektyvų, tačiau ne visada leidžia įvertinti atskirų objektyvų modelių konstrukcinius ypatumus.