![]() |
Sony Xperia Z5 - kažkas naujo? (2015-12-08),
Aismantas
TRUMPOS CHARAKTERISTIKOS
PAKUOTĖS TURINYS Kaip žinia, Sony flagmanų dėžutės nesikeitė jau eilę metų, keitėsi tik spalvų ir paveiksliukų dizainas. Nedidelė pažanga buvo padaryta su Sony Z3+ modeliu - dėžutė pagaminta iš tvirtesnio kartono. Su naujuoju Z5 modeliu, Sony grįžo prie beveik identiško Z3 modelio pakuotės dizaino. Tai nėra labai blogai, nes dizainas yra minimalistinis, vyrauja balta spalva, nėra jokių išsišokimų, tačiau tvirtesnis kartonas mums tikrai labiau patiko. Žinoma mums labai patiko ir Huawei P8 įpakavimas, tačiau tai tik padidina pačio telefono kainą, o dėžutę dažniausiai naudojama tik vieną kartą - nusipirkus ir išpakuojant telefoną. Taigi, Sony Z5 komplektacijos dažnai skiriasi priklausomai nuo regionų ar pasikeitusių vidinių kompanijos sprendimų. Šiuo metu Baltijos šalių rinkai skirti Sony Xperia Z5 yra komplektuojami su:
Buitinis įkroviklis yra standartinis Sony 1.5 A galingumo. MicroUSB laidu reikės dalintis ir įkrovimui ir duomenų perkėlimui į kompiuterį. Apsauginė ekrano plėvelė komplektuojama kartu su telefonu jau tikriausiai nuo Xperia Z2 modelio. Nei vienas kitas gamintojas to nedaro ypač kai telefonas turi įbrėžimams atsparų stiklą. Gaila bet šį kartą ausinės nėra komplektuojamos su telefonu, naujosios Sony ausinės yra tikrai aukštos kokybės gaminys.
Sony Xperia Z serijos dizainas yra tikrai išskirtinis. Jau nuo pirmojo Z modelio jis yra griežtų linijų, visiškai stačiakampio dizaino su aštriais kampais. Sony telefonus tikrai galima atpažinti jau iš tolo. Lyginant Sony Xperia Z5 su praėjusiu Z3+ modeliu, didelių dizaino pokyčių nematome, tačiau šie pokyčiai didžiausi per beveik visą Z serijos istoriją. Telefono dydis nesulaukė didelių pokyčių, telefonas tik tapo šiek tiek storesnis ir sunkesnis - 146 x 72 x 7.3 mm ir 154 g. Greičiausiai tai lėmė galinėje telefono dalyje panaudotas aliuminis vietoj anksčiau mums matyto stiklo. Dar vienas esminis pokytis įvyko telefono spalvų gamoje. Nuo šiol vario spalvą pakeitė auksinė (matomai lygiuojamasi į kitus gamintojus), atsirado ir naujo atspalvio žalia spalva, o juoda ir balta tai jau klasika.
Priekinėje telefono dalyje pokyčių praktiškai nematome. Kaip ir Xperia Z3+, šis modelis turi 5.2" colio ekraną. Aplink ekraną vis dar matome daug nenaudojamos ir nereikalingos vietos, kurios Sony vis nenori naikinti. Ypač jos daug apatinėje dalyje ir joje net nėra jutiklinių valdymo mygtukų - jie yra pačiame ekrane. Viršuje ir apačioje matome dideles, vienodo dydžio garsiakalbio ir mikrofono groteles. Tai irgi Xperia Z serijos pagrindinis bruožas, bet jos turi ir minusą. Kadangi jos įdubusios, jos mėgsta rinktis dulkes ir nešvarumus ir per trumpą laiką galite turėti nebe tokią gerą garso ir pokalbio kokybę. Prikinėje dalyje taip pat yra mums jau įprasta priekinė kamera, ji čia yra 5 MP. Artumo ir šviesos jutikliai, kaip ir LED indikatorius jau yra tapę beveik visų aukščiausios klasės telefonų atributais.
Galinė telefono dalis irgi įgavo pokyčių. Sony kompanija tikriausiai suprato, jog galinėje dalyje esantis blizgus stiklas ne tik suteikia telefonui elegancijos, tačiau ir atima iš jo praktiškumą. Kaip žinia stiklas mėgsta labai kaupti pirštų antspaudus, ko pasekoje dingdavo visas telefono grožis ir elegancija. Iš pradžių galima pagalvoti, jog galinė telefono dalis yra padaryta iš aliuminio ar plastiko, tačiau iš tiesų tai yra matinis stiklas. Šis stiklas yra atsparus pirštų antspaudams ir įbrėžimams, todėl telefonas visada atrodo nepriekaištingai gerai. Nepamirškime paminėti ir naujojo patogiai viršuje įsitaisiusio 23 MP kameros modulio su žemiau esančia LED blykste. Taip pat galinė dalis turi pažymėtą NFC jutiklio vietą ir Sony logotipą centre bei Xperia logotipą apačioje. Be to, telefono tiek galinė tiek priekinė dalis per visą apvadą gavo nedidelį vos juntamą iškilusį kantuką. Tai padės kad telefonas nesusibraižytų dedamas ant stalo, o taip pat kritimo ant žemės atveju.
Pereikime prie telefonų kraštų, ir čia turime nemažų pokyčių. Visų pirma, telefono kraštai yra pagaminti iš aliuminio, kuris yra šiek tiek užapvalintas, kad patogiau būtų galima telefoną laikyti rankoje. Tačiau ties kampais matome griovelius ir labai nežymiai besiskiriančią spalvą. Taip yra todėl, kad telefono apvadas nėra vientisas metalinis. Norint sustiprinti korpuso konstrukciją, Sony padarė kampus plastikinius. Kritimo atveju plastikas tikrai geriau pasitarnaus nei metalas - sugers dalį smūgio jėgos, neįlinks, taip greitai nesusibraižys. Taigi, viršutinėje telefono dalyje matome standartinį 3.5 mm ausinių lizdą ir papildomą antrąjį mikrofono užtikrinantį geresnę garso kokybę. Apatinėje telefono dalyje matome standartinį microUSB lizdą įkrovimui ir duomenų apsikeitimui. Sony dar šiemet susilaikė nuo USB C tipo naudojimo, tačiau kitais metais daugumo gamintojų pradės jį naudoti, pamatysime ar Sony nebus išimtis. Ar galite išvardinti daug telefonų šiuo metu turinčių vietą virvutės įvėrimui? Manau sunkiai sekasi ši užduotis ir vieninteliai į galvą ateinantys modeliai yra Sony. Ne išimtis ir Z5, virvelės įvėrimo vieta kairiau microUSB lizdo ir labai krentanti į akis.
Kairysis telefono kraštas yra mažiausiai apkrautas. Čia apatinėje dalyje randame išgraviruotą Xperia logotipą, o viršutinėje yra vienas nedidelis atidaromas lizdas nanoSIM ir microSD kortelėms įstatyti. Šios kortelės įsistato į ištraukiamą plastikinį stalčiuką. Dešinysis telefono kraštas mums iškart krenta į akis mygtukų gausa. Apačioje yra įsitaisęs mažas ir sunkiai apčiuopiamas kameros mygtukas. Jis pagelbės mums tik tuo atveju kai ekranas nereaguos į lietimą tokiais atvejais jei būsite su pirštinėmis ar telefonas bus po vandeniu, nes mygtuką tikrai sunku greitai surasti ir tinkamai nuspausti. Senesniuose modeliuose problema būdavo , kad mygtukas dažnai nusispausdavo netyčia, o dabar ir norint sunku juo pasinaudoti. Laikas Sony apsvarstyti ar išvis jis yra reikalingas. Esminiai pokyčiai šiame telefono krašte irgi nėra geri. Pirmiausiai pagaliau ir Sony pradėjo naudoti pirštų antspaudų jutiklį ir jį įmontavo įjungimo mygtuke. Dėl šios naujovės, Sony turėjo atsisakyti kompaktiško, išsikišusio ir patogaus įjungimo mygtuko ir įdiegė didelį, pailgos apskritimo formos mygtuką, kuris yra lygus su korpusu. Dėl paskutinės priežasties ir dėl telefono simetriškumo, nežiūrint į jį sunku atrasti šį mygtuką ir susivokti kuria puse ar šonu jis yra laikomas. Šiuo atveju rekomenduoju įsijungti ir naudoti labai patogią LG gaminiuose plačiai naudojamą "pabeldimo" ekrano pažadinimo funkciją. Garso reguliavimo mygtukas pakeitė savo buvimo vietą ir nusileido žemyn, arčiau kameros mygtuko. Pats mygtukas yra elegantiškas ir pritinkantis prie telefono dizaino, tačiau jo buvimo vieta yra viena iš nepatogiausių kada bandytų. Nei kalbant, nei įprastai laikant telefoną rankoje neina šio mygtuko tinkamai paspausti.
Viską apibendrinus, matome, jog Sony išlaikė savitą dizainą, jį kiek patobulino ir dabar jis atrodo dar geriau nei iki šiol. Tačiau nauji technologiniai sprendimai lėmė mygtukų pasikeitimą, kas padarė telefoną nelabai patogų naudojimuisi. Net ir mėnesio laiko neužteko priprasti prie šių mygtukų. Žemiau galite pamatyti kaip keitėsi Sony Z3, Z3+ ir Z5 dizainas.
ATSPARUMAS Sony Xperia Z5 išmanusis telefonas yra atsparus ir daugeliui kils klausimas kam gi ir kiek jis yra atsparus. Visi ankstesni Xperia Z serijos nariai turėjo IP atsparumo sertifikatus, o naujasis Sony kūrinys turi du atsparumo sertifikatu - IP65 ir IP68. Toliau išsamiai ir aiškiai pabandysime juos paaiškinti:
Tiesa yra pasikeitimų Sony instrukcijose dėl telefono atsparumo ir naudojimo. Nuo šiol Sony neskatina su telefonais fotografuoti po vandenių ar maudytis duše, o ši apsauga yra skirta nuo netyčinių sušlapinimų kaip kad lietus ar įkritimas į vandenį.
METŲ POKYČIAI Šiame skyriuje pateiksime trumpą palyginimo lentelę kaip keitėsi per paskutinius metus pristatyti Sony Xperia Z šeimos modeliai Z3, Z3+ ir Z5.
Matome, jog per metus beveik nėra jokių didesnių pokyčių, tačiau tai tik pirmas įspūdis. Apie viską išsamiau skaitykite toliau apžvalgoje. EKRANAS
Kaip jau buvo minėta, Sony Xperia Z5 turi didelį 5.2" ekraną. Galime jau pamiršti tuos laikus kai Sony telefonais lauke saulės šviesoje nebuvo įmanoma normaliai naudotis. Sony jau naudoja IPS tipo LCD ekranus. Šio modelio ekrano raišką 1080x1920 taškų, arba kitais žodžiais tariant - FullHD. Sony sprendimas šiemet flagmaną išleisti su FullHD, o ne su QHD ekranu atrodo ganėtinai kaistai, jeigu žiūrėsime ką daro konkurentai, tačiau nenusivilkite - Sony Xperia Z5 yra, nors ir ne šventa, tačiau trejybė. Xperia Z5 Premium modelis nurungė visus konkurentus, nes jis turi net gi 4K raiškos ekraną. Iškyla klausimas- tai kuris telefonas yra tikrasis flagmanas? Tačiau grįžkime atgal prie mūsų apžvalgos herojaus ekrano. Taškų tankis šiame telefone siekia 428 ppi ir tai yra visiškai pakankamas kiekis naudojantis telefonu su 5.2" įstrižainės ekranu. Sony sprendimas šiame modelyje panaudoti FullHD ekraną yra pakankamai logiškas, nes, kaip žinia, didesnės raiškos ekranui reikalingas didesnis energijos kiekis, o jį patenkinti neprarandant telefono tarnavimo laiko reikėtų didesnio akumuliatoriaus. O kas norėtų storo ir sunkiai viena ranka valdomo telefono?
AKUMULIATORIUS
Šie skaičiai yra labai panašūs (į mažąją pusę) lyginant su Xperia Z3+ modeliu. Jeigu kartais pamirštumėte įkrauti savo telefoną, visada padės STAMINA ir Ultra STAMINA režimai. Pirmasis gali iki 14 proc. prailginti akumuliatoriaus tarnavimo laiką, o antrasis netgi keletą dienų, tačiau su dideliais naudojimo apribojimais. Realiai naudojant telefoną, jo tarnavimo laikas būdavo apie 3 dienas, tik labai intensyviai naudojant jis sutrumpėdavo iki 2 dienų. Tai tikrai geras rodiklis išmaniajam telefonui.
SISTEMINĖ PLOKŠTĖ IR ATMINTIS
Už telefono grafiką yra atsakingas Adreno 430 grafinis procesorius dirbantis 600 MHz dažniu. Prie viso to prisideda 3 GB RAM, kas yra tikrai pakankamai ir dar kelis metus tokio kiekio tikrai turėtų užtekti, nes technologinis optimizavimas vyksta tikrai sparčiai. Taigi, Sony sprendimas pasilikti ties tuo pačiu šiek tiek patobulintu procesoriumi buvo tikrai sumanus. Telefonas yra vienas iš galingiausių rinkoje, jo pajėgumų užtenka bet kokiai užduočiai, programai, žaidimui kam tik sugalvosite. Telefonas veikia stabiliai, be strigimų ir perkaitimų, o žemiau galite peržiūrėti įvairių testų "turnyrines" lenteles.
RYŠIAI IR OS
Paskutinė jungtis yra standartinė 3,5 mm audio jungtis, apie kurią komentarų manau nereikia.
KAMERA Pats didžiausias pokytis ir gamintojo akcentas Sony Xperia Z5 modelyje yra kamera. Visa Xperia Z5 trejybė gavo naująjį kameros modulį Sony IMX300, kuris geba daryti maksimaliai 23 MP raiškos nuotraukas. Kameros diafragma yra f/2.0, jutiklis 1/2.3 Exmor RS, o lęšis yra 24 mm pločio. Kalbant tiksliau, šis kameros lęšis gebėtų fiksuoti 25 MP dydžio, tačiau nuotraukos sumažėja iki 23 MP nes fotografavimas vyksta 4:3 kraštiniu santykiu, arba 20 MP prie 16:9 santykio. Galingasis Snapdragon procesorius įgalina telefoną filmuoti didžiausia UHD arba 2160p raiška 30 kadrų per sekundę greičiu. Tamsoje fotografuoti padės LED blykstė. Keista, bet ji nėra dviguba dviejų tonų kaip kad daugelyje šių dienų flagmanų, tačiau vienguba ir tikrai galinga. Priekinės kameros raiška nepakito ir yra 5 MP bei geba filmuoti filmuoti 1080p raiška 30 k/s greičiu. Priekinės blykstės čia nėra, tačiau šis neįprastas dalykas jau populiarėja tarp naujų išmaniųjų telefonų.
Paspaudus "Daugiau", atsiranda visi pagrindiniai kameros nustatymai kaip šypsenos fiksavimas, geografinis žymėjimas, kameros garsai, sparčioji paleistis, atminties pasirinkimas, lietimo blokavimas ir kt.
Kairiajame ekrano šone, viršuje matome priekinės kameros, o apačioje blykstės mygtukus. Tarp jų patogiai įsitaisiusi yra režimų parinkčių juosta, kurioje matome šiuos režimus:
Pasirinkus automatinį režimą, dešinėje pusėje aplink fotografavimo mygtuką atsiranda dar scenos režimo ir šviesos balanso mygtukai, o prie parinkčių dar galime koreguoti ISO ir HDR režimą. Kameros programos yra visos mums jau matytos kaip kad AR efektai ir Timeshift video, kurie jau buvo apkalbėti jau praeitose apžvalgose.
Praeityje Sony nuolat turėdavo bėdų su savo kameromis. Jos nebuvo labai prastos, bet ir nepretenduodavo į Top penketuką. Su šiuo flagmanų Sony labai stengėsi ir bandė ištaisyti visas praeities klaidas su nauju kameros moduliu. Ir kaip jiems tai pavyko? Atsakymas - nelabai. Prie gero apšvietimo kamera fotografuoja pakankamai gerai, išlaiko tikras spalvas, stulbinamai greitai fokusuoja ir automatinis režimas visada beveik visada tiksliai parenką reikiamą aplinkos režimą. Tačiau, vos tik pasikeičia apšvietimas - nuotraukose atsiranda be galo daug triukšmo ir vaizdas net ir neartinant matosi grūdėtas arba išsiliejęs. Vaizdo fokusavimas ne visada suveikia taip kaip norėtųsi ir nuotraukos kraštuose kartais būna išplaukęs, o taip reklamuojamas optinis priartinimas yra visai nieko vertas, nes tokias nuotraukas net gėda rodyti. Taigi, dabar internete nuotraukų pavyzdžius galite įvertinti patys ir palyginti su visais konkurentais ir patys nuspręsti kas ko yra vertas, o mūsų pavyzdžiai pateikiami žemiau.
Kaip jau buvo minėta, Sony Xperia Z5 geba filmuoti maksimalia 4K raiška 30 k/s greičiu. Prie gero apšvietimo video medžiaga gaunasi tikrai gera, išlaikomas detalumas ir spalvos ir ji tikrai lenkia foto kameros vaizdo kokybę. Filmuojant FullHD rekomenduoju persijungti į 60 k/s įrašymo greitį - kokybė ženkliai pagerėja. Šiame modelyje Sony giriasi savo naująja vaizdo stabilizavimo sistema, kuri veikia tikrai gerai, tačiau dėl jos nukenčia vaizdo dydis ir kokybė, todėl tanka rinktis kas jums svarbiau - kokybė ar vaizdo stabilumas. Šį kartą ties video kamera Sony tikrai puikiai padirbėjo ir pavyzdį galite pasižiūrėti žemiau. IŠVADOS
Vertinti ir komentuoti gali tik registruoti lankytojai. Naujausi komentarai:
|
|
© Mobili linija, 2022. Visos teisės saugomos. |