![]() |
Samsung Galaxy S7 Edge - atrask telefono galimybes iš naujo (2016-04-23)Aismantas
TRUMPOS CHARAKTERISTIKOS
ANT+;
PAKUOTĖS TURINYS Kaip ir pridera tikram flagmanui, jo pardavimo pakuotė turi traukti akį ne mažiau nei pats telefonas. Kiekvienais metas matome šias pakuotės transformacijas ir gamintojas vis sugeba mus nustebinti pristatydamas kažką naujo. Taigi, šiemet pakuotė iš baltos tapo juoda, išlaikydama tą patį prabangos įvaizdį. Pasikeitė ir dėžutės atidarymas, vietoje dėžutės įdėtos į kartoninę pakuotę, dabar turime tiesiog dėžutę, kuri atsidaro per šoną ir netgi turi magnetinį "užraktą", jog ji visuomet būtų tvirtai uždaryta. Nei pas vieną kitą gamintoją to dar neteko matyti, tai tikrai sudaro puikų pirmą įspūdį.
Toliau, dėžutės viduje randame:
Greitas įkrovimas yra tikras privalumas šiame moderniame, greito gyvenimo ritmo pasaulyje. Šią funkciją turėtų turėti visi telefonai, kol dar nėra išspręsta akumuliatorių tarnavimo laiko problema. Keista, tačiau Samsung kompanija dar susilaikė nuo perėjimo prie naujosios C tipo USB jungties, ką jau daro daugelis kitų gamintojų. USB OTG jungtukas mums tapo tikra staigmena, beveik niekur kitur nesame jo matę kartu su telefonu vienoje komplektacijoje. Šis jungtukas pravers perkeliant duomenis iš kitų telefonų ar prijungiant išorines laikmenas. Ausinukai išliko tokie patys, kaip ir praėjusių metų modelyje. DIZAINAS Jau tikriausiai pastebėjote, jog šių metų Samsung flagmanai dizainu beveik nesiskiria nuo praėjusių metų flagmanų. Klausiate kodėl? Galima spėti tik todėl, jog praėjusių metų dizainas buvo tikras hitas, jis visiems patiko, o ir laiko sukurti visiškai naują telefono dizainą buvo mažiau nei įprastai, nes Galaxy S7 šeima buvo pristatyta net nepraėjus pilniems metams nuo Galaxy S6 pristatymo. Šiais metais matome jau tik 2 Galaxy S7 modelius, vietoje buvusių trijų. Vartotojams būdavo sukeliamas papildomi sunkumai apsisprendžiant dėl norimo modelio, nes S6 ir S6 Edge skyrėsi tik lenktu ekranu, o kainos skirtumas, kaip žinome yra ne mažas. Trečiasis šeimos narys S6 Edge+ buvo beveik planšetafonas, tad jis nesukeldavo keblumų renkantis telefono, tačiau tarpusavio konkurencija tarp S6 ir S6 Edge nebuvo pageidaujama.
Šiais metais yra viskas paprasčiau. Turime tradicinio dizaino Galaxy S7 modelį ir lenktu ekranu Galaxy S7 Edge, kuris beje yra kiek mažesnis už praėjusių metų S6 Edge+. Taigi, šios apžvalgos herojaus matmenys yra 150.9 x 72.6 x 7.7 mm ir sveria jis 153 g. Šis modelis yra tik 3 mm mažesnis už buvusį Edge+ ir 8 x 3 mm didesnis už S6 Edge, taigi jis yra per viduriuką tarp jau minėtų telefonų. Kaip jau žinome, telefonas yra pagamintas iš metalinio rėmelio, įsprausto tarp dviejų stiklo "lakštų". Šiemet telefonai tapo storesni, tačiau dėka galinio 2.5D galinio stiklo, kuris yra užlenktais kraštais kaip ir priekis, to pastorėjimo beveik nejuntame, kaip tik jis atnešė privalumų kuriuos vėliau aptarsime. O dabar apžvelkime telefoną nuodugniai iš visų pusių.
Priekinėje telefono dalyje yra nepriekaištingos vaizdo kokybės 5.5" colio lenktas SuperAMOLED ekranas. Ekranas yra padengtas Corning® Gorilla® Glass 4 apsauginiu stiklu. Priekinio stiklo kraštai tapo dar labiau užapvalinti, tad metalinis rėmelis nėra taip smarkiai juntamas kaip S6 Edge modelyje. Viršutinėje telefono dalyje matome priekinę 5 MP kamerą, garsiakalbio groteles ir šviesos bei artumo jutiklius bei Samsung logotipą. Taip pat čia yra ir paslėptas LED indikatorius. Apatinė telefono dalis yra "priglaudusi" tradicinį fizinį pradžios mygtuką su pirštų antspaudų skaitytuvu, o abipus jo yra jutikliniai paskutinių naudotų programų ir atgalios mygtukai.
Galinė telefono dalis yra kiek daugiau pasikeitusi. Jau minėjome, kad telefonas pastorėjo, tačiau galinis Corning® Gorilla® Glass 4 stiklas ties kraštais yra užlenktas, todėl telefono storis nėra juntama blogybė. Šis pastorinimas kaip tik yra naudingas, nes prieš tai kamera buvo išsikišusi, galėjo kliūti ir braižytis. Šiemet, šios 12 MP kameros išsikišimas yra minimalus, tačiau tokio pat matyto dizaino. Šalia kameros yra LED blykstė ir širdies ritmo matuoklis. Viskas, toliau matomas tik lygus stiklas.
Telefono kraštai pokyčiu beveik nesulaukė. Nežymiai pastorėjo metalinis apvadas, mygtukai liko metaliniai taip pat. Kairiajam šone yra garso reguliavimo mygtukai, o dešiniajame tradiciškai įsitaisęs įjungimo mygtukas.
Viršutinėje ir apatinėje telefono apvado dalyje matomi brūkšniukai yra plastiko intarpai po kuriais slepiasi įvairios ryšių antenos. Viršutinis kraštas taip pat turi antrąjį mikrofoną ir atidaromą SIM lizdą, kuris nuo šiol talpina ir microSD atminties korteles. Apatinio telefono krašto dizainas nepakito - matome dailias garsiakalbio groteles, pagrindinį mikrofoną, standartinę 3.5 mm audio jungtį ir microUSB įkrovimo lizdą.
Pagrindinė telefono dizaino naujovė yra nematoma bet labai svarbi - tai atsparumas vandeniui ir dulkėms su IP68 atsparumo sertifikatu. Telefono lizdai yra pilnai apsaugoti nuo vandens, todėl laisvai gali būti atviri, be erzinančiu atidaromų kamštukų. Įkrovimo lizdas netgi turi drėgmės jutiklį, tad sušlapinto telefono įkrauti jis neleis, taip apsaugodamas telefoną ir jus nuo galimų skaudžių pasekmių. Beje, telefonas atsparus ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Vidinės telefono dalys yra padengtos vandeniui atsparia danga, todėl telefonas tampa dar saugesnis nei daugelis rinkoje esamų konkurentų. EKRANAS
Kaip ir visi SuperAMOLED tipo ekranai, taip ir šis atkuria nepriekaištingos kokybės vaizdą. Spalvų atkūrimas yra nepriekaištingas, ekrano blizgumas minimalus, matomumas tiesioginėje saulės šviesoje yra geriausias ką teko matyti. Senesnės kartos AMOLED ekranai būdavo kiek tamsoki, tačiau tai praeities bėdos, šis ekranas gali būti ir labai šviesus ir labai tamsu, tad bet kurioje aplinkoje matysite komfortišką ir kokybišką vaizdą. AKUMULIATORIUS
Akumuliatoriaus tarnavimo laikas yra pastebimas tarp praėjusių ir šių metų modelių ir galima teigti, jog Galaxy S7 Edge tarnaus visa diena ilgiau nei praeitas modelis. Tiesa, tam pasiekti reikėtų išsijungti Always On funkciją (nuolatos šviečiantis laikrodis), nes ši funkcija naudoja 1 proc akumuliatoriaus per valandą.
SISTEMINĖ PLOKŠTĖ IR ATMINTIS
Kadangi telefonas yra vienas galingiausių šių dienų flagmanų, jo darbas yra be priekaištų. Apie strigimus ir kibimus nėra net kalbos, telefonas laisvai susitvarko su galingiausiai žaidimais ir kitomis kasdienėmis užduotimis. Telefono kaitimas yra sumažinamas viduje išvedžiotais aušinimo vamzdeliais, o sintetinių testų palyginimus su kitais telefonais galite peržiūrėti žemiau:
RYŠIAI IR OS
KAMERA Samsung Galaxy S7 Edge pasitinka mus su smarkiai pasikeitusia kamera. Kaip jau buvo minėta, ji yra 12 MP raiškos su 4:3 kraštinių santykių. Mums įprastas 16:9 kraštinių santykis bus darant 9.1 MP nuotraukas. LED blykstė telefone nėra svetima, tačiau keista kodėl ji nėra dviguba, dviejų tonų. Samsung kompanija iš pagrindų pakeitė kamerą ir dabar ji turi plačiausią rinkoje diafragmą - f/1.7. Prieš tai buvęs geriausias rezultatas buvo f/1.8, o tai reiškia, jog kamera praleidžia dar daugiau šviesos ir geros kokybės nuotraukas galima išgauti prie dar tamsesnės aplinkos. Taip pat pasikeitė ir kameros jutiklis, kurio fiksuojamų taškų dydis yra 1.4µm ir tai vienas iš geriausių rezultatų telefone. Optinis vaizdo stabilizavimas telefone nėra naujiena, tačiau jį gauną tik aukščiausios klasės produktai. Tikriausiai jau matėte Samsung Dual Pixel technologiją? Pirmą kartą išmaniojo telefono fotoaparato vaizdo jutiklis turi du foto diodus, o ne vieną. Tai reiškia, kad DSLR kokybės dvigubų pikselių jutiklis gali fokusuoti taip greitai ir tiksliai, kaip jūsų akys. Kiekvienas dvigubų pikselių jutiklio pikselis naudojamas fazei aptikti, todėl automatinis fokusavimas yra toks spartus ir sklandus, kad užfiksuojami staigiausi judesiai net silpnėjant apšvietimui.
Samsung Galaxy S7 Edge kameros vartoto sąsaja pokyčių nepatyrė. Viskas ekrane išdėliota patogiai, aiškiai ir suprantamai. Dešiniajame krašte tradiciškai randame didelį centrinį fotografavimo mygtuką. Virš jo eina filmavimo ir nuotraukos peržiūros mygtukai, o žemiau jo išsidėstę priekinės kameros ir režimų mygtukai.
Standartiškai telefone yra šie režimai, o papildomai atsisiųsti galima irgi ne vieną jų:
Kairėje ekrano pusėje matome nejudinamus greitų parinkčių mygtukus, tokius kaip kameros nustatymų, nuotraukos dydžio, blykstės, laikmačio, HDR režimo ir efektų. Efektų telefonas turi pakankamai daug, tačiau jie visi yra labai panašūs vienas į kitą, todėl patarčiau atsisiųsti įdomesnių, kurių yra tikrai daug.
Samsung puikiai padirbėjo tobulindama Galaxy S6 modelį. Jie supranta kad kamera telefone yra ne ką mažesnė būtinybė nei skambučiai ar internetas, o gera kamera yra kompanijos pasididžiavimas. Šviesi diafragma, didelis jutiklio taškų dydis ir optinis vaizdo stabilizavimas padaro šią kamerą be kompromisų geriausia šio metu telefone esančia foto kamera. Aukštos kokybės nuotraukas nuo šiol galėsite daryti ne tik šviesiu paros metu, bet ir prieblandoje ar net tamsoje. Fiksuojamos spalvos yra idealiai tokios kokias ir matome mes, nėra per daug paryškinamos ar išblukusios dėl baltos spalvos balanso. Nuotraukose nėra arba yra labai mažai matomo "triukšmo". Geriausiai apie kamerą gali pasakyti nuotraukų pavyzdžiai, todėl su malonumu juos pateikiame jums.
Samsung Galaxy S7 video kamera negali nei kiek nusileisti foto kamerai. Filmavimas telefone vyksta maksimaliai UHD arba 4K raiška 30 k/s greičiu, tačiau galima rinktis ir 1440p 30 k/s, 1080p 60 k/s, 1080p 30 k/s bei sulėtinto vaizdo filmavimą 720p 240 k/s. Įrašomas garsas yra stereo ir jo kokybė tokia pat gera kaip ir viskas kitas šiame telefone. Dažniausiai filmuoti mums teks 1080p 30 k/s o ne maksimalios 4K raiškos režimu dėl kelių priežasčių:
Taigi, matome, jog filmuodami 4K raiška prarasime daugiau, negu gausime naudos, tačiau jūsų teismui vistiek pateiksime 4K raiškos vaizdo pavyzdį. Vaizdo kokybei šie dalykai mums šiuo metu netrukdo ir matome puikų vaizdą ekrane su ryškiomis spalvomis, tolygiu vaizdu, beveik nedrebančiu vaizdu, o video pavyzdį galite įvertinti ir patys. EDGE FUNKCIJOS Kaip žinia, Samsung praėjusiais metais pirmieji žengė žingsnį pirmyn ir pristatė pirmąjį pasaulyje telefoną su užlenktais ekrano kraštais ir prie modelio pavadinimo pridėjo žodelį Edge reiškiantį "kraštas". Tam kad išnaudoti šią technologinę naujovę, Samsung nusprendė šiuose kraštuose patalpinti tai, kas mus turi būti po ranka, tačiau nebūtina to visada matyti - dažniausiai naudojami kontaktai ir greita trumpa informacija. Šiemet Samsung šias funkcijas dar kiek patobulino, todėl jas trumpai aprašysime. Pirmiausiai tai yra kraštinis skydelis, kuriame galite patalpinti:
Kitos funkcijos yra aiškesnės, tokios kaip: orai, sportas, kompasas, naujienos, interneto puslapių spartieji mygtukai, biržų indeksai ir t.t. Tai buvo viena iš trijų šio lenkto ekrano krašto funkcijų. Antroji funkcija yra kai perbraukiame per užgesusį ekrano kraštą aukštyn žemyn, atsidaro trumpų pranešimų informacinė juosta, RSS srautas. Trečioji funkcija yra jau minėta prieš tai, kad kraštinis ekranas nušvistų tam tikra spalva kai sulaukiate skambučio ar pranešimo kai telefonas yra apverstas. Galima netgi atmesti įeinantį skambutį, tiesiog tereikia padėti piršta ant širdies ritmo matuoklio.
Taigi, galite klausti kiek gi naudingos šios funkcijos? Tačiau atsakyti galite kiekvienas asmeniškai. Žinome tik tiek, jog Always On funkcija yra tikrai patogi ir naudinga.
IŠVADOS
Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. Naujausi komentarai:
|
|
© Mobili linija, 2022. Visos teisės saugomos. |