![]() |
Sony Xperia X Compact (2016-11-28),
Giedrius
Pastaraisiais metais mobiliųjų telefonų rinkoje vyravo arši kova ir lenktynės tarp gamintojų, kas pristatys prietaisą kuo didesniu ekranu, branduolių skaičiumi, atmintimi bei kamera. Šiandien kaip reikiant reikia paieškoti telefono, kuris būtų mažesniu nei penkių colių ekranu ir turėtų visas flagmano savybes. Sony labai sėkmingai žengė į šį segmentą 2014 metų pradžioje su Xperia Z1 Compact modeliu. Po to sekė tokie gaminiai kaip Xperia Z3 Compact ir Xperia Z5 Compact. Netgi Apple pripažino, kad vis dar yra poreikis mažesnių prietaisų ir pasiūlė rinkai iPhone SE seriją. Sony pristatydama savo pavasario modelius neturėjo nieko kas galėtų pakeisti Compact seriją, todėl tęsdama tradicijas pristatė jį rudenį kartu su didžiuoju flagmanu Xperia XZ. Iš pirmo žvilgsnio galima pastebėti, kad priešingai nei Xperia Z5 ir Xperia Z5 Compact, šie du naujieji modeliai turi skirtumų, silpnesnė Xperia X Compact aparatinė dalis, taip pat neturi apsaugos nuo vandens bei dulkių kaip Xperia XZ. Taigi ar vertas šis mažylis flagmano vardo panagrinėsime plačiau šioje apžvalgoje.
SPECIFIKACIJOS
DIZAINAS Sony
Xperia nuo kitų telefonų visada išsiskyrė savo dizainu, ne
išimtis ir šis Xperia X Compact modelis. Taip, jis tikrai
išskirtinis. Nors ir pasikeitęs, tačiau vos pažvelgus iš karto
galima pasakyti, kad tai Sony gaminys. Xperia X Compact
šonai tapo dar labiau užapvalinti, tiek stikliukas, tiek telefono
nugarėlė yra lenkti, taip pat jis šiek tiek priaugo svorio, bei
tapo šiek tiek storesnis. Nugarėlei Sony panaudojo
išskirtinai kokybiškus dažus, iš pirmo žvilgsnio sunku net
pasakyti, kad tai dažytas plastikas. Dėl šių pakeitimų telefoną
itin patogu laikyti rankoje, be to įrenginys atrodo tikrai solidžiai
ir tikrai išsiskiria iš visos pilkos masės. Kaip teigia pats gamintojas, jie sukūrė kompaktišką telefoną, kuris sujungia patogumą, komfortą ir grožį. Užapvalintas dizainas ir kompaktiškas dydis, puiki kombinacija leidžianti naudotis prietaisu viena ranka. Priekinė
telefono dalis ir šoninis rėmelis labai primena Xperia Z5
Compact modelį. Priekinę kamerą ir artumo jutiklį bei LED
indikatorių rasime viršutinėje telefono dalyje. Garsiakalbiai
įtaisyti virš ekrano ir po juo. Taip pat vis dar matome daug
nepanaudotos vietos priekinėje telefono dalyje, kurios Sony
niekaip nepavyksta atsikratyti. Na, o pagrindinis šios atnaujintos X serijos telefonų skirtumas nuo Z serijos yra tai, kad telefono nugarėlė yra nebe stiklinė, o pagaminta iš aliuminio. Beje tai galioja tik Xperia XZ, o mažesnysis brolis gavo specialiai apdoroto plastiko nugarėlę. Tai telefoną padaro atsparesnį smūgiams bei įbrėžimams. Galinėje dalyje taip pat rasime kameros modulį, kuris nebėra iškilęs, kaip pavasarį pristatytuose modeliuose, LED blykstę bei XPERIA logotipą. Įdomus sprendimas NFC sensorių integruoti nugarinėje dalyje ties viduriu, pavasarį pristatytame modelyje Xperia X jis buvo prietaiso priekyje Mygtukai
Xperia X modelyje sumontuoti lygiai toje pačioje vietoje kaip
ir Z5 Compact. Įjungimo/išjungimo, garsumo nustatymo ir
kameros paleidimo mygtukai išdėstyti dešiniajame šone. Lizdas
microSD ir SIM kortelėms įtaisytas kairėje telefono pusėje.
Apačioje rasime USB Tipe-C jungtį ir mikrofoną, o viršuje 3.5 mm
audio jungtį ir dar vieną mikrofoną.
PAKUOTĖ IR JOS TURINYS Kaip žinia, Sony telefonų dėžutės kaip ir patys telefonai yra atpažįstamos iš tolo. Jos niekada neišsiskiria formomis, spalvomis ar kažkuo daugiau. Su naujuoju Xperia X modeliu pakuotė truputį pasikeitė, ji įgavo visai kitą formą bei spalvą. Tačiau gamintojas pristatydamas rudens kolekciją dėl pakuotės sprendimo nekeitė. Dėžutės forma ir spalva nuo pavasarį pristatytų modelių liko nepasikeitusi.
Kaip
pakuotė taip ir jos turinys mums nieko naujo nežada. Sony
telefonų komplektacijos dažnai skiriasi priklausomai nuo regionų
ar pasikeitusių vidinių kompanijos sprendimų. Mano testuojamame
modelyje, kuris nėra skirtas pardavimui komplektaciją sudaro tik
buitinis kroviklis (1500mA) bei microUSB laidas. Komplektacija kiek
kukloka, tačiau žinant Japonų gamintoją tikrai nėra naujiena.
Kita vertus tai sumažina prietaiso kainą, o tie kas mėgsta
klausytis muziką, komplektacijoje siūlomų ausinių dažniausiai ir
nenaudoja. EKRANAS 4,6 colių HD raiškos ekranas su 319ppi taškų tankiu yra tikrai pakankamai ryškus, vaizdą matysite aiškiai, neįmanoma įžiūrėti atskirų pikselių. Ekranas labai šviesus, tad net saulėtą dieną vaizdas ekrane ganėtinai ryškus ir aiškus. Sony Xperia X sujungia Bravia, Triluminos ir X-Reality technologijas. Visi šitie pavadinimai reiškia, kad IPS LCD ekranas naudoja Quantum Dot technologiją. Spalvos yra generuojamos šiek tiek kitaip nei įprastų LCD ekranų ir tai aiškiai matosi. Net jei esate pripratę prie AMOLED technologijos, ryškios Xperia X Compactekrano spalvos tikrai paliks įspūdį. Nepaisant šių naujovių, Sony sugebėjo išlaikyti labai tikrovišką spalvų atkūrimą. Vienintelis erzinantis dalykas yra tai, jog ekrano balta spalva yra šiek tiek per šalta, bet Sony nustatymuose leidžia keisti baltos spalvos balansą pagal vartotojo poreikius. Taip pat galima rinktis iš kelių vaizdo kokybės gerinimo režimų: X-Reality for mobile, Super-vivid arba jį visiškai išjungti. X-Reality režimas padidina vaizdo kokybę ir ryškumą, o Super-vivid režimas siurrealistiškai išryškina spalvas.
AKUMULIATORIUS Xperia X turi 2700 mAh talpos integruotą akumuliatorių. Šis Sony telefonas nebe pirmas gaminys savo šeimoje turintis Qnovo bateriją. Tokią pat bateriją turėjo ir pavasarį pristatyti modeliai. Tačiau čia ji jau palaiko Quick Charge 3.0 Pasak gamintojo tokio tipo baterija išlaikys pradinę talpą daug ilgiau nei įprastos ličio jonų baterijos. Tai labai svarbu, kadangi šio telefono baterijos kaip jau tapo įprasta, taip pat išimti nebegalime. Sony Xperia X Compact apginkluotas ir greito įkrovimo funkcija, deja, eilinį kartą komplektacijoje greito įkrovimo kroviklio nėra, o naudojant tokį kroviklį galima prietaisus įkrauti maždaug du kartus greičiau. Naudojamas įkrovimo standartas čia yra Qualcomm's Quick Charge 3.0, tad įkrovikliai tiks ir kitų gamintojų, nebūtinai Sony. Naudojant kito gamintojo, kurio neminėsiu, greito įkrovimo kroviklį baterija iki 60% įkrovą pasiekia maždaug per 30 - 35 min., o pilnas įkrovimas trunka apie 70 80 min. Gamintojo deklaruojami laikymo duomenys:
Jau ir pati baterijos talpa 2700 mAh nuteikia gana neblogai. Naudojant komplekte esantį kroviklį, baterija pilnai įkraunama per kiek daugiau nei dvi valandas. Foniniame režime veikiant 2 el. pašto dėžučių sinchronizacijai, orų programėlei, kuri atnaujina duomenis kas valandą, per naktį nuo maždaug 23h iki 7h nukrisdavo tik vos apie 3 - 4% baterijos įkrovos. Taigi budėjimo režime tai tikrai nerealiai puikus rezultatas, tiesą pasakius iki šiol tokių rezultatų neturėjau nei su vienu prietaisu. Lygiai tokie pat puikūs rezultatai ir naudojantis prietaisu: baterija tikrai "netirpdavo akyse", kaip kad nutinka naudojantis kitais telefonais, priešingai baterijos įkrovos procentai laikėsi ilgai ir kantriai. Gana aktyviai naudojant: kažkiek naršant internete, naudojant el. paštą, per dieną kalbant maždaug 1 - 1,5 valandos, rašant iki 20-30 sms, šiek tiek pasiklausant muzikos ar žiūrint Youtube, pastoviai įjungus Wi-fi ir naudojantis 3G tinklu, man jis visada atlaikydavo dvi su puse paros, t.y. tris dienas ir dar likdavo apie 10% baterijos. Be abejo, buvo ir tokių dienų, kai bateriją iškraudavau ir per dvi dienas, tarkim įjungus navigacinę programą galima iškrauti ir per kelias valandas. Pavyzdžiui, naudojant 100% ekrano ryškumą ir žaidžiant žaidimą baterija nukrisdavo apie 15 20 %, per valandą. Valanda video peržiūros per standartinį grotuvą pasiimdavo dar apie10%, o žiūrint internetu per valandą netekdavo apie 12 15%. Žodžiu, viskas priklauso nuo to, ką ir kaip naudosite. Palyginus su gerai visiems žinomu Samsung Galaxy S7, kurį pats naudoju paskutinį pusmetį, man šis testuojamas Sony laikydavo žymiai geriau. Taigi reziumuojant drąsiai galiu teigti, kad šio modelio stiprybė yra baterijos ištvermė ir už tai galima dėti kone didžiausią pliusą.
PROCESORIUS IR ATMINTIS Šis Sony telefonas, kaip ir mano pavasarį testuotas Sony Xperia X apginkluotas tuo pačiu 64 bitų, 6 branduolių Snapdragon 650 procesoriumi bei naujuoju grafikos procesoriumi Adreno 510. Telefonas nėra toks greitas lyginant su Snapdragon 810 procesorių turinčiais telefonais, jis sunkiai susidoroja su naujausiais ir daugiausiai resursų eikvojančiais žaidimais. Tačiau kad ir kiek galios iš telefono bereikalautumėte, jis įkaista tik labai nežymiai. Xperia X Compact turi 3GB operatyviosios RAM atminties, tai yra daugiau nei pakankamai, kad telefonas veiktų sklandžiai ir be trukdžių net naudojantis keliomis programomis vienu metu. Sony išmanusis turi 32GB vidinės atminties (20 GB pasiekiama vartotojui), bet jei to negana, telefone yra microSD kortelių skaitytuvas leidžiantis atmintį praplėsti dar 256GB. Žemiau
pateiksiu keleto testų rezultatus. . RYŠIAI, OPERACINĖ SISTEMA Sony Xperia Compact , kaip ir visi flagmanai, turi pilną ryšių palaikymą. Pradėsime nuo keturių dažnių GSM/GPRS/EDGE ir keturių dažnių 3G su HSPA palaikymu. Trumpai tariant 3G ryšio sparta telefone palaikoma iki 42 Mbps HSDPA ir 21 Mbps HSUPA. Jau visi šiemet išleidžiami telefonai yra su LTE palaikymu, ne išimtis ir šis. LTE arba kitaip 4G yra naudojamas ypač greitam duomenų perdavimui. Sony Xperia X Compact turi spartųjį LTE Cat.6 palaikymą, kurio sparta siekia iki 300 Mbps. Į 4G ryšio karus jau yra įsitraukę visi operatoriai, tad išbandyti šio interneto spartą ir naudą galės kiekvienas vartotojas.
Paskutinė jungtis yra standartinė 3,5 mm audio jungtis, apie kurią komentarų manau nereikia. Kaip ir visa šių metų Xperia šeima, taip ir Xperia X Compact yra varomas Android operacinės sistemos. Xperia
X buvo pirmasis Sony telefonas pasirodęs su Android 6.0.1
Marshmallow. Ši naujausia Android versija suteikia vartotojui pilną
laisvę personalizuoti išmanųjį savo poreikiams. Sony, kaip
visada savo išmaniesiems yra pritaikiusi neapkrautą, bet
funkcionalią Xperia skin. Tokią pat operacinę sistemą turi ir
dabartinis mano apžvalgos herojus. Čia daug nesiplėsiu, nes
gamintojas palieka pilną laisvę kiekvienam susitvarkyti pagal
poreikius ir pomėgius.
KAMERA Sony Xperia X Compact yra puikus pavyzdys į ką turėtų lygiuotis daugelis gamintojų. Telefone įtaisytas didelis 1/2.3 23MP Exmor RS sensorius su F/2.0 G objektyvu. Didžiausia naujiena šiame sensoriuje tai Predictive Hybrid Autofocus sistema. Vos paspaudus objektą ekrane kamera ims sekti jo judėjimą ir visada išlaikys fokusavimą, tai puikiai tinka fotografuoti subjektus, kurie juda. Xperia X leidžia padaryti nuotrauką labai greitai. Paspaudus dedikuotą fotografavimo mygtuką, kamera įsijungia ir padaro nuotrauką vos per 0,6 sekundės, o vaizdą sufokusuoja vos per 0,03 sekundės. Tai yra šiai dienai tikrai vienas geriausių rezultatų ir drąsiai gali lygiuotis su kitų gamintojų flagmanais. Priekinė kamera nėra tokia įspūdinga, kaip didesniojo brolio Xperia X. Joje įmontuotas 5MP, 1/3 Exmor RS sensorius ir f/2.0 G objektyvas. Praeityje Sony nuolat turėdavo bėdų su savo kameromis. Jos nebuvo labai prastos, bet ir nepretenduodavo į TOP penketuką. Su šiuo flagmanu Sony labai stengėsi ir bandė ištaisyti visas praeities klaidas su nauju kameros moduliu. Ir kaip jiems tai pavyko? Atsakymas - nelabai. Prie gero apšvietimo kamera fotografuoja pakankamai gerai, išlaiko tikras spalvas, stulbinamai greitai fokusuoja ir automatinis režimas beveik visada tiksliai parenka reikiamą aplinkos režimą. Tačiau, vos tik pasikeičia apšvietimas - nuotraukose atsiranda be galo daug triukšmo ir vaizdas net ir neartinant matosi grūdėtas arba išsiliejęs. Vaizdo fokusavimas ne visada suveikia taip kaip norėtųsi ir nuotraukos vaizdas kraštuose kartais būna išplaukęs, o taip reklamuojamas optinis priartinimas yra visai nieko vertas. Taigi, dabar galite patys įvertinti internete įkeltus nuotraukų pavyzdžius ir palyginti su visais konkurentais bei patys nuspręskite kas ir ko yra vertas. Nuotraukų darytų automatiniu režimu pavyzdžiai pateikiami žemiau:
Kaip
jau buvo minėta, Sony Xperia X Compact geba filmuoti tik Full
HD raiška ir, deja, nepalaiko 4K. Prie gero apšvietimo video
medžiaga
gaunasi tikrai gera, išlaikomas detalumas ir spalvos ir ji tikrai
lenkia foto kameros vaizdo kokybę. Filmuojant Full HD rekomenduoju
persijungti į 60 k/s įrašymo greitį - kokybė ženkliai pagerėja.
Šiame modelyje Sony giriasi savo naująja vaizdo stabilizavimo
sistema, kuri veikia tikrai puikiai. Šį kartą ties video
kamera Sony
tikrai puikiai padirbėjo ir pavyzdį galite pasižiūrėti žemiau: IŠVADOS Sony kaip ir ankstesniais metais, tęsia savo tradicijas ir rinkai naujus gaminius pristato kas pusmetį. Ir jei pavasarį neturėjo kompaktinės klasės įpėdinio, tai dabar štai jis prieš jus. Kompanija vėl lepina savo būsimus klientus pristatydama atnaujintą dizainą. Man jis paliko išties prabangaus telefono įspūdį. Tiesa, dėl prietaiso storio pradžioje buvo gana keistas jausmas, bet panaudojus keletą dienų jis tikrai puikiai prigludo rankoje. Labai noriu pagirti šį modelį dėl baterijos laikymo, tokios ištvermės, kokią demonstravo šis mažylis galėtų pavydėti visi gamintojai. Tiesą sakant nepamenu telefono kuris būtų laikęs bent jau panašiai. Kalbant apie kamerą galima ir pagirti, bet kartu ir pabarti. Esant prastesniam apšvietimui nuotraukų kokybė tikrai nedžiugina, prie gero apšvietimo jos tikrai puikios. Kalbant apie bendrą patirtį naudojantis šiuo prietaisu, Sony Xperia Compact paliko išties labai gerą įspūdį ir jei reikėtų išrinkti šių metų išmaniųjų telefonų TOP 10, mano dešimtuke jis tikrai būtų ir tikrai ne paskutinis. Taigi, tiems kam reikia kompaktiško, galingo ir ištvermingo pagalbininko, nedvejodami galite rinktis būtent šį Sony siūlomą produktą.
Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. Naujausi komentarai:
|
|
© Mobili linija, 2022. Visos teisės saugomos. |
Kiek pamenu Z5 compact baterijos tarnavimsa buvo kiek prastesnis už Z3 compact, o šis X compact į kurį labiau lygiuojasi Z3c ar Z5c?